Josef Dostál | Celebwiki.cz

Josef Dostál

Datum narození: 3. 3. 1993
Místo narození: Praha
Profese: kanoista a kajakář
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Dostál je rychlostní kanoista a kajakář. Na svém kontě má stříbro z LOH 2016 v Riu de Janeiro v kategorii kanoistů, dvě zlata z MS v kategorii kajakářů a bronzové medaile z čtyřkajaku - jak z Ria, tak z Londýna 2012.

Josef Dostál se narodil 3. března 1993 v Praze. Náklonnost ke kajaku zdědil po otci. V roce 2011 se stal juniorským mistrem světa a nedělalo mu potíže se zařadit do seniorské reprezentace.

Na Letních olympijských hrách v Londýně byl nejmladším členem posádky svého čtyřkajaku. Spolu s ním zde třetí místo vybojovali ještě Daniel Havel, Lukáš Trefil a Jan Štěrba. S volejbalistou Přemyslem Kubalou byl Josef Dostál nejvyšším členem české olympijské výpravy, měří totiž celých 202 centimetrů.

V roce 2014 suverénně obsadil první příčku na MS v Moskvě a to hned ve dvou kategoriích – individuální kajakáři a čtyřkajaky. V roce 2015 ve stjných kategoriích získal Josef Dostál na MS v Miláně stříbro a bronz.

VŠE O OLYMPIÁDĚ V RIU ZDE

Josef Dostál je trénován Karlem Leštinou. Kromě kanoistiky patří mezi jeho koníčky také rybařina. Jeho nejdelší úlovek byl pstruh, který měřil 48 centimetrů.

JOSEF DOSTÁL - VŠECHNY INFORMACE NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Sportovci na sítích: brutální cvik, Šafářová s miláčky či Ronaldo na kole Sportovci na sítích: brutální cvik, Šafářová s miláčky či Ronaldo na kole Syn sedminásobného mistra světa F1 Michaela Schumachera, jedenadvacetiletý Mick, to myslí vážně a jd... číst článek
Zlato, pádluj! Kajakář Dostál vyvezl po skončení karantény svou milovanou Zlato, pádluj! Kajakář Dostál vyvezl po skončení karantény svou milovanou Zbavil se absťáku a rozveselil svoji drahou polovičku! Rychlostní kanoista Josef Dostál (27) se kone... číst článek
Veslařský trenažer je hit! Spálí spoustu kalorií, zaujal Krpálka i Kulhavého Veslařský trenažer je hit! Spálí spoustu kalorií, zaujal Krpálka i Kulhavého Veslování na trenažéru je čím dál populárnější. Využívají ho nejen profesionální veslaři, ale jako d... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Hašek
Martin Hašek
zobrazit profil Jakub Nakládal
Jakub Nakládal
zobrazit profil Daniel Holzer
Daniel Holzer
zobrazit profil Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička
zobrazit profil Aleš Valenta
Aleš Valenta
zobrazit profil Kobe Bryant
Kobe Bryant
zobrazit profil Veronika Zvařičová
Veronika Zvařičová
zobrazit profil Aleš Píša
Aleš Píša