Vavřinec Hradilek

Místo narození: Praha
Váha: 78 kg
Výška: 168 cm
Profese: slalomář, kajakář

Související celebrity

Životopis

Vavřinec Hradilek zářil už v juniorských soutěžích. Vrcholem jeho dosavadní kariéry je stříbrná medaile z LOH v Londýně 2012.

S kajaky začínal v roce 1997. Už od svého úplného začátku je Vavřinec Hradilek členem USK Praha a stále ho trénuje jeden a ten samý trenér - Miloslav Říha. V juniorských soutěžích Vavřinec Hradilek zářil a sbíral tituly mistra republiky. Jako jeden z nejmladších kajakářů v historii se probojoval do Českého poháru.

VAVŘINEC HRADILEK - KDO HO NAUČIL ČŮRAT VESTOJE?

Hradilek zabodoval na ME v Polsku

Svou reprezentační kariéru začínal již v mládežnických kategoriích. Na Mistrovství Evropy juniorů v Polsku roku 2004 se Vavřinec Hradilek umístil na bronzové příčce, když zlatou a stříbrnou pozici zaujmuli rovněž čeští závodníci Michal Buchtel a Luboš Hilgert mladší.

O rok později na juniorském evropském šampionátu, získal Vavřinec Hradilek stříbrnou medaili společně s Vítem Přindišem a Janem Vondrou v závodu hlídek.

V Pekingu byl Hradilek jedenáctý

Roku 2007 v závodu Světového poháru konaném v Praze, Vavřinec Hradilek překvapivě skončil na nejvyšším stupni. Na LOH v Pekingu se kvalifikoval na závodech v Praze.

V Pekingu pak skončil na 11. místě, tedy prvním nepostupovém do finálových bojů o medaile. Titul mistra světa do 23 let vypádloval v roce 2009 a v celkovém pořadí Světového poháru skončil třetí.  V roce 2010 získal třetí místo na ME v Bratislavě a druhé místo na MS ve Slovinsku.

Hradilka v Londýně porazil Molmenti

V roce 2011 a 2014 byl Vavřinec Hradilek vyhlášen vítězem ankety Kanoista roku. I to ho povzbudilo do LOH v Londýně, kde vybojoval stříbrnou medaili, když ho o 1.35 sekundy porazil Daniele Molmenti. V roce 2013 si opět v Praze dopádloval pro titul Mistra světa.

Na svém kontě má Vavřinec Hradilek čtyři zlata, dvě stříbra a jeden bronz z MS. Na ME získal dvě zlaté medaile, jednu stříbrnou a jednu bronzovou.

O VAVŘINCI HRADILKOVI ČTĚTE ZDE>>

Vavřinec Hradilek má bratra Václava, který závodí v kategorii C2.

Partnerka Lucie Vavřinci Hradikovi porodila dvě dcery.

 

Články o celebritě

StarDance …když hvězdy tančí 2023: Co zatím víme o nové řadě soutěže? StarDance …když hvězdy tančí 2023: Co zatím víme o nové řadě soutěže? Na podzim se na obrazovky České televize vrátí populární soutěž StarDance …když hvězdy tančí. V té s... číst článek
Hvězdy pro StarDance: Unikla jména soutěžících! Hvězdy pro StarDance: Unikla jména soutěžících! Už od začátku roku se můžeme těšit na tradiční a oblíbenou taneční soutěž StarDance. I když probíhá ... číst článek
Hvězdy nové řady StarDance odhaleny! Už máte svého favorita? Hvězdy nové řady StarDance odhaleny! Už máte svého favorita? Na oficiální představení soutěžících si diváci mají počkat až do dubna. Kdo kývnul na lukrativní nab... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Roman Staša
Roman Staša
zobrazit profil Michal Šafařík
Michal Šafařík
zobrazit profil David Lafata
David Lafata
zobrazit profil Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka
zobrazit profil Filip Šváb
Filip Šváb
zobrazit profil David Sklenička
David Sklenička
zobrazit profil Tomáš Řepka
Tomáš Řepka