Martin Straka

Datum narození: 3.9.1972
Přezdívka: Stračena
Místo narození: Plzeň
Váha: 79 kg
Výška: 176 cm
Profese: Hokejový útočník, majitel klubu
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Symbol plzeňského hokeje Martin Straka byl členem zlaté hokejové generace. Olympijský vítěz z Nagana (1998) a střelec zlatého gólu ve finále extraligy (2013) dobyl i slavnou NHL, kde odehrál přes tisícovku zápasů.

Hokejový srdcař Martin Straka nazul poprvé brusle v Plzni. Ve svých dvaceti letech naskočil do kanadskoamerické NHL, kde v týmech Pittsburgh, Ottawa, New York Islanders, Florida, Los Angeles a New York Rangers odehrál celkem 1060 utkání. V zámořské soutěži nasbíral 787 kanadských bodů (283+504). V dresu Tučňáků a Jezdců si zahrál s parťákem Jaromírem Jágrem.

Hvězdný centr Martin Straka se do mateřské Plzně vrátil v roce 2008 a pomohl svými financemi západočeský klub zachránit. Stal se jeho majoritním vlastníkem, generálním manažerem i jednatelem. Zároveň byl i ústřední postavou na ledě.

To dokázal hokejový velikán ve finálovém utkání extraligy proti Zlínu (2013). Stračena rozhodl sedmé utkání v prodloužení zlatým gólem a vystřelil tak Západočechům historicky první titul. Mistrovský pohár zvedl Martin Straka nad hlavu ve čtyřiceti letech a konečně tak dosáhl mety, která ho neustále motivovala, aby mezi mantinely vydržel tak dlouho.

Plzeňský hrdina Martin Straka sbíral úspěchy i v národním týmu. Byl u historického olympijského zlata v Naganu (1998) a také u zisku bronzových medailí na olympiádě v Turíně (2006). Dlouho musel čekat na triumf z mistrovství světa, šampionem se stal až v roce 2005.

Hokejová legenda zamávala fanouškům v jedenačtyřiceti letech rozlučkovou exhibicí společně s dalším šampionem z Nagana Jaroslavem Špačkem. Bývalý kapitán a tahoun plzeňských Indiánů Martin Straka má dvě dcery Beatu a Agátu.

 

Články o celebritě

Kometa zase zpomaluje. Boss Zábranský tým připravuje o "wow" efekt Kometa zase zpomaluje. Boss Zábranský tým připravuje o "wow" efekt Kometa má dva tituly, zkušený tým, pár velkých jmen se šikovnýma rukama a velkým sebevědomím. Jak… číst článek
Divíšek (39) vládne první lize: Mladí nechtějí být lepší, pak můžu hrát do 50 Divíšek (39) vládne první lize: Mladí nechtějí být lepší, pak můžu hrát do 50 Když se mu předloni v létě ozvali z Prostějova, zda by vzal práci, tvářil se rozpačitě. „Prostějov?… číst článek
Případ Kovář: tuhý boj o NHL. Jak to snáší a co na něj říká Straka? Případ Kovář: tuhý boj o NHL. Jak to snáší a co na něj říká Straka? PŘÍMO Z BOSTONU | Spokojit se s tím, že jste dobrý, úspěšný, zajištěný? Nebo poslechnout hlad srdce… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Helešic
Lukáš Helešic
zobrazit profil Stanislav Tecl
Stanislav Tecl
zobrazit profil Ester Ledecká
Ester Ledecká
zobrazit profil Karel Brückner
Karel Brückner
zobrazit profil Karel Nocar
Karel Nocar
zobrazit profil Matúš Kozáčik
Matúš Kozáčik
zobrazit profil František Kaberle
František Kaberle
zobrazit profil Tereza Nosková
Tereza Nosková