Dominik Simon

Datum narození: 8. 8. 1994
Místo narození: Praha
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Dominik Simon je velkou českou nadějí na mimořádného hráče. Prošel extraligou, získal ho v draftu roku 2015 Pittsburgh Penguins a válí i v reprezentačním dresu.

Dominik Simon do puku mlátil od mala. Jako šestiletý klub oblékl slávistický dres. O pár let později přestoupil do pražské Sparty, nehledě na rivalitu obou klubů.  V HC Sparta Praha hokejově vyrostl, hrál s její mládeží evropské soutěže. V 16 letech ho klub propůjčil do 1. ligy litoměřickému Stadionu.

V té době už měl Dominik Simon za sebou dvě sezóny v juniorských reprezentačních týmech, později byl jejich kapitánem. Hrál na mistrovství světa juniorů 2014. V základní skupině rozhodl samostatným nájezdem zápas proti favorizované Kanadě. Premiéru v seniorské reprezentaci Dominik Simon zažil v témže roce, na Karjala Cupu proti Finsku. A do týmu dobře zapadl, což se projevilo i mimo led.

Už v sezóně 2013/14 patřil do A týmu Sparty Praha, která s kapitánem Tomášem Rolinkem získala extraligový titul. Pro ročník 2014/2015 získala Dominika Simona plzeňská Škoda.

V roce 2013 projevovaly zájem severoamerické kluby, Dominiku Simonovi se ale do tamních nižších soutěží nechtělo. Až v draftu v roce 2015 si Dominika Simona vyhlédl Pittsburgh Penguins. Poslal ho však zprvu na farmu. První zápas v NHL Dominik Simon tak zažil až na jaře 2016. Smlouvu Penguins nabídli také mladému českému útočníkovi Davidu Uherovi. Pittsburgh, někdejší působiště Jaromíra Jágra, opět postoupil v NHL do play off.

 

Články o celebritě

Švédům „Langoš“ nechutnal. Žlutá lavina se rozbila o českého brankáře Švédům „Langoš“ nechutnal. Žlutá lavina se rozbila o českého brankáře PŘÍMO ZE STOCKHOLMU | Rébus v brankovišti národního týmu míří k rozšifrování. Čtvrtečním výkonem si ... číst článek
Přehled Čechů v NHL: hvězdy i otazníky, největší skok se čeká od... Přehled Čechů v NHL: hvězdy i otazníky, největší skok se čeká od... Start NHL se nezadržitelně blíží. Povinností každého českého fanouška je udržet si přehled o pozicíc... číst článek
TOP hráči na trhu NHL: střelec Hall, král Henrik či ministr obrany Blues TOP hráči na trhu NHL: střelec Hall, král Henrik či ministr obrany Blues Zatímco řada talentovaných mladíků stále vstřebává volbu v netradičním online draftu NHL, pro mnoho ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda
zobrazit profil Josef Zimovčák
Josef Zimovčák
zobrazit profil Michal Vondrka
Michal Vondrka
zobrazit profil Marcela Šťastná
Marcela Šťastná
zobrazit profil Hynek Zohorna
Hynek Zohorna
zobrazit profil Roman Šebrle
Roman Šebrle
zobrazit profil Lukáš Sedlák
Lukáš Sedlák
zobrazit profil Karim Benzema
Karim Benzema