Slavomír Lener | Celebwiki.cz

Slavomír Lener

Datum narození: 10. 3. 1955
Místo narození: Beroun
Profese: Hokejový trenér a manažer
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Trenér Slavomír Lener se nesmazatelně zapsal do dějin českého hokeje ziskem zlaté medaile na olympiádě v Naganu (1998). Zkušenosti sbíral mimo jiné i v NHL, kde jako asistent působil sedm sezon. V roce 2010 se stal šéftrenérem českého hokeje.

Bývalý hokejista Slavomír Lener na profesionální hráčskou kariéru nedosáhl (KP Dobříš), studiem koučinku a metodiky se však dostal k trénování. V Jihlavě nejprve asistoval u A-mužstva a vedl mladé talenty. Poté působil u týmu Dukla Jihlava B a několik sezón strávil u pražského CLTK. Po roce 1990 odešel do zámoří, kde v NHL asistoval jako kouč v týmech Calgary Flames a Florida Panthers.

Na MS ve Vídni (1996) získal Slavomír Lener jako asistent trenéra Luďka Bukače zlato. Z následujících dvou šampionátů (1997, 1998) přivezla česká reprezentace bronzové medaile a to pod vedením trenérského dua Slavomír Lener - Ivana Hlinka.

Toto trenérské spojení se navždy zapsalo zlatým písmem do dějin českého hokeje, neboť na olympijských hrách v Naganu (1998) dovedl Slavomír Lener společně s Ivanem Hlinkou české národní mužstvo k historickému triumfu. Oslavy byly legendární, kouč Slavomír Lener během nich tehdy přišel o svůj proslulý knír, což měl na svědomí hrdina semifinálových nájezdů proti Kanadě Robert Reichel. V srdcích českých fanoušků navždy zůstane i slavná tisková konference.

Rodák z Berouna Slavomír Lenér trénoval také ligové celky. V domácí extralize působil ve Spartě (bronz), v zahraničí si vyzkoušel angažmá v německém Düsseldorfu a ve Švédsku trénoval mužstva Lulea a Linkoping (bronz).

Otec tří dětí (syn a dvě dcery) Slavomír Lener se v roce 2010 stal šéftrenérem Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) a také generálním manažerem české reprezentace. Lener se snaží podporovat práci s mládeží a pro rozvíjení talentů dětí hledá nejrůznější cesty.

Trenérská hokejová legenda Slavomír Lener komentovala očima odborníka instruktážní videa Jaromíra Jágra, který prostřednictvím Facebooku zval hokejové příznivce do světa svého tréninku.

 

Články o celebritě

NHL v Praze a její cena: jak se drahý zápas zaplatí a co stojí nejvíc NHL v Praze a její cena: jak se drahý zápas zaplatí a co stojí nejvíc NHL Global Series 2019 Prague patří svým rozpočtem k nejdražším sportovním akcím, jaké se kdy v Česk... číst článek
NHL v Praze: show se blíží! Co se bude dít? Láká i trénink pro fajnšmekry NHL v Praze: show se blíží! Co se bude dít? Láká i trénink pro fajnšmekry NHL. Tři písmena, která znamenají hokejový svět. Nejlepší liga na světě. Cirkus, v tom dobrém slova ... číst článek
Vůjtek: Oznámení s předstihem je pro Říhu blbé, pozitiva v tom nevidím Vůjtek: Oznámení s předstihem je pro Říhu blbé, pozitiva v tom nevidím Vyhlásit jméno nového trenéra s velkým předstihem? Vladimír Vůjtek si podobnou zkušeností u reprezen... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Daniel Havel
Daniel Havel
zobrazit profil Admir Ljevakovič
Admir Ljevakovič
zobrazit profil Josef Zimovčák
Josef Zimovčák
zobrazit profil Marián Čišovský
Marián Čišovský
zobrazit profil Roman Hamrlík
Roman Hamrlík
zobrazit profil Nikola  Zdráhalová
Nikola Zdráhalová
zobrazit profil Romelu Lukaku
Romelu Lukaku
zobrazit profil Petr Horák
Petr Horák