Josef Dostál | Celebwiki.cz

Josef Dostál

Datum narození: 3.3.1993
Místo narození: Praha
Profese: kanoista a kajakář
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Dostál je rychlostní kanoista a kajakář. Na svém kontě má stříbro z LOH 2016 v Riu de Janeiro v kategorii kanoistů, dvě zlata z MS v kategorii kajakářů a bronzové medaile z čtyřkajaku - jak z Ria, tak z Londýna 2012.

Josef Dostál se narodil 3. března 1993 v Praze. Náklonnost ke kajaku zdědil po otci. V roce 2011 se stal juniorským mistrem světa a nedělalo mu potíže se zařadit do seniorské reprezentace.

Na Letních olympijských hrách v Londýně byl nejmladším členem posádky svého čtyřkajaku. Spolu s ním zde třetí místo vybojovali ještě Daniel Havel, Lukáš Trefil a Jan Štěrba. S volejbalistou Přemyslem Kubalou byl Josef Dostál nejvyšším členem české olympijské výpravy, měří totiž celých 202 centimetrů.

V roce 2014 suverénně obsadil první příčku na MS v Moskvě a to hned ve dvou kategoriích – individuální kajakáři a čtyřkajaky. V roce 2015 ve stjných kategoriích získal Josef Dostál na MS v Miláně stříbro a bronz.

VŠE O OLYMPIÁDĚ V RIU ZDE

Josef Dostál je trénován Karlem Leštinou. Kromě kanoistiky patří mezi jeho koníčky také rybařina. Jeho nejdelší úlovek byl pstruh, který měřil 48 centimetrů.

JOSEF DOSTÁL - VŠECHNY INFORMACE NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Lyžařka Pauláthová dosáhla v Kanadě vrcholu: Jen v podprsence! Lyžařka Pauláthová dosáhla v Kanadě vrcholu: Jen v podprsence! Léčila bolavá záda, jenže kulírování se protáhlo, takže česká lyžařka Kateřina Pauláthová (25) začne… číst článek
Sakra, doprčic, jsem první! Taktické šachy zabíjejí spravedlivé boje kanoistů Sakra, doprčic, jsem první! Taktické šachy zabíjejí spravedlivé boje kanoistů Trochu zvláštní je pohled na rozfofrované kanoisty a kajakáře. Místo, aby jásali, že vítězí v semifinále… číst článek
Cože? Já vyhrál? To se nepovedlo! Taktika hraje na MS příliš velkou roli Cože? Já vyhrál? To se nepovedlo! Taktika hraje na MS příliš velkou roli Trojnásobný olympijský medailista Josef Dostál, čerstvý mistr světa na pětistovce, patří k těm, kdo… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Filip Šváb
Filip Šváb
zobrazit profil Pavel Horváth
Pavel Horváth
zobrazit profil Jakub Jeřábek
Jakub Jeřábek
zobrazit profil Michal Kempný
Michal Kempný
zobrazit profil Jiří Parma
Jiří Parma
zobrazit profil Miroslav Rypl
Miroslav Rypl
zobrazit profil Mario Balotelli
Mario Balotelli
zobrazit profil Anežka  Drahotová
Anežka Drahotová