Aleš Hemský | Celebwiki.cz

Aleš Hemský

Datum narození: 13. 8. 1983
Přezdívka: Hemák
Místo narození: Pardubice
Váha: 87 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Říká se mu hokejový virtuóz, protože s hokejkou umí neuvěřitelné věci. Aleš Hemský má na svém kontě medaili z olympijských her a další dvě z mistrovství světa. Do NHL byl draftován Edmontonem Oilers v roce 2001. Pokud jde o jeho osobní život, pak tento slavný Severočech moc hovorný není. Je ženatý.

Aleš Hemský se narodil se 13. srpna 1983 v Pardubicích. K hokeji ho to možná táhlo i díky otci, který je manažerem pardubického týmu. Do zámoří odešel už v sedmnácti letech, aby hned v soutěži za Hull Olympiques získal juniorskou cenu za nejlepšího nováčka.

Na dresu nosí číslo 83 a hrát ho uvidíte na pravém křídle. Aleš Hemský je velmi technický hráč a je proslulý svými elegantními kličkami. Za možnost zahrát si v české reprezentaci je vždy velmi rád a jak se už dříve vyjádřil: „Když jedete na mistrovství světa, máte vždycky chuť vyhrát a ne si jen zahrát.“ Chuť vítězství už jednou okusil. Kromě bronzové medaile ze ZOH 2006 v Turíně a MS 2005 ve Švédsku a Finsku už totiž navlékl na MS 2005 ve Vídni i kov nejcennější.

V NHL odehrál přes deset sezon v dresu Edmontonu, kde byl populární díky svým hokejovým kličkám. V roce 2014 byl během přestupové uzávěrky vyměněn do Ottawy a v létě podepsal lukrativní tříletou smlouvu s týmem Dallas Stars. Tam působí doteď. Jeho kariéru bohužel lemuje množství zranění, kvůli kterým nikdy neodehrál celou sezonu.

Jeho slabostí jsou hezká auta. Svou lásku pro luxusní sporťáky přiznal už před lety, stejně jako vlastnictví Ferrari F430 za 9 milionů korun.

 

Články o celebritě

Pojem pardubický hokej už neexistuje, říká Šejba. Kde vidí problémy? Pojem pardubický hokej už neexistuje, říká Šejba. Kde vidí problémy? Trvá vám minutu, možná minutu a půl, než pochopíte, že pro Jiřího Šejbu je hokej víc než jen práce. ... číst článek
Hemský trénuje na návrat. Tak, aby mohl jít hned hrát, líčí kouč  Hemský trénuje na návrat. Tak, aby mohl jít hned hrát, líčí kouč Dává si tvrdě do těla. Pravidelně, bez úlev a pod odborným dohledem. Aleš Hemský s trpělivostí sobě ... číst článek
Hemský o následcích otřesu mozku: Hokej miluju, ale už nechci trpět Hemský o následcích otřesu mozku: Hokej miluju, ale už nechci trpět Pouhých sto metrů od pardubické arény v moderním tréninkovém centru si denně dává do těla. Aleš Hems... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Diego Maradona
Diego Maradona
zobrazit profil Lucie Eckertová
Lucie Eckertová
zobrazit profil Brooklyn Beckham
Brooklyn Beckham
zobrazit profil Maria Kirilenková
Maria Kirilenková
zobrazit profil Radek Faksa
Radek Faksa
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý
zobrazit profil Denisa Barešová
Denisa Barešová