Roman Horák

Datum narození: 21. 5. 1991
Místo narození: České Budějovice
Váha: 77 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Roman Horák, který v českém národním týmu debutoval roku 2017, byl nominován na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

S hokejem Roman Horák začínal v rodných Českých Budějovicích, kde hrál za žáky, dorost i juniory. Za dospělé si poprvé zabruslil v sezoně 2007/2008 v jednom ze zápasů české extraligy.

ROMAN HORÁK - PRVNÍ GÓL V NHL

Již roku 2009 byl Roman Horák vybrán na celkově 8. místě v draftu CHL týmem Chilliwack Bruins z ligy Western Hockey League. Ve WHL v této sezoně odehrál 10 66 zápasů, v nichž si připsal 47 kanadských bodů.

V NHL Roman Horák debutoval v ročníku 2011/2012, a to za Calgary Flames. Přes působení mj. v Edmonton Oilers začal v sezoně 2014/2015 útočit v KHL za ruský Podolsk. Český národní tým prvně reprezentoval na MS 2017.

O ROMANU HORÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Útočník Roman Horák je synem bývalého hokejisty Romana Horáka, který Česko reprezentoval na třech MS, a to v letech 1993, 1994 a 1995.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Bitva Dynama se Spartou: utáhnout, nebláznit. Jalonen musel tleskat Bitva Dynama se Spartou: utáhnout, nebláznit. Jalonen musel tleskat Dvakrát vytáhla Sparta paty z Prahy a dvakrát se z toho vyklubal malér. Potřetí už psala úplně jiný ... číst článek
Jandač ven? Měsíc přinesl otočku. Sparta i s posilou šlape a dupe za čtyřkou Jandač ven? Měsíc přinesl otočku. Sparta i s posilou šlape a dupe za čtyřkou Je to přesně měsíc, co se Sparta choulila na desátém místě. Prohrávala, fanoušci žádali odvolání tre... číst článek
Boleslav se topí, bojuje s antirekordem. Nepomohlo ani „200“ meetingů Boleslav se topí, bojuje s antirekordem. Nepomohlo ani „200“ meetingů Krize neustává, naopak se prohlubuje. Mladá Boleslav padla už popáté v řadě, v pátečním 51. kole Tip... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Simon Nausch
Simon Nausch
zobrazit profil Lukáš Radil
Lukáš Radil
zobrazit profil Thibaut Courtois
Thibaut Courtois
zobrazit profil Pavel Kelemen
Pavel Kelemen
zobrazit profil Ferdinand Berousek
Ferdinand Berousek
zobrazit profil Jiří  Novotný
Jiří Novotný
zobrazit profil Lukáš Vácha
Lukáš Vácha