Martin Doktor

Martin Doktor

Datum narození: 21. 5. 1974
Místo narození: Polička
Profese: kanoista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Je bývalým českým kanoistou. Martin Doktor je nyní ryprezentačním trenérem kanoistů společně se svým otcem, který celý život trénoval jeho.

Ve svých sedmi letech začal Martin Doktor jezdit na kajaku. Jeho otec, zapřísáhlý kanoista, syna přesvědčoval, aby přesedla z kajaku na kanoe. Povedlo se to až v Martinových dvanácti letech, kdy dostal své první kánoistické pádlo.

A úspěch se dostavil brzy. V roce 1988 si Martina Doktora přetáhli do juniorské reprezentace. V té vyhrál svůj první Světový pohár. Přechod do seniorské kategorie nečinil Martinovi žádný problém. Okamžitě zapadl mezi elitu.

V roce 1994 se otec Martina Doktora rozhodl, že založí vlastní tým a začal Martina trénovat a připravovat na olympijské hry v Atlantě. A vyplatilo se. Martin Doktor získal na LOH 1996 dvě zalté medaile. Ze závodu kanoi na 1000m a 500m. Díky tomuto úspěchu byl vyhlášen Sportovcem roku 1996.

O rok později se stal mistrem světa i Evropy. V roce 1998 obhájil titul mistra světa. S myšlenkami na LOH v Sydney, kde chtěl obhájit zlaté medaile z Atlanty, zatím Martin Doktor vybojoval další titul mistra Evropy 2000. Bohužel v Sydney e mu už tak nedařilo a v obou svých zlatých disciplínách skončil až na osmé příčce. 

Poslední sva roky své aktovní kariéry závodil Martin Doktor na deblkánoi s Jiřím Hellerem. Chtěli se tak dostat na LOH v Pekingu 2008, ale nekvalifikovali se.

Místo olympiády přijal Martin Doktor místo trenéra národní reprezentace.

Má manželku manželku Kateřinu, syna Felixe a dceru Julii.

 

 

Články o celebritě

Vlajkonoši Mills a Březina mají „silný mandát“. Zahájení ale netáhne Vlajkonoši Mills a Březina mají „silný mandát“. Zahájení ale netáhne PŘÍMO Z PEKINGU | Ona bude mít olympijskou premiéru, on derniéru. A společně ponesou při slavnostním... číst článek
Zázemí pro »nesmyslnou« olympiádu je hotové: Tuny umělého sněhu a zákaz fandění! Zázemí pro »nesmyslnou« olympiádu je hotové: Tuny umělého sněhu a zákaz fandění! Dělníci dokončují poslední úpravy, na sjezdovkách se vyrábí umělý sníh a vše obchází strašidlo omikr... číst článek
Kejval o ZOH: Chyba se nesmí opakovat! Nejedeme se nenakazit, ale vyhrát Kejval o ZOH: Chyba se nesmí opakovat! Nejedeme se nenakazit, ale vyhrát S mementem covidového letu do Tokia na paměti dohlíží předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejv... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Hyman
Ondřej Hyman
zobrazit profil Filip Šváb
Filip Šváb
zobrazit profil Marek Jankulovski
Marek Jankulovski
zobrazit profil Simona Baumrtová
Simona Baumrtová
zobrazit profil Eva Vrabcová Nývltová
Eva Vrabcová Nývltová
zobrazit profil Štěpán Vachoušek
Štěpán Vachoušek
zobrazit profil Mario Mandžukič
Mario Mandžukič
zobrazit profil František Straka
František Straka