Matěj Stránský

Matěj Stránský

Datum narození: 11. 7. 1993
Místo narození: Ostrava
Váha: 86 kg
Výška: 188 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Matěj Stránský se coby hráč švýcarského klubu Davos stal členem reprezentačního týmu na ZOH 2022 v Pekingu, který vypadl již v osmifinále.

S hokejem Matěj Stránský začínal v klubu HC Vítkovice Steel, s nímž v sezoně 2008/2009 získal zlato v extralize do 18 let.

Matěj Stránský získal Calderův pohár

V roce 2011 byl Matěj Stránský drafrován jako 165. celkově týmem Dallas Stars (NHL). Ten jej přesunul do klubu Texas Stars (AHL), s nímž v sezoně 2013/2014 postoupil do playoff, kterou vyhráli a získali Calderův pohár.

V červnu 2017 Matěj Stránský podepsal smlouvu s ruským týmem Severstal Čerepovec (KHL). V prosinci 2019 přestoupil do švédského klubu Mora IK.

V sezoně 2020/2021 získal Matěj Stránský extraligové zlato s HC Oceláři Třinec. Poté začal útočit za švýcarský HC Davos.

Stránský pochází z hokejové rodiny

V seniorské reprezentaci Matěj Stránský debutoval na MS 2021 v Lotyšsku, kde český tým obsadil 7. místo. V roce 2022 byl nominován do sestavy na ZOH v Pekingu. České reprezentaci se v Číně vůbec nedařilo, nároďák vypadl již v osmifinále.

O MATĚJOVI STRÁNSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Pochází z hokejové rodiny. Jeho děda Vladimír Stránský, mistr české extraligy roku z 1981, byl útočník stejně jako otec Darek Stránský, který se začal posléze věnovat trénování juniorů. Hokejisty jsou i strýcové Matěje Stránského Vladan a Vít i jeho bratr Šimon.

 

Další Sportovci

zobrazit profil Roman Červenka
Roman Červenka
zobrazit profil Lucie Svěcená
Lucie Svěcená
zobrazit profil Vladimír Darida
Vladimír Darida
zobrazit profil José Romera
José Romera
zobrazit profil Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
zobrazit profil Jaromír  Ježek
Jaromír Ježek
zobrazit profil Jakub Havlín
Jakub Havlín