Zdeněk Štybar

Datum narození: 11. 12. 1985
Místo narození: Planá nad Lužnicí
Váha: 68 kg
Výška: 183 cm
Profese: cyklokrosař a silniční cyklista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Cyklista Zdeněk Štybar, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu, se stal druhým Čechem v historii, jemuž se podařilo vyhrát na Tour de France šestou etapu s dojezdem v Le Havru.

Závodník Zdeněk Štybar sklízí úspěchy jak v cyklokrosu, tak v silniční cyklistice. V té se mu v roce 2015 podařilo vyhrát závod Strade Bianche a jako druhý skončil na klasice Paříž – Roubaix. V témže roce se stal vítězem etapy Tour de France v Le Havre a je tak po čtrnácti letech druhým českým cyklistou, jemuž se to podařilo.

ZDENĚK ŠTYBAR BEZ VAVŘÍNŮ Z TOUR DE FRANCE

Jako cyklokrosař se Zdeněk Štybar zapsal do historie již v roce 2013, kdy se stal posedmé mistrem ČR v kategorie elite a vyrovnal tak rekord Radomíra Šimůnka staršího.

Rio 2016 je Štybarovou první olympiádou; na předchozí LOH v Londýně nebyl. Pro silniční závod s hromadným startem na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně měla sice Česká republika zajištěná dvě místa a Roman Kreuziger vyjádřil názor, že by s ním měl startovat právě Zdeněk Štybar, avšak přednost nakonec dostal zkušenější Jan Bárta.

Zdeněk Štybar se oženil s Belgičankou a mají syna Lewise. Kromě sportu cyklista také podniká. Ve Stříbře vlastní penzion, který nese jeho jméno.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Štybar nejen o zakázané Saganově fintě: Není nebezpečná, ale jde o děti Štybar nejen o zakázané Saganově fintě: Není nebezpečná, ale jde o děti Hvězdy jako Peter Sagan a další už se opravdu na horním rámu svého kola ve sjezdu nesvezou. Ve čtvrt... číst článek
Rovinku na Vueltě vyhrál Ir Bennett, Štybar ve stejném čase na 22. místě Rovinku na Vueltě vyhrál Ir Bennett, Štybar ve stejném čase na 22. místě Čtvrtou etapu cyklistické Vuelty vyhrál irský závodník Sam Bennett, jeho týmový kolega ze stáje Dece... číst článek
Flandry bez diváků? Jako vyjížďka s 200 kamarády, říká Štybar Flandry bez diváků? Jako vyjížďka s 200 kamarády, říká Štybar Na start závodu Kolem Flander se v neděli postaví už po osmé. „Sám to nechápu,“ směje se při zmínce ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Roman Staša
Roman Staša
zobrazit profil Jan Chramosta
Jan Chramosta
zobrazit profil Radim Šimek
Radim Šimek
zobrazit profil Marek Jankulovski
Marek Jankulovski
zobrazit profil Radim Řezník
Radim Řezník
zobrazit profil Filip Pyrochta
Filip Pyrochta