Roman Červenka

Datum narození: 10.12.1985
Místo narození: Praha
Váha: 89 kg
Výška: 181 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Roman Červenka, který se roku 2010 stal mistrem světa, byl nominován na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

Hokejka Romana Červenky významně brázdila ledy pod záštitou Slavie až na nějaké ty „odskoky“ do roku 2010. Nejprve se projevil jako hrozba ve spojení se střelcem Jaroslavem Bednářem, kdy vytvořili nejúdernější extraligovou dvojici. Poté dokázal, že si rozumí i s jinými spoluhráči a na MS 2010 zaznamenal gól i asistenci. Tým vyhrál ve finále nad Ruskem 2:1, a ČR se tak po pěti letech opět stala mistrem světa.

ROMAN ČERVENKA DOSTAL CENNÉ TROFEJE

Do tohoto okamžiku bylo největším úspěchem Romana Červenky bronzové umístění na mistrovství světa juniorů (do 20 let) v roce 2005. V roce 2008 se stal mistrem české extraligy a v sezoně 2009/2010 dokonce jejím nejproduktivnějším hráčem.

Roman Červenka v sezoně 2010/2011 oblékal dres Avantgardu Omsk, aby se stal vzápětí nejlepším střelcem KHL. S českou reprezentací stihl obsadit 3. místo na MS na Slovensku. V sezoně 2011/2012 získal titul nejproduktivnějšího hráče ještě jednou, tentokrát v bojích play off v KHL. Nakoukl i do zámořské NHL v týmu Calgary Flames, kde se ale po boku Jiřího Hudlera neprosadil. Nastupoval také za SKA Petrohrad, se kterým získal Gagarinův pohár. Posléze začal Roman Červenka působit ve švýcarském Fribourgu.

O ROMANU ČERVENKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Hokejista Roman Červenka získal srdce módní návrhářky, modelky a České miss 2010 Veroniky Machové, s níž má syna Denise.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Nečas po MS: V dalších letech to bude na nás. Chceme napravit neúspěch Nečas po MS: V dalších letech to bude na nás. Chceme napravit neúspěch Semifinálová brána se opět neotevřela, na několik věcí však může být česká hokejová reprezentace… číst článek
V NHL ustupujeme z pozic, trenéři s tím na MS těžko mohou něco dělat V NHL ustupujeme z pozic, trenéři s tím na MS těžko mohou něco dělat KOMENTÁŘ VLADIMÍRA VŮJTKA | Český tým na mě na mistrovství světa působil dobrým dojmem. Utíkaly nám… číst článek
Proč je Česko opět bez medaile z MS? Obrana nestíhala, (ne)střelci selhali Proč je Česko opět bez medaile z MS? Obrana nestíhala, (ne)střelci selhali Už dlouhých šest let čeká česká hokejová reprezentace na cenný kov z mistrovství světa. Tentokrát… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Katina Papadopulosová
Katina Papadopulosová
zobrazit profil Aleš Razým
Aleš Razým
zobrazit profil Jonáš  Kašpar
Jonáš Kašpar
zobrazit profil Marek Židlický
Marek Židlický
zobrazit profil Lukáš Radil
Lukáš Radil
zobrazit profil Jaromír  Ježek
Jaromír Ježek
zobrazit profil Jakub Klepiš
Jakub Klepiš
zobrazit profil Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši