Michal Vondrka

Datum narození: 17. 5. 1982
Přezdívka: Mižu
Místo narození: České Budějovice
Váha: 86 kg
Výška: 185 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Michal Vondrka, který se v sezoně 2007/2008 stal se Slavií Praha mistrem české extraligy, byl nominován na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

Českobudějovický odchovanec Michal Vondrka, přezdívaný Mižu, byl v roce 2001 v pátém kole draftován do NHL klubem Buffalo Sabres jako 155. hráč v pořadí.

MICHAL VONDRKA JE PRÝ FLEGMATIK

Svou kariéru Michal Vondrka spojil především s trenérem Vladimírem Růžičkou, pod kterým dlouho působil v pražské Slavii, s níž se v sezoně 2007/2008 stal mistrem české extraligy. Kromě tohoto zlata se sešívanými získal ještě tři stříbra a jeden bronz.

Od roku 2012 Michal Vondrka působil v KHL, kde hrál za HC Slovan Bratislava a v ročníku 2015/2016 začal bruslit za Piráty Chomutov.

V národním týmu Michal Vondrka debutoval 16. dubna 2009 v zápase ČR-Švédsko (2:1) na Českých hokejových hrách v Liberci. S reprezentačním mužstvem si přivezl bronz z MS 2012.

O MICHALU VONDRKOVI ČTĚTE ZDE>>

S přítelkyní VeronikouMichal Vondrka dceru Ellu.

 

Články o celebritě

Hrachovina potvrdil Motor. Pan Modrý už o mně všechno ví, říká gólman Hrachovina potvrdil Motor. Pan Modrý už o mně všechno ví, říká gólman Čekal na konec finské sezony, aby se vůbec poprvé mohl vyjádřit k tomu, co iSport.cz před časem aviz... číst článek
Pardubice rozjely přípravu, novináře nechtěl pustit urputný hlídač Pardubice rozjely přípravu, novináře nechtěl pustit urputný hlídač Viděli jste emoce, na které vlastně celou minulou sezonu nebyl nárok. Klidné výrazy, úsměvy, klid. H... číst článek
Jágr nechtěl Kladno posilovat, teď ušetří. Bude ořezávat platy? Jágr nechtěl Kladno posilovat, teď ušetří. Bude ořezávat platy? Když se koncem minulého roku pustil veřejně do rozboru ekonomického stavu extraligy a jejich vyhlíde... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Karolína Grohová
Karolína Grohová
zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš
zobrazit profil Adrian Rolko
Adrian Rolko
zobrazit profil Barbora Havlíčková
Barbora Havlíčková
zobrazit profil Lance Armstrong
Lance Armstrong
zobrazit profil Barbora Špotáková
Barbora Špotáková
zobrazit profil Michal Krčmář
Michal Krčmář
zobrazit profil Rostislav Kadlec
Rostislav Kadlec