Vojtěch Mozík

Datum narození: 26. 12. 1992
Místo narození: Mladá Boleslav
Váha: 94 kg
Výška: 190 cm
Profese: hokejový obránce

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Vojtěch Mozík byl na MS dvacetiletých, kde Češi senzačně postoupili do čtvrtfinále. V dresu Plzně získal roku 2013 extraligový titul. Hrál v NHL a zazářil v KHL.

Do extraligy Vojtěch Mozík naskočil v barvách Mladé Boleslavi jako devatenáctiletý. Po sestupu klubu z nejvyšší soutěže si ho vyhlídli plzeňští Indiáni. Hned ve své první sezoně na západě Čech vybojoval Vojtěch Mozík extraligový titul – pro Plzeň první v historii klubu. Kvalitní výkony nadějného obránce neunikly zástupcům New Yorku Rangers, a tak dorazila pozvánka do nováčkovského kempu.

Mladoboleslavský odchovanec Vojtěch Mozík byl u skvělého úspěchu na MS dvacítek v Kanadě 2012, kde český národní tým nečekaně postoupil do čtvrtfinále na úkor USA. Talentovaný obránce si na turnaji připsal jednu branku a dvě asistence. V roce 2014 se probojoval už i do seniorské reprezentace.

O VOJTĚCHU MOZÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Od léta 2015 patřil obránce Vojtěch Mozík týmu New Jersey Devils, se kterým podepsal dvouletou dvoucestnou smlouvu. Do NHL nakoukl ve svém prvním ročníku v zámoří na sedm utkání. Posléze zazářil v KHL v dresu mjoskevského Podolsku.

V roce 2018 si Vojtěch Mozík zahrál na ZOH v Jižní Koreji, kde Češi skončili čtvrtí. Do reprezentace byl v roce 2022 obránce ruského Vladivostoku nominován na ZOH v Pekingu, kde národní tým vypadl v osmifinále.

O ZOH V PEKINGU ČTĚTE ZDE>>

 

 

 

 

 

 

Články o celebritě

Kometa staví puzzle. Poslední dílek hledá po světě: Musí sem pasovat Kometa staví puzzle. Poslední dílek hledá po světě: Musí sem pasovat Platí, že hokejová Kometa by měla být v nové sezoně silnější. Co měla, musí být! Dav fanoušků si to ... číst článek
Jandač zvažoval setrvání ve Spartě: Nechci být kámen. S Mozíkem jednal Jandač zvažoval setrvání ve Spartě: Nechci být kámen. S Mozíkem jednal Vlétli do přípravy. Konečně kompletní a s notně pozměněným týmem. Nové jsou takřka celé dvě lajny, o... číst článek
Kometa počítá ztráty. Hledá se elitní bek, Mozík míří do Sparty Kometa počítá ztráty. Hledá se elitní bek, Mozík míří do Sparty Nejdřív brankář Karel Vejmelka, jenž se upsal Arizoně. Pak další ztráta, útočník Karel Plášek to zku... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Bořek Dočkal
Bořek Dočkal
zobrazit profil Martin Fuksa
Martin Fuksa
zobrazit profil František Rajtoral
František Rajtoral
zobrazit profil Martin Zeman
Martin Zeman
zobrazit profil Karolína Muchová
Karolína Muchová
zobrazit profil Dominik Volek
Dominik Volek
zobrazit profil Jakub Jeřábek
Jakub Jeřábek
zobrazit profil Roger Federer
Roger Federer