David Pastrňák | Celebwiki.cz

David Pastrňák

Datum narození: 25.5.1996
Přezdívka: Pasta
Místo narození: Havířov
Váha: 76 kg
Výška: 182 cm
Profese: hokejista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

David Pastrňák je česká vycházející hokejová hvězda, momentálně hrající v nejprestižnější světové soutěži, zámořské NHL. Obléká dres Boston Bruins.

Z Havířova do zámořské NHL. Pozoruhodný příběh mladého hokejisty, který již v patnácti letech opustil české ledy a vydal se nabírat zkušenosti do švédského týmu Sodertalje. Tam se hokejově pozvedl a naučil se anglicky. Odehrál zde tři sezóny, ve kterých posbíral 60 bodů. Tím na sebe upoutal pozornost široké hokejové veřejnosti.

Následovalo nevyhnutelné. David Pastrňák byl 27. června 2014 draftován týmem Boston Bruins, za který momentálně hraje David Krejčí a Zdeno Chára. ''Pasta'' který vyčníval již od mládežnických výběrů, a běžně hrával s o dva roky staršími hráči, byl draftem vybrán jako 25. hráč.

Jeho největším úspěchem je stříbrná medaile z mistrovství světa do 18 let. Hokejoví experti mu ale předvídají velkou kariéru. Svůj premiérový gól v NHL vstřelil ve věku 18 let, 7 měsíců a 16 dnů, což je o pět dní méně, než kdysi Jaromír Jágr.

 

Články o celebritě

Zábrodský byl český Mr. Hockey, ale jinak. Bez něj by třeba nebylo Nagano Zábrodský byl český Mr. Hockey, ale jinak. Bez něj by třeba nebylo Nagano Osobností jako on se v českém sportu moc nenajde. Vladimír Zábrodský byl největší hvězdou generace,… číst článek
Česko na Světovém poháru? Neškrtat! Nejlepší tým pořád může mít sílu Česko na Světovém poháru? Neškrtat! Nejlepší tým pořád může mít sílu Na posledním mistrovství světa měl český národní tým docela blízko ke svému ideálu. Ale přece to… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Juraj Valach
Juraj Valach
zobrazit profil Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová
zobrazit profil Jan Zabystřan
Jan Zabystřan
zobrazit profil Vavřinec Hradilek
Vavřinec Hradilek
zobrazit profil Štěpán Vachoušek
Štěpán Vachoušek
zobrazit profil Vojtěch Mozík
Vojtěch Mozík
zobrazit profil Tatiana-Mosio Bongonga
Tatiana-Mosio Bongonga
zobrazit profil Alex Čejka
Alex Čejka