Tomáš Plekanec | Celebwiki.cz

Tomáš Plekanec

Datum narození: 31.10.1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými góly na MS 2016 v Rusku. Jeho manželkou se roku 2011 stala zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998 až 2002 a při výluce v sezoně 2012/2013. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL coby 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Se seniorskou reprezentací Tomáš Plekanec získal mj. stříbro a bronz na MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/2006. Útočník v zámoří platil za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů. Na MS 2016 v Rusku, kde byl též kapitánem týmu, zabodoval svými góly.

O TOMÁŠI PLEKANCOVI ČTĚTE ZDE>>

V červnu roku 2011 se za Tomáše Plekance provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec, mezi tím údajně zpěvačka potratila holčičku a v roce 2015 porodila syn Adam. V srpnu 2018 hokejista oznámil, že se jejich vztah rozpadl. Hokejista přiznal novou známost, a to s tenistkou Lucií Šafářovou.

Koncem roku 2019 se Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková rozvedli. V prosinci 2019 se hokejistovi a Lucii Šafářové narodila dcera Leontýna.

 

 

Články o celebritě

Šafářová ve své životní „hře“: Nová kariéra na obzoru? Šafářová ve své životní „hře“: Nová kariéra na obzoru? Než potkala hokejistu Tomáše Plekance (37), její život byl jen dril. Není divu, že se těšila, až… číst článek
Plekanec: Ať se Kladno zachrání, my musíme skončit s výkyvy Plekanec: Ať se Kladno zachrání, my musíme skončit s výkyvy Pískot, jaký se z tribun DRFG arény dlouho nesnášel, vyprovázel poražené do kabin. Dva dny poté,… číst článek
Němec pro výhře nad Libercem vyhlíží Jágra: Lidé se mají na co těšit Němec pro výhře nad Libercem vyhlíží Jágra: Lidé se mají na co těšit Gól, asistence, cena pro nejlepšího hráče Komety. Jako by si Ondřej Němec schovával to nejlepší na… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Bába
Jaroslav Bába
zobrazit profil Tomáš Zohorna
Tomáš Zohorna
zobrazit profil Martin Fassati
Martin Fassati
zobrazit profil Tomáš Portyk
Tomáš Portyk
zobrazit profil Jan Chramosta
Jan Chramosta
zobrazit profil Mária Demitrová
Mária Demitrová
zobrazit profil Martin Jakš
Martin Jakš
zobrazit profil Brooklyn Beckham
Brooklyn Beckham