Tomáš Plekanec | Celebwiki.cz

Tomáš Plekanec

Datum narození: 31.10.1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými góly na MS 2016 v Rusku. Jeho manželkou se roku 2011 stala zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998 až 2002 a při výluce v sezoně 2012/2013. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata, či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL coby 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Se seniorskou reprezentací Tomáš Plekanec získal mj. stříbro a bronz na MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/2006. Útočník v zámoří platil za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů. Na MS 2016 v Rusku, kde byl též kapitánem týmu, zabodoval svými góly.

O TOMÁŠI PLEKANCOVI ČTĚTE ZDE>>

V červnu roku 2011 se za Tomáše Plekance provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec, mezi tím údajně zpěvačka potratila holčičku a v roce 2015 porodila syn Adam. V srpnu 2018 hokejista oznámil, že se jejich vztah rozpadl. Hokejista přiznal novou známost, a to s tenistkou Lucií Šafářovou.

V roce 2013 domluvil Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková s režisérem Zdeňkem Troškou několikavteřinové „angažmá“ hokejistů Jakuba Kováře, Ondřeje Pavelce, Jakuba Voráčka, Jiřího Tlustého a Radka Smoleňáka v komedii Babovřesky 2.

 

Články o celebritě

Plekancova láska Šafářová má v těhotenství problém: Chtěla ven, zradilo ji bříško! Plekancova láska Šafářová má v těhotenství problém: Chtěla ven, zradilo ji bříško! První společný potomek hokejového útočníka Tomáše Plekance (36) a tenisové hvězdy Lucie Šafářové… číst článek
Vondráčková po rozvodu s Plekancem: Přiznání plné bolesti Vondráčková po rozvodu s Plekancem: Přiznání plné bolesti Ačkoliv nejhorší chvilky dosavadního života má zpěvačka pravděpodobně za sebou, stále jí není do… číst článek
Zlínský gólman umocnil bídu Komety: Na tento den nikdy nezapomenu Zlínský gólman umocnil bídu Komety: Na tento den nikdy nezapomenu Emoce s ním cvičily ještě po zápase. Aby ne, při druhém startu v základní části extraligy od… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Nedvěd
Petr Nedvěd
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil Dominik Suchý
Dominik Suchý
zobrazit profil Ondřej Palát
Ondřej Palát
zobrazit profil Eva Samková
Eva Samková
zobrazit profil Dominik Volek
Dominik Volek
zobrazit profil Patrik Eliáš
Patrik Eliáš
zobrazit profil Vladimír Darida
Vladimír Darida