Tomáš Plekanec

Datum narození: 31. 10. 1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými góly na MS 2016 v Rusku. Jeho manželkou se roku 2011 stala zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998 až 2002 a při výluce v sezoně 2012/2013. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL coby 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Se seniorskou reprezentací Tomáš Plekanec získal mj. stříbro a bronz na MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/2006. Útočník v zámoří platil za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů. Na MS 2016 v Rusku, kde byl též kapitánem týmu, zabodoval svými góly.

O TOMÁŠI PLEKANCOVI ČTĚTE ZDE>>

V červnu roku 2011 se za Tomáše Plekance provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec, mezi tím údajně zpěvačka potratila holčičku a v roce 2015 porodila syn Adam. V srpnu 2018 hokejista oznámil, že se jejich vztah rozpadl. Hokejista přiznal novou známost, a to s tenistkou Lucií Šafářovou.

Koncem roku 2019 se Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková rozvedli. V prosinci 2019 se hokejistovi a Lucii Šafářové narodila dcera Leontýna. V září 2021 se tajně vzali.

 

 

Články o celebritě

Zatěžkávací zkouška Plekancových: Hozená rukavice Ebena děsí i láká Zatěžkávací zkouška Plekancových: Hozená rukavice Ebena děsí i láká Populární taneční soutěž StarDance si poslední dobou prochází zatěžkávací zkouškou a diváci už čekaj... číst článek
Miliardářská dědička Ivy Gettyová (26) se vdala! Pompézní svatba se konala několik dní Miliardářská dědička Ivy Gettyová (26) se vdala! Pompézní svatba se konala několik dní Dědička miliardového ropného impéria Ivy Love Gettyová (26) si o víkendu vzala svého přítele, fotogr... číst článek
Vondráčková drsně odepsala Vojnara: NA LÁSKU NEMÁM ČAS! Vondráčková drsně odepsala Vojnara: NA LÁSKU NEMÁM ČAS! Tohle spojení již od samého počátku budilo více otazníků než-li nadějí. Populární zpěvačka konečně k... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Josef Hušbauer
Josef Hušbauer
zobrazit profil Lance Armstrong
Lance Armstrong
zobrazit profil Viktor Teplý
Viktor Teplý
zobrazit profil Tomáš  Vincour
Tomáš Vincour
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil David Bičík
David Bičík
zobrazit profil Karim Benzema
Karim Benzema
zobrazit profil Radim Řezník
Radim Řezník