Sidney Crosby | Celebwiki.cz

Sidney Crosby

Datum narození: 7. 8. 1987
Přezdívka: Sid the Kid
Místo narození: Halifax, Kanada
Váha: 91 kg
Výška: 180 cm
Profese: Profesionální hokejista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Sidney Crosby je kanadský hokejista, považovaný za jednoho z nejlepších hráčů NHL. Je držitelem mnoha rekordů a ve své sbírce má kromě dvou pohárů lorda Stanleyho i olympijské zlato.

Už při draftu v roce 2005 se říkalo, že Sidney Crosby je jeden z nejtalentovanějších hráčů a že má být stejně dobrý, jako legendární Wayne Gretzky. Šikovný Kanaďan začal s hokejkou ve dvou letech, kdy střílel pukem do rodinné sušičky na prádlo. Bruslit uměl už ve třech letech, v sedmi letech udělal svůj první rozhovor a stal se žádaným zbožím mezi novináři a sportovními komentátory.

Crosbyho kariéra je spojená především s Pittsburghem Penguins, kde hned ve své první sezoně ve slavné NHL pokořil hranici sta kanadských bodů. Stal se nejmladším kapitánem v historii ligy a zároveň také jako nejmladší kapitán dovedl svůj tým ke Stanley Cupu. Ten podruhé získal v roce 2016.

Během kariéry se Sidney Crosby potýkal s nepříjemným zraněním, utrpěl totiž otřes mozku a nemohl tak odehrát většinu zápasů v sezoně 2011/2012.

V roce 2010 i o čtyři roky později reprezentoval Sidney Crosby Kanadu na Olympijských hrách a výraznou měrou je podepsán pod zlaté medaile, které kolébka hokeje na obou turnajích získala. V roce 2010 před domácím publikem rozhodl v prodloužení zlatým gólem. Byl také kapitánem Kanady na MS v České republice v roce 2015 a dovedl tým ke zlatým medailím.

Z českých hráčů zná Crosbyho hodně dobře Tomáš Vokoun z působení právě v Pittsburghu a třeba i Petr Sýkora, který s Kanaďanem vyhrál již zmíněný pohár lorda Stanleyho.

Sidney Crosby je zkrátka symbolem hokeje, stejně jako ve svých dobách Wayne Gretzky, či Mark Messier.

 

Články o celebritě

Zohorna o Penguins i vzoru Crosbym. Bratrský útok v NHL? Neprohloupili by Zohorna o Penguins i vzoru Crosbym. Bratrský útok v NHL? Neprohloupili by Ta zpráva z minulé středy ohromila. Radim Zohorna podepsal smlouvu s Pittsburghem. Překvapení? Pro ř... číst článek
Zkáza jedničky draftu. Nejhorší za 20 let, lépe si vedl i Štefan. Proč? Zkáza jedničky draftu. Nejhorší za 20 let, lépe si vedl i Štefan. Proč? Kanadské bodování nováčků v přerušeném ročníku 2019/20? Ovládl ho Hughes, to se trochu čekalo. Překv... číst článek
Bitva legend! Gretzky vyzval Ovečkina a chce vyhrát. Rus je spíš na střílečky Bitva legend! Gretzky vyzval Ovečkina a chce vyhrát. Rus je spíš na střílečky Téměř veškerý sport už stojí více jak měsíc. Vzrušení z velkých bitev se sportovní hvězdy snaží fano... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Olga Šplíchalová
Olga Šplíchalová
zobrazit profil Adam Ptáčník
Adam Ptáčník
zobrazit profil Jiří Dopita
Jiří Dopita
zobrazit profil Roman Šebrle
Roman Šebrle
zobrazit profil Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
zobrazit profil Jakub Nakládal
Jakub Nakládal
zobrazit profil Imrich Bugár
Imrich Bugár
zobrazit profil Pavol Demitra
Pavol Demitra