Petr Nedvěd | Celebwiki.cz

Petr Nedvěd

Datum narození: 9.12.1971
Přezdívka: Méďa
Místo narození: Liberec
Váha: 93 kg
Výška: 192 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejista Petr Nedvěd zářil od mládí v NHL, pak ho pod svá křídla vzali Tygři Liberec, kde také ukončil kariéru. Nejedna jeho přítelkyně byla modelka.

Zámořské kluby si ho všimly už v roce 1988, kdy působil Petr Nedvěd jako dorostenec v Litvínově. Poté emigroval do Kanady. Za ni hrál i na Zimních olympijských hrách v roce 1994, kde získal stříbro. V českém národním týmu se ukázal až v roce 2012. Na mistrovství světa patřil mezi nejstarší hráče. Kdekdo ho už házel ke starým pukům. Jeho góly však vedly nakonec až k bronzové medaili. I proto byl nominován také na ZOH 2014 v Soči. Petr Nedvěd je tak jedním z mála sportovců světa, kteří oblékali reprezentační dres dvou národů.

V zámořské NHL nasbíral Petr Nedvěd za patnáct let přes sedm set bodů. Bruslil v dresech Philadelphia Flyers, Phoenix Coyotes či Pittsburgh Penguins, kde zářil vedle kanonýra Jaromíra Jágra. Pak se hokejový centr Petr Nedvěd, alias Méďa, vrátil do Česka, kde v roce 2014 ukončil hráčskou kariéru jako útočník Liberce.

Dva roky byl Petr Nedvěd ženatý, jeho manželkou byla topmodelka Veronika Vařeková. Seznámila se s ním v jednom newyorkském klubu. Veronika Vařeková a Petr Nedvěd se brali v roce 2004 v Chrámu svatého Víta v Praze. Manželství ale kvůli odloučení nevydrželo.

Po boku Petra Nedvěda byla k vidění i modelka Dominika Kadlčková, moderátorka Diana Kobzanová nebo finalistka České Miss 2009 Nikol Smetanová.

 

Články o celebritě

Šeredová není jediná! Zvláštní osudy českých Popelek, které sbalily miliardáře Šeredová není jediná! Zvláštní osudy českých Popelek, které sbalily miliardáře Popelka patří mezi nejoblíbenější pohádky holčiček. Pro Alenu Šeredovou (41) se sen stal realitou,… číst článek
Šlégr a Ton před Open Air: Show, mimořádný zážitek! Němci to umějí Šlégr a Ton před Open Air: Show, mimořádný zážitek! Němci to umějí Nasaďte kulichy, pořádně se oblečte, dejte si něco na zahřátí. A kochejte se. Hokejová extraliga… číst článek
Hokejový modeman Petr Nedvěd: Romantika u svíček Hokejový modeman Petr Nedvěd: Romantika u svíček Láska jim jenom kvete! Hokejový bard a generální manažer českého nároďáku Petr Nedvěd (47) vzal svou… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jáchym Suchánek
Jáchym Suchánek
zobrazit profil Matěj Vydra
Matěj Vydra
zobrazit profil David Hruška
David Hruška
zobrazit profil David Ferrer
David Ferrer
zobrazit profil Pavel Petřikov
Pavel Petřikov
zobrazit profil Lucie Švecová
Lucie Švecová
zobrazit profil Jaroslav  Soukup
Jaroslav Soukup
zobrazit profil Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon
Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít