Sidney Crosby | Celebwiki.cz

Sidney Crosby

Datum narození: 7. 8. 1987
Přezdívka: Sid the Kid
Místo narození: Halifax, Kanada
Váha: 91 kg
Výška: 180 cm
Profese: Profesionální hokejista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Sidney Crosby je kanadský hokejista, považovaný za jednoho z nejlepších hráčů NHL. Je držitelem mnoha rekordů a ve své sbírce má kromě dvou pohárů lorda Stanleyho i olympijské zlato.

Už při draftu v roce 2005 se říkalo, že Sidney Crosby je jeden z nejtalentovanějších hráčů a že má být stejně dobrý, jako legendární Wayne Gretzky. Šikovný Kanaďan začal s hokejkou ve dvou letech, kdy střílel pukem do rodinné sušičky na prádlo. Bruslit uměl už ve třech letech, v sedmi letech udělal svůj první rozhovor a stal se žádaným zbožím mezi novináři a sportovními komentátory.

Crosbyho kariéra je spojená především s Pittsburghem Penguins, kde hned ve své první sezoně ve slavné NHL pokořil hranici sta kanadských bodů. Stal se nejmladším kapitánem v historii ligy a zároveň také jako nejmladší kapitán dovedl svůj tým ke Stanley Cupu. Ten podruhé získal v roce 2016.

Během kariéry se Sidney Crosby potýkal s nepříjemným zraněním, utrpěl totiž otřes mozku a nemohl tak odehrát většinu zápasů v sezoně 2011/2012.

V roce 2010 i o čtyři roky později reprezentoval Sidney Crosby Kanadu na Olympijských hrách a výraznou měrou je podepsán pod zlaté medaile, které kolébka hokeje na obou turnajích získala. V roce 2010 před domácím publikem rozhodl v prodloužení zlatým gólem. Byl také kapitánem Kanady na MS v České republice v roce 2015 a dovedl tým ke zlatým medailím.

Z českých hráčů zná Crosbyho hodně dobře Tomáš Vokoun z působení právě v Pittsburghu a třeba i Petr Sýkora, který s Kanaďanem vyhrál již zmíněný pohár lorda Stanleyho.

Sidney Crosby je zkrátka symbolem hokeje, stejně jako ve svých dobách Wayne Gretzky, či Mark Messier.

 

Články o celebritě

Bitva legend! Gretzky vyzval Ovečkina a chce vyhrát. Rus je spíš na střílečky Bitva legend! Gretzky vyzval Ovečkina a chce vyhrát. Rus je spíš na střílečky Téměř veškerý sport už stojí více jak měsíc. Vzrušení z velkých bitev se sportovní hvězdy snaží fano... číst článek
Palát najel na korona režim: Bojím se, že to tady bude špatné. Jak vidí NHL? Palát najel na korona režim: Bojím se, že to tady bude špatné. Jak vidí NHL? Do jubilejních pěti set zápasů v NHL chybí Ondřeji Palátovi už jen čtyři. Rád by je s Tampou Bay Lig... číst článek
Veteráni v San Jose: Čekáme a bojujeme. Nastal čas je vyměnit? Veteráni v San Jose: Čekáme a bojujeme. Nastal čas je vyměnit? Rychlost je v NHL krutá veličina. Nestíháte? Neumíte se přizpůsobit? Sbohem. Hlavně proto působí v l... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Patrik Eliáš
Patrik Eliáš
zobrazit profil Jamie Vardy
Jamie Vardy
zobrazit profil Petr Jaroš
Petr Jaroš
zobrazit profil Jaromír  Ježek
Jaromír Ježek
zobrazit profil Bekim Balaj
Bekim Balaj
zobrazit profil Jaroslav Plašil
Jaroslav Plašil
zobrazit profil Pavel Pergl
Pavel Pergl