Tomáš Plekanec

Datum narození: 31.10.1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými goly na MS v hokeji 2016. Jeho manželkou je zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998-2002 a při výluce v sezoně 2012/13. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata, či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL jako 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Tomáš Plekanec získal se seniorskou reprezentací 1x stříbro a 2x bronz z MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/06. Plekanec v zámoří platí za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů.

V červnu roku 2011 se za něj provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec.

V roce 2013 domluvil Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková s režisérem Zdeňkem Troškou několikavteřinové „angažmá“ hokejistů Jakuba Kováře, Ondřeje Pavelce, Jakuba Voráčka, Jiřího Tlustého a Radka Smoleňáka v komedii Babovřesky 2.

VŠE O MS V HOKEJI 2016 NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Tři otázky před čtvrtfinále: brankář, jak ubránit Kanea a ustojí to Pastrňák? Tři otázky před čtvrtfinále: brankář, jak ubránit Kanea a ustojí to Pastrňák? PŘÍMO Z HERNINGU | Klíčový zápas je tu. Duel, který rozhodne o úspěchu, či neúspěch české družiny.… číst článek
Vondráčková (38): Krutý pobyt v Česku! Otrávila se chemickou látkou Vondráčková (38): Krutý pobyt v Česku! Otrávila se chemickou látkou Navzdory kanadským producentům si prosadila natáčení písničky k filmu Perfect Kiss (Perfektní polibek)… číst článek
Přiotrávená Lucie Vondráčková: Tančila a zpívala v zamořeném prostoru! Přiotrávená Lucie Vondráčková: Tančila a zpívala v zamořeném prostoru! Jednou za čas přijede zpět do Česka a hned ji potká nepříjemný zážitek! Zpěvačka Lucie Vondráčková… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Daniel Kolář
Daniel Kolář
zobrazit profil Tomáš  Kraus
Tomáš Kraus
zobrazit profil Pavel Janeček
Pavel Janeček
zobrazit profil Yvetta Hlaváčová
Yvetta Hlaváčová
zobrazit profil Radek Šírl
Radek Šírl
zobrazit profil Jan Micka
Jan Micka
zobrazit profil Kateřina Louthanová
Kateřina Louthanová
zobrazit profil Adéla Sýkorová
Adéla Sýkorová