Tomáš Plekanec | Celebwiki.cz

Tomáš Plekanec

Datum narození: 31.10.1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými góly na MS 2016 v Rusku. Jeho manželkou se roku 2011 stala zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998 až 2002 a při výluce v sezoně 2012/2013. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL coby 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Se seniorskou reprezentací Tomáš Plekanec získal mj. stříbro a bronz na MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/2006. Útočník v zámoří platil za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů. Na MS 2016 v Rusku, kde byl též kapitánem týmu, zabodoval svými góly.

O TOMÁŠI PLEKANCOVI ČTĚTE ZDE>>

V červnu roku 2011 se za Tomáše Plekance provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec, mezi tím údajně zpěvačka potratila holčičku a v roce 2015 porodila syn Adam. V srpnu 2018 hokejista oznámil, že se jejich vztah rozpadl. Hokejista přiznal novou známost, a to s tenistkou Lucií Šafářovou.

Koncem roku 2019 se Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková rozvedli. V prosinci 2019 se hokejistovi a Lucii Šafářové narodila dcera Leontýna.

 

 

Články o celebritě

Drama Šafářové a Plekance: Strach o střechu nad hlavou! Drama Šafářové a Plekance: Strach o střechu nad hlavou! Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec přivítali v zimě své první společné miminko. V prosinci se slavným… číst článek
Meghan a Lucie spřízněny volbou! Damoklův meč nad Harryho rebelkou Meghan a Lucie spřízněny volbou! Damoklův meč nad Harryho rebelkou Vévodkyně Meghan (38) po několikatýdenním pobytu v zámoří vynesla s manželem bezprostředně po návratu… číst článek
Lucie Vondráčková trne strachy: Kvůli vážnému zranění na svahu! Lucie Vondráčková trne strachy: Kvůli vážnému zranění na svahu! Zpěvačka Lucie Vondráčková (39) teď trne strachy v obavách o muže, jenž je jí v poslední době nejbližší.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Štěpán Vachoušek
Štěpán Vachoušek
zobrazit profil Ája Vrzáňová
Ája Vrzáňová
zobrazit profil Adam Ptáčník
Adam Ptáčník
zobrazit profil Josef Dostál
Josef Dostál
zobrazit profil Martin Doktor
Martin Doktor
zobrazit profil Šárka Pančochová
Šárka Pančochová
zobrazit profil Martin Pláněk
Martin Pláněk
zobrazit profil Tomáš Zonyga
Tomáš Zonyga