Tomáš Plekanec | Celebwiki.cz

Tomáš Plekanec

Datum narození: 31.10.1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými góly na MS 2016 v Rusku. Jeho manželkou se roku 2011 stala zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998 až 2002 a při výluce v sezoně 2012/2013. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata, či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL coby 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Se seniorskou reprezentací Tomáš Plekanec získal mj. stříbro a bronz na MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/2006. Útočník v zámoří platil za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů. Na MS 2016 v Rusku, kde byl též kapitánem týmu, zabodoval svými góly.

O TOMÁŠI PLEKANCOVI ČTĚTE ZDE>>

V červnu roku 2011 se za Tomáše Plekance provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec, mezi tím údajně zpěvačka potratila holčičku a v roce 2015 porodila syn Adam. V srpnu 2018 hokejista oznámil, že se jejich vztah rozpadl. Hokejista přiznal novou známost, a to s tenistkou Lucií Šafářovou.

V roce 2013 domluvil Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková s režisérem Zdeňkem Troškou několikavteřinové „angažmá“ hokejistů Jakuba Kováře, Ondřeje Pavelce, Jakuba Voráčka, Jiřího Tlustého a Radka Smoleňáka v komedii Babovřesky 2.

 

Články o celebritě

Šafářová a Plekanec na ultrazvuku: Vypjaté chvilky plné emocí Šafářová a Plekanec na ultrazvuku: Vypjaté chvilky plné emocí Jsou zamilovaní a těší se na společné miminko. Lucie Šafářová (32) a Tomáš Plekanec (36) stoprocenntě… číst článek
Rozvod za všechny prachy: Zlatý padák pro Vondráčkovou? Rozvod za všechny prachy: Zlatý padák pro Vondráčkovou? Lucie Vondráčková (39) a Tomáš Plekanec (36) zakopali válečnou sekeru. Dvojice mezi sebou vedla nelítostnou… číst článek
Vondráčková týden po rozvodu: Něžné chvilky s cizím chlapečkem v náručí Vondráčková týden po rozvodu: Něžné chvilky s cizím chlapečkem v náručí Zatímco Tomáš Plekanec (36) se už nemůže dočkat narození potomka, kterého pod srdcem nosí tenistka… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Milan  Toman
Milan Toman
zobrazit profil David Krejčí
David Krejčí
zobrazit profil Šárka Záhrobská-Strachová
Šárka Záhrobská-Strachová
zobrazit profil David Ferrer
David Ferrer
zobrazit profil Dominik Hašek
Dominik Hašek
zobrazit profil Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka
zobrazit profil Dominik Volek
Dominik Volek
zobrazit profil Tomáš Verner
Tomáš Verner