David Krejčí

Datum narození: 28. 4. 1986
Místo narození: Šternberk
Váha: 80 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Hokejista David Krejčí opustil Česko, aby v NHL mohl hrát za Boston, který ho v roce 2004 draftoval. V zámoří si také našel přítelkyni Naomi, se kterou se v roce 2014 v rodném Šternberku oženil.

Ze šternberského ledu přešel hokejový forvard David Krejčí do Olomouce. Později bruslil za Třinec a Kladno, ve kterém začínal jeho vzor, kanonýr Jaromír Jágr.

V roce 2004 si ho vyhlédl americký tým Boston Bruins, s nímž si o šest let později David Krejčí potěžkal slavný Stanley Cup. Je jediným českým hokejistou, který dokázal dvakrát vyhrát bodování play off NHL. V roce 2015 vstoupila v platnost jeho lukrativní smlouva, která mu v dalších šesti letech zajistila 7,25 milionů dolarů ročně.

Krejčí získal dva bronzy jako junior

Na reprezentační úrovni přivezl David Krejčí dva bronzy z Mistrovství světa juniorů a Mistrovství světa v ledním hokeji do osmnácti let. Třetí přidal v roce 2012 v dresech seniorské reprezentace.

David Krejčí hrál na ZOH 2010 ve Vancouveru, kdy tým skončil sedmý. O příčku výš se dostal na ZOH 2014 v Soči. Nominován byl i do reprezentace na ZOH 2022 v Pekingu, kde nároďák vypadl v osmifinále.

O DAVIDU KREJČÍM ČTĚTE ZDE>>

Se svou americkou přítelkyní Naomi se David Krejčí seznámil na bostonské akci.

 

Články o celebritě

Pasta párty v Kalifornii! Dotahuje se na McDavida. Trenér: Říkám mu umělec Pasta párty v Kalifornii! Dotahuje se na McDavida. Trenér: Říkám mu umělec Dva góly v Los Angeles, další dva v San Jose a teď hattrick na ledě Anaheimu! David Pastrňák je k ne... číst článek
Pastrňák se chystá na Winter Classic: hokejka na homerun i socha ze špaget Pastrňák se chystá na Winter Classic: hokejka na homerun i socha ze špaget Zápas pod širým nebem rozhodně není pouze svátkem pro fanoušky hokeje. David Pastrňák je úžasným pří... číst článek
Ručinský o Češích v NHL či Naganu: 25 let? Už by to chtělo výraznější úspěch Ručinský o Češích v NHL či Naganu: 25 let? Už by to chtělo výraznější úspěch Již v únoru uplyne čtvrtstoletí od úžasného úspěchu českého hokeje, na kterém se osobně podílel. S p... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Haris Harba
Haris Harba
zobrazit profil Alžběta Dufková
Alžběta Dufková
zobrazit profil Martina Dubovská
Martina Dubovská
zobrazit profil Dzon Delarge
Dzon Delarge
zobrazit profil Peter Sagan
Peter Sagan
zobrazit profil Eva Kaderková-Krpálková
Eva Kaderková-Krpálková
zobrazit profil Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši
zobrazit profil Zbyněk Michálek
Zbyněk Michálek