Martin Doktor | Celebwiki.cz

Martin Doktor

Datum narození: 21. 5. 1974
Místo narození: Polička
Profese: kanoista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Je bývalým českým kanoistou. Martin Doktor je nyní ryprezentačním trenérem kanoistů společně se svým otcem, který celý život trénoval jeho.

Ve svých sedmi letech začal Martin Doktor jezdit na kajaku. Jeho otec, zapřísáhlý kanoista, syna přesvědčoval, aby přesedla z kajaku na kanoe. Povedlo se to až v Martinových dvanácti letech, kdy dostal své první kánoistické pádlo.

A úspěch se dostavil brzy. V roce 1988 si Martina Doktora přetáhli do juniorské reprezentace. V té vyhrál svůj první Světový pohár. Přechod do seniorské kategorie nečinil Martinovi žádný problém. Okamžitě zapadl mezi elitu.

V roce 1994 se otec Martina Doktora rozhodl, že založí vlastní tým a začal Martina trénovat a připravovat na olympijské hry v Atlantě. A vyplatilo se. Martin Doktor získal na LOH 1996 dvě zalté medaile. Ze závodu kanoi na 1000m a 500m. Díky tomuto úspěchu byl vyhlášen Sportovcem roku 1996.

O rok později se stal mistrem světa i Evropy. V roce 1998 obhájil titul mistra světa. S myšlenkami na LOH v Sydney, kde chtěl obhájit zlaté medaile z Atlanty, zatím Martin Doktor vybojoval další titul mistra Evropy 2000. Bohužel v Sydney e mu už tak nedařilo a v obou svých zlatých disciplínách skončil až na osmé příčce. 

Poslední sva roky své aktovní kariéry závodil Martin Doktor na deblkánoi s Jiřím Hellerem. Chtěli se tak dostat na LOH v Pekingu 2008, ale nekvalifikovali se.

Místo olympiády přijal Martin Doktor místo trenéra národní reprezentace.

Má manželku manželku Kateřinu, syna Felixe a dceru Julii.

 

 

Články o celebritě

Martin Doktor o Olympiádě 2020: Sportovci budou mít v Tokiu speciální chladící vesty. Dohadování s Japonci je složité Martin Doktor o Olympiádě 2020: Sportovci budou mít v Tokiu speciální chladící vesty. Dohadování s Japonci je složité V létě 2020 bude ve znamení Olympijských her v Tokiu. Přípravy jsou v plném proudu. Česká delegace b... číst článek
Jak oslaví poslední den roku hvězdy Modrého kódu Jak oslaví poslední den roku hvězdy Modrého kódu Na obrazovce neohroženě zachraňují životy. Ve svém soukromí však mají jako každý člověk osobní děsy ... číst článek
Herec Neužil se měnil v Zátopka: Energie i pocit zmaru a žádné buchty Herec Neužil se měnil v Zátopka: Energie i pocit zmaru a žádné buchty Nebývá zvykem, aby se český herec musel na filmovou roli tak moc fyzicky připravovat. Pokud ale hraj... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Matúš Kozáčik
Matúš Kozáčik
zobrazit profil Ana Ivanovič
Ana Ivanovič
zobrazit profil Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík
zobrazit profil Ondřej Roman
Ondřej Roman
zobrazit profil Robin Hanzl
Robin Hanzl
zobrazit profil Nikola  Zdráhalová
Nikola Zdráhalová
zobrazit profil Veronika Vítková
Veronika Vítková