Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Roku 2004 začala posilovat národní barvy ve Fed Cupu. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. 

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

O LUCII ŠAFÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>> NEBO ZDE>>

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, Lucie Šafářová reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli.

Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy. V srpnu 2018 započal její nový vztah, a to s hokejistou Tomášem Plekancem, který jej přiznal krátce po rozchodu s manželkou Lucií Vondráčkovou.

 

Články o celebritě

Takhle si Vondráčková Plekance „maže na chleba"! Jak vyvrací jeho slova? Takhle si Vondráčková Plekance „maže na chleba"! Jak vyvrací jeho slova? Nikdy nebyl vyloženým kanonýrem, spíš „psem obranářem", v rozvodovém zápase s Lucií Vondráčkovou… číst článek
Vondráčková o smrti dítěte: Nenávistné reakce plné zloby! Vondráčková o smrti dítěte: Nenávistné reakce plné zloby! Osmatřicetiletá zpěvačka opět rozvířila hladinu veřejného mínění. Tentokrát ovšem nejde o rozvod… číst článek
Problém pro rozlučku Šafářové. Nevešla se do hlavní soutěže Australian Open Problém pro rozlučku Šafářové. Nevešla se do hlavní soutěže Australian Open Lucii Šafářové pro poslední grandslam tenisové kariéry těsně unikla účast přímo v hlavní soutěži.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Helena Fibingerová
Helena Fibingerová
zobrazit profil Jan Kolář
Jan Kolář
zobrazit profil Andrés Iniesta
Andrés Iniesta
zobrazit profil Denisa Rosolová
Denisa Rosolová
zobrazit profil Klára Koukalová
Klára Koukalová
zobrazit profil Filip Hronek
Filip Hronek
zobrazit profil Tomáš Hertl
Tomáš Hertl
zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš