Sidney Crosby | Celebwiki.cz

Sidney Crosby

Datum narození: 7.8.1987
Přezdívka: Sid the Kid
Místo narození: Halifax, Kanada
Váha: 91 kg
Výška: 180 cm
Profese: Profesionální hokejista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Sidney Crosby je kanadský hokejista, považovaný za jednoho z nejlepších hráčů NHL. Je držitelem mnoha rekordů a ve své sbírce má kromě dvou pohárů lorda Stanleyho i olympijské zlato.

Už při draftu v roce 2005 se říkalo, že Sidney Crosby je jeden z nejtalentovanějších hráčů a že má být stejně dobrý, jako legendární Wayne Gretzky. Šikovný Kanaďan začal s hokejkou ve dvou letech, kdy střílel pukem do rodinné sušičky na prádlo. Bruslit uměl už ve třech letech, v sedmi letech udělal svůj první rozhovor a stal se žádaným zbožím mezi novináři a sportovními komentátory.

Crosbyho kariéra je spojená především s Pittsburghem Penguins, kde hned ve své první sezoně ve slavné NHL pokořil hranici sta kanadských bodů. Stal se nejmladším kapitánem v historii ligy a zároveň také jako nejmladší kapitán dovedl svůj tým ke Stanley Cupu. Ten podruhé získal v roce 2016.

Během kariéry se Sidney Crosby potýkal s nepříjemným zraněním, utrpěl totiž otřes mozku a nemohl tak odehrát většinu zápasů v sezoně 2011/2012.

V roce 2010 i o čtyři roky později reprezentoval Sidney Crosby Kanadu na Olympijských hrách a výraznou měrou je podepsán pod zlaté medaile, které kolébka hokeje na obou turnajích získala. V roce 2010 před domácím publikem rozhodl v prodloužení zlatým gólem. Byl také kapitánem Kanady na MS v České republice v roce 2015 a dovedl tým ke zlatým medailím.

Z českých hráčů zná Crosbyho hodně dobře Tomáš Vokoun z působení právě v Pittsburghu a třeba i Petr Sýkora, který s Kanaďanem vyhrál již zmíněný pohár lorda Stanleyho.

Sidney Crosby je zkrátka symbolem hokeje, stejně jako ve svých dobách Wayne Gretzky, či Mark Messier.

 

Články o celebritě

Play off NHL: Koho v sériích sledovat a vypadne Tampa už v 1. kole? Play off NHL: Koho v sériích sledovat a vypadne Tampa už v 1. kole? Boje o Stanley Cup jsou tady! V noci ze středu na čtvrtek odstartuje play off NHL. Ve hře o Pohár… číst článek
Zranění v dolní části, nebo v horní části těla. Proč NHL tají diagnózy? Zranění v dolní části, nebo v horní části těla. Proč NHL tají diagnózy? Víte, proč v posledních dvou zápasech za Philadelphii nenastoupil Jakub Voráček? Utrpěl zranění v… číst článek
Brilantní Mrázek vychytal další nulu. Góly vstřelili Frolík i Voráček Brilantní Mrázek vychytal další nulu. Góly vstřelili Frolík i Voráček SOUHRN | Petr Mrázek pomohl v NHL Carolině 33 zákroky k výhře 3:0 nad Dallasem. Michael Frolík gólem… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Lischka
David Lischka
zobrazit profil Kateřina Nash
Kateřina Nash
zobrazit profil Pavel Zacha
Pavel Zacha
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil David Vaněček
David Vaněček
zobrazit profil Libor Došek
Libor Došek
zobrazit profil Martin Berkovec
Martin Berkovec
zobrazit profil Miloš Říha
Miloš Říha