Lucie Šafářová | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Roku 2004 začala posilovat národní barvy ve Fed Cupu. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. 

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

O LUCII ŠAFÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>> NEBO ZDE>>

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, Lucie Šafářová reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli.

Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy. V srpnu 2018 započal její nový vztah, a to s hokejistou Tomášem Plekancem, který jej přiznal krátce po rozchodu s manželkou Lucií Vondráčkovou.

V prosinci 2019 se Lucii Šfářové a Tomáši Plekancovi narodila dcera Leontýna.

 

Články o celebritě

Pamela Andersonová slaví 53 let: Zírejte na nejodvážnější fotky její kariéry! Pamela Andersonová slaví 53 let: Zírejte na nejodvážnější fotky její kariéry! Sexsymbol století, sen čtenářů pánských magazínů a vzor milionů žen bažících po poskakujícím poprsí ... číst článek
Vyhublá Adele se zpila pod obraz! Fanouškům pak ukázala úplně všechno Vyhublá Adele se zpila pod obraz! Fanouškům pak ukázala úplně všechno Zpěvačka Adele (32), která během několika měsíců dokázala zhubnout neuvěřitelných 45 kilogramů a šok... číst článek
Krásná finalistka Hlasu skončila v nemocnici: Operace kvůli problémům se žlučníkem! Krásná finalistka Hlasu skončila v nemocnici: Operace kvůli problémům se žlučníkem! Zpěvačka Markéta Poulíčková (32), vystupující pod uměleckým jménem MAKY, leží v nemocnici. Na vině j... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Šimánek
Jiří Šimánek
zobrazit profil Ondřej Cink
Ondřej Cink
zobrazit profil Martin Škoula
Martin Škoula
zobrazit profil Jiří Hanzlík
Jiří Hanzlík
zobrazit profil Hana Matelová
Hana Matelová
zobrazit profil Milan Doudera
Milan Doudera
zobrazit profil Petr Zámorský
Petr Zámorský
zobrazit profil Ondřej  Kratěna
Ondřej Kratěna