Roman Kreuziger | Celebwiki.cz

Roman Kreuziger

Datum narození: 6. 5. 1986
Místo narození: Moravská Třebová
Váha: 66 kg
Výška: 183 cm
Profese: cyklista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Roman Kreuziger je český silniční cyklista momentálně působící v týmu Tinkoff-Saxo. Je juniorským mistrem světa a nejlepším českým závodníkem.

Roman Kreuziger se narodil 6. května 1986 v Moravské Třebové. Už jako malý měl rád sport. Zkoušel fotbal, pak hokej. Ale jeho osud mu byl předurčen.  Jeho otec je bývalý cyklokrosař, bronzový medailista z MS 1987 v závodu amatérů a juniorský mistr světa z roku 1983. Roman Kreuziger dostal k jedenáctým narozeninám kolo a cyklistika definitivně zvítězila. Trénoval pod dohledem svého otce, poté i pod vedením trenérů Raboně a Pečenky ve Škodě Plzeň.

Roman Kreuziger se v patnácti rozhodl odejít do Švýcarska do juniorského týmu Schumacher, kde byl téměř čtyři roky. Následoval rok v italském týmu Podenzano pro jezdce do 23 let a v roce 2006 se dostal do svého prvního profitýmu – Liquigas. Roku 2008 si připsal vítězství na etapovém závodě Tour de Suisse, a to jako jeho vůbec nejmladší vítěz v historii tohoto závodu.

Roman Kreuziger v únoru 2010 vyhrál celkové pořadí závodu Kolem Sardinie, a vyhrál 2. etapu. Na závodě Paříž - Nice skončil celkově čtvrtý a vyhrál celkové pořadí mladých jezdců. V červenci na slavném závodu Tour de France obsadil 9. místo se ztrátou 11 minut 54 sekund na vítězného Alberta Contadora. Poté následoval přechod do týmu Astana.

Roman Kreuziger jel na Tour de France 2011 nadějně a jeho cílem bylo vyhrát aspoň jednu etapu. Ale po odhalené mikrofraktuře člunkové kosti už se spíše protrápil, etapu nevyhrál a celkově se ztrátou přes tři hodiny skončil 112. Později se přišlo na to, že Kreuziger odjel skoro celou Tour se zlomenou rukou. V roce 2012 se mu nepovedla ani sezona ani olympiáda v Londýně a upsal se stáji Tinkoff-Saxo.

Roman Kreuziger vystudoval střední sportovní a podnikatelskou školu v Plzni, kde v roce 2005 maturoval. Školu chtěl mít hotovou, protože jak sám říká, vzdělání je důležité a člověk nikdy neví, co bude. Hovoří plynně italsky a německy. Má dvě sestry, Helenu a Terezu.

V současnosti Kreuziger žije a trénuje v Itálii poblíž Lago di Garda. V roce 2012 se oženil se svou partnerkou Michaelou Kovářovou, se kterou má dceru Viktorii. Obřadu se zúčastnili třeba běžec na lyžích Martin Jakš, který si vzal Kreuzigerovu sestru Helenu, či tenistka Andrea Hlaváčková, která je kamarádkou jeho ženy.

 

Články o celebritě

Cyklistická hvězda Kreuziger promluvil na citlivé téma: Doping a peníze! Cyklistická hvězda Kreuziger promluvil na citlivé téma: Doping a peníze! Patří mezi největší hvězdy světové cyklistiky. Český závodník Roman Kreuziger od ledna 2019 působí v... číst článek
Cyklistická hvězda Kreuziger promluvil na citlivé téma: Doping a peníze! Cyklistická hvězda Kreuziger promluvil na citlivé téma: Doping a peníze! Patří mezi největší hvězdy světové cyklistiky. Český závodník Roman Kreuziger od ledna 2019 působí v... číst článek
Zpověď manželky cyklisty Kreuzigera: recept na rodinu i lívance. Proč miluje Kanáry? Zpověď manželky cyklisty Kreuzigera: recept na rodinu i lívance. Proč miluje Kanáry? Michaela Kreuzigerová, rozhodně nepatří mezi ženy, které by sportovní výkony sledovaly jen z řad fan... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Šimánek
Jiří Šimánek
zobrazit profil Ondřej Cink
Ondřej Cink
zobrazit profil Martin Škoula
Martin Škoula
zobrazit profil Jiří Hanzlík
Jiří Hanzlík
zobrazit profil Hana Matelová
Hana Matelová
zobrazit profil Milan Doudera
Milan Doudera
zobrazit profil Petr Zámorský
Petr Zámorský
zobrazit profil Ondřej  Kratěna
Ondřej Kratěna