Tomáš Plekanec

Datum narození: 31.10.1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými góly na MS 2016 v Rusku. Jeho manželkou se roku 2011 stala zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998 až 2002 a při výluce v sezoně 2012/2013. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata, či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL coby 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Se seniorskou reprezentací Tomáš Plekanec získal mj. stříbro a bronz na MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/2006. Útočník v zámoří platil za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů. Na MS 2016 v Rusku, kde byl též kapitánem týmu, zabodoval svými góly.

O TOMÁŠI PLEKANCOVI ČTĚTE ZDE>>

V červnu roku 2011 se za Tomáše Plekance provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec,v roce 2015 syn Adam. V srpnu 2018 hokejista oznámil, že se jejich vztah rozpadl.

V roce 2013 domluvil Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková s režisérem Zdeňkem Troškou několikavteřinové „angažmá“ hokejistů Jakuba Kováře, Ondřeje Pavelce, Jakuba Voráčka, Jiřího Tlustého a Radka Smoleňáka v komedii Babovřesky 2.

 

Články o celebritě

Důvody rozchodu Vondráčkové s Plekancem: Sehrál roli Lucčin táta? Důvody rozchodu Vondráčkové s Plekancem: Sehrál roli Lucčin táta? Ať už stojí za rozpadem manželství Lucie Vondráčkové (38) a Tomáše Plekance (35) cokoliv, svůj podíl… číst článek
Kladno prohrálo, Jágr bral asistenci: Po pár sekundách mi odejdou nohy Kladno prohrálo, Jágr bral asistenci: Po pár sekundách mi odejdou nohy Hokejový útočník Jaromír Jágr nastoupil v přípravě na novou sezonu první ligy za Kladno poprvé také… číst článek
Lucie Vondráčková je na tom ZLE! Útěk a nejistá budoucnost Lucie Vondráčková je na tom ZLE! Útěk a nejistá budoucnost Konec manželství Lucie Vondráčkové a hokejisty Tomáše Plekance přišel jako rána z čistého nebe. Zaskočená… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Pavol Demitra
Pavol Demitra
zobrazit profil Ivan Hlinka
Ivan Hlinka
zobrazit profil Jan Chramosta
Jan Chramosta
zobrazit profil Olga Šplíchalová
Olga Šplíchalová
zobrazit profil Kristýna Fleissnerová
Kristýna Fleissnerová
zobrazit profil Daniel Holzer
Daniel Holzer
zobrazit profil Viktor Polášek
Viktor Polášek
zobrazit profil Radek Juška
Radek Juška