Libor Došek | Celebwiki.cz

Libor Došek

Datum narození: 24.4.1978
Místo narození: Brno
Váha: 93 kg
Výška: 199 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Býk

Životopis

Libor Došek je český profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém celku 1.FC Slovácko. Je ženatý a má syna Dominika a dceru Denisu.

Libor Došek se narodil 24. dubna 1978 v Brně do fotbalové rodiny. Jeho otec Libor starší i strýc Eduard hráli za Zbrojovku Brno. Měří necelé dva metry a má velkou sílu, čehož při hře často využívá. Je ženatý a má syna Dominika a dceru Denisu.

Libor Došek je od 19. října 2013 členem Klubu ligových kanonýrů, který sdružuje fotbalisty se 100 a více nastřílenými prvoligovými góly. Patří tam například ještě Jan Koller, Milan Baroš nebo David Lafata. Naopak těsně před branami klubu skončil legendární reprezentační záložník Pavel Nedvěd, který nastřílel 99 gólů. 

Libor Došek nastartoval svou kariéru po vzrou svého otce v brněnské Zbrojovce. V letech 1997-2000 hrál na hostování v klubech Synot Staré Město a Chmel Blšany. Poté se vrátil do Brna, kde setrval do roku 2003. Zahraniční angažmá nakonec padlo a Došek přestoupil do Slovanu Liberec, kde odehrál sezonu 2004/05.

Libor Došek poté odešel do pražské Sparty, se kterou v ročníku 2006/07 vybojoval ligový titul. Na začátku sezony 2009/10 byl poslán na půlroční hostování do řeckého klubu Škoda Xanti a tam se mu velice dařilo. Po návratu se však neprobojoval do základní sestavy Sparty a v roce 2010 odešel do Teplic. Po jediné sezoně se přesunul do týmu 1.FC Slovácko, kde momentálně působí.

 

Články o celebritě

Penaltu Slovácka by kopal Kerbr, ale střídal. Ťoka nikoho nenutil, řekl Penaltu Slovácka by kopal Kerbr, ale střídal. Ťoka nikoho nenutil, řekl Sakra, to naštve. Kdyby ho kouč Stanislav Levý chvíli předtím nevystřídal, vzal by si Milan Kerbr… číst článek
198 cm místo 199 cm. Slovácko získalo Ghaňana Tetteha na Doškovo místo 198 cm místo 199 cm. Slovácko získalo Ghaňana Tetteha na Doškovo místo Fotbalisty Slovácka posílí devatenáctiletý ghanský útočník Benjamin Tetteh. Přichází na roční hostování… číst článek
Čech byl nejlepším českým fotbalistou, Zlatý míč získal už podesáté Čech byl nejlepším českým fotbalistou, Zlatý míč získal už podesáté Brankář Petr Čech se stal nejlepší českým fotbalistou uplynulé sezony. Ocenění Zlatý míč získal už… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Bába
Jaroslav Bába
zobrazit profil Tomáš Zohorna
Tomáš Zohorna
zobrazit profil Martin Fassati
Martin Fassati
zobrazit profil Tomáš Portyk
Tomáš Portyk
zobrazit profil Jan Chramosta
Jan Chramosta
zobrazit profil Mária Demitrová
Mária Demitrová
zobrazit profil Martin Jakš
Martin Jakš
zobrazit profil Brooklyn Beckham
Brooklyn Beckham