Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Roku 2004 začala posilovat národní barvy ve Fed Cupu. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. 

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

O LUCII ŠAFÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>> NEBO ZDE>>

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, Lucie Šafářová reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli.

Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy. V srpnu 2018 započal její nový vztah, a to s hokejistou Tomášem Plekancem, který jej přiznal krátce po rozchodu s manželkou Lucií Vondráčkovou.

 

Články o celebritě

Vondráčková na kolenou: Jsem mezinárodní zločinec Vondráčková na kolenou: Jsem mezinárodní zločinec Těsně před Vánoci, kdy si lidé užívají pohody a rodiny, vygradovala rozvodová bitva Lucie Vondráčkové… číst článek
Vondráčková pálí mosty: Nečekané rozhodnutí vyráží dech! Vondráčková pálí mosty: Nečekané rozhodnutí vyráží dech! Zpěvačka Lucie Vondráčková (38) poskytla časopisu Téma obsáhlý rozhovor, ve kterém na sebe i na svého… číst článek
Překvápko u Plekance a Šafářové: Konečně jako rodina? Překvápko u Plekance a Šafářové: Konečně jako rodina? Že Lucie Šafářová (32) a Tomáš Plekanec (36) plánují společné bydlení, už horkou novinkou není. Zamilovaná… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Kopecký
Jan Kopecký
zobrazit profil Josef Vašíček
Josef Vašíček
zobrazit profil Andre Agassi
Andre Agassi
zobrazit profil Jan Železný
Jan Železný
zobrazit profil David Bičík
David Bičík
zobrazit profil Maria Kirilenková
Maria Kirilenková
zobrazit profil Marcela Skuherská
Marcela Skuherská
zobrazit profil Floyd Mayweather
Floyd Mayweather