Zdeněk Štybar | Celebwiki.cz

Zdeněk Štybar

Datum narození: 11.12.1985
Místo narození: Planá nad Lužnicí
Váha: 68 kg
Výška: 183 cm
Profese: cyklokrosař a silniční cyklista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Cyklista Zdeněk Štybar, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu, se stal druhým Čechem v historii, jemuž se podařilo vyhrát na Tour de France šestou etapu s dojezdem v Le Havru.

Závodník Zdeněk Štybar sklízí úspěchy jak v cyklokrosu, tak v silniční cyklistice. V té se mu v roce 2015 podařilo vyhrát závod Strade Bianche a jako druhý skončil na klasice Paříž – Roubaix. V témže roce se stal vítězem etapy Tour de France v Le Havre a je tak po čtrnácti letech druhým českým cyklistou, jemuž se to podařilo.

ZDENĚK ŠTYBAR BEZ VAVŘÍNŮ Z TOUR DE FRANCE

Jako cyklokrosař se Zdeněk Štybar zapsal do historie již v roce 2013, kdy se stal posedmé mistrem ČR v kategorie elite a vyrovnal tak rekord Radomíra Šimůnka staršího.

Rio 2016 je Štybarovou první olympiádou; na předchozí LOH v Londýně nebyl. Pro silniční závod s hromadným startem na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně měla sice Česká republika zajištěná dvě místa a Roman Kreuziger vyjádřil názor, že by s ním měl startovat právě Zdeněk Štybar, avšak přednost nakonec dostal zkušenější Jan Bárta.

Zdeněk Štybar se oženil s Belgičankou a mají syna Lewise. Kromě sportu cyklista také podniká. Ve Stříbře vlastní penzion, který nese jeho jméno.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

První výhra. A rovnou Monument! Kolem Flander má v Bettiolovi nečekaného vítěze První výhra. A rovnou Monument! Kolem Flander má v Bettiolovi nečekaného vítěze Tak tohle nikdo nečekal! Mezi favority závodu Kolem Flander byla řada jmen. Rozhodně ale ne toto:… číst článek
Děsivý pád Saganova týmu. Způsobil ho chodec! Byla to hrůza, líčil závodník Děsivý pád Saganova týmu. Způsobil ho chodec! Byla to hrůza, líčil závodník Časovku družstev na úvod závodu Tirreno-Adriatico poznamenala těžká srážka dvou… číst článek
Štybar pomohl parťákovi k triumfu, sám dojel na Strade Bianche čtvrtý Štybar pomohl parťákovi k triumfu, sám dojel na Strade Bianche čtvrtý Cyklista Zdeněk Štybar dojel čtvrtý v toskánské klasice Strade Bianche, kterou v roce 2015… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Bidař
Martin Bidař
zobrazit profil Michal Dragoun
Michal Dragoun
zobrazit profil Roman Kreuziger
Roman Kreuziger
zobrazit profil Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović
zobrazit profil Adrian Rolko
Adrian Rolko
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Dyjan Carlos de Azevedo
Dyjan Carlos de Azevedo
zobrazit profil Miroslav Dubovický
Miroslav Dubovický