Tomáš Plekanec

Datum narození: 31.10.1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými góly na MS 2016 v Rusku. Jeho manželkou se roku 2011 stala zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998 až 2002 a při výluce v sezoně 2012/2013. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata, či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL coby 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Se seniorskou reprezentací Tomáš Plekanec získal mj. stříbro a bronz na MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/2006. Útočník v zámoří platil za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů. Na MS 2016 v Rusku, kde byl též kapitánem týmu, zabodoval svými góly.

O TOMÁŠI PLEKANCOVI ČTĚTE ZDE>>

V červnu roku 2011 se za Tomáše Plekance provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec,v roce 2015 syn Adam. V srpnu 2018 hokejista oznámil, že se jejich vztah rozpadl. Hokejista přiznal novou známost, a to s tenistkou Lucií Šafářovou.

V roce 2013 domluvil Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková s režisérem Zdeňkem Troškou několikavteřinové „angažmá“ hokejistů Jakuba Kováře, Ondřeje Pavelce, Jakuba Voráčka, Jiřího Tlustého a Radka Smoleňáka v komedii Babovřesky 2.

 

Články o celebritě

Odpudivá řež Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance: Psycholog v akci, o viníkovi má jasno! Odpudivá řež Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance: Psycholog v akci, o viníkovi má jasno! Proč se zpočátku poklidný rozchod zpěvačky a hokejisty změnil v regulérní válku, kde je dovoleno… číst článek
Tvůrci filmového propadáku s Vondráčkovou: Zoufalé útoky na znechucené diváky! Tvůrci filmového propadáku s Vondráčkovou: Zoufalé útoky na znechucené diváky! Film The Perfect Kiss alias Dokonalý polibek byl prvním anglickým snímkem Lucie Vondráčkové (38),… číst článek
Poprask v Kanadě: Právnička Vondráčkové je najatá herečka! Plekanec se musí bavit… Poprask v Kanadě: Právnička Vondráčkové je najatá herečka! Plekanec se musí bavit… To byste nevymysleli… V chystaném kanadském filmu Hotel Limbo bude kromě Lucie Vondráčkové hrát i… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Chramosta
Jan Chramosta
zobrazit profil Steven Holcomb
Steven Holcomb
zobrazit profil Bekim Balaj
Bekim Balaj
zobrazit profil Tomáš Staněk
Tomáš Staněk
zobrazit profil Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
zobrazit profil Michal Ďuriš
Michal Ďuriš
zobrazit profil Ondřej Němec
Ondřej Němec
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous