Petr Nedvěd | Celebwiki.cz

Petr Nedvěd

Datum narození: 9. 12. 1971
Přezdívka: Méďa
Místo narození: Liberec
Váha: 93 kg
Výška: 192 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejista Petr Nedvěd zářil od mládí v NHL, pak ho pod svá křídla vzali Tygři Liberec, kde také ukončil kariéru. Nejedna jeho přítelkyně byla modelka.

Zámořské kluby si ho všimly už v roce 1988, kdy působil Petr Nedvěd jako dorostenec v Litvínově. Poté emigroval do Kanady. Za ni hrál i na Zimních olympijských hrách v roce 1994, kde získal stříbro. V českém národním týmu se ukázal až v roce 2012. Na mistrovství světa patřil mezi nejstarší hráče. Kdekdo ho už házel ke starým pukům. Jeho góly však vedly nakonec až k bronzové medaili. I proto byl nominován také na ZOH 2014 v Soči. Petr Nedvěd je tak jedním z mála sportovců světa, kteří oblékali reprezentační dres dvou národů.

V zámořské NHL nasbíral Petr Nedvěd za patnáct let přes sedm set bodů. Bruslil v dresech Philadelphia Flyers, Phoenix Coyotes či Pittsburgh Penguins, kde zářil vedle kanonýra Jaromíra Jágra. Pak se hokejový centr Petr Nedvěd, alias Méďa, vrátil do Česka, kde v roce 2014 ukončil hráčskou kariéru jako útočník Liberce.

Dva roky byl Petr Nedvěd ženatý, jeho manželkou byla topmodelka Veronika Vařeková. Seznámila se s ním v jednom newyorkském klubu. Veronika Vařeková a Petr Nedvěd se brali v roce 2004 v Chrámu svatého Víta v Praze. Manželství ale kvůli odloučení nevydrželo.

Po boku Petra Nedvěda byla k vidění i modelka Dominika Kadlčková, moderátorka Diana Kobzanová nebo finalistka České Miss 2009 Nikol Smetanová.

 

Články o celebritě

Petr Nedvěd (48) už se učí drandit s kočárem: Čekáme s Nicole (25) jen na Naomi... Petr Nedvěd (48) už se učí drandit s kočárem: Čekáme s Nicole (25) jen na Naomi... Tak daleko, jako je dlouholetý kámoš a hokejový souputník Petr Nedvěd (48), to Jágr dosud nedovedl, ... číst článek
Představte si po 30 letech: Jágra si nevybral Pittsburgh, ale třeba Quebec Představte si po 30 letech: Jágra si nevybral Pittsburgh, ale třeba Quebec Mnoho hokejových expertů a fanoušků má za jakékoliv situace velice oblíbenou kratochvíli. Především ... číst článek
Simona Krainová plánuje další svatbu? Něco chystám a bude to velké! slibuje Simona Krainová plánuje další svatbu? Něco chystám a bude to velké! slibuje Simona Krainová (48) se netají tím, že by si ráda zopakovala svatbu s manželem Karlem Vágnerem (45).... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Milan  Toman
Milan Toman
zobrazit profil Radko Gudas
Radko Gudas
zobrazit profil Jiří Hudler
Jiří Hudler
zobrazit profil František Kaberle
František Kaberle
zobrazit profil Ondřej Palát
Ondřej Palát
zobrazit profil Mario Balotelli
Mario Balotelli
zobrazit profil Vladimír Růžička
Vladimír Růžička
zobrazit profil Tomáš Zonyga
Tomáš Zonyga