Slavomír Lener | Celebwiki.cz

Slavomír Lener

Datum narození: 10.3.1955
Místo narození: Beroun
Profese: Hokejový trenér a manažer
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Trenér Slavomír Lener se nesmazatelně zapsal do dějin českého hokeje ziskem zlaté medaile na olympiádě v Naganu (1998). Zkušenosti sbíral mimo jiné i v NHL, kde jako asistent působil sedm sezon. V roce 2010 se stal šéftrenérem českého hokeje.

Bývalý hokejista Slavomír Lener na profesionální hráčskou kariéru nedosáhl (KP Dobříš), studiem koučinku a metodiky se však dostal k trénování. V Jihlavě nejprve asistoval u A-mužstva a vedl mladé talenty. Poté působil u týmu Dukla Jihlava B a několik sezón strávil u pražského CLTK. Po roce 1990 odešel do zámoří, kde v NHL asistoval jako kouč v týmech Calgary Flames a Florida Panthers.

Na MS ve Vídni (1996) získal Slavomír Lener jako asistent trenéra Luďka Bukače zlato. Z následujících dvou šampionátů (1997, 1998) přivezla česká reprezentace bronzové medaile a to pod vedením trenérského dua Slavomír Lener - Ivana Hlinka.

Toto trenérské spojení se navždy zapsalo zlatým písmem do dějin českého hokeje, neboť na olympijských hrách v Naganu (1998) dovedl Slavomír Lener společně s Ivanem Hlinkou české národní mužstvo k historickému triumfu. Oslavy byly legendární, kouč Slavomír Lener během nich tehdy přišel o svůj proslulý knír, což měl na svědomí hrdina semifinálových nájezdů proti Kanadě Robert Reichel. V srdcích českých fanoušků navždy zůstane i slavná tisková konference.

Rodák z Berouna Slavomír Lenér trénoval také ligové celky. V domácí extralize působil ve Spartě (bronz), v zahraničí si vyzkoušel angažmá v německém Düsseldorfu a ve Švédsku trénoval mužstva Lulea a Linkoping (bronz).

Otec tří dětí (syn a dvě dcery) Slavomír Lener se v roce 2010 stal šéftrenérem Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) a také generálním manažerem české reprezentace. Lener se snaží podporovat práci s mládeží a pro rozvíjení talentů dětí hledá nejrůznější cesty.

Trenérská hokejová legenda Slavomír Lener komentovala očima odborníka instruktážní videa Jaromíra Jágra, který prostřednictvím Facebooku zval hokejové příznivce do světa svého tréninku.

 

Články o celebritě

Slzy? Říha získal, ale i ztratil. Dál se posune, když bude nad věcí Slzy? Říha získal, ale i ztratil. Dál se posune, když bude nad věcí Miloš Říha zaskočil na pondělní tiskové konferenci po mistrovství světa úplně všechny. Hráči po sobě… číst článek
Jágr na MS? Experti jsou pro i proti. Co na to kouč Říha? Jágr na MS? Experti jsou pro i proti. Co na to kouč Říha? Jen si to představte. Jaromír Jágr (47) na ledě válí a znovu dotáhne Česko k titulu mistrů světa.… číst článek
Dva průšvihy podle Bukače. Světový pohár a sázka na Lenera Dva průšvihy podle Bukače. Světový pohár a sázka na Lenera Za pár dnů měl Luděk Bukač přednášet na půdě pardubické univerzity na vzdělávacím semináři. Téma?… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Leoš Čermák
Leoš Čermák
zobrazit profil Petr Koukal
Petr Koukal
zobrazit profil Zbyněk Michálek
Zbyněk Michálek
zobrazit profil Tiger Woods
Tiger Woods
zobrazit profil Milan Gulaš
Milan Gulaš
zobrazit profil Lukáš Kašpar
Lukáš Kašpar
zobrazit profil David Křížek
David Křížek
zobrazit profil Jamie Vardy
Jamie Vardy