Roman Červenka

Datum narození: 10.12.1985
Místo narození: Praha
Váha: 89 kg
Výška: 181 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Roman Červenka, který se roku 2010 stal mistrem světa, byl nominován na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

Hokejka Romana Červenky významně brázdila ledy pod záštitou Slavie až na nějaké ty „odskoky“ do roku 2010. Nejprve se projevil jako hrozba ve spojení se střelcem Jaroslavem Bednářem, kdy vytvořili nejúdernější extraligovou dvojici. Poté dokázal, že si rozumí i s jinými spoluhráči a na MS 2010 zaznamenal gól i asistenci. Tým vyhrál ve finále nad Ruskem 2:1, a ČR se tak po pěti letech opět stala mistrem světa.

ROMAN ČERVENKA DOSTAL CENNÉ TROFEJE

Do tohoto okamžiku bylo největším úspěchem Romana Červenky bronzové umístění na mistrovství světa juniorů (do 20 let) v roce 2005. V roce 2008 se stal mistrem české extraligy a v sezoně 2009/2010 dokonce jejím nejproduktivnějším hráčem.

Roman Červenka v sezoně 2010/2011 oblékal dres Avantgardu Omsk, aby se stal vzápětí nejlepším střelcem KHL. S českou reprezentací stihl obsadit 3. místo na MS na Slovensku. V sezoně 2011/2012 získal titul nejproduktivnějšího hráče ještě jednou, tentokrát v bojích play off v KHL. Nakoukl i do zámořské NHL v týmu Calgary Flames, kde se ale po boku Jiřího Hudlera neprosadil. Nastupoval také za SKA Petrohrad, se kterým získal Gagarinův pohár. Posléze začal Roman Červenka působit ve švýcarském Fribourgu.

O ROMANU ČERVENKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Hokejista Roman Červenka získal srdce módní návrhářky, modelky a České miss 2010 Veroniky Machové, s níž má syna Denise.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Sestava na Koreu: Vypadl Kundrátek s Kubalíkem, Růžička je připravený Sestava na Koreu: Vypadl Kundrátek s Kubalíkem, Růžička je připravený PŘÍMO Z PCHJONGČCHANGU | Když přišel mezi novináře, ihned spustil. „Chci říct, že nechrápu! A Pepa… číst článek
Reprezentaci doplnila další trojice. Věřil jsem, že mě trenéři znají, řekl Červenka Reprezentaci doplnila další trojice. Věřil jsem, že mě trenéři znají, řekl Červenka Útočníci Roman Červenka z Fribourgu, Dominik Kubalík z Ambri-Piotty a Michal Řepík ze Sparty se připojili… číst článek
Birner poznal roli náhradníka, těší se do Koreje. Tým má sílu, věří úspěchu Birner poznal roli náhradníka, těší se do Koreje. Tým má sílu, věří úspěchu Olympijské mužstvo se začíná pozvolna kompletovat. Po příchodu všech vyvolených borců z KHL se k české… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Karel Jarolím
Karel Jarolím
zobrazit profil Ája Vrzáňová
Ája Vrzáňová
zobrazit profil Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun
zobrazit profil Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka
zobrazit profil Maria Kirilenková
Maria Kirilenková
zobrazit profil Jaromír Kudera
Jaromír Kudera
zobrazit profil Roman Koudelka
Roman Koudelka
zobrazit profil Pavel Kadeřábek
Pavel Kadeřábek