David Krejčí

Datum narození: 28. 4. 1986
Místo narození: Šternberk
Váha: 80 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Hokejista David Krejčí opustil Česko, aby v NHL mohl hrát za Boston, který ho v roce 2004 draftoval. V zámoří si také našel přítelkyni Naomi, se kterou se v roce 2014 v rodném Šternberku oženil.

Ze šternberského ledu přešel hokejový forvard David Krejčí do Olomouce. Později bruslil za Třinec a Kladno, ve kterém začínal jeho vzor, kanonýr Jaromír Jágr.

V roce 2004 si ho vyhlédl americký tým Boston Bruins, s nímž si o šest let později David Krejčí potěžkal slavný Stanley Cup. Je jediným českým hokejistou, který dokázal dvakrát vyhrát bodování play off NHL. V roce 2015 vstoupila v platnost jeho lukrativní smlouva, která mu v dalších šesti letech zajistila 7,25 milionů dolarů ročně.

Krejčí získal dva bronzy jako junior

Na reprezentační úrovni přivezl David Krejčí dva bronzy z Mistrovství světa juniorů a Mistrovství světa v ledním hokeji do osmnácti let. Třetí přidal v roce 2012 v dresech seniorské reprezentace.

David Krejčí hrál na ZOH 2010 ve Vancouveru, kdy tým skončil sedmý. O příčku výš se dostal na ZOH 2014 v Soči. Nominován byl i do reprezentace na ZOH 2022 v Pekingu, kde nároďák vypadl v osmifinále.

O DAVIDU KREJČÍM ČTĚTE ZDE>>

Se svou americkou přítelkyní Naomi se David Krejčí seznámil na bostonské akci.

 

Články o celebritě

Kaše o zraněních a návratu: Brácha je hlavní důvod. Končit jsem nechtěl Kaše o zraněních a návratu: Brácha je hlavní důvod. Končit jsem nechtěl Extrémní teploty posledních dní v Litvínově zapálily rozbušku třaskavé nálože. Do extraligy se po os... číst článek
POHLED: Priske a Jalonen mají leccos společné. Něco tu po nich musí zůstat POHLED: Priske a Jalonen mají leccos společné. Něco tu po nich musí zůstat Oba jsou teď v úplně jiném bodě svých angažmá. Brian Priske po nečekané triumfální sezoně s fotbalis... číst článek
Frodl o konci v Dynamu a příchodu do Varů: Uzrálo ve mně, že chci chytat Frodl o konci v Dynamu a příchodu do Varů: Uzrálo ve mně, že chci chytat Pořád u něj máte pocit, že jeho vrchol nepřišel. Dominik Frodl odešel z Pardubic proto, že v bráně b... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ingemar Stenmark
Ingemar Stenmark
zobrazit profil Andrea Zemanová
Andrea Zemanová
zobrazit profil Ferdinand Berousek
Ferdinand Berousek
zobrazit profil Jakub Nosek
Jakub Nosek
zobrazit profil Marek Hamšík
Marek Hamšík
zobrazit profil Michal Jordán
Michal Jordán
zobrazit profil Robin Hanzl
Robin Hanzl
zobrazit profil Jiří Polanský
Jiří Polanský