Jaromír Jágr

Datum narození: 15. 2. 1972
Přezdívka: Džegr
Místo narození: Kladno
Váha: 104 kg
Výška: 191 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jaromír Jágr je nejznámější český hokejista doma i v zahraničí. Stále ještě nepotkal tu pravou, s kterou by měl potomky.

Hokejový čaroděj Jaromír Jágr se za svou kariéru stal nejproduktivnějším evropským hráčem v historii americké NHL. Spolu s ním vyhrálo Česko olympiádu v Naganu. Ostatně ČR reprezentoval úctyhodnou dobu, celé čtvrtstoletí. Do reprezentačních týmů ho řadili všichni trenéři, ať už Ivan Hlinka, Alois Hadamczik nebo Vladimír Růžička.

JARDA JÁGR - DALŠÍ KOČKA

S hokejem Jágr začal ve třech letech

Poprvé si brusle nazul ve třech letech. Kličkoval v nich za juniorský tým Kladna. Už v šestnácti nastoupil proti obrům z extraligy. O dva roky později letěl poprvé přes Atlantik. Američtí Pittsburgh Penguins ho chtěli stůj co stůj. A tučňákům se investice do Jaromíra Jágra vyplatila. Dva roky po sobě tým vyhrál play off v NHL a Jaromír Jágr si tak mohl potěžkat masivní Stanleyův pohár.

Z Pittsburghu přešel Jaromír Jágr na přelomu tisíciletí do Washingtonu, kde si s pukem pohrával po tři léta. Pak se na rok vrátil do rodného Kladna, jehož hokejový klub teď také vlastní. Tři další sezóny hrál nevyzpytatelný útočník s číslem 68 za newyorkské Rangery. Roku 2008 nastoupil do ruské KHL. V roce 2012 byl jeho další cíl americký tým Dallas Stars, kde podepsal roční smlouvu.

Jaromír Jágr má zlato z Nagana

Pětkrát se Jaromír Jágr stal nejlepším hráčem kanadského bodování. Bála se ho každá branka. Během své kariéry vstřelil přes tisíc gólů a na tisíc gólů sám přihrál. Úspěchy slavil Jaromír Jágr i za národní tým. Neohroženě se pral na zimních olympijských hrách v Naganu, kde získal zlato.

Národní hymnu pro finálové vítěze si mohl s hrdostí poslechnout i v roce 2005 a 2010 na mistrovství světa. Sílu do zápasů mu dodává i pravoslavná víra. Jaromír Jágr se pravidelně modlí a chodí do kostela. V roce 2014 ale oznámil, že po 25 letech s reprezentací končí, protože už není tím, kdo rozhoduje zápasy, přičemž ale cítí, že se to od něj očekává.

Jágr je Klausem oceněný sportovec

Kromě nesčetně jiných ocenění je Jaromír Jágr mnohanásobným vítězem Zlaté hokejky. Jeho výkony ocenil i někdejší prezident Václav Klaus, který mu v roce 2010 předal medaili Za zásluhy o stát v oblasti sportu.

Takto vysoké vyznamenání předal Václav Klaus během svého desetiletého prezidentování jen několika sportovcům, kromě Jaromíra Jágra to byli Josef Váňa, Dana Zátopková, Roman Šebrle a Barbora Špotáková.

Od Zemana Jágr dostal medaili i milost

V říjnu 2019 byla prezidentem Milošem Zemanem Jaromíru Jágrovi udělena Medaile za zásluhy o stát v oblasti sportu. 

V březnu 2023, těsně před svým odchodem z funkce prezidenta, Miloš Zeman udělil milost firmě Energie - stavební a báňská (ESB), které soud na tři roky zakázal účast ve veřejných zakázkách v kauze ovlivňování zakázky v Lánské oboře. Jaromír Jágr je místopředsedou představenstva této firmy.

Jágrovou náručí prošla řada krásek

Jaromír Jágr má rád jídlo od maminky, starou výstroj, kasina a manekýny.

O JAROMÍRU JÁGROVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi partnerky Jaromíra Jágra patřily např. moderátorky Nikol Lenertová, Lucie Borhyová či Agáta Hanychová, modelky Iva Kubelková, Andrea Verešová nebo Inna Puhajková, která byla jeho přítelkyní šest let, až do roku 2012, kdy se rozešli. Kráska ještě dva roky poté přiznávala, že po vztahu s takovou osobností, jako je on, se jí nový partner hledá těžko.

Posléze se láskou Jaromíra Jágra stala Veronika Kopřivová, která se dříve živila tancováním u tyče. V červnu 2019 hokejista médiím oznámil, že jejich vztah skončil.

Poté byly po jeho boku viděny další atraktivní ženy - slovenská tenistka Daniela Hantuchová a o 23 let mladší zpěvačka Elizabeth Kopecká -, což v médiích vyvolalo spekulace, zda hokejový mág nenašel novou lásku. 

V létě 2020 světu i své rodině Jaromír Jágr představil svou další partnerku, o 22 let mladší modelku Dominiku. Padla prý i slova o miminku.

 

Články o celebritě

Studená sprcha pro Jágra! Branišové NE kvůli Gottovi Studená sprcha pro Jágra! Branišové NE kvůli Gottovi Že se k založení rodiny hokejová legenda doposud neměla, je všeobecně známý fakt. Nedávno ale veřejn... číst článek
Play off! Trash talk, polobozi v bráně. Kdo je dnes monstrum jako Dopita? Play off! Trash talk, polobozi v bráně. Kdo je dnes monstrum jako Dopita? Nejlepší část sezony je za dveřmi a extraligové hvězdy v sobě probouzejí monstrum. V novém Zimáku js... číst článek
Nečekané přiznání Jágrovy (52) Dominiky (29): Proč odmítá dítě s Jardou! Nečekané přiznání Jágrovy (52) Dominiky (29): Proč odmítá dítě s Jardou! Kdy se dočkáme potomka Jaromíra Jágra (52)? Na to už ani bookmakeři sázky neberou, ale překvapivá zp... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lewis Hamilton
Lewis Hamilton
zobrazit profil Veronika Zvařičová
Veronika Zvařičová
zobrazit profil Jaroslav Bába
Jaroslav Bába
zobrazit profil Tomáš Hübschman
Tomáš Hübschman
zobrazit profil Dana Zátopková
Dana Zátopková
zobrazit profil Ondřej Němec
Ondřej Němec
zobrazit profil Martina Sáblíková
Martina Sáblíková
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek