Vladimír Sobotka

Vladimír Sobotka

Datum narození: 2. 7. 1987
Přezdívka: Sob
Místo narození: Třebíč
Váha: 89 kg
Výška: 178 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Vladimír Sobotka je všestraný hokejový centr, který nejde pro ránu daleko. Po ledě se proháněl za pražskou Slavii, kde si ho v roce 2005 vyhlédli Američané a putoval do NHL.

Vladimír Sobotka začínal jako hráč pražské Slavie, ale už v 18 letech byl ve 4. kole draftu NHL vybrán týmem Boston Bruins. Jeho profesionální kariéra začala až o dva roky později, kdy za stejný tým debutoval proti hráčům New York Islanders. Svůj první gól vstřelil o tři měsíce později do sítě Pittsburghu.

Vladimír Sobotka měnil dres v roce 2010. Boston ho vyměnil za obránce Davida Warsofskyho do St. Louis Blues, kde se Sobotka setkal s českým silákem Romanem Polákem

Vladimír Sobotka se po sezoně 2013/14 s týmem St. Louis Blues nedohodl na nové smlouvě a zamířil do ruské KHL, konkrétně do Avangardu Omsk, kde hrával i legendární křídelník Jaromír Jágr.

Vladimír Sobotka je ceněný pro svou univerzálnost. Má výborný přehled i ve velmi vyhrocených situacích a má vybroušenou techniku hry. Nebojí se ani shodit rukavice a náraz od 90 kg vážícího útočníka bolí.

Vladimír Sobotka dopomohl české reprezentaci do 18 let k bronzu na mistrovství světa v Minsku. Na úspěch v seniorské reprezentaci stále čeká. Nikdy si nezahrál na ZOH, i když byl nominován v roce 2014 do Soči trenérem Aloisem Hadamczikem. Tehdy mu účast znemožnilo zraněné koleno.

Vladimír Sobotka v současné době udržuje vztah s pětadvacetiletou kráskou Nicole Novotnou, dcerou bývalého fotbalisty, Jiřího Novotného. Ta před Sobotkou sbalila i hokejistu Petra Průchu nebo fotbalistu Michala Kadlece.

 

Články o celebritě

Kterak zranění hráči váleli. Jandač: Omluvil je klub, Pešán to dělal taky Kterak zranění hráči váleli. Jandač: Omluvil je klub, Pešán to dělal taky Lví řev se řinul jak lavina chodbami O2 areny. Hlasitější oslavu vítězství ještě v sezoně Sparta nep... číst článek
Ztráta vedení a trest za bod. Hořava: Únava? Strach o výsledek? Nevím Ztráta vedení a trest za bod. Hořava: Únava? Strach o výsledek? Nevím Nebyli daleko, aby znovu po čase ztratili skvěle rozehraný zápas. Nad Mladou Boleslaví vedli 2:0, na... číst článek
Radost pro Spartu, Sobotka zůstává! Němec? Prostě nepřišel, ucedil Hořava Radost pro Spartu, Sobotka zůstává! Němec? Prostě nepřišel, ucedil Hořava Příjemné novinky pro Spartu: Po deseti dnech vrátila Kometě na jejím ledě porážku, útočník Vladimír ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jakub Holuša
Jakub Holuša
zobrazit profil Simona Baumrtová
Simona Baumrtová
zobrazit profil Jaroslav Švach
Jaroslav Švach
zobrazit profil Brooklyn Beckham
Brooklyn Beckham
zobrazit profil Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger
zobrazit profil Iker Casillas
Iker Casillas
zobrazit profil Nicole Vaidišová Štěpánková
Nicole Vaidišová Štěpánková
zobrazit profil Veronika Vítková
Veronika Vítková