David Krejčí

Datum narození: 28. 4. 1986
Místo narození: Šternberk
Váha: 80 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Hokejista David Krejčí opustil Česko, aby v NHL mohl hrát za Boston, který ho v roce 2004 draftoval. V zámoří si také našel přítelkyni Naomi, se kterou se v roce 2014 v rodném Šternberku oženil.

Ze šternberského ledu přešel hokejový forvard David Krejčí do Olomouce. Později bruslil za Třinec a Kladno, ve kterém začínal jeho vzor, kanonýr Jaromír Jágr.

V roce 2004 si ho vyhlédl americký tým Boston Bruins, s nímž si o šest let později David Krejčí potěžkal slavný Stanley Cup. Je jediným českým hokejistou, který dokázal dvakrát vyhrát bodování play off NHL. V roce 2015 vstoupila v platnost jeho lukrativní smlouva, která mu v dalších šesti letech zajistila 7,25 milionů dolarů ročně.

Krejčí získal dva bronzy jako junior

Na reprezentační úrovni přivezl David Krejčí dva bronzy z Mistrovství světa juniorů a Mistrovství světa v ledním hokeji do osmnácti let. Třetí přidal v roce 2012 v dresech seniorské reprezentace.

David Krejčí hrál na ZOH 2010 ve Vancouveru, kdy tým skončil sedmý. O příčku výš se dostal na ZOH 2014 v Soči. Nominován byl i do reprezentace na ZOH 2022 v Pekingu, kde nároďák vypadl v osmifinále.

O DAVIDU KREJČÍM ČTĚTE ZDE>>

Se svou americkou přítelkyní Naomi se David Krejčí seznámil na bostonské akci.

 

Články o celebritě

Boston přetlačil Floridu a má rekord. Gólman chválí Pastrňáka, válí i Zacha Boston přetlačil Floridu a má rekord. Gólman chválí Pastrňáka, válí i Zacha Bruins na začátku NHL válí. V posledním zápase si na domácím ledě poradil s Floridou 3:2 v prodlouže... číst článek
Rulík odtajnil seznam 139 jmen pro MS 2024: Krejčí to má jisté! Rulík odtajnil seznam 139 jmen pro MS 2024: Krejčí to má jisté! Výsostné postavení jako král. To je pozice Davida Krejčího (37) pro šampionát v rodné zemi. Trenér n... číst článek
Zimák exkluzivně s Krejčím: Dá Pasta 50 gólů? Různé názory na Zachu Zimák exkluzivně s Krejčím: Dá Pasta 50 gólů? Různé názory na Zachu Měl hektické ráno, z rodinného sídla v Jižní Karolíně spěchal na cestu do Bostonu, kde se mu chystal... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Miloš Říha
Miloš Říha
zobrazit profil Martin Straka
Martin Straka
zobrazit profil Tomáš Sivok
Tomáš Sivok
zobrazit profil Martin Pláněk
Martin Pláněk
zobrazit profil Karel Jarolím
Karel Jarolím
zobrazit profil Jan Veselý
Jan Veselý
zobrazit profil Jiří Prskavec
Jiří Prskavec
zobrazit profil Roman Staša
Roman Staša