Tomáš Plekanec | Celebwiki.cz

Tomáš Plekanec

Datum narození: 31. 10. 1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými góly na MS 2016 v Rusku. Jeho manželkou se roku 2011 stala zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998 až 2002 a při výluce v sezoně 2012/2013. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL coby 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Se seniorskou reprezentací Tomáš Plekanec získal mj. stříbro a bronz na MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/2006. Útočník v zámoří platil za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů. Na MS 2016 v Rusku, kde byl též kapitánem týmu, zabodoval svými góly.

O TOMÁŠI PLEKANCOVI ČTĚTE ZDE>>

V červnu roku 2011 se za Tomáše Plekance provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec, mezi tím údajně zpěvačka potratila holčičku a v roce 2015 porodila syn Adam. V srpnu 2018 hokejista oznámil, že se jejich vztah rozpadl. Hokejista přiznal novou známost, a to s tenistkou Lucií Šafářovou.

Koncem roku 2019 se Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková rozvedli. V prosinci 2019 se hokejistovi a Lucii Šafářové narodila dcera Leontýna.

 

 

Články o celebritě

Česku roste supertalent! Odmítl nabídky z Finska, učí se od pana Jágra Česku roste supertalent! Odmítl nabídky z Finska, učí se od pana Jágra Praly se o něj elitní finské kluby. Chtěly ho získat do svých mládežnických vývojových programů. Nep... číst článek
Lucie Vondráčková po rozvodu: Už se chlubí novou vilkou! Lucie Vondráčková po rozvodu: Už se chlubí novou vilkou! Nedávno se přestěhovala do vilky na rozhraní Libuše a Kamýku. Spoustu práce během pandemie tak Lucii... číst článek
Překvapení pro fanoušky: Vondráčková a její láskyplné dotyky bříška! Překvapení pro fanoušky: Vondráčková a její láskyplné dotyky bříška! Lucie Vondráčková (40) na svém Instagramu zavzpomínala na dobu, kdy čekala syna Matýáše. Zpěvačka se... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Sidney Crosby
Sidney Crosby
zobrazit profil Machmud Muradov
Machmud Muradov
zobrazit profil Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši
zobrazit profil Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer
zobrazit profil Lukáš Lizánek
Lukáš Lizánek
zobrazit profil Ondřej Roman
Ondřej Roman
zobrazit profil Thibaut Courtois
Thibaut Courtois
zobrazit profil Zinédine Zidane
Zinédine Zidane