Roman Červenka

Datum narození: 10. 12. 1985
Místo narození: Praha
Váha: 89 kg
Výška: 181 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Roman Červenka, který se roku 2010 stal mistrem světa, si za českou reprezentaci zahrál na ZOH 2022 v Pekingu. Byly to již jeho čtvrté olympijské hry.

Hokejka Romana Červenky významně brázdila ledy pod záštitou Slavie až na nějaké ty „odskoky“ do roku 2010. Nejprve se projevil jako hrozba ve spojení se střelcem Jaroslavem Bednářem, kdy vytvořili nejúdernější extraligovou dvojici. Poté dokázal, že si rozumí i s jinými spoluhráči a na MS 2010 zaznamenal gól i asistenci. Tým vyhrál ve finále nad Ruskem 2:1, a ČR se tak po pěti letech opět stala mistrem světa.

ROMAN ČERVENKA DOSTAL CENNÉ TROFEJE

Červenka byl nejlepším střelcem KHL

Do tohoto okamžiku bylo největším úspěchem Romana Červenky bronzové umístění na mistrovství světa juniorů (do 20 let) v roce 2005. V roce 2008 se stal mistrem české extraligy a v sezoně 2009/2010 dokonce jejím nejproduktivnějším hráčem.

Roman Červenka v sezoně 2010/2011 oblékal dres Avantgardu Omsk, aby se stal vzápětí nejlepším střelcem KHL. S českou reprezentací stihl obsadit 3. místo na MS na Slovensku. V sezoně 2011/2012 získal titul nejproduktivnějšího hráče ještě jednou, tentokrát v bojích play off v KHL.

Nakoukl i do zámořské NHL v týmu Calgary Flames, kde se ale po boku Jiřího Hudlera neprosadil. Nastupoval také za SKA Petrohrad, se kterým získal Gagarinův pohár. Posléze začal Roman Červenka působit ve švýcarském Fribourgu.

Zlato si Červenka přivezl z Německa

Na ZOH Roman Červenka debutoval v roce 2009 v Kanadě, kde nároďák skončil sedmý. Zlato si přivezl z MS 2010 v Německu, bronz z MS 2011 na Slovensku. Na ZOH 2014 v Rusku byli Češi šestí a na ZOH 2018 v Jižní Koreji bramboroví. Takže nominace na ZOH 2022 v Pekingu se stala již jeho čtvrtou. Národní tým v Číně vypadl v osmifinále.

O ROMANU ČERVENKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Hokejista Roman Červenka získal srdce módní návrhářky, modelky a České miss 2010 Veroniky Machové, s níž má syna Denise.

O ZOH V PEKINGU ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Vrána na MS zase s rozpaky. Proč to nejde jako v NHL? Záhada, říká Nedvěd Vrána na MS zase s rozpaky. Proč to nejde jako v NHL? Záhada, říká Nedvěd Loni to neklaplo, letos musí. Tradiční formulka vinoucí se posledními šampionáty Jakuba Vrány. Příkl... číst článek
Bronzová radost hokejového nároďáku: Takhle Češi řádili v kabině Bronzová radost hokejového nároďáku: Takhle Češi řádili v kabině Tohle byla neskutečná jízda! Čeští hokejisté dokázali famózní třetí třetinou otočit zápas s Američan... číst článek
Čeští hrdinové o vybojovaném bronzu: Sešla se tu rodina, semkli jsme se Čeští hrdinové o vybojovaném bronzu: Sešla se tu rodina, semkli jsme se Desetileté čekání na medaili je u konce! Česká reprezentace pod vedením Kariho Jalonena vybojovala b... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Švach
Jaroslav Švach
zobrazit profil Karel Rachůnek
Karel Rachůnek
zobrazit profil Vladimír Darida
Vladimír Darida
zobrazit profil Luboš Hilgert
Luboš Hilgert
zobrazit profil Jana Novotná
Jana Novotná
zobrazit profil Jiří Tlustý
Jiří Tlustý
zobrazit profil Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová
zobrazit profil Lukáš Zíb
Lukáš Zíb