Petr Nedvěd | Celebwiki.cz

Petr Nedvěd

Datum narození: 9.12.1971
Přezdívka: Méďa
Místo narození: Liberec
Váha: 93 kg
Výška: 192 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejista Petr Nedvěd zářil od mládí v NHL, pak ho pod svá křídla vzali Tygři Liberec, kde také ukončil kariéru. Nejedna jeho přítelkyně byla modelka.

Zámořské kluby si ho všimly už v roce 1988, kdy působil Petr Nedvěd jako dorostenec v Litvínově. Poté emigroval do Kanady. Za ni hrál i na Zimních olympijských hrách v roce 1994, kde získal stříbro. V českém národním týmu se ukázal až v roce 2012. Na mistrovství světa patřil mezi nejstarší hráče. Kdekdo ho už házel ke starým pukům. Jeho góly však vedly nakonec až k bronzové medaili. I proto byl nominován také na ZOH 2014 v Soči. Petr Nedvěd je tak jedním z mála sportovců světa, kteří oblékali reprezentační dres dvou národů.

V zámořské NHL nasbíral Petr Nedvěd za patnáct let přes sedm set bodů. Bruslil v dresech Philadelphia Flyers, Phoenix Coyotes či Pittsburgh Penguins, kde zářil vedle kanonýra Jaromíra Jágra. Pak se hokejový centr Petr Nedvěd, alias Méďa, vrátil do Česka, kde v roce 2014 ukončil hráčskou kariéru jako útočník Liberce.

Dva roky byl Petr Nedvěd ženatý, jeho manželkou byla topmodelka Veronika Vařeková. Seznámila se s ním v jednom newyorkském klubu. Veronika Vařeková a Petr Nedvěd se brali v roce 2004 v Chrámu svatého Víta v Praze. Manželství ale kvůli odloučení nevydrželo.

Po boku Petra Nedvěda byla k vidění i modelka Dominika Kadlčková, moderátorka Diana Kobzanová nebo finalistka České Miss 2009 Nikol Smetanová.

 

Články o celebritě

Skaut, který lanařil Čechy do NHL: K Paterovi chtěl dvojče, Turek dozrával Skaut, který lanařil Čechy do NHL: K Paterovi chtěl dvojče, Turek dozrával V roce 1988 nastoupil Craig Button na pozici skauta v tehdejší Minnesotě North Stars. Brzy padla… číst článek
Říhu potěšil kemp i test s Jihlavou: Oproti loňsku to bylo od hráčů lepší Říhu potěšil kemp i test s Jihlavou: Oproti loňsku to bylo od hráčů lepší Trenér české hokejové reprezentace Miloš Říha si pochvaloval tréninkový test proti Jihlavě,… číst článek
Pešán o své hokejové vizi: Vše podložit daty, chybí nám upřímnost Pešán o své hokejové vizi: Vše podložit daty, chybí nám upřímnost Hokejová kultura. Na velkém středečním trenérském semináři v Břeclavi to byla dvě nejvíc používaná… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Pavelka
David Pavelka
zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne
zobrazit profil Michael Frolík
Michael Frolík
zobrazit profil Šárka Pančochová
Šárka Pančochová
zobrazit profil Kateřina  Elhotová
Kateřina Elhotová
zobrazit profil Kateřina Vojáčková
Kateřina Vojáčková
zobrazit profil Dominik Furch
Dominik Furch
zobrazit profil Jan Rezek
Jan Rezek