Zdeněk Štybar | Celebwiki.cz

Zdeněk Štybar

Datum narození: 11.12.1985
Místo narození: Planá nad Lužnicí
Váha: 68 kg
Výška: 183 cm
Profese: cyklokrosař a silniční cyklista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Cyklista Zdeněk Štybar, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu, se stal druhým Čechem v historii, jemuž se podařilo vyhrát na Tour de France šestou etapu s dojezdem v Le Havru.

Závodník Zdeněk Štybar sklízí úspěchy jak v cyklokrosu, tak v silniční cyklistice. V té se mu v roce 2015 podařilo vyhrát závod Strade Bianche a jako druhý skončil na klasice Paříž – Roubaix. V témže roce se stal vítězem etapy Tour de France v Le Havre a je tak po čtrnácti letech druhým českým cyklistou, jemuž se to podařilo.

ZDENĚK ŠTYBAR BEZ VAVŘÍNŮ Z TOUR DE FRANCE

Jako cyklokrosař se Zdeněk Štybar zapsal do historie již v roce 2013, kdy se stal posedmé mistrem ČR v kategorie elite a vyrovnal tak rekord Radomíra Šimůnka staršího.

Rio 2016 je Štybarovou první olympiádou; na předchozí LOH v Londýně nebyl. Pro silniční závod s hromadným startem na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně měla sice Česká republika zajištěná dvě místa a Roman Kreuziger vyjádřil názor, že by s ním měl startovat právě Zdeněk Štybar, avšak přednost nakonec dostal zkušenější Jan Bárta.

Zdeněk Štybar se oženil s Belgičankou a mají syna Lewise. Kromě sportu cyklista také podniká. Ve Stříbře vlastní penzion, který nese jeho jméno.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Štybar s kolegy v přesile: Chtěl jsem vyhrát, ale slaví tým a to je hlavní Štybar s kolegy v přesile: Chtěl jsem vyhrát, ale slaví tým a to je hlavní PŘÍMO ZE ŠPANĚLSKA | O téhle etapě věděl, že by mohla být vhodná pro jeho útok na vítězství. Závěrečné… číst článek
Roglič na Vueltě navýšil náskok, horskou 16. etapu ovládl Fuglsang Roglič na Vueltě navýšil náskok, horskou 16. etapu ovládl Fuglsang Slovinský cyklista Primož Roglič setřásl v horské 16. etapě Vuelty největšího soupeře Alejandra Valverdeho… číst článek
"Jen" 94 kilometrů? Cyklisty na Vueltě čeká výzva v Andoře. Extrémně těžké, ví Hirt "Jen" 94 kilometrů? Cyklisty na Vueltě čeká výzva v Andoře. Extrémně těžké, ví Hirt Je tady další horská výzva. Etapa se třemi vrcholy, kde se budou cyklisté pohybovat v nadmořské výšce… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Balaštík
Jaroslav Balaštík
zobrazit profil Kateřina Kudějová
Kateřina Kudějová
zobrazit profil Jan Šindelář
Jan Šindelář
zobrazit profil Samuel Tate Lancaster
Samuel Tate Lancaster
zobrazit profil Martin Ručinský
Martin Ručinský
zobrazit profil Bohumil Pikhart
Bohumil Pikhart
zobrazit profil Leopold König
Leopold König
zobrazit profil Luděk Pernica
Luděk Pernica