Josef Dostál | Celebwiki.cz

Josef Dostál

Datum narození: 3. 3. 1993
Místo narození: Praha
Profese: kanoista a kajakář
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Dostál je rychlostní kanoista a kajakář. Na svém kontě má stříbro z LOH 2016 v Riu de Janeiro v kategorii kanoistů, dvě zlata z MS v kategorii kajakářů a bronzové medaile z čtyřkajaku - jak z Ria, tak z Londýna 2012.

Josef Dostál se narodil 3. března 1993 v Praze. Náklonnost ke kajaku zdědil po otci. V roce 2011 se stal juniorským mistrem světa a nedělalo mu potíže se zařadit do seniorské reprezentace.

Na Letních olympijských hrách v Londýně byl nejmladším členem posádky svého čtyřkajaku. Spolu s ním zde třetí místo vybojovali ještě Daniel Havel, Lukáš Trefil a Jan Štěrba. S volejbalistou Přemyslem Kubalou byl Josef Dostál nejvyšším členem české olympijské výpravy, měří totiž celých 202 centimetrů.

V roce 2014 suverénně obsadil první příčku na MS v Moskvě a to hned ve dvou kategoriích – individuální kajakáři a čtyřkajaky. V roce 2015 ve stjných kategoriích získal Josef Dostál na MS v Miláně stříbro a bronz.

VŠE O OLYMPIÁDĚ V RIU ZDE

Josef Dostál je trénován Karlem Leštinou. Kromě kanoistiky patří mezi jeho koníčky také rybařina. Jeho nejdelší úlovek byl pstruh, který měřil 48 centimetrů.

JOSEF DOSTÁL - VŠECHNY INFORMACE NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Kajakář Dostál otevřeně promluvil na lechtivé téma: Sex, kondomy a olympiáda! Kajakář Dostál otevřeně promluvil na lechtivé téma: Sex, kondomy a olympiáda! Je upřímný. Stříbrný olympijský medailista Josef Dostál byl hostem pořadu Česká ulička (premiéra 11.... číst článek
Kajakář Josef Dostál otevřeně promluvil na lechtivé téma: Sex, kondomy a olympiáda! Kajakář Josef Dostál otevřeně promluvil na lechtivé téma: Sex, kondomy a olympiáda! Je upřímný. Stříbrný olympijský medailista Josef Dostál byl hostem pořadu Česká ulička (premiéra 11.... číst článek
Zadečky, tanečky… Šermíř Choupenitch a DJ Wich stvořili klip: Holky byly z jiné planety! Zadečky, tanečky… Šermíř Choupenitch a DJ Wich stvořili klip: Holky byly z jiné planety! Šermíř Alexander Choupenitch se ještě před startem klíčové fáze olympijské kvalifikace nechal unést ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Andy Murray
Andy Murray
zobrazit profil Neymar Da Silva Santos Júnior
Neymar Da Silva Santos Júnior
zobrazit profil Tomáš Sivok
Tomáš Sivok
zobrazit profil Jiřina Ptáčníková
Jiřina Ptáčníková
zobrazit profil Jakub Malina
Jakub Malina
zobrazit profil Simona Baumrtová
Simona Baumrtová