Vladimír Sobotka

Datum narození: 2.7.1987
Přezdívka: Sob
Místo narození: Třebíč
Váha: 89 kg
Výška: 178 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Vladimír Sobotka je všestraný hokejový centr, který nejde pro ránu daleko. Po ledě se proháněl za pražskou Slavii, kde si ho v roce 2005 vyhlédli Američané a putoval do NHL.

Vladimír Sobotka začínal jako hráč pražské Slavie, ale už v 18 letech byl ve 4. kole draftu NHL vybrán týmem Boston Bruins. Jeho profesionální kariéra začala až o dva roky později, kdy za stejný tým debutoval proti hráčům New York Islanders. Svůj první gól vstřelil o tři měsíce později do sítě Pittsburghu.

Vladimír Sobotka měnil dres v roce 2010. Boston ho vyměnil za obránce Davida Warsofskyho do St. Louis Blues, kde se Sobotka setkal s českým silákem Romanem Polákem

Vladimír Sobotka se po sezoně 2013/14 s týmem St. Louis Blues nedohodl na nové smlouvě a zamířil do ruské KHL, konkrétně do Avangardu Omsk, kde hrával i legendární křídelník Jaromír Jágr.

Vladimír Sobotka je ceněný pro svou univerzálnost. Má výborný přehled i ve velmi vyhrocených situacích a má vybroušenou techniku hry. Nebojí se ani shodit rukavice a náraz od 90 kg vážícího útočníka bolí.

Vladimír Sobotka dopomohl české reprezentaci do 18 let k bronzu na mistrovství světa v Minsku. Na úspěch v seniorské reprezentaci stále čeká. Nikdy si nezahrál na ZOH, i když byl nominován v roce 2014 do Soči trenérem Aloisem Hadamczikem. Tehdy mu účast znemožnilo zraněné koleno.

Vladimír Sobotka v současné době udržuje vztah s pětadvacetiletou kráskou Nicole Novotnou, dcerou bývalého fotbalisty, Jiřího Novotného. Ta před Sobotkou sbalila i hokejistu Petra Průchu nebo fotbalistu Michala Kadlece.

 

Články o celebritě

Tři dny do voleb se rýsuje jen tohle:  Triumvirát? Babovirát! Tři dny do voleb se rýsuje jen tohle: Triumvirát? Babovirát! Tři týdny dnes uplynuly od voleb a nová vláda je v nedohlednu. Ne že by se nám po ní stýskalo, ale… číst článek
Sexy přiznání Nicole, lásky hokejisty Sobotky: Lezou mi, já to vím! Sexy přiznání Nicole, lásky hokejisty Sobotky: Lezou mi, já to vím! Forvard St. Louis Blues Vladimír Sobotka (30) útočí v NHL na brány soupeřů a jeho milá Nicole Novotná… číst článek
Rvačky pod širým nebem. Šampionát ČR v MMA zaplnil pražskou náplavku Rvačky pod širým nebem. Šampionát ČR v MMA zaplnil pražskou náplavku Nejen boj se soupeřem o údery, ale také o to, kdo bude mít nevýhodu v podobě slunečního svitu v očích.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michel Platini
Michel Platini
zobrazit profil Jiřina Ptáčníková
Jiřina Ptáčníková
zobrazit profil Jiří Orság
Jiří Orság
zobrazit profil Adéla Bruns Sýkorová
Adéla Bruns Sýkorová
zobrazit profil Radek Faksa
Radek Faksa
zobrazit profil Tomáš Řepka
Tomáš Řepka
zobrazit profil Sebastian Vettel
Sebastian Vettel
zobrazit profil Bekim Balaj
Bekim Balaj