Barbora Strýcová | Celebwiki.cz

Barbora Strýcová

Datum narození: 28.3.1986
Místo narození: Plzeň
Váha: 60 kg
Výška: 164 cm
Profese: tenistka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Tenistka Barbora Strýcová, juniorská mistryně světa a bronzová medailistka z LOH v Rio de Janeiru 2016, je známá též dopingovou aférou z roku 2012.

Barbora Strýcová začala svou tenisovou kariéru slibně. Profesionálkou se stala roku 2000, ale na začátku 21. století ještě hrála juniorské turnaje. Dvakrát za sebou vyhrála juniorku Australian Open (2002, 2003). Ve finále roku 2002 porazila Marii Šarapovovou 6–1, 7–5 a na konci této sezóny byla vyhlášena juniorskou mistryní světa, když figurovala na 1. místě juniorského žebříčku.

BARBORA STRÝCOVÁ NA SERVERU ISPORT

Navíc v roce 2002 získala juniorské tituly ve čtyřhře French Open a Wimbledonu. Trenérem Barbory Strýcové byl Jan Havel, kterého vystřídal německý tenista Jakub Herm-Záhlava, za kterého se v roce 2006 provdala. Byla tak v příbuzenském vztahu s tenistkou Sandrou Záhlavovou skrze Sandřina bratrance Jakuba Herm-Záhlavu.

Barbora Strýcová byla v říjnu 2012 pozitivně testována na lucemburském turnaji BGL Luxembourg Open, když jí byl v moči detekován nepovolený stimulant sibutramin. Tenistka to vysvětlila užíváním prášků Acai Berry Thin. Jedná se o antioxidant podporující hubnutí a hráčka jej užívala, protože se „necítila být štíhlá“. ITF jí zastavila činnost na 6 měsíců.

další aféru se postaral otec Barbory Strýcové Jindřich Strýc, který měl prodávat drogy, peníze prát přes dceřino konto a koupit pozemek za víc jak 20 milionů korun. Za prodej drog dostal podmínku, ale neprokázalo se, že peníze na pozemek pocházejí z této trestné činnosti.

Jedním z nejvydařenějších turnajů Barbory Strýcové je Wimledon 2014. Poprvé na Grand Slamu došla do čtvrtfinále, ale tam ji vyřadila pozdější vítězka turnaje Petra Kvitová. V roce 2016 se zúčastnila olympiády v brazilském Rio de Janeiru, kde spolu s Lucií Šafářovou vybojovala bronz.

Barbora Strýcová je známá svou nevyrovnanou psychikou při zápasech. "Nikdy nebudu svatoušek. A ani nechci být. Stydím se za to, když sprostě nadávám. Nebo se přímo na kurtu rozbrečím a pak si připadám jako největší debil. Ale ty sprostý slova mě štvou víc, měla bych se krotit," řekla tenistka.

O BARBOŘE STRÝCOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

V roce 2015 se dala dohromady s hercem a režisérem Davidem Krausem a po půl roce o vztahu promuvila do médií. Po třech letech se pár rozešel. V červenci 2018 Barboru Strýcovou fotoreportéři Blesku zachytili s novým partnerem, novinářem Petrem Matějčkem.

 

 

 

Články o celebritě

Krásný Sportovec roku: Vyprsená Krpálková, slavná dcera i pusa od Kubařové! Krásný Sportovec roku: Vyprsená Krpálková, slavná dcera i pusa od Kubařové! Mistr světa a olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek … číst článek
Nevděčná volba při Sportovci roku. Jak byl Koukal nabroušený z 2. místa Nevděčná volba při Sportovci roku. Jak byl Koukal nabroušený z 2. místa Tak, kdo to bude? Užijte si ještě celý dnešní den, kdy si od sledování pohádek můžete odpočinout… číst článek
Vysoká hra Zdeňka Haníka: Sportovec roku? Mám jasno Vysoká hra Zdeňka Haníka: Sportovec roku? Mám jasno Tento týden bude zvolen nejlepší český sportovec roku 2019 podle novinářů. V minulém čísle měsíčníku… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Pollert
Lukáš Pollert
zobrazit profil Gabriela  Jílková
Gabriela Jílková
zobrazit profil Marek Jankulovski
Marek Jankulovski
zobrazit profil Jana Novotná
Jana Novotná
zobrazit profil Veronika Zvařičová
Veronika Zvařičová
zobrazit profil Sergio Ramos García
Sergio Ramos García
zobrazit profil Haris Harba
Haris Harba
zobrazit profil Barbora Špotáková
Barbora Špotáková