Lucie Šafářová | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Roku 2004 začala posilovat národní barvy ve Fed Cupu. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. 

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

O LUCII ŠAFÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>> NEBO ZDE>>

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, Lucie Šafářová reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli.

Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy. V srpnu 2018 započal její nový vztah, a to s hokejistou Tomášem Plekancem, který jej přiznal krátce po rozchodu s manželkou Lucií Vondráčkovou.

 

Články o celebritě

Vondráčková týden po rozvodu: Něžné chvilky s cizím chlapečkem v náručí Vondráčková týden po rozvodu: Něžné chvilky s cizím chlapečkem v náručí Zatímco Tomáš Plekanec (36) se už nemůže dočkat narození potomka, kterého pod srdcem nosí tenistka… číst článek
Plekancův rozvod s Vondráčkovou: Kvůli svatbě s těhotnou tenistkou Šafářovou?! Plekancův rozvod s Vondráčkovou: Kvůli svatbě s těhotnou tenistkou Šafářovou?! Klidná dohoda Lucie Vondráčkové (39) s Tomášem Plekancem (36) na rozvodu? To nebude jen tak! Podle… číst článek
Plekanec a Vondráčková: ROZVOD PŘES TELEMOST?! Plekanec a Vondráčková: ROZVOD PŘES TELEMOST?! Když dělala v Kanadě minulý týden další důležitý životní krok, byla tam… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kateřina Vojáčková
Kateřina Vojáčková
zobrazit profil Lukáš Hlava
Lukáš Hlava
zobrazit profil Peter Sagan
Peter Sagan
zobrazit profil Jiří Polanský
Jiří Polanský
zobrazit profil Lukáš Masopust
Lukáš Masopust
zobrazit profil Jan Kolář
Jan Kolář
zobrazit profil Karel Nocar
Karel Nocar
zobrazit profil Alina Kabajevová
Alina Kabajevová