Petr Nedvěd | Celebwiki.cz

Petr Nedvěd

Datum narození: 9. 12. 1971
Přezdívka: Méďa
Místo narození: Liberec
Váha: 93 kg
Výška: 192 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hokejista Petr Nedvěd zářil od mládí v NHL, pak ho pod svá křídla vzali Tygři Liberec, kde také ukončil kariéru. Nejedna jeho přítelkyně byla modelka.

Zámořské kluby si ho všimly už v roce 1988, kdy Petr Nedvěd působil jako dorostenec v Litvínově. Poté emigroval do Kanady. Za ni hrál i na Zimních olympijských hrách v roce 1994, kde získal stříbro. V českém národním týmu se ukázal až v roce 2012.

PETR NEDVĚD - TRABLE V KARANTÉNĚ

Na mistrovství světa patřil mezi nejstarší hráče. Kdekdo ho už házel ke starým pukům. Jeho góly však vedly nakonec až k bronzové medaili. I proto byl nominován také na ZOH 2014 v Soči. Petr Nedvěd je tak jedním z mála sportovců světa, kteří oblékali reprezentační dres dvou národů.

O PETRU NEDVĚDOVI ČTĚTE ZDE>>

V zámořské NHL nasbíral Petr Nedvěd za patnáct let přes sedm set bodů. Bruslil v dresech Philadelphia Flyers, Phoenix Coyotes či Pittsburgh Penguins, kde zářil vedle kanonýra Jaromíra Jágra. Pak se hokejový centr Petr Nedvěd, alias Méďa, vrátil do Česka, kde v roce 2014 ukončil hráčskou kariéru jako útočník Liberce.

Dva roky byl Petr Nedvěd ženatý, jeho manželkou byla topmodelka Veronika Vařeková. Seznámila se s ním v jednom newyorkském klubu. Veronika Vařeková a Petr Nedvěd se brali v roce 2004 v Chrámu svatého Víta v Praze. Manželství ale kvůli odloučení nevydrželo.

Po boku Petra Nedvěda byla k vidění i modelka Dominika Kadlčková, moderátorka Diana Kobzanová nebo finalistka České Miss 2009 Nikol Smetanová.

V létě 2020 se Petr Nedvěd podruhé oženil, a to s okouzlující maminkou jejich dcery Naomi Nikole Volfovou.

 

Články o celebritě

Nedvědova Nicole provokuje: Tři týdny po porodu má ploché bříško a ještě si rýpla! Nedvědova Nicole provokuje: Tři týdny po porodu má ploché bříško a ještě si rýpla! Malé Naomi ještě nejsou ani tři týdny a její maminka Nicole Volfová (25) se na Instagramu pochlubila... číst článek
Hokejový hrdina z Nagana Ručinský ukázal novou přítelkyni. Sbalil učitelku! Hokejový hrdina z Nagana Ručinský ukázal novou přítelkyni. Sbalil učitelku! A je to venku! Hokejová legenda Martin Ručinský (49) se pochlubil novou vážnou známostí. Kdo je tahl... číst článek
Hokejový playboy Petr Nedvěd: Ve 48 konečně tátou! Hokejový playboy Petr Nedvěd: Ve 48 konečně tátou! Bouchejte šampaňské na zdraví malé princezničky! Jmenuje se Naomi, přišla na svět v Praze stověžaté ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Roman Šebrle
Roman Šebrle
zobrazit profil Michal Birner
Michal Birner
zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne
zobrazit profil David Vaněček
David Vaněček
zobrazit profil Petra Kvitová
Petra Kvitová
zobrazit profil Michal Trávníček
Michal Trávníček
zobrazit profil Roman Kreuziger
Roman Kreuziger
zobrazit profil Dominika Cibulková
Dominika Cibulková