Vladimír Sobotka

Vladimír Sobotka

Datum narození: 2. 7. 1987
Přezdívka: Sob
Místo narození: Třebíč
Váha: 89 kg
Výška: 178 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Všestranný hokejový centr Vladimír Sobotka, který nejde pro ránu daleko, se po ledě proháněl za Slavii, kde si ho v roce 2005 vyhlédli Američané a putoval do NHL.

Začínal jako hráč pražské Slavie, ale už v 18 letech byl Vladimír Sobotka ve 4. kole draftu NHL vybrán týmem Boston Bruins. Jeho profesionální kariéra začala až o dva roky později, kdy za stejný tým debutoval proti hráčům New York Islanders. Svůj první gól vstřelil o tři měsíce později do sítě Pittsburghu.

Dres vystřídal v roce 2010. Boston ho vyměnil za obránce Davida Warsofskyho do St. Louis Blues, kde se Vladimír Sobotka setkal s českým silákem Romanem Polákem

Sobotka proslul vybroušenou technikou

Po sezoně 2013/2014 se Vladimír Sobotka s týmem St. Louis Blues nedohodl na nové smlouvě a zamířil do ruské KHL, konkrétně do Avangardu Omsk, kde hrával i legendární křídelník Jaromír Jágr.

Vladimír Sobotka je ceněný pro svou univerzálnost. Má výborný přehled i ve velmi vyhrocených situacích a vybroušenou techniku hry. Nebojí se ani shodit rukavice a náraz od 90 kg vážícího útočníka bolí.

ZOH v Soči Sobotkovi zhatilo koleno

Dopomohl české reprezentaci do 18 let k bronzu na mistrovství světa v Minsku. Na MS 2015 v Česku  Vladimír Sobotka skončil s národním týmem na 4. místě. Sedmí Češi byli na MS 2017 v Německu a ve Francii.

Na ZOH 2014 v Soči, i když byl trenérem Aloisem Hadamczikem nominován, si Vladimír Sobotka nezahrál, účast mu znemožnilo zraněné koleno. Coby útočník pražské Sparty se dostal do reprezentace na ZOH 2022 v Pekingu, kde národní tým vypadl v osmifinále.

O VLADIMÍRU SOBOTKOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Nicole má Vladimír Sobotka dcery Sofii Isabelu a Victorii Miu.

 

Články o celebritě

Graňák o výpomoci Spartě: Nebýt toho, asi bych už skončil. Nabídku nečekal Graňák o výpomoci Spartě: Nebýt toho, asi bych už skončil. Nabídku nečekal Takřka půl roku nehrál jediný zápas. Poté, co se Dominik Graňák (39) rozloučil v Plzni, dlouho čekal... číst článek
Sparta reagovala na řádění. Pět mužů nad střídačkou Třince, odhalení viníci Sparta reagovala na řádění. Pět mužů nad střídačkou Třince, odhalení viníci Zhruba 58 minut hrací doby se páteční večer nesl v duchu jedinečné hokejové atmosféry. Několik indiv... číst článek
Móda fotbalových devadesátek: Zlato a ještěrky, Novotný na Agassiho Móda fotbalových devadesátek: Zlato a ještěrky, Novotný na Agassiho Byla to barevná doba, čas zvratů, rozletů. Charakteristika nezapomenutelných devadesátek se - samozř... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaromír Blažek
Jaromír Blažek
zobrazit profil Nikola  Zdráhalová
Nikola Zdráhalová
zobrazit profil Jakub Nosek
Jakub Nosek
zobrazit profil Tomáš Wágner
Tomáš Wágner
zobrazit profil Jan Kopecký
Jan Kopecký
zobrazit profil Martin Štěpánek
Martin Štěpánek
zobrazit profil Radoslav Kováč
Radoslav Kováč
zobrazit profil Vladimír Růžička
Vladimír Růžička