Petr Nedvěd | Celebwiki.cz

Petr Nedvěd

Datum narození: 9.12.1971
Přezdívka: Méďa
Místo narození: Liberec
Váha: 93 kg
Výška: 192 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejista Petr Nedvěd zářil od mládí v NHL, pak ho pod svá křídla vzali Tygři Liberec, kde také ukončil kariéru. Nejedna jeho přítelkyně byla modelka.

Zámořské kluby si ho všimly už v roce 1988, kdy působil Petr Nedvěd jako dorostenec v Litvínově. Poté emigroval do Kanady. Za ni hrál i na Zimních olympijských hrách v roce 1994, kde získal stříbro. V českém národním týmu se ukázal až v roce 2012. Na mistrovství světa patřil mezi nejstarší hráče. Kdekdo ho už házel ke starým pukům. Jeho góly však vedly nakonec až k bronzové medaili. I proto byl nominován také na ZOH 2014 v Soči. Petr Nedvěd je tak jedním z mála sportovců světa, kteří oblékali reprezentační dres dvou národů.

V zámořské NHL nasbíral Petr Nedvěd za patnáct let přes sedm set bodů. Bruslil v dresech Philadelphia Flyers, Phoenix Coyotes či Pittsburgh Penguins, kde zářil vedle kanonýra Jaromíra Jágra. Pak se hokejový centr Petr Nedvěd, alias Méďa, vrátil do Česka, kde v roce 2014 ukončil hráčskou kariéru jako útočník Liberce.

Dva roky byl Petr Nedvěd ženatý, jeho manželkou byla topmodelka Veronika Vařeková. Seznámila se s ním v jednom newyorkském klubu. Veronika Vařeková a Petr Nedvěd se brali v roce 2004 v Chrámu svatého Víta v Praze. Manželství ale kvůli odloučení nevydrželo.

Po boku Petra Nedvěda byla k vidění i modelka Dominika Kadlčková, moderátorka Diana Kobzanová nebo finalistka České Miss 2009 Nikol Smetanová.

 

Články o celebritě

Podívejte se do české šatny! Hráče motivují nápisy, nechybí Jágrův gól Podívejte se do české šatny! Hráče motivují nápisy, nechybí Jágrův gól PŘÍMO Z BRATISLAVY | Hokejisty na šampionátu motivují vlastní příběhy. Touha. Ale i nápisy. Čeští… číst článek
ANKETA EXPERTŮ: Jak dopadnou Češi na MS? Zvládne Říha svou úlohu? ANKETA EXPERTŮ: Jak dopadnou Češi na MS? Zvládne Říha svou úlohu? Tak jak národní tým v Bratislavě dopadne? Co ho požene a co ho může brzdit? Zvládne… číst článek
PĚT bodů, aby vyšla medaile: skvělí brankáři, Říhův vliv i klíčové góly PĚT bodů, aby vyšla medaile: skvělí brankáři, Říhův vliv i klíčové góly PŘÍMO Z BRATISLAVY | Bratislavská mise startuje. Hokejový šampionát se z českého pohledu rozproudí… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Albiach Roger Néstor
Albiach Roger Néstor
zobrazit profil Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun
zobrazit profil Nikola  Zdráhalová
Nikola Zdráhalová
zobrazit profil Lionel Messi
Lionel Messi
zobrazit profil Jan Micka
Jan Micka
zobrazit profil Roman Horák
Roman Horák
zobrazit profil Mario Mandžukič
Mario Mandžukič
zobrazit profil Jakub Voráček
Jakub Voráček