Pavel Zacha | Celebwiki.cz

Pavel Zacha

Datum narození: 6.4.1997
Místo narození: Brno
Váha: 97 kg
Výška: 191 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Pavel Zacha je český hokejový útočník hrající za tým New Jersey Devils v zámořské NHL. Draftován byl v roce 2015 již v prvním kole jako 6. v pořadí.

Pavel Zacha patří k největším příslibům českého hokeje za poslední léta. Hokejově vyrůstal v Liberci, kde už ve čtrnácti letech zářil ve výběrech U16 a U18. Právě v dresu Bílých tygrů v sezoně 2013/14 okusil extraligu, následně odešel do zámoří zkusit štěstí v tamní juniorce.

Hokejový centr Pavel Zacha se v juniorské OHL uchytil v týmu Sarnia Sting. Už ve své první sezoně patřil k nejlepším hráčům v týmu a v druhém ročníku dokonce vyhrál týmové bodování, když v 51 zápasech zaznamenal 64 bodů (28+36). Dne 27. června 2015 byl Pavel Zacha draftován v prvním kole draftu jako 6. celkově týmem New Jersey Devils.

V sezoně 2015/16 klub Zachu povolal do NHL k poslednímu utkání sezony. Nastoupil v jednom útoku s Patrikem Eliášem a k výhře New Jersey nad Torontem 5:1 pomohl dvěma nahrávkami. V sezoně 2016/17 si Zacha v Devils vybojoval stále místo v A-Týmu.

Pavel Zacha svůj první gól v NHL vstřelil 3. listopadu 2016 v zápase s Floridou. Na výhru však jeho trefa nestačila a tým Jaromíra Jágra porazil Devils 4:3 po prodloužení.

Pavel Zacha prošel speciálním sportovním programem svého otce Kamevéda. V osmi měsících uměl Zacha chodit. Ve dvou letech jezdil na kole a za další dva roky hrál skvěle tenis.

Pavel Zacha - Vše o hokejovém útočníkovi čtěte ZDE

 

Články o celebritě

Draft je jen číslo. Tím jeho hodnota končí. V NHL stačí drobnost, v něčem vynikat Draft je jen číslo. Tím jeho hodnota končí. V NHL stačí drobnost, v něčem vynikat Je hrozně jednoduché podle draftových počtů posuzovat úroveň hokeje v dané zemi. Vynášet do nebes,… číst článek
Eliáš o návratu New Jersey na scénu: Subban a Hughes mění značku Devils Eliáš o návratu New Jersey na scénu: Subban a Hughes mění značku Devils O New Jersey Devils se přestalo mluvit, za posledních sedm let jedinkrát vpluli do play off. Od víkendu… číst článek
Nečas byl nejproduktivnějším Čechem v AHL. Dobře si vedli i Špaček s Hykou Nečas byl nejproduktivnějším Čechem v AHL. Dobře si vedli i Špaček s Hykou Útočník Martin Nečas z Charlotte byl nejproduktivnějším českým hokejistou v základní části nižší… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Moravčík
Michal Moravčík
zobrazit profil Rocío  Oliva
Rocío Oliva
zobrazit profil Alban Jusufi
Alban Jusufi
zobrazit profil Jan Železný
Jan Železný
zobrazit profil Marek Štěch
Marek Štěch
zobrazit profil Pavel Horváth
Pavel Horváth
zobrazit profil Kateřina Kudějová
Kateřina Kudějová
zobrazit profil Oscar Pistorius
Oscar Pistorius