Sidney Crosby

Datum narození: 7.8.1987
Přezdívka: Sid the Kid
Místo narození: Halifax, Kanada
Váha: 91 kg
Výška: 180 cm
Profese: Profesionální hokejista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Sidney Crosby je kanadský hokejista, považovaný za jednoho z nejlepších hráčů NHL. Je držitelem mnoha rekordů a ve své sbírce má kromě dvou pohárů lorda Stanleyho i olympijské zlato.

Už při draftu v roce 2005 se říkalo, že Sidney Crosby je jeden z nejtalentovanějších hráčů a že má být stejně dobrý, jako legendární Wayne Gretzky. Šikovný Kanaďan začal s hokejkou ve dvou letech, kdy střílel pukem do rodinné sušičky na prádlo. Bruslit uměl už ve třech letech, v sedmi letech udělal svůj první rozhovor a stal se žádaným zbožím mezi novináři a sportovními komentátory.

Crosbyho kariéra je spojená především s Pittsburghem Penguins, kde hned ve své první sezoně ve slavné NHL pokořil hranici sta kanadských bodů. Stal se nejmladším kapitánem v historii ligy a zároveň také jako nejmladší kapitán dovedl svůj tým ke Stanley Cupu. Ten podruhé získal v roce 2016.

Během kariéry se Sidney Crosby potýkal s nepříjemným zraněním, utrpěl totiž otřes mozku a nemohl tak odehrát většinu zápasů v sezoně 2011/2012.

V roce 2010 i o čtyři roky později reprezentoval Sidney Crosby Kanadu na Olympijských hrách a výraznou měrou je podepsán pod zlaté medaile, které kolébka hokeje na obou turnajích získala. V roce 2010 před domácím publikem rozhodl v prodloužení zlatým gólem. Byl také kapitánem Kanady na MS v České republice v roce 2015 a dovedl tým ke zlatým medailím.

Z českých hráčů zná Crosbyho hodně dobře Tomáš Vokoun z působení právě v Pittsburghu a třeba i Petr Sýkora, který s Kanaďanem vyhrál již zmíněný pohár lorda Stanleyho.

Sidney Crosby je zkrátka symbolem hokeje, stejně jako ve svých dobách Wayne Gretzky, či Mark Messier.

 

Články o celebritě

Jsou Švýcaři lepší než Češi? Mají méně hráčů, ale našli ideální model Jsou Švýcaři lepší než Češi? Mají méně hráčů, ale našli ideální model Není to Kanada. A nebude. O tohle jim ani nejde, Švýcarsko neaspiruje na to, že by se mělo stát hokejovou… číst článek
Soka poslal do nemocnice, pak se smál. Neuctivé, zlobí se v Pittsburghu Soka poslal do nemocnice, pak se smál. Neuctivé, zlobí se v Pittsburghu Tom Wilson by asi v Pittsburghu raději neměl vycházet z hotelu nebo se aspoň po městě pohybovat s… číst článek
"Vousáč" Hertl pálí a táhne Sharks. Táta mi vyčítá hnusné góly, směje se "Vousáč" Hertl pálí a táhne Sharks. Táta mi vyčítá hnusné góly, směje se Když dá gól, tryskají z něj emoce. V rychlosti vpálí do mantinelu a mává fanouškům, vášnivě… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Masopust
Lukáš Masopust
zobrazit profil Eliška Klučinová
Eliška Klučinová
zobrazit profil Kateřina Neumannová
Kateřina Neumannová
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Martin Jakš
Martin Jakš
zobrazit profil Jan Káňa
Jan Káňa
zobrazit profil Veronika Vítková
Veronika Vítková
zobrazit profil Albiach Roger Néstor
Albiach Roger Néstor