Lucie Šafářová | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Roku 2004 začala posilovat národní barvy ve Fed Cupu. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. 

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

O LUCII ŠAFÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>> NEBO ZDE>>

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, Lucie Šafářová reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli.

Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy. V srpnu 2018 započal její nový vztah, a to s hokejistou Tomášem Plekancem, který jej přiznal krátce po rozchodu s manželkou Lucií Vondráčkovou.

 

Články o celebritě

Přiznání těhotné Šafářové: „Nejvíce se těším, až…“ Přiznání těhotné Šafářové: „Nejvíce se těším, až…“ Lucie Šafářová (32) porodí koncem roku prvního potomka. S hokejistou Tomášem Plekancem se těší na… číst článek
Plekanec a Šafářová promluvili o miminku: Na co se nejvíc těší? Plekanec a Šafářová promluvili o miminku: Na co se nejvíc těší? Dva syny už má a teď bude mít konečně i holčičku. Tomáši Plekancovi (37) se tak splnil jeho sen.… číst článek
"Dusno" mezi Plekancem a těhotnou Šafářovou! Kvůli čemu se pohádali? "Dusno" mezi Plekancem a těhotnou Šafářovou! Kvůli čemu se pohádali? Div se neporafali! Unikátní středeční mač fotbalistů Slavie s Barcelonou neušel ani Tomáši Plekancovi… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Filip Šváb
Filip Šváb
zobrazit profil Petr Ton
Petr Ton
zobrazit profil Jan Skácelík
Jan Skácelík
zobrazit profil Jan Sýkora
Jan Sýkora
zobrazit profil Michel Platini
Michel Platini
zobrazit profil Martin Škoula
Martin Škoula
zobrazit profil Šárka Záhrobská-Strachová
Šárka Záhrobská-Strachová
zobrazit profil Michal  Barinka
Michal Barinka