Roman Červenka | Celebwiki.cz

Roman Červenka

Datum narození: 10. 12. 1985
Místo narození: Praha
Váha: 89 kg
Výška: 181 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Roman Červenka, který se roku 2010 stal mistrem světa, byl nominován na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

Hokejka Romana Červenky významně brázdila ledy pod záštitou Slavie až na nějaké ty „odskoky“ do roku 2010. Nejprve se projevil jako hrozba ve spojení se střelcem Jaroslavem Bednářem, kdy vytvořili nejúdernější extraligovou dvojici. Poté dokázal, že si rozumí i s jinými spoluhráči a na MS 2010 zaznamenal gól i asistenci. Tým vyhrál ve finále nad Ruskem 2:1, a ČR se tak po pěti letech opět stala mistrem světa.

ROMAN ČERVENKA DOSTAL CENNÉ TROFEJE

Do tohoto okamžiku bylo největším úspěchem Romana Červenky bronzové umístění na mistrovství světa juniorů (do 20 let) v roce 2005. V roce 2008 se stal mistrem české extraligy a v sezoně 2009/2010 dokonce jejím nejproduktivnějším hráčem.

Roman Červenka v sezoně 2010/2011 oblékal dres Avantgardu Omsk, aby se stal vzápětí nejlepším střelcem KHL. S českou reprezentací stihl obsadit 3. místo na MS na Slovensku. V sezoně 2011/2012 získal titul nejproduktivnějšího hráče ještě jednou, tentokrát v bojích play off v KHL. Nakoukl i do zámořské NHL v týmu Calgary Flames, kde se ale po boku Jiřího Hudlera neprosadil. Nastupoval také za SKA Petrohrad, se kterým získal Gagarinův pohár. Posléze začal Roman Červenka působit ve švýcarském Fribourgu.

O ROMANU ČERVENKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Hokejista Roman Červenka získal srdce módní návrhářky, modelky a České miss 2010 Veroniky Machové, s níž má syna Denise.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Hradec loví středního útočníka: reálnější je Růžička, Sobotka spíš padá Hradec loví středního útočníka: reálnější je Růžička, Sobotka spíš padá Kádr na sezonu má Mountfield HK už pohromadě, jen mu chybí jeden centr. Jsou jména, po kterých pokuk... číst článek
Říha před ruskou misí: S Gulašem máme dohodu, od Jaškina čekám víc Říha před ruskou misí: S Gulašem máme dohodu, od Jaškina čekám víc Úvodní podnik se svým týmem zvládl znamenitě, nyní přichází na řadu další na východě. Trenér hokejov... číst článek
Gulaš pochopil, že musí dřít. A teď je z něj zvíře. Všem říkám, že je nejlepší Gulaš pochopil, že musí dřít. A teď je z něj zvíře. Všem říkám, že je nejlepší Milan Gulaš je daleko nejlepším hráčem extraligy. Posledním takovým, kdo řádil podobně jako on, byl ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Konečný
Lukáš Konečný
zobrazit profil Jakub Havlín
Jakub Havlín
zobrazit profil Kateřina Nash
Kateřina Nash
zobrazit profil Jiří Hanzlík
Jiří Hanzlík
zobrazit profil Jakub Kindl
Jakub Kindl
zobrazit profil Ondřej Vetešník
Ondřej Vetešník
zobrazit profil Libuše Jahodová
Libuše Jahodová
zobrazit profil Nicole Vaidišová Štěpánková
Nicole Vaidišová Štěpánková