Slavomír Lener

Datum narození: 10. 3. 1955
Místo narození: Beroun
Profese: hokejový trenér, manažer
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Slavomír Lener se nesmazatelně zapsal do dějin českého hokeje ziskem zlaté medaile na olympiádě v Naganu v roce 1998.

Bývalý hokejista Slavomír Lener na profesionální hráčskou kariéru nedosáhl (KP Dobříš) Studiem koučinku a metodiky se však dostal k trénování. V Jihlavě nejprve asistoval u A-mužstva a vedl mladé talenty. Poté působil u týmu Dukla Jihlava B a několik sezón strávil u pražského CLTK. Po roce 1990 odešel do zámoří, kde v NHL asistoval jako kouč v týmech Calgary Flames a Florida Panthers.

Po Naganu přišel Slavomír Lener o knír

Na MS ve Vídni (1996) Slavomír Lener jako asistent trenéra Luďka Bukače získal zlato. Z následujících dvou šampionátů (1997, 1998) přivezla česká reprezentace bronzové medaile, a to pod vedením trenérského dua Slavomír Lener - Ivan Hlinka.

Toto trenérské spojení se navždy zapsalo zlatým písmem do dějin českého hokeje, neboť na olympijských hrách v Naganu (1998) dovedl Slavomír Lener společně s Ivanem Hlinkou české národní mužstvo k historickému triumfu.

Oslavy byly legendární, kouč Slavomír Lener během nich tehdy přišel o svůj proslulý knír, což měl na svědomí hrdina semifinálových nájezdů proti Kanadě Robert Reichel. V srdcích českých fanoušků navždy zůstane i slavná tisková konference.

Lener se stal šéftrenérem ČSLH

Rodák z Berouna Slavomír Lenér trénoval také ligové celky. V domácí extralize působil ve Spartě (bronz), v zahraničí si vyzkoušel angažmá v německém Düsseldorfu a ve Švédsku, vedl mužstva Lulea a Linkoping (bronz).

Otec tří dětí (syn a dvě dcery) Slavomír Lener se v roce 2010 stal šéftrenérem Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) a také generálním manažerem české reprezentace.

Lener komentoval Jágrova videa

Slavomír Lener se snaží podporovat práci s mládeží a pro rozvíjení talentů dětí hledá nejrůznější cesty.

Trenérská hokejová legenda Slavomír Lener komentovala očima odborníka instruktážní videa Jaromíra Jágra, který prostřednictvím Facebooku zval hokejové příznivce do světa svého tréninku.

 

Články o celebritě

Herec Čermák o filmu Děti Nagana: Byl jsem dojatý. Co dělal před 25 lety? Herec Čermák o filmu Děti Nagana: Byl jsem dojatý. Co dělal před 25 lety? Každý chtěl být jako Hašek, Ručinský a další. „Jágr jsem já!“ křikne jeden z hrdinů rodinného filmu ... číst článek
Jágr o Naganu: Lidé ukazují úctu. Mluvil o Gretzkém a Lenerově kníru Jágr o Naganu: Lidé ukazují úctu. Mluvil o Gretzkém a Lenerově kníru Když přišel do hotelu, v němž měli hrdinové z Nagana sraz, neustále ho někdo zastavoval a prosil o s... číst článek
Dědek vyzývá vládu, ať nebere sport jako rukojmí: Jinak tady pochcípeme Dědek vyzývá vládu, ať nebere sport jako rukojmí: Jinak tady pochcípeme Od listopadu platí, že na sport i kulturu smí maximálně 1 000 očkovaných. Nic se nezměnilo, nikdo ne... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Marcel Gecov
Marcel Gecov
zobrazit profil Libuše Jahodová
Libuše Jahodová
zobrazit profil Anežka  Drahotová
Anežka Drahotová
zobrazit profil Václav Svěrkoš
Václav Svěrkoš
zobrazit profil Shaun White
Shaun White
zobrazit profil Vavřinec Hradilek
Vavřinec Hradilek
zobrazit profil Pavel Kubina
Pavel Kubina
zobrazit profil Daniel Holzer
Daniel Holzer