Peter Sagan | Celebwiki.cz

Peter Sagan

Datum narození: 19.11.1990
Místo narození: Žilina, Slovensko
Váha: 73 kg
Výška: 184 cm
Profese: silniční cyklista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Slovenský cyklista, původně cyklokrosař, je od roku 2015 mistrem světa v silniční cyklistice. Ve stejném roce se také oženil s finalistkou slovenské Miss Katarínou Smolkovou.

Peter Sagan se narodil v Žilině na Slovensku. Tady také v cyklistickém spolku trénoval od devíti let. Už jeho juniorská kariéra byla skvostná a byl suverénním mistrem Slovenska. Postupně se probojoval i na evropská místa a netajil se vyššími ambicemi.

Slovenský cyklista je úspěšný už od roku 2008, kdy začal významně bodovat na juniorských mistrovstvích světa i Evropy ovšem původním zaměřením byl cyklokrosař a první zlatou medaili získal v závodě horských kol.

 

VŠECHNY AKTUALITY O PETERU SAGANOVI NAJDETE ZDE 


Klíčem jeho úspěchů je údajně nejen talent a dřina, ale také pohoda a pokora s jakou závody zvládá. Nestěžuje si a prostě přijímá podmínky. Legendární je jeho ještě juniorský závod, kde nebylo připravené sponzorské kolo. Peter Sagan si tedy bez jakýchkoli stížností půjčil sestřino kolo a soutěž i tak vyhrál.

Profesionálním cyklistou se stal Sagan od roku 2010 a ihned zaznamenal úspěchy a o rok později vyhrává několik etap Grand Tour a v roce 2012 získal dokonce zelený trikot na Tour de France. Soutěžil v týmu Cannondale a v roce 2015 přešel k týmu Tinkoff-Saxo. Ve stejném roce získal také v silničním závodu zlato na MS probíhajícím v Richmondu ve Virginii v USA. Stal se nejen slovenskou, ale i světovou celebritou.

V listopadu 2015 se Sagan oženil se svou o tři roky starší přítelkyní Katarínou Smolkovou. Ta byla v roce 2007 ve finále slovenské soutěže krásy, kde Sagan také zasedl v porotě. V současnosti spolu žijí v Monaku a Katarína Sagan je nejen manželkou, ale také skoro zaměstnankyní. Petrovi s mnoha věcmi pomáhá, především v marketingových aktivitách.

 

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Sagan v Praze prozradil, na čem ujíždí. Dozvíte se i o jeho oblíbené trase Sagan v Praze prozradil, na čem ujíždí. Dozvíte se i o jeho oblíbené trase Návštěva hvězdného Petera Sagana v Praze minulý týden byla vzácným okamžikem. S ohledem na velmi… číst článek
Slavný cyklista Sagan v Praze překvapivě promluvil o osobním životě. Co řekl? Slavný cyklista Sagan v Praze překvapivě promluvil o osobním životě. Co řekl? V Praze se objevila vzácná návštěva. Fenomenální slovenský cyklista Peter Sagan dorazil do hlavního… číst článek
Sagan na skok v Praze: Žlutý trikot na Tour? Pro mě moc silná káva Sagan na skok v Praze: Žlutý trikot na Tour? Pro mě moc silná káva Od závodění a kola si dal na pár dní pauzu. A během ní se hvězdný slovenský cyklista Peter Sagan… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Kašpar
Lukáš Kašpar
zobrazit profil Michael Jordan
Michael Jordan
zobrazit profil Tereza Smitková
Tereza Smitková
zobrazit profil Jan Rezek
Jan Rezek
zobrazit profil Petr Holík
Petr Holík
zobrazit profil Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun
zobrazit profil Filip Hronek
Filip Hronek
zobrazit profil Jiří Parma
Jiří Parma