Petr Nedvěd

Datum narození: 9. 12. 1971
Přezdívka: Méďa
Místo narození: Liberec
Váha: 93 kg
Výška: 192 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejista Petr Nedvěd zářil od mládí v NHL, pak ho pod svá křídla vzali Tygři Liberec, kde také ukončil kariéru. Nejedna jeho přítelkyně byla modelka.

Zámořské kluby si ho všimly už v roce 1988, kdy Petr Nedvěd působil jako dorostenec v Litvínově. Poté emigroval do Kanady. Za ni hrál i na Zimních olympijských hrách v roce 1994, kde získal stříbro. V českém národním týmu se ukázal až v roce 2012.

PETR NEDVĚD - TRABLE V KARANTÉNĚ

Na mistrovství světa patřil mezi nejstarší hráče. Kdekdo ho už házel ke starým pukům. Jeho góly však vedly nakonec až k bronzové medaili. I proto byl nominován také na ZOH 2014 v Soči. Petr Nedvěd je tak jedním z mála sportovců světa, kteří oblékali reprezentační dres dvou národů.

O PETRU NEDVĚDOVI ČTĚTE ZDE>>

V zámořské NHL nasbíral Petr Nedvěd za patnáct let přes sedm set bodů. Bruslil v dresech Philadelphia Flyers, Phoenix Coyotes či Pittsburgh Penguins, kde zářil vedle kanonýra Jaromíra Jágra. Pak se hokejový centr Petr Nedvěd, alias Méďa, vrátil do Česka, kde v roce 2014 ukončil hráčskou kariéru jako útočník Liberce.

Dva roky byl Petr Nedvěd ženatý, jeho manželkou byla topmodelka Veronika Vařeková. Seznámila se s ním v jednom newyorkském klubu. Veronika Vařeková a Petr Nedvěd se brali v roce 2004 v Chrámu svatého Víta v Praze. Manželství ale kvůli odloučení nevydrželo.

Po boku Petra Nedvěda byla k vidění i modelka Dominika Kadlčková, moderátorka Diana Kobzanová nebo finalistka České Miss 2009 Nikol Smetanová.

V létě 2020 se Petr Nedvěd podruhé oženil, a to s okouzlující maminkou jejich dcery Naomi Nikole Volfovou.

 

Články o celebritě

Hadamczik o penězích, trenérech i čistce: Řezníček mi k mladým neseděl Hadamczik o penězích, trenérech i čistce: Řezníček mi k mladým neseděl Byl to živý rozhovor. Alois Hadamczik někdy i dost emotivně vysvětloval, proč je podle něj nutné zru... číst článek
Havlát novým manažerem nároďáku. K ruce má Židlického, Jalonen posílí Havlát novým manažerem nároďáku. K ruce má Židlického, Jalonen posílí Vše je odhlasováno a odsouhlaseno. Hokejový národní tým našel nového generálního manažera. Po odstup... číst článek
Gudas opět králem ranařů NHL: Raději bych finále. MS? To mě sejří nejvíc Gudas opět králem ranařů NHL: Raději bych finále. MS? To mě sejří nejvíc Mezi ranaři NHL se stal znovu králem. Radko Gudas rozdal 355 hitů a s náskokem obhájil vítězství ve ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lucie Eckertová
Lucie Eckertová
zobrazit profil Jiří Havlát
Jiří Havlát
zobrazit profil Josef Váňa
Josef Váňa
zobrazit profil Helena Fibingerová
Helena Fibingerová
zobrazit profil Kateřina Neumannová
Kateřina Neumannová
zobrazit profil Josef Dostál
Josef Dostál
zobrazit profil Petr Mrázek
Petr Mrázek
zobrazit profil David Ferrer
David Ferrer