Jiřina Ptáčníková | Celebwiki.cz

Jiřina Ptáčníková

Datum narození: 20. 5. 1986
Místo narození: Plzeň
Váha: 69 kg
Výška: 174 cm
Profese: tyčkařka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková byla manželkou překážkáře Petra Svobody, který se proslavil mj. kauzou pindík. Po rozvodu se atletka stala partnerkou kolegy Jana Kudličky.

Atletka Jiřina Ptáčníková (v letech 2012 až 2014 startovala pod jménem Jiřina Svobodová), závodící za oddíl PSK Olymp Praha, je českou reprezentantkou ve skoku o tyči. Od roku 2006 pravidelně boduje na Mistrovství ČR v atletice. V letech 2006 a 2008 získala stříbro; v letech 2009 až 2015 (s výjimkou roku 2012) zlato. Roku 2012 si zato vyskákala medaili ze žlutého kovu na Mistrovství Evropy v atletice, což byl do té doby její největší úspěch. Stala se též českou rekordmankou. Roku 2014 ji její tyč vynesla na první příčku v Halovém mistrovství světa.

JIŘINA PTÁČNÍKOVÁ A JEJÍ ZÁSNUBY

Reprezentovat Česko Jiřina Ptáčníková začala pochopitelně již jako juniorka. V roce 2004 na mistrovství světa juniorů v italském Grossetu postoupila do finále, kde však nepřekonala základní výšku. Na juniorském mistrovství Evropy v Kaunasu 2005 skončila těsně pod stupni vítězů, na čtvrtém místě. V roce 2009 získala na světové letní univerziádě v Bělehradu zlatou medaili.Tyčkařka Jiřina Ptáčníková se nominovala na LOH v Riu. Byla členkou české olympijské výpravy v roce 2012. V Londýně výkonem 445 cm obsadila šesté místo.

Atletka Jiřina Ptáčková se v roce 2012 provdala za překážkáře Petra Svobodu. Rozvedli se v létě 2014, a to už spolu nějakou dobu nežili. Sexy atletka nezůstala dlouho sama; okouzlil ji tyčkař Jan Kudlička. Co na nového partnera své exmanželky řekl Blesku Petr Svoboda? „S Jiřinou jsme rozvedení, nemáme spolu už nic společného,“ opáčil a dodal: „Jestli je to pravda, tak snad s ním bude šťastnější než se mnou.“

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Další Sportovci

zobrazit profil Radim Řezník
Radim Řezník
zobrazit profil Martin Veselý
Martin Veselý
zobrazit profil Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík
zobrazit profil Jakub Vrána
Jakub Vrána
zobrazit profil David Krejčí
David Krejčí
zobrazit profil Karlos Vémola
Karlos Vémola
zobrazit profil Thibaut Courtois
Thibaut Courtois
zobrazit profil František Straka
František Straka