Vavřinec Hradilek

Datum narození: 10. 3. 1987
Místo narození: Praha
Váha: 78 kg
Výška: 168 cm
Profese: slalomář, kajakář
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Vavřinec Hradilek zářil už v juniorských soutěžích. Vrcholem jeho dosavadní kariéry je stříbrná medaile z LOH v Londýně 2012.

S kajaky začínal v roce 1997. Už od svého úplného začátku je Vavřinec Hradilek členem USK Praha a stále ho trénuje jeden a ten samý trenér - Miloslav Říha. V juniorských soutěžích Vavřinec Hradilek zářil a sbíral tituly mistra republiky. Jako jeden z nejmladších kajakářů v historii se probojoval do Českého poháru.

VAVŘINEC HRADILEK - KDO HO NAUČIL ČŮRAT VESTOJE?

Hradilek zabodoval na ME v Polsku

Svou reprezentační kariéru začínal již v mládežnických kategoriích. Na Mistrovství Evropy juniorů v Polsku roku 2004 se Vavřinec Hradilek umístil na bronzové příčce, když zlatou a stříbrnou pozici zaujmuli rovněž čeští závodníci Michal Buchtel a Luboš Hilgert mladší.

O rok později na juniorském evropském šampionátu, získal Vavřinec Hradilek stříbrnou medaili společně s Vítem Přindišem a Janem Vondrou v závodu hlídek.

V Pekingu byl Hradilek jedenáctý

Roku 2007 v závodu Světového poháru konaném v Praze, Vavřinec Hradilek překvapivě skončil na nejvyšším stupni. Na LOH v Pekingu se kvalifikoval na závodech v Praze.

V Pekingu pak skončil na 11. místě, tedy prvním nepostupovém do finálových bojů o medaile. Titul mistra světa do 23 let vypádloval v roce 2009 a v celkovém pořadí Světového poháru skončil třetí.  V roce 2010 získal třetí místo na ME v Bratislavě a druhé místo na MS ve Slovinsku.

Hradilka v Londýně porazil Molmenti

V roce 2011 a 2014 byl Vavřinec Hradilek vyhlášen vítězem ankety Kanoista roku. I to ho povzbudilo do LOH v Londýně, kde vybojoval stříbrnou medaili, když ho o 1.35 sekundy porazil Daniele Molmenti. V roce 2013 si opět v Praze dopádloval pro titul Mistra světa.

Na svém kontě má Vavřinec Hradilek čtyři zlata, dvě stříbra a jeden bronz z MS. Na ME získal dvě zlaté medaile, jednu stříbrnou a jednu bronzovou.

V roce 2023 Vavřinec Hradilek přijal nabídku České televize účastnit se soutěže StarDance. Jeho partnerkou se tam stala Kateřina Bartuněk Hrstková. Skončili na třetím místě.

O VAVŘINCI HRADILKOVI ČTĚTE ZDE>>

Vavřinec Hradilek má bratra Václava, který závodí v kategorii C2.

Partnerka Lucie Vavřinci Hradikovi porodila dvě dcery.

 

Články o celebritě

Tajemství kajakáře Vavřince Hradilka ze StarDance: Hraje celá rodina! Tajemství kajakáře Vavřince Hradilka ze StarDance: Hraje celá rodina! Kajakář Vavřinec Hradilek (36), bronzový sympaťák ze StarDance, s sebou nese pozoruhodné rodové taje... číst článek
Vítězové StarDance Pavlovičová s Vodičkou: Tajné rande po finále! Vítězové StarDance Pavlovičová s Vodičkou: Tajné rande po finále! Půl roku spolu strávili téměř každý den, a zdá se, že ani po ukončení 12. řady taneční soutěže StarD... číst článek
Bujarý večírek po finále StarDance: Vávrova »divoká řeka«! Bujarý večírek po finále StarDance: Vávrova »divoká řeka«! To byla pařbička!  Účastníci StarDance zůstali i po velkém finále věrni zákulisí pavilonu na holešov... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kateřina Šafránková
Kateřina Šafránková
zobrazit profil Zdeněk Bahenský
Zdeněk Bahenský
zobrazit profil Marek Jarolím
Marek Jarolím
zobrazit profil Klára Koukalová
Klára Koukalová
zobrazit profil Libuše Jahodová
Libuše Jahodová
zobrazit profil Michal Trávníček
Michal Trávníček
zobrazit profil Martin Škrtel
Martin Škrtel