Tomáš Plekanec

Datum narození: 31. 10. 1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými góly na MS 2016 v Rusku. Jeho manželkou se roku 2011 stala zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998 až 2002 a při výluce v sezoně 2012/2013. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL coby 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Se seniorskou reprezentací Tomáš Plekanec získal mj. stříbro a bronz na MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/2006. Útočník v zámoří platil za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů. Na MS 2016 v Rusku, kde byl též kapitánem týmu, zabodoval svými góly.

O TOMÁŠI PLEKANCOVI ČTĚTE ZDE>>

V červnu roku 2011 se za Tomáše Plekance provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec, mezi tím údajně zpěvačka potratila holčičku a v roce 2015 porodila syn Adam. V srpnu 2018 hokejista oznámil, že se jejich vztah rozpadl. Hokejista přiznal novou známost, a to s tenistkou Lucií Šafářovou.

Koncem roku 2019 se Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková rozvedli. V prosinci 2019 se hokejistovi a Lucii Šafářové narodila dcera Leontýna. V září 2021 se tajně vzali.

 

 

Články o celebritě

Učitel Jiří Janda (57) z Hodonína: Svatební obřad po pás ve vodě! Učitel Jiří Janda (57) z Hodonína: Svatební obřad po pás ve vodě! Novomanžele začal oddávat před čtrnácti lety. Při obřadech zažil spoustu nečekaných i humorných situ... číst článek
Šafářová prozradila detaily utajované svatby s Plekancem: Spousta příprav, ale splněný sen! Šafářová prozradila detaily utajované svatby s Plekancem: Spousta příprav, ale splněný sen! Kdo se někdy vdával, nebo ženil, dobře ví, čím vším se musí ženich s nevěstou před samotným obřadem ... číst článek
Bez Jágra i bodů. Veterán, který jitřil v Boleslavi vášně, hecoval ze střídačky Bez Jágra i bodů. Veterán, který jitřil v Boleslavi vášně, hecoval ze střídačky Žádná hokejová revoluce v Boleslavi nepropukla. Domácí se udržují ve vítězném rytmu, Rytíři hlásí po... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Zdeněk Růžička
Zdeněk Růžička
zobrazit profil Tomáš Přikryl
Tomáš Přikryl
zobrazit profil Petr Jiráček
Petr Jiráček
zobrazit profil Filip Dvořák
Filip Dvořák
zobrazit profil Michal Novák
Michal Novák
zobrazit profil Miroslav Vraštil
Miroslav Vraštil
zobrazit profil Roman Bednář
Roman Bednář