Slavomír Lener | Celebwiki.cz

Slavomír Lener

Datum narození: 10.3.1955
Místo narození: Beroun
Profese: Hokejový trenér a manažer
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Trenér Slavomír Lener se nesmazatelně zapsal do dějin českého hokeje ziskem zlaté medaile na olympiádě v Naganu (1998). Zkušenosti sbíral mimo jiné i v NHL, kde jako asistent působil sedm sezon. V roce 2010 se stal šéftrenérem českého hokeje.

Bývalý hokejista Slavomír Lener na profesionální hráčskou kariéru nedosáhl (KP Dobříš), studiem koučinku a metodiky se však dostal k trénování. V Jihlavě nejprve asistoval u A-mužstva a vedl mladé talenty. Poté působil u týmu Dukla Jihlava B a několik sezón strávil u pražského CLTK. Po roce 1990 odešel do zámoří, kde v NHL asistoval jako kouč v týmech Calgary Flames a Florida Panthers.

Na MS ve Vídni (1996) získal Slavomír Lener jako asistent trenéra Luďka Bukače zlato. Z následujících dvou šampionátů (1997, 1998) přivezla česká reprezentace bronzové medaile a to pod vedením trenérského dua Slavomír Lener - Ivana Hlinka.

Toto trenérské spojení se navždy zapsalo zlatým písmem do dějin českého hokeje, neboť na olympijských hrách v Naganu (1998) dovedl Slavomír Lener společně s Ivanem Hlinkou české národní mužstvo k historickému triumfu. Oslavy byly legendární, kouč Slavomír Lener během nich tehdy přišel o svůj proslulý knír, což měl na svědomí hrdina semifinálových nájezdů proti Kanadě Robert Reichel. V srdcích českých fanoušků navždy zůstane i slavná tisková konference.

Rodák z Berouna Slavomír Lenér trénoval také ligové celky. V domácí extralize působil ve Spartě (bronz), v zahraničí si vyzkoušel angažmá v německém Düsseldorfu a ve Švédsku trénoval mužstva Lulea a Linkoping (bronz).

Otec tří dětí (syn a dvě dcery) Slavomír Lener se v roce 2010 stal šéftrenérem Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) a také generálním manažerem české reprezentace. Lener se snaží podporovat práci s mládeží a pro rozvíjení talentů dětí hledá nejrůznější cesty.

Trenérská hokejová legenda Slavomír Lener komentovala očima odborníka instruktážní videa Jaromíra Jágra, který prostřednictvím Facebooku zval hokejové příznivce do světa svého tréninku.

 

Články o celebritě

Říha neskončí. Podpásovka, ale i motivace, říkají o „finské cestě“ experti Říha neskončí. Podpásovka, ale i motivace, říkají o „finské cestě“ experti Nestává se, že by Česko rok dopředu vědělo, kdo bude nový trenér národního týmu. Když prezident svazu… číst článek
Pešán má u reprezentace stejný start jako Říha. Pozitivní Pešán má u reprezentace stejný start jako Říha. Pozitivní Víceméně bylo jasné, že Filip Pešán na pozici trenéra reprezentace míří, dříve nebo později měla… číst článek
Slzy? Říha získal, ale i ztratil. Dál se posune, když bude nad věcí Slzy? Říha získal, ale i ztratil. Dál se posune, když bude nad věcí Miloš Říha zaskočil na pondělní tiskové konferenci po mistrovství světa úplně všechny. Hráči po sobě… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Mertl
Tomáš Mertl
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Ana Ivanovič
Ana Ivanovič
zobrazit profil Milan Škoda
Milan Škoda
zobrazit profil Tomáš Pilík
Tomáš Pilík
zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Lukáš Zelenka
Lukáš Zelenka
zobrazit profil Štěpánka Hilgertová
Štěpánka Hilgertová