Peter Sagan | Celebwiki.cz

Peter Sagan

Datum narození: 19.11.1990
Místo narození: Žilina, Slovensko
Váha: 73 kg
Výška: 184 cm
Profese: silniční cyklista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Slovenský cyklista, původně cyklokrosař, je od roku 2015 mistrem světa v silniční cyklistice. Ve stejném roce se také oženil s finalistkou slovenské Miss Katarínou Smolkovou.

Peter Sagan se narodil v Žilině na Slovensku. Tady také v cyklistickém spolku trénoval od devíti let. Už jeho juniorská kariéra byla skvostná a byl suverénním mistrem Slovenska. Postupně se probojoval i na evropská místa a netajil se vyššími ambicemi.

Slovenský cyklista je úspěšný už od roku 2008, kdy začal významně bodovat na juniorských mistrovstvích světa i Evropy ovšem původním zaměřením byl cyklokrosař a první zlatou medaili získal v závodě horských kol.

 

VŠECHNY AKTUALITY O PETERU SAGANOVI NAJDETE ZDE 


Klíčem jeho úspěchů je údajně nejen talent a dřina, ale také pohoda a pokora s jakou závody zvládá. Nestěžuje si a prostě přijímá podmínky. Legendární je jeho ještě juniorský závod, kde nebylo připravené sponzorské kolo. Peter Sagan si tedy bez jakýchkoli stížností půjčil sestřino kolo a soutěž i tak vyhrál.

Profesionálním cyklistou se stal Sagan od roku 2010 a ihned zaznamenal úspěchy a o rok později vyhrává několik etap Grand Tour a v roce 2012 získal dokonce zelený trikot na Tour de France. Soutěžil v týmu Cannondale a v roce 2015 přešel k týmu Tinkoff-Saxo. Ve stejném roce získal také v silničním závodu zlato na MS probíhajícím v Richmondu ve Virginii v USA. Stal se nejen slovenskou, ale i světovou celebritou.

V listopadu 2015 se Sagan oženil se svou o tři roky starší přítelkyní Katarínou Smolkovou. Ta byla v roce 2007 ve finále slovenské soutěže krásy, kde Sagan také zasedl v porotě. V současnosti spolu žijí v Monaku a Katarína Sagan je nejen manželkou, ale také skoro zaměstnankyní. Petrovi s mnoha věcmi pomáhá, především v marketingových aktivitách.

 

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

U Sagana v autobuse! Popsal, jak baví fanoušky, i co odkládá do karavanu U Sagana v autobuse! Popsal, jak baví fanoušky, i co odkládá do karavanu PŘÍMO Z FRANCIE | U fanoušků je velmi populární, cyklistice dělá dobré jméno. Peter Sagan z tohoto… číst článek
Sagan při dřině na Tour najde síly i na vtípky. Zdravil bývalého parťáka Sagan při dřině na Tour najde síly i na vtípky. Zdravil bývalého parťáka Dvanáct etap v nohách a několik stovek najetých kilometrů. Před vstupem do těch nejnáročnějších etap… číst článek
Bývalý TOP cyklista: Sagan je kapitola sama pro sebe, respekt se nenosí Bývalý TOP cyklista: Sagan je kapitola sama pro sebe, respekt se nenosí Panuje mezi cyklisty na startu řevnivost? Je v pelotonu stále respekt nebo se závodění za posledních… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tiger Woods
Tiger Woods
zobrazit profil Fernando Alonso
Fernando Alonso
zobrazit profil Daniel Havel
Daniel Havel
zobrazit profil Jaroslav  Soukup
Jaroslav Soukup
zobrazit profil Markéta Sluková Nausch
Markéta Sluková Nausch
zobrazit profil Jakub Nakládal
Jakub Nakládal
zobrazit profil Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý
zobrazit profil Tomáš Staněk
Tomáš Staněk