Dominik Simon | Celebwiki.cz

Dominik Simon

Datum narození: 8.8.1994
Místo narození: Praha
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Dominik Simon je velkou českou nadějí na mimořádného hráče. Prošel extraligou, získal ho v draftu roku 2015 Pittsburgh Penguins a válí i v reprezentačním dresu.

Dominik Simon do puku mlátil od mala. Jako šestiletý klub oblékl slávistický dres. O pár let později přestoupil do pražské Sparty, nehledě na rivalitu obou klubů.  V HC Sparta Praha hokejově vyrostl, hrál s její mládeží evropské soutěže. V 16 letech ho klub propůjčil do 1. ligy litoměřickému Stadionu.

V té době už měl Dominik Simon za sebou dvě sezóny v juniorských reprezentačních týmech, později byl jejich kapitánem. Hrál na mistrovství světa juniorů 2014. V základní skupině rozhodl samostatným nájezdem zápas proti favorizované Kanadě. Premiéru v seniorské reprezentaci Dominik Simon zažil v témže roce, na Karjala Cupu proti Finsku. A do týmu dobře zapadl, což se projevilo i mimo led.

Už v sezóně 2013/14 patřil do A týmu Sparty Praha, která s kapitánem Tomášem Rolinkem získala extraligový titul. Pro ročník 2014/2015 získala Dominika Simona plzeňská Škoda.

V roce 2013 projevovaly zájem severoamerické kluby, Dominiku Simonovi se ale do tamních nižších soutěží nechtělo. Až v draftu v roce 2015 si Dominika Simona vyhlédl Pittsburgh Penguins. Poslal ho však zprvu na farmu. První zápas v NHL Dominik Simon tak zažil až na jaře 2016. Smlouvu Penguins nabídli také mladému českému útočníkovi Davidu Uherovi. Pittsburgh, někdejší působiště Jaromíra Jágra, opět postoupil v NHL do play off.

 

Články o celebritě

Rusové o bronz umějí! Naposledy prohráli s Čechy. V Bratislavě… Rusové o bronz umějí! Naposledy prohráli s Čechy. V Bratislavě… PŘÍMO Z BRATISLAVY | Poslední den šampionátu. Každý sní o tom si zrovna v neděli zahrát. Ovšem až… číst článek
Expert Šejba po hořkém semifinále: Zklamání. Naši lídři nebyli vidět Expert Šejba po hořkém semifinále: Zklamání. Naši lídři nebyli vidět Žádné drama, všechno bylo jasné. Kanada měla semifinále s Českem pod kontrolou. Od začátku do konce,… číst článek
Frolík burcuje: Bolí to, ale pořád je o co hrát! V obraně musíme být lepší Frolík burcuje: Bolí to, ale pořád je o co hrát! V obraně musíme být lepší PŘÍMO Z BRATISLAVY | Nebylo mu moc do řeči. I když on předtím zářil, hlavně ve spojení s Jakubem… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ivan Hlinka
Ivan Hlinka
zobrazit profil Michal Březina
Michal Březina
zobrazit profil Štěpán Koreš
Štěpán Koreš
zobrazit profil David Krejčí
David Krejčí
zobrazit profil Jaroslav Hlinka
Jaroslav Hlinka
zobrazit profil Andrea Zemanová
Andrea Zemanová
zobrazit profil Antoine Griezmann
Antoine Griezmann
zobrazit profil Miroslav Dvořák
Miroslav Dvořák