Peter Sagan | Celebwiki.cz

Peter Sagan

Datum narození: 19.11.1990
Místo narození: Žilina, Slovensko
Váha: 73 kg
Výška: 184 cm
Profese: silniční cyklista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Slovenský cyklista, původně cyklokrosař, je od roku 2015 mistrem světa v silniční cyklistice. Ve stejném roce se také oženil s finalistkou slovenské Miss Katarínou Smolkovou.

Peter Sagan se narodil v Žilině na Slovensku. Tady také v cyklistickém spolku trénoval od devíti let. Už jeho juniorská kariéra byla skvostná a byl suverénním mistrem Slovenska. Postupně se probojoval i na evropská místa a netajil se vyššími ambicemi.

Slovenský cyklista je úspěšný už od roku 2008, kdy začal významně bodovat na juniorských mistrovstvích světa i Evropy ovšem původním zaměřením byl cyklokrosař a první zlatou medaili získal v závodě horských kol.

 

VŠECHNY AKTUALITY O PETERU SAGANOVI NAJDETE ZDE 


Klíčem jeho úspěchů je údajně nejen talent a dřina, ale také pohoda a pokora s jakou závody zvládá. Nestěžuje si a prostě přijímá podmínky. Legendární je jeho ještě juniorský závod, kde nebylo připravené sponzorské kolo. Peter Sagan si tedy bez jakýchkoli stížností půjčil sestřino kolo a soutěž i tak vyhrál.

Profesionálním cyklistou se stal Sagan od roku 2010 a ihned zaznamenal úspěchy a o rok později vyhrává několik etap Grand Tour a v roce 2012 získal dokonce zelený trikot na Tour de France. Soutěžil v týmu Cannondale a v roce 2015 přešel k týmu Tinkoff-Saxo. Ve stejném roce získal také v silničním závodu zlato na MS probíhajícím v Richmondu ve Virginii v USA. Stal se nejen slovenskou, ale i světovou celebritou.

V listopadu 2015 se Sagan oženil se svou o tři roky starší přítelkyní Katarínou Smolkovou. Ta byla v roce 2007 ve finále slovenské soutěže krásy, kde Sagan také zasedl v porotě. V současnosti spolu žijí v Monaku a Katarína Sagan je nejen manželkou, ale také skoro zaměstnankyní. Petrovi s mnoha věcmi pomáhá, především v marketingových aktivitách.

 

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Zákulisí Tour de France: obří show, rudé auto pro šéfa i posedlí fanoušci Zákulisí Tour de France: obří show, rudé auto pro šéfa i posedlí fanoušci Nejslavnější cyklistický závod světa je pro letošní rok za námi. Každoročně přiláká tato sportovní… číst článek
Zelená dominance Sagana nemá konce. Ale co pařížská třešnička? Zelená dominance Sagana nemá konce. Ale co pařížská třešnička? Každý rok zde cyklistický cirkus vybalí poslední show. Pro jezdce na celkové pořadí je závěrečná… číst článek
U Sagana v autobuse! Popsal, jak baví fanoušky, i co odkládá do karavanu U Sagana v autobuse! Popsal, jak baví fanoušky, i co odkládá do karavanu PŘÍMO Z FRANCIE | U fanoušků je velmi populární, cyklistice dělá dobré jméno. Peter Sagan z tohoto… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Roman Koudelka
Roman Koudelka
zobrazit profil Radoslav Kováč
Radoslav Kováč
zobrazit profil Olga Šplíchalová
Olga Šplíchalová
zobrazit profil Lukáš Helešic
Lukáš Helešic
zobrazit profil Markéta Davidová
Markéta Davidová
zobrazit profil Pavol Demitra
Pavol Demitra
zobrazit profil Jan Brabec
Jan Brabec
zobrazit profil Josef Váňa
Josef Váňa