Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Roku 2004 začala posilovat národní barvy ve Fed Cupu. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. 

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

O LUCII ŠAFÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>> NEBO ZDE>>

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, Lucie Šafářová reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli.

Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy. V srpnu 2018 započal její nový vztah, a to s hokejistou Tomášem Plekancem, který jej přiznal krátce po rozchodu s manželkou Lucií Vondráčkovou.

V prosinci 2019 se Lucii Šfářové a Tomáši Plekancovi narodila dcera Leontýna. V září 2021 se tajně vzali.

 

Články o celebritě

Zdrcená Šafářová i smutnící Krpálek: Na odchod Mira Žbirky (†69) reagovali sportovci Zdrcená Šafářová i smutnící Krpálek: Na odchod Mira Žbirky (†69) reagovali sportovci Smrt hudební ikony Mira Žbirky zasáhla také sportovce. Ti na smutnou zprávu obratem reagovali, nejča... číst článek
Miliardářská dědička Ivy Gettyová (26) se vdala! Pompézní svatba se konala několik dní Miliardářská dědička Ivy Gettyová (26) se vdala! Pompézní svatba se konala několik dní Dědička miliardového ropného impéria Ivy Love Gettyová (26) si o víkendu vzala svého přítele, fotogr... číst článek
Syrová zpověď Strýcové o mateřství: REAKCE MAMINEK! Syrová zpověď Strýcové o mateřství: REAKCE MAMINEK! Co na srdci, to na jazyku. Tím proslula bývalá tenistka Barbora Strýcová (35), která ani během mateř... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Aleš  Hemský
Aleš Hemský
zobrazit profil Nicole Vaidišová Štěpánková
Nicole Vaidišová Štěpánková
zobrazit profil Milan Procházka
Milan Procházka
zobrazit profil Lukáš Zíb
Lukáš Zíb
zobrazit profil Jan Výtisk
Jan Výtisk
zobrazit profil Jaroslav Volf
Jaroslav Volf
zobrazit profil Eliška Klučinová
Eliška Klučinová
zobrazit profil Anna Kellnerová
Anna Kellnerová