Tomáš Jeřábek | Celebwiki.cz

Tomáš Jeřábek

Datum narození: 11.6.1973
Místo narození: Mladá Boleslav
Váha: 81 kg
Výška: 183 cm
Profese: sportovní střelec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Bezvětří, klid a soustředit se potřebuje při závodu český sportovní střelec Tomáš Jeřábek. Protože jde o matadora, ani horší podmínky ho nerozházejí. Dokázal se s malorážkou prostřílet i na Letní olympijské hry v Riu de Janeiru 2016.

Tomáš Jeřábek v malorážce reprezentoval Česko už v roce 2004 na olympiádě v Aténách. Podmínky mu úplně nesedly, ale v ostré konkurenci obsadil dvě slušná 24. místa ve dvou disciplínách. Tomáš Jeřábek při střelbě raději leží, než stojí. Musel se totiž podrobit dvěma operacím zad.

Mladoboleslavský rodák nechyběl aní v roce 2008 na olympiádě v Pekingu. Medaile na něj nezbyla, do Londýna 2012 se neprobojoval. Účast v Riu de Janeiru 2016 si zajistil rok před olympiádou třetím místem ve světovém poháru. O něco lepší byl v tom závodě Matthew Emmons, manžel střelkyně Kateřiny Emmons, která vzduchovkou v Pekingu vystřílela zlatou medaili.

Tomáš Jeřábek a Matthew Emmons vedle sebe trénují na plzeňské střelnici. Tomáš Jeřábek je členem plzeňského klubu. Ve světové střelecké špičce se Tomáš Jeřábek udržel dlouhých 15 let. Už v roce 2001 přispěl ke zlatu českého mužstva na mistrovství Evropy. Sám se mistrem Evropy stal v roce 2005, zopakoval to o dva roky později.

Úspěch ve světovém poháru přišel o deset let po prvním evropském titulu. V mezičase Tomáš Jeřábek nezahálel a podílel se na dalších českých medailích. Střelecké výsledky vedle bezvětří trochu závisejí na přízni osudu. Před olympiádou v Riu de Janeiru 2016 už tolik soutěžním životem Tomáš Jeřábek nežil a soustředil se také na předávání zkušeností. Stal se z něj trenér.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Další Sportovci

zobrazit profil David Lischka
David Lischka
zobrazit profil Kateřina Nash
Kateřina Nash
zobrazit profil Pavel Zacha
Pavel Zacha
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil David Vaněček
David Vaněček
zobrazit profil Libor Došek
Libor Došek
zobrazit profil Martin Berkovec
Martin Berkovec
zobrazit profil Miloš Říha
Miloš Říha