Lucie Šafářová | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Roku 2004 začala posilovat národní barvy ve Fed Cupu. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. 

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

O LUCII ŠAFÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>> NEBO ZDE>>

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, Lucie Šafářová reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli.

Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy. V srpnu 2018 započal její nový vztah, a to s hokejistou Tomášem Plekancem, který jej přiznal krátce po rozchodu s manželkou Lucií Vondráčkovou.

V prosinci 2019 se Lucii Šfářové a Tomáši Plekancovi narodila dcera Leontýna.

 

Články o celebritě

Lucie Vondráčková obětí podvodu! Zpěvačka kvůli zneužití zuří Lucie Vondráčková obětí podvodu! Zpěvačka kvůli zneužití zuří Herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková (39) se vždy mohla pyšnit štíhlou postavou, a leckoho by tak… číst článek
Šafářová si postěžovala Hlaváčkové: Trable v ráji? Šafářová si postěžovala Hlaváčkové: Trable v ráji? Tenistka Andrea Sestini Hlaváčková (33), která bodovala především ve čtyřhře, se naplno věnuje rodině,… číst článek
Vondráčková a Plekanec: OSUDOVÝ ZVRAT Vondráčková a Plekanec: OSUDOVÝ ZVRAT Minulý rok byl pro zpěvačku Lucii Vondráčkovou (39) mimořádně těžký. Procházela rozvodem, vrátila… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Sekáč
Jiří Sekáč
zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš
zobrazit profil Fernando Alonso
Fernando Alonso
zobrazit profil Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
zobrazit profil Karel Jarolím
Karel Jarolím
zobrazit profil Imrich Bugár
Imrich Bugár
zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda
zobrazit profil Michal Krčmář
Michal Krčmář