Lucie Šafářová | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Roku 2004 začala posilovat národní barvy ve Fed Cupu. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. 

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

O LUCII ŠAFÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>> NEBO ZDE>>

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, Lucie Šafářová reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli.

Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy. V srpnu 2018 započal její nový vztah, a to s hokejistou Tomášem Plekancem, který jej přiznal krátce po rozchodu s manželkou Lucií Vondráčkovou.

V prosinci 2019 se Lucii Šfářové a Tomáši Plekancovi narodila dcera Leontýna.

 

Články o celebritě

Šafářová už neví, jak dál? Nejistota a strach! Šafářová už neví, jak dál? Nejistota a strach! Lucie Šafářová (33) už několik měsíců nebere ohled jen na sebe a svého partnera, ale i na dceru Leontýnku,… číst článek
Šafářová ve své životní „hře“: Nová kariéra na obzoru? Šafářová ve své životní „hře“: Nová kariéra na obzoru? Než potkala hokejistu Tomáše Plekance (37), její život byl jen dril. Není divu, že se těšila, až… číst článek
Kotyza o Muchové: Neumírat na krásu! Její hra musí být i efektivní Kotyza o Muchové: Neumírat na krásu! Její hra musí být i efektivní Kdo v českém dámském tenise za poslední léta něco znamenal, prošel školou Davida Kotyzy. Tenisový… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Němec
Ondřej Němec
zobrazit profil Jakub Vágner
Jakub Vágner
zobrazit profil Viktor Teplý
Viktor Teplý
zobrazit profil Martin Straka
Martin Straka
zobrazit profil Veronika Zvařičová
Veronika Zvařičová
zobrazit profil Michal Ďuriš
Michal Ďuriš
zobrazit profil Jiří Dopita
Jiří Dopita