Michal Vondrka

Datum narození: 17. 5. 1982
Přezdívka: Mižu
Místo narození: České Budějovice
Váha: 86 kg
Výška: 185 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Michal Vondrka, který se v sezoně 2007/2008 stal se Slavií Praha mistrem české extraligy, byl nominován na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

Českobudějovický odchovanec Michal Vondrka, přezdívaný Mižu, byl v roce 2001 v pátém kole draftován do NHL klubem Buffalo Sabres jako 155. hráč v pořadí.

MICHAL VONDRKA JE PRÝ FLEGMATIK

Svou kariéru Michal Vondrka spojil především s trenérem Vladimírem Růžičkou, pod kterým dlouho působil v pražské Slavii, s níž se v sezoně 2007/2008 stal mistrem české extraligy. Kromě tohoto zlata se sešívanými získal ještě tři stříbra a jeden bronz.

Od roku 2012 Michal Vondrka působil v KHL, kde hrál za HC Slovan Bratislava a v ročníku 2015/2016 začal bruslit za Piráty Chomutov.

V národním týmu Michal Vondrka debutoval 16. dubna 2009 v zápase ČR-Švédsko (2:1) na Českých hokejových hrách v Liberci. S reprezentačním mužstvem si přivezl bronz z MS 2012.

O MICHALU VONDRKOVI ČTĚTE ZDE>>

S přítelkyní VeronikouMichal Vondrka dceru Ellu.

 

Články o celebritě

Hrával v útoku, nyní bek Slováček zaujal ve Finsku: Už jsem moc nečekal Hrával v útoku, nyní bek Slováček zaujal ve Finsku: Už jsem moc nečekal Jeho vývoj kariéry lze označit za pohádkový. Ještě před pěti lety pinkal Ondřej Slováček třetí nejvy... číst článek
Říha o Plzni: Máme drajv i energii, teď ještě výhry. Jak ladil tým na Gulaše? Říha o Plzni: Máme drajv i energii, teď ještě výhry. Jak ladil tým na Gulaše? Kolem Plzně bylo už cítit mírné napětí. Fajn, že mužstvo jezdí a má šance. Jen v tabulce to zrovna v... číst článek
Tlustá čára za minulou sezonou! Motor se s novými pilíři chystá do akce Tlustá čára za minulou sezonou! Motor se s novými pilíři chystá do akce Jen deset výher, vedle nich ošklivých 42 porážek. V konečném součtu 33 bodů. Katastrofální ročník 20... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Stanislav Tecl
Stanislav Tecl
zobrazit profil Kateřina Kudějová
Kateřina Kudějová
zobrazit profil Pavel Francouz
Pavel Francouz
zobrazit profil Ondřej  Kratěna
Ondřej Kratěna
zobrazit profil Antonín Brož
Antonín Brož
zobrazit profil Lukáš Zelenka
Lukáš Zelenka
zobrazit profil Markéta Sluková Nausch
Markéta Sluková Nausch