Roman Horák | Celebwiki.cz

Roman Horák

Datum narození: 21. 5. 1991
Místo narození: České Budějovice
Váha: 77 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Roman Horák, který v českém národním týmu debutoval roku 2017, byl nominován na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

S hokejem Roman Horák začínal v rodných Českých Budějovicích, kde hrál za žáky, dorost i juniory. Za dospělé si poprvé zabruslil v sezoně 2007/2008 v jednom ze zápasů české extraligy.

ROMAN HORÁK - PRVNÍ GÓL V NHL

Již roku 2009 byl Roman Horák vybrán na celkově 8. místě v draftu CHL týmem Chilliwack Bruins z ligy Western Hockey League. Ve WHL v této sezoně odehrál 10 66 zápasů, v nichž si připsal 47 kanadských bodů.

V NHL Roman Horák debutoval v ročníku 2011/2012, a to za Calgary Flames. Přes působení mj. v Edmonton Oilers začal v sezoně 2014/2015 útočit v KHL za ruský Podolsk. Český národní tým prvně reprezentoval na MS 2017.

O ROMANU HORÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Útočník Roman Horák je synem bývalého hokejisty Romana Horáka, který Česko reprezentoval na třech MS, a to v letech 1993, 1994 a 1995.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Víc mladých v reprezentaci? Jsem proti. Nároďák si musíte zasloužit Víc mladých v reprezentaci? Jsem proti. Nároďák si musíte zasloužit Máme po prvním turnaji nového trenérského týmu v čele s Milošem Říhou. Naši na Karjale skončili posl... číst článek
Říha už na nikoho nenavazuje. Mladým i extralize naložil Říha už na nikoho nenavazuje. Mladým i extralize naložil Hned, jak se Miloš Říha dočkal jmenování do role hlavního trenéra reprezentace, měl jedno zaklínadlo... číst článek
Hledání centrů pro reprezentaci: Kovář je pryč, po něm díra. Kdo ji zaplní? Hledání centrů pro reprezentaci: Kovář je pryč, po něm díra. Kdo ji zaplní? Je jedno, jestli to má být klubová sezona nebo reprezentační akce. Ale pokud má být tým úspěšný, pot... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Sekáč
Jiří Sekáč
zobrazit profil Jan Kopecký
Jan Kopecký
zobrazit profil Klára Koukalová
Klára Koukalová
zobrazit profil Mohamed Salah
Mohamed Salah
zobrazit profil Lukáš Pollert
Lukáš Pollert
zobrazit profil Lukáš Mareček
Lukáš Mareček
zobrazit profil Andy Murray
Andy Murray
zobrazit profil Jiří Trvaj
Jiří Trvaj