Dyjan Carlos de Azevedo | Celebwiki.cz
Dyjan Carlos de Azevedo

Dyjan Carlos de Azevedo

Datum narození: 23. 6. 1991
Místo narození: Dois Córregos, Brazílie
Váha: 65 kg
Výška: 169 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Dyjan Carlos de Azevedo je brazilský fotbalový záložník momentálně nastupující za prvoligový celek FC Baník Ostrava, kde působí od sezony 2013/14.

Dyjan Carlos de Azevedo se narodil 23. června 1991 v brazilském Dois Córregos. Do svých 18 let hrával pouze pouliční fotbal v ulicích brazilského města São Paulo, kde jej zaregistroval otec kamaráda, jenž byl zároveň agentem s kontakty v Maďarsku. Domluvil mu testy v maďarském týmu Budapest Honvéd FC, na nichž Azevedo sice uspěl, ale výrazněji se zde neprosadil. 

Dyjan Carlos de Azevedo sezonu 2010/11 odehrál v rezervě mužstva, poté v létě 2011 odešel na Slovensko. Tam hájil barvy klubu FK Bodva Moldava nad Bodvou a poté zamířil na hostování do druholigového Partizánu Bardejov, kam později přestoupil. Azevedo zde velmi slušně odehrál polovinu sezony 2013/14 a řekl si o angažmá v Baníku.

Dyjan Carlos de Azevedo přestoupil do Baníku Ostrava v zimní ligové přestávce sezóny 2013/14 jako historicky první Brazilec. Svými výkony v jarní části sezóny 2013/2014 se v očích fanoušků stal jedním z nejoblíbenějších hráčů vedle Daniela Holzera a Václava Svěrkoše.

Dyjan Carlos de Azevedo je ofenzivní záložník, který může hrát na obou krajích hřiště, ale raději útočí z levé strany. Jeho velkými přednostmi je vynikající míčová technika a především rychlost. Je držitelem rychlostního rekordu první ligy, když dokázal sprintovat rychlostí 33,48 km/h.

 

Články o celebritě

Protestní ticho Baníku zaskočilo i hráče. Laštůvka jen čekal, kdy skončí Protestní ticho Baníku zaskočilo i hráče. Laštůvka jen čekal, kdy skončí Prvních dvacet minut 7. kola FORTUNA:LIGY mezi Baníkem Ostrava a Slováckem (3:0) se hrálo v nezvyklé... číst článek
Páník: Zápas bolel, ale fotbal nám to vrátil. Chválil brankáře Budinského Páník: Zápas bolel, ale fotbal nám to vrátil. Chválil brankáře Budinského Velká úleva nejen z pozitivního výsledku, ale i rapidně zlepšenému přístupu byla znát na trenéru Ban... číst článek
Reiter po premiéře v Baníku: Jsme naštvaní, ale tým je neskutečně silný Reiter po premiéře v Baníku: Jsme naštvaní, ale tým je neskutečně silný Premiéru v dresu Baníku si jeho nejdražší letní posila představovala jinak. Rudolf Reiter v prvním z... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil David Bystroň
David Bystroň
zobrazit profil Milan Baroš
Milan Baroš
zobrazit profil Pavel Horváth
Pavel Horváth
zobrazit profil Martin Bidař
Martin Bidař
zobrazit profil Jiří Dopita
Jiří Dopita
zobrazit profil Michal  Barinka
Michal Barinka
zobrazit profil Jáchym Suchánek
Jáchym Suchánek