Petr Nedvěd

Datum narození: 9. 12. 1971
Přezdívka: Méďa
Místo narození: Liberec
Váha: 93 kg
Výška: 192 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejista Petr Nedvěd zářil od mládí v NHL, pak ho pod svá křídla vzali Tygři Liberec, kde také ukončil kariéru. Nejedna jeho přítelkyně byla modelka.

Zámořské kluby si ho všimly už v roce 1988, kdy Petr Nedvěd působil jako dorostenec v Litvínově. Poté emigroval do Kanady. Za ni hrál i na Zimních olympijských hrách v roce 1994, kde získal stříbro. V českém národním týmu se ukázal až v roce 2012.

PETR NEDVĚD - TRABLE V KARANTÉNĚ

Na mistrovství světa patřil mezi nejstarší hráče. Kdekdo ho už házel ke starým pukům. Jeho góly však vedly nakonec až k bronzové medaili. I proto byl nominován také na ZOH 2014 v Soči. Petr Nedvěd je tak jedním z mála sportovců světa, kteří oblékali reprezentační dres dvou národů.

O PETRU NEDVĚDOVI ČTĚTE ZDE>>

V zámořské NHL nasbíral Petr Nedvěd za patnáct let přes sedm set bodů. Bruslil v dresech Philadelphia Flyers, Phoenix Coyotes či Pittsburgh Penguins, kde zářil vedle kanonýra Jaromíra Jágra. Pak se hokejový centr Petr Nedvěd, alias Méďa, vrátil do Česka, kde v roce 2014 ukončil hráčskou kariéru jako útočník Liberce.

Dva roky byl Petr Nedvěd ženatý, jeho manželkou byla topmodelka Veronika Vařeková. Seznámila se s ním v jednom newyorkském klubu. Veronika Vařeková a Petr Nedvěd se brali v roce 2004 v Chrámu svatého Víta v Praze. Manželství ale kvůli odloučení nevydrželo.

Po boku Petra Nedvěda byla k vidění i modelka Dominika Kadlčková, moderátorka Diana Kobzanová nebo finalistka České Miss 2009 Nikol Smetanová.

V létě 2020 se Petr Nedvěd podruhé oženil, a to s okouzlující maminkou jejich dcery Naomi Nikole Volfovou.

 

Články o celebritě

Pavelec o brankářích pro MS: Chceme nejsilnější možnou trojici. Co Hrubec? Pavelec o brankářích pro MS: Chceme nejsilnější možnou trojici. Co Hrubec? Je tím mužem, který nachystá tříčlenný brankářský tým pro šampionát v Praze. Ondřeje Pavelce čeká ne... číst článek
GM Nedvěd popsal schůzku se Zachou: Uznal chybu. Krejčí chce pomoci GM Nedvěd popsal schůzku se Zachou: Uznal chybu. Krejčí chce pomoci Ne, nadále není jisté, že na sebe Pavel Zacha navlékne v Praze dres národního týmu a vrhne se vstříc... číst článek
Hvězdy pro MS v Praze! Nedvědovi kývl Zacha, přijel by i Pastrňák Hvězdy pro MS v Praze! Nedvědovi kývl Zacha, přijel by i Pastrňák Do bojů o Stanley Cup se Boston určitě dostane. Jednoznačným favoritem bude v prvním kole. Ovšem pot... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Karel Augusta
Karel Augusta
zobrazit profil Marek Kulič
Marek Kulič
zobrazit profil Dušan Uhrin
Dušan Uhrin
zobrazit profil Filip Forejtek
Filip Forejtek
zobrazit profil Filip Dvořák
Filip Dvořák
zobrazit profil Slavomír Lener
Slavomír Lener
zobrazit profil Eva Puskarčíková
Eva Puskarčíková
zobrazit profil Jaroslav Poříz
Jaroslav Poříz