Zdeněk Štybar | Celebwiki.cz

Zdeněk Štybar

Datum narození: 11.12.1985
Místo narození: Planá nad Lužnicí
Váha: 68 kg
Výška: 183 cm
Profese: cyklokrosař a silniční cyklista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Cyklista Zdeněk Štybar, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu, se stal druhým Čechem v historii, jemuž se podařilo vyhrát na Tour de France šestou etapu s dojezdem v Le Havru.

Závodník Zdeněk Štybar sklízí úspěchy jak v cyklokrosu, tak v silniční cyklistice. V té se mu v roce 2015 podařilo vyhrát závod Strade Bianche a jako druhý skončil na klasice Paříž – Roubaix. V témže roce se stal vítězem etapy Tour de France v Le Havre a je tak po čtrnácti letech druhým českým cyklistou, jemuž se to podařilo.

ZDENĚK ŠTYBAR BEZ VAVŘÍNŮ Z TOUR DE FRANCE

Jako cyklokrosař se Zdeněk Štybar zapsal do historie již v roce 2013, kdy se stal posedmé mistrem ČR v kategorie elite a vyrovnal tak rekord Radomíra Šimůnka staršího.

Rio 2016 je Štybarovou první olympiádou; na předchozí LOH v Londýně nebyl. Pro silniční závod s hromadným startem na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně měla sice Česká republika zajištěná dvě místa a Roman Kreuziger vyjádřil názor, že by s ním měl startovat právě Zdeněk Štybar, avšak přednost nakonec dostal zkušenější Jan Bárta.

Zdeněk Štybar se oženil s Belgičankou a mají syna Lewise. Kromě sportu cyklista také podniká. Ve Stříbře vlastní penzion, který nese jeho jméno.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Roglič sahá po triumfu na Vueltě! V neděli mu stačí dojet do Madridu Roglič sahá po triumfu na Vueltě! V neděli mu stačí dojet do Madridu Slovinský cyklista Primož Roglič uhájil v poslední horské etapě Vuelty vedení a k premiérovému triumfu… číst článek
Slovenský masér se na Vueltě stará o hvězdu. U Sagana se nadřu víc, tvrdí Slovenský masér se na Vueltě stará o hvězdu. U Sagana se nadřu víc, tvrdí PŘÍMO ZE ŠPANĚLSKA | Tým Petera Sagana Bora-hansgrohe je sice německý, ale díky cyklistické superstar… číst článek
Štybar s kolegy v přesile: Chtěl jsem vyhrát, ale slaví tým a to je hlavní Štybar s kolegy v přesile: Chtěl jsem vyhrát, ale slaví tým a to je hlavní PŘÍMO ZE ŠPANĚLSKA | O téhle etapě věděl, že by mohla být vhodná pro jeho útok na vítězství. Závěrečné… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Bárta
Jan Bárta
zobrazit profil Kateřina Nash
Kateřina Nash
zobrazit profil Eva Puskarčíková
Eva Puskarčíková
zobrazit profil Kateřina Emmons
Kateřina Emmons
zobrazit profil Dzon Delarge
Dzon Delarge
zobrazit profil Filip Nepejchal
Filip Nepejchal
zobrazit profil Jaroslav Plašil
Jaroslav Plašil
zobrazit profil Vítězslav Veselý
Vítězslav Veselý