Sidney Crosby

Datum narození: 7.8.1987
Přezdívka: Sid the Kid
Místo narození: Halifax, Kanada
Váha: 91 kg
Výška: 180 cm
Profese: Profesionální hokejista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Sidney Crosby je kanadský hokejista, považovaný za jednoho z nejlepších hráčů NHL. Je držitelem mnoha rekordů a ve své sbírce má kromě dvou pohárů lorda Stanleyho i olympijské zlato.

Už při draftu v roce 2005 se říkalo, že Sidney Crosby je jeden z nejtalentovanějších hráčů a že má být stejně dobrý, jako legendární Wayne Gretzky. Šikovný Kanaďan začal s hokejkou ve dvou letech, kdy střílel pukem do rodinné sušičky na prádlo. Bruslit uměl už ve třech letech, v sedmi letech udělal svůj první rozhovor a stal se žádaným zbožím mezi novináři a sportovními komentátory.

Crosbyho kariéra je spojená především s Pittsburghem Penguins, kde hned ve své první sezoně ve slavné NHL pokořil hranici sta kanadských bodů. Stal se nejmladším kapitánem v historii ligy a zároveň také jako nejmladší kapitán dovedl svůj tým ke Stanley Cupu. Ten podruhé získal v roce 2016.

Během kariéry se Sidney Crosby potýkal s nepříjemným zraněním, utrpěl totiž otřes mozku a nemohl tak odehrát většinu zápasů v sezoně 2011/2012.

V roce 2010 i o čtyři roky později reprezentoval Sidney Crosby Kanadu na Olympijských hrách a výraznou měrou je podepsán pod zlaté medaile, které kolébka hokeje na obou turnajích získala. V roce 2010 před domácím publikem rozhodl v prodloužení zlatým gólem. Byl také kapitánem Kanady na MS v České republice v roce 2015 a dovedl tým ke zlatým medailím.

Z českých hráčů zná Crosbyho hodně dobře Tomáš Vokoun z působení právě v Pittsburghu a třeba i Petr Sýkora, který s Kanaďanem vyhrál již zmíněný pohár lorda Stanleyho.

Sidney Crosby je zkrátka symbolem hokeje, stejně jako ve svých dobách Wayne Gretzky, či Mark Messier.

 

Články o celebritě

NHL ještě docení Jágrův odkaz. Tady je SEDM důvodů, proč to pár let potrvá NHL ještě docení Jágrův odkaz. Tady je SEDM důvodů, proč to pár let potrvá Český fanoušek má jasno. Na obloze největších hvězd NHL patří Jaromíru Jágrovi čestné místo hned… číst článek
Novinář navrhuje výjimku pro Jágra: Ať jde hned do Síně slávy NHL Novinář navrhuje výjimku pro Jágra: Ať jde hned do Síně slávy NHL Dlouhé roky patří žurnalista Larry Brooks v deníku New York Post mezi elitní jména. Zažil také doby,… číst článek
Crosby utekl Jágrovi, pak ho chválil Simon: Dokáže mě najít všude! Crosby utekl Jágrovi, pak ho chválil Simon: Dokáže mě najít všude! Vítězství 6:3 nad silnou Minnesotou rozjásalo krom 18.453 diváků v PPG Paints Arena i konkrétní hokejisty… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michel Platini
Michel Platini
zobrazit profil Jiřina Ptáčníková
Jiřina Ptáčníková
zobrazit profil Jiří Orság
Jiří Orság
zobrazit profil Adéla Bruns Sýkorová
Adéla Bruns Sýkorová
zobrazit profil Radek Faksa
Radek Faksa
zobrazit profil Tomáš Řepka
Tomáš Řepka
zobrazit profil Sebastian Vettel
Sebastian Vettel
zobrazit profil Bekim Balaj
Bekim Balaj