Alexander Ovečkin | Celebwiki.cz

Alexander Ovečkin

Datum narození: 19.9.1985
Přezdívka: Ovie
Místo narození: Moskva, SSSR
Váha: 106 kg
Výška: 188 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Alexander Ovečkin je ruský profesionální hokejista v současnosti působící v týmu NHL Washington Capitals. Patří mezi nejlepší hokejové útočníky na světě.

Alexander Michajlovič Ovečkin se narodil 19. září 1985 v Moskvě basketbalové reprezentantce a fotbalistovi jako nejmladší ze tří bratrů. Už od útlého věku miloval hokej a díky svému bratrovi Sergejovi se do něj ve svých 8 letech také nechal zapsat. Když bylo Alexovi 10 let, jeho starší bratr Sergej zemřel.

Alexander Ovečkin je odchovancem moskevského Dynama. Za seniorský A tým začal pravidelně hrát už v šestnácti letech a patřil k velkým talentům ruské Superligy. V Dynamu odehrál čtyři sezony. V roce 2004 se stal jedničkou draftu NHL, když si ho vybral Washington Capitals. Do NHL zamířil v roce 2005.

Alexander Ovečkin odehrál svůj první ročník 2005/06 v NHL dle očekávání. V 81 zápasech zaznamenal 106 bodů, stal se nejlepším nováčkem a v kanadském bodování skončil na 3. příčce za Jaromírem Jágrem a Joem Thorntonem. Od té doby patří mezi nejlepší hráče ligy a je vyhlášeným střelcem. V sezoně 2007/08 zaznamenal 65 branek a 112 bodů. Ve Washingtonu se sešel i s Čechy Romanem HamrlíkemMartinem Eratem a Michalem Neuvirthem.

Alexander Ovečkin je držitelem Calder Memorial Trophy pro nejlepšího nováčka, Art Ross Trophy pro vítěze kanadského bodování, pěti Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce základní části i tří Hart Trophy pro nejlepšího hráče. Sedmkrát byl součástí utkání hvězd All-Star game.

Alexander Ovečkin je známý svou skvělou střelbou, výborným pohybem, přehledem, tvrdostí, kterou okusila i česká hvězda Jaromír Jágr, ale i neochotou vracet se a bránit. V reprezentaci platí za srdcaře, lídra i jistotu, že když může, přijede reprezentovat svou vlast. S ruským národním týmem slavil třikrát titul mistrů světa, dvě stříbra a dva bronzy.

Alexander Ovečkin je hvězdou, která si své soukromí poměrně hlídá. V únoru 2014 se akorát objevily zprávy o infarktu otce Michaila, kvůli němuž po neúspěšné olympiádě v Soči neodcestoval zpět do Washingtonu. Jeho přítelkyní byla ruská tenistka a někdejší 10. hráčka žebříčku WTA Maria Kirilenková. Plánovali dokonce svatbu, ale v létě 2014 se rozešli. V současné chvíli randí s modelkou Nasťou Šubskajovou.

 

Články o celebritě

Agent o Vránovi: Hvězdné manýry? Vždyť přijel bez smlouvy, chce pomoct! Agent o Vránovi: Hvězdné manýry? Vždyť přijel bez smlouvy, chce pomoct! PŘÍMO Z BRATISLAVY | Zastupuje ho od mládí. Byl u jeho progresu, před odchodem do zámoří mu doporučil… číst článek
Vypili všechno pivo! Ruští hokejisté po výhře nad Českem slavili v centru Bratislavy Vypili všechno pivo! Ruští hokejisté po výhře nad Českem slavili v centru Bratislavy Umí za to vzít. Ruští hokejisté jasně porazili v pondělí na mistrovství světa českou reprezentaci… číst článek
Expert Sýkora: Přesilovky byly až katastrofální, Gulašův příjezd vítám Expert Sýkora: Přesilovky byly až katastrofální, Gulašův příjezd vítám Těšil se na výjimečný hokejový part, ale nedočkal se. Bývalého špičkového kouče Marka Sýkoru zklamal… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Svoboda
Petr Svoboda
zobrazit profil Michal Krčmář
Michal Krčmář
zobrazit profil Michal Řepík
Michal Řepík
zobrazit profil Jaroslav Hlinka
Jaroslav Hlinka
zobrazit profil Václav Vašíček
Václav Vašíček
zobrazit profil Kateřina  Cachová
Kateřina Cachová
zobrazit profil Rocío  Oliva
Rocío Oliva
zobrazit profil Stacy Keibler
Stacy Keibler