Dominik Simon | Celebwiki.cz

Dominik Simon

Datum narození: 8. 8. 1994
Místo narození: Praha
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Dominik Simon je velkou českou nadějí na mimořádného hráče. Prošel extraligou, získal ho v draftu roku 2015 Pittsburgh Penguins a válí i v reprezentačním dresu.

Dominik Simon do puku mlátil od mala. Jako šestiletý klub oblékl slávistický dres. O pár let později přestoupil do pražské Sparty, nehledě na rivalitu obou klubů.  V HC Sparta Praha hokejově vyrostl, hrál s její mládeží evropské soutěže. V 16 letech ho klub propůjčil do 1. ligy litoměřickému Stadionu.

V té době už měl Dominik Simon za sebou dvě sezóny v juniorských reprezentačních týmech, později byl jejich kapitánem. Hrál na mistrovství světa juniorů 2014. V základní skupině rozhodl samostatným nájezdem zápas proti favorizované Kanadě. Premiéru v seniorské reprezentaci Dominik Simon zažil v témže roce, na Karjala Cupu proti Finsku. A do týmu dobře zapadl, což se projevilo i mimo led.

Už v sezóně 2013/14 patřil do A týmu Sparty Praha, která s kapitánem Tomášem Rolinkem získala extraligový titul. Pro ročník 2014/2015 získala Dominika Simona plzeňská Škoda.

V roce 2013 projevovaly zájem severoamerické kluby, Dominiku Simonovi se ale do tamních nižších soutěží nechtělo. Až v draftu v roce 2015 si Dominika Simona vyhlédl Pittsburgh Penguins. Poslal ho však zprvu na farmu. První zápas v NHL Dominik Simon tak zažil až na jaře 2016. Smlouvu Penguins nabídli také mladému českému útočníkovi Davidu Uherovi. Pittsburgh, někdejší působiště Jaromíra Jágra, opět postoupil v NHL do play off.

 

Články o celebritě

Draft je jen číslo. Tím jeho hodnota končí. V NHL stačí drobnost, v něčem vynikat Draft je jen číslo. Tím jeho hodnota končí. V NHL stačí drobnost, v něčem vynikat Je hrozně jednoduché podle draftových počtů posuzovat úroveň hokeje v dané zemi. Vynášet do nebes, n... číst článek
Říhův emotivní projev dojal. Pojďme makat dál! Jen to je správná cesta Říhův emotivní projev dojal. Pojďme makat dál! Jen to je správná cesta Mistrovství světa je za námi. Opět spojilo český národ. Opět se skončilo bez medaile. Katastrofa? V ... číst článek
Říhovy emoce? Celé to bral od srdce, těšilo Gudase. Je na čem stavět Říhovy emoce? Celé to bral od srdce, těšilo Gudase. Je na čem stavět Čeští hokejisté dorazili zpátky do Prahy. Přílet poznamenala emotivní řeč trenéra Miloše Říhy. Překv... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Erat
Martin Erat
zobrazit profil Andrea Zemanová
Andrea Zemanová
zobrazit profil Venus Williams
Venus Williams
zobrazit profil Jan Výtisk
Jan Výtisk
zobrazit profil David Beckham
David Beckham
zobrazit profil Marek Peksa
Marek Peksa
zobrazit profil Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil