Sidney Crosby

Sidney Crosby

Datum narození: 7. 8. 1987
Přezdívka: Sid the Kid
Místo narození: Halifax, Kanada
Váha: 91 kg
Výška: 180 cm
Profese: Profesionální hokejista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Sidney Crosby je kanadský hokejista, považovaný za jednoho z nejlepších hráčů NHL. Je držitelem mnoha rekordů a ve své sbírce má kromě dvou pohárů lorda Stanleyho i olympijské zlato.

Už při draftu v roce 2005 se říkalo, že Sidney Crosby je jeden z nejtalentovanějších hráčů a že má být stejně dobrý, jako legendární Wayne Gretzky. Šikovný Kanaďan začal s hokejkou ve dvou letech, kdy střílel pukem do rodinné sušičky na prádlo. Bruslit uměl už ve třech letech, v sedmi letech udělal svůj první rozhovor a stal se žádaným zbožím mezi novináři a sportovními komentátory.

Crosbyho kariéra je spojená především s Pittsburghem Penguins, kde hned ve své první sezoně ve slavné NHL pokořil hranici sta kanadských bodů. Stal se nejmladším kapitánem v historii ligy a zároveň také jako nejmladší kapitán dovedl svůj tým ke Stanley Cupu. Ten podruhé získal v roce 2016.

Během kariéry se Sidney Crosby potýkal s nepříjemným zraněním, utrpěl totiž otřes mozku a nemohl tak odehrát většinu zápasů v sezoně 2011/2012.

V roce 2010 i o čtyři roky později reprezentoval Sidney Crosby Kanadu na Olympijských hrách a výraznou měrou je podepsán pod zlaté medaile, které kolébka hokeje na obou turnajích získala. V roce 2010 před domácím publikem rozhodl v prodloužení zlatým gólem. Byl také kapitánem Kanady na MS v České republice v roce 2015 a dovedl tým ke zlatým medailím.

Z českých hráčů zná Crosbyho hodně dobře Tomáš Vokoun z působení právě v Pittsburghu a třeba i Petr Sýkora, který s Kanaďanem vyhrál již zmíněný pohár lorda Stanleyho.

Sidney Crosby je zkrátka symbolem hokeje, stejně jako ve svých dobách Wayne Gretzky, či Mark Messier.

 

Články o celebritě

V NHL dojal silným příběhem, nyní opět padl. Opilého Ryana zatkla policie V NHL dojal silným příběhem, nyní opět padl. Opilého Ryana zatkla policie V zámoří byste zřejmě našli jen hrstku hokejových fanoušků, kteří by neznali příběh Bobbyho Ryana. J... číst článek
Nejlepší v historii! České dresy z Číny uchvátily zámoří: Jako ze Hry o trůny Nejlepší v historii! České dresy z Číny uchvátily zámoří: Jako ze Hry o trůny Když váš oblíbený tým či reprezentace vybojuje sportovní úspěch hodný zápisu do historie, budou si f... číst článek
Malkinův úžasný návrat: Dva góly a rekord na úvod. Geno, zbláznil ses?! Malkinův úžasný návrat: Dva góly a rekord na úvod. Geno, zbláznil ses?! Na tento okamžik čekali fanoušci Pittsburghu více jak sedm měsíců. Poprvé od 26. května se v dresu P... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tiger Woods
Tiger Woods
zobrazit profil Kristýna Plíšková
Kristýna Plíšková
zobrazit profil Dušan Uhrin
Dušan Uhrin
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek
zobrazit profil Slavomír Lener
Slavomír Lener
zobrazit profil Jiří Kopáč
Jiří Kopáč
zobrazit profil Tomáš Necid
Tomáš Necid