Roman Kreuziger | Celebwiki.cz

Roman Kreuziger

Datum narození: 6. 5. 1986
Místo narození: Moravská Třebová
Váha: 66 kg
Výška: 183 cm
Profese: cyklista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Roman Kreuziger je český silniční cyklista momentálně působící v týmu Tinkoff-Saxo. Je juniorským mistrem světa a nejlepším českým závodníkem.

Roman Kreuziger se narodil 6. května 1986 v Moravské Třebové. Už jako malý měl rád sport. Zkoušel fotbal, pak hokej. Ale jeho osud mu byl předurčen.  Jeho otec je bývalý cyklokrosař, bronzový medailista z MS 1987 v závodu amatérů a juniorský mistr světa z roku 1983. Roman Kreuziger dostal k jedenáctým narozeninám kolo a cyklistika definitivně zvítězila. Trénoval pod dohledem svého otce, poté i pod vedením trenérů Raboně a Pečenky ve Škodě Plzeň.

Roman Kreuziger se v patnácti rozhodl odejít do Švýcarska do juniorského týmu Schumacher, kde byl téměř čtyři roky. Následoval rok v italském týmu Podenzano pro jezdce do 23 let a v roce 2006 se dostal do svého prvního profitýmu – Liquigas. Roku 2008 si připsal vítězství na etapovém závodě Tour de Suisse, a to jako jeho vůbec nejmladší vítěz v historii tohoto závodu.

Roman Kreuziger v únoru 2010 vyhrál celkové pořadí závodu Kolem Sardinie, a vyhrál 2. etapu. Na závodě Paříž - Nice skončil celkově čtvrtý a vyhrál celkové pořadí mladých jezdců. V červenci na slavném závodu Tour de France obsadil 9. místo se ztrátou 11 minut 54 sekund na vítězného Alberta Contadora. Poté následoval přechod do týmu Astana.

Roman Kreuziger jel na Tour de France 2011 nadějně a jeho cílem bylo vyhrát aspoň jednu etapu. Ale po odhalené mikrofraktuře člunkové kosti už se spíše protrápil, etapu nevyhrál a celkově se ztrátou přes tři hodiny skončil 112. Později se přišlo na to, že Kreuziger odjel skoro celou Tour se zlomenou rukou. V roce 2012 se mu nepovedla ani sezona ani olympiáda v Londýně a upsal se stáji Tinkoff-Saxo.

Roman Kreuziger vystudoval střední sportovní a podnikatelskou školu v Plzni, kde v roce 2005 maturoval. Školu chtěl mít hotovou, protože jak sám říká, vzdělání je důležité a člověk nikdy neví, co bude. Hovoří plynně italsky a německy. Má dvě sestry, Helenu a Terezu.

V současnosti Kreuziger žije a trénuje v Itálii poblíž Lago di Garda. V roce 2012 se oženil se svou partnerkou Michaelou Kovářovou, se kterou má dceru Viktorii. Obřadu se zúčastnili třeba běžec na lyžích Martin Jakš, který si vzal Kreuzigerovu sestru Helenu, či tenistka Andrea Hlaváčková, která je kamarádkou jeho ženy.

 

Články o celebritě

Uzavřený Uničov a Litovel: Koronavirus zasáhl Doleželovou, Pudovou i Saudkovou! Uzavřený Uničov a Litovel: Koronavirus zasáhl Doleželovou, Pudovou i Saudkovou! 21 obcí na Olomoucku, včetně Uničova a Litovle, bylo uzavřeno kvůli vysokému výskytu koronaviru. A d... číst článek
Závod Paříž-Nice pokračuje bez diváků. Kreuziger upadl, ztratil i Štybar Závod Paříž-Nice pokračuje bez diváků. Kreuziger upadl, ztratil i Štybar Německý cyklista Maximilian Schachmann uhájil po 2. etapě průběžné vedení v závodu Paříž-Nice, který... číst článek
Sportovci na sítích: naháč Ronaldo, sexy Pauláthová i Šebrle na biatlonu Sportovci na sítích: naháč Ronaldo, sexy Pauláthová i Šebrle na biatlonu Nejen souboji o medaile, góly a body žijí sportovci. Na sociálních sítích je vidět hodně i z jejich ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Radek Faska
Radek Faska
zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec
zobrazit profil Romelu Lukaku
Romelu Lukaku
zobrazit profil Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun
zobrazit profil Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý
zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda
zobrazit profil Pavel Zavadil
Pavel Zavadil
zobrazit profil Petr Švancara
Petr Švancara