Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Roku 2004 začala posilovat národní barvy ve Fed Cupu. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. 

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

O LUCII ŠAFÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>> NEBO ZDE>>

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, Lucie Šafářová reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli.

Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy. V srpnu 2018 započal její nový vztah, a to s hokejistou Tomášem Plekancem, který jej přiznal krátce po rozchodu s manželkou Lucií Vondráčkovou.

V prosinci 2019 se Lucii Šfářové a Tomáši Plekancovi narodila dcera Leontýna. V září 2021 se tajně vzali. V roce 2022 přišel na svět syn Oliver.

 

Články o celebritě

Šafářová už to netají: Sekne kvůli tomu Plekanec s hokejem? Šafářová už to netají: Sekne kvůli tomu Plekanec s hokejem? Lucie Šafářová o víkendu oslavila 36. narozeniny. Pokud ale čekáte nějakou opulentní pařbu v nóbl po... číst článek
Pavlovi přál i Procházka: Ať žije král! Dominátor ve flanelu, Vácha salutoval Pavlovi přál i Procházka: Ať žije král! Dominátor ve flanelu, Vácha salutoval Zápas roku vyhrál... Petr Pavel. Ve druhém kole prezidentských voleb generál porazil předsedu hnutí ... číst článek
Celebrity volí ve druhém kole: Pavel, nebo Babiš? Celebrity volí ve druhém kole: Pavel, nebo Babiš? Druhé kolo českých prezidentských voleb se blíží mílovými kroky! Volební místnosti budou otevřeny v ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Pilík
Tomáš Pilík
zobrazit profil Tomáš Koubek
Tomáš Koubek
zobrazit profil Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun
zobrazit profil Dominik Simon
Dominik Simon
zobrazit profil Nikol Kučerová
Nikol Kučerová
zobrazit profil Ája Vrzáňová
Ája Vrzáňová
zobrazit profil Jakub Vrána
Jakub Vrána
zobrazit profil Slavomír Lener
Slavomír Lener