Zdeněk Štybar | Celebwiki.cz

Zdeněk Štybar

Datum narození: 11. 12. 1985
Místo narození: Planá nad Lužnicí
Váha: 68 kg
Výška: 183 cm
Profese: cyklokrosař a silniční cyklista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Cyklista Zdeněk Štybar, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu, se stal druhým Čechem v historii, jemuž se podařilo vyhrát na Tour de France šestou etapu s dojezdem v Le Havru.

Závodník Zdeněk Štybar sklízí úspěchy jak v cyklokrosu, tak v silniční cyklistice. V té se mu v roce 2015 podařilo vyhrát závod Strade Bianche a jako druhý skončil na klasice Paříž – Roubaix. V témže roce se stal vítězem etapy Tour de France v Le Havre a je tak po čtrnácti letech druhým českým cyklistou, jemuž se to podařilo.

ZDENĚK ŠTYBAR BEZ VAVŘÍNŮ Z TOUR DE FRANCE

Jako cyklokrosař se Zdeněk Štybar zapsal do historie již v roce 2013, kdy se stal posedmé mistrem ČR v kategorie elite a vyrovnal tak rekord Radomíra Šimůnka staršího.

Rio 2016 je Štybarovou první olympiádou; na předchozí LOH v Londýně nebyl. Pro silniční závod s hromadným startem na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně měla sice Česká republika zajištěná dvě místa a Roman Kreuziger vyjádřil názor, že by s ním měl startovat právě Zdeněk Štybar, avšak přednost nakonec dostal zkušenější Jan Bárta.

Zdeněk Štybar se oženil s Belgičankou a mají syna Lewise. Kromě sportu cyklista také podniká. Ve Stříbře vlastní penzion, který nese jeho jméno.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Návrat do terénu. Štybar stejně jako loni pojede Světový pohár v cyklokrosu Návrat do terénu. Štybar stejně jako loni pojede Světový pohár v cyklokrosu Zdeněk Štybar se stejně jako v loňském roce při krátkodobém návratu k cyklokrosu zapojí i do Světové... číst článek
Česká nominace na MS cyklistů: 19 reprezentantů, nechybí Štybar ani Kreuziger Česká nominace na MS cyklistů: 19 reprezentantů, nechybí Štybar ani Kreuziger Český tým na cyklistickém silničním šampionátu v britském Harrogate tvoří 19 reprezentantů. Do šesti... číst článek
Roglič sahá po triumfu na Vueltě! V neděli mu stačí dojet do Madridu Roglič sahá po triumfu na Vueltě! V neděli mu stačí dojet do Madridu Slovinský cyklista Primož Roglič uhájil v poslední horské etapě Vuelty vedení a k premiérovému trium... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Radek Faska
Radek Faska
zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec
zobrazit profil Romelu Lukaku
Romelu Lukaku
zobrazit profil Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun
zobrazit profil Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý
zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda
zobrazit profil Pavel Zavadil
Pavel Zavadil
zobrazit profil Petr Švancara
Petr Švancara