Martin Doktor | Celebwiki.cz

Martin Doktor

Datum narození: 21.5.1974
Místo narození: Polička
Profese: kanoista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Je bývalým českým kanoistou. Martin Doktor je nyní ryprezentačním trenérem kanoistů společně se svým otcem, který celý život trénoval jeho.

Ve svých sedmi letech začal Martin Doktor jezdit na kajaku. Jeho otec, zapřísáhlý kanoista, syna přesvědčoval, aby přesedla z kajaku na kanoe. Povedlo se to až v Martinových dvanácti letech, kdy dostal své první kánoistické pádlo.

A úspěch se dostavil brzy. V roce 1988 si Martina Doktora přetáhli do juniorské reprezentace. V té vyhrál svůj první Světový pohár. Přechod do seniorské kategorie nečinil Martinovi žádný problém. Okamžitě zapadl mezi elitu.

V roce 1994 se otec Martina Doktora rozhodl, že založí vlastní tým a začal Martina trénovat a připravovat na olympijské hry v Atlantě. A vyplatilo se. Martin Doktor získal na LOH 1996 dvě zalté medaile. Ze závodu kanoi na 1000m a 500m. Díky tomuto úspěchu byl vyhlášen Sportovcem roku 1996.

O rok později se stal mistrem světa i Evropy. V roce 1998 obhájil titul mistra světa. S myšlenkami na LOH v Sydney, kde chtěl obhájit zlaté medaile z Atlanty, zatím Martin Doktor vybojoval další titul mistra Evropy 2000. Bohužel v Sydney e mu už tak nedařilo a v obou svých zlatých disciplínách skončil až na osmé příčce. 

Poslední sva roky své aktovní kariéry závodil Martin Doktor na deblkánoi s Jiřím Hellerem. Chtěli se tak dostat na LOH v Pekingu 2008, ale nekvalifikovali se.

Místo olympiády přijal Martin Doktor místo trenéra národní reprezentace.

Má manželku manželku Kateřinu, syna Felixe a dceru Julii.

 

 

Články o celebritě

Češi mají zelenou do Tokia, podpis přidal i Zeman na Pražském hradě Češi mají zelenou do Tokia, podpis přidal i Zeman na Pražském hradě Čeští sportovci se mohou zúčastnit olympijských her v Tokiu. Předseda Českého olympijského… číst článek
„Poprava ČT a Zemanův slintoš“ Soukup, čílil se radní. Televizní radě hrozí odvolání? „Poprava ČT a Zemanův slintoš“ Soukup, čílil se radní. Televizní radě hrozí odvolání? Jsou Rada ČT a potažmo i šéf veřejnoprávní televize Petr Dvořák v ohrožení? V případě, že by poslanci… číst článek
Pusto a prázdno! Mikuš o natáčení Topinky v Beskydech Pusto a prázdno! Mikuš o natáčení Topinky v Beskydech V seriálu Doktor Martin měl strážmistr Topinka v podání herce Roberta Mikluše (36) malou roli. To… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ája Vrzáňová
Ája Vrzáňová
zobrazit profil Shaun White
Shaun White
zobrazit profil Martin Erat
Martin Erat
zobrazit profil Lukáš Hlava
Lukáš Hlava
zobrazit profil Rafael Nadal
Rafael Nadal
zobrazit profil Jan Marek
Jan Marek
zobrazit profil Martin Doktor
Martin Doktor
zobrazit profil Adam Ptáčník
Adam Ptáčník