Barbora Strýcová

Datum narození: 28. 3. 1986
Místo narození: Plzeň
Váha: 60 kg
Výška: 164 cm
Profese: tenistka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Tenistka Barbora Strýcová, juniorská mistryně světa a bronzová medailistka z LOH v Rio de Janeiru 2016, je známá též dopingovou aférou z roku 2012.

Barbora Strýcová začala svou tenisovou kariéru slibně. Profesionálkou se stala roku 2000, ale na začátku 21. století ještě hrála juniorské turnaje. Dvakrát za sebou vyhrála juniorku Australian Open (2002, 2003). Ve finále roku 2002 porazila Marii Šarapovovou 6–1, 7–5 a na konci této sezóny byla vyhlášena juniorskou mistryní světa, když figurovala na 1. místě juniorského žebříčku.

BARBORA STRÝCOVÁ NA SERVERU ISPORT

Navíc v roce 2002 získala juniorské tituly ve čtyřhře French Open a Wimbledonu. Trenérem Barbory Strýcové byl Jan Havel, kterého vystřídal německý tenista Jakub Herm-Záhlava, za kterého se v roce 2006 provdala. Byla tak v příbuzenském vztahu s tenistkou Sandrou Záhlavovou skrze Sandřina bratrance Jakuba Herm-Záhlavu.

Barbora Strýcová byla v říjnu 2012 pozitivně testována na lucemburském turnaji BGL Luxembourg Open, když jí byl v moči detekován nepovolený stimulant sibutramin. Tenistka to vysvětlila užíváním prášků Acai Berry Thin. Jedná se o antioxidant podporující hubnutí a hráčka jej užívala, protože se „necítila být štíhlá“. ITF jí zastavila činnost na 6 měsíců.

další aféru se postaral otec Barbory Strýcové Jindřich Strýc, který měl prodávat drogy, peníze prát přes dceřino konto a koupit pozemek za víc jak 20 milionů korun. Za prodej drog dostal podmínku, ale neprokázalo se, že peníze na pozemek pocházejí z této trestné činnosti.

Jedním z nejvydařenějších turnajů Barbory Strýcové je Wimledon 2014. Poprvé na Grand Slamu došla do čtvrtfinále, ale tam ji vyřadila pozdější vítězka turnaje Petra Kvitová. V roce 2016 se zúčastnila olympiády v brazilském Rio de Janeiru, kde spolu s Lucií Šafářovou vybojovala bronz.

Barbora Strýcová je známá svou nevyrovnanou psychikou při zápasech. "Nikdy nebudu svatoušek. A ani nechci být. Stydím se za to, když sprostě nadávám. Nebo se přímo na kurtu rozbrečím a pak si připadám jako největší debil. Ale ty sprostý slova mě štvou víc, měla bych se krotit," řekla tenistka.

O BARBOŘE STRÝCOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

V roce 2015 se dala dohromady s hercem a režisérem Davidem Krausem a po půl roce o vztahu promuvila do médií. Po třech letech se pár rozešel. V červenci 2018 Barboru Strýcovou fotoreportéři Blesku zachytili s novým partnerem, novinářem Petrem Matějčkem.

 

 

 

Články o celebritě

Tenistka Bára Strýcová (36) otevřeně: Svatba i druhé dítě! Tenistka Bára Strýcová (36) otevřeně: Svatba i druhé dítě! Barbora Strýcová (36) je sice na mateřské dovolené se synem Vincentem (9 měsíců), ale už denně trénu... číst článek
Plíšková o Hanckovi: Tlačila jsem to na Mallorcu. Plánuje návrat na kurty Plíšková o Hanckovi: Tlačila jsem to na Mallorcu. Plánuje návrat na kurty Tenistka Kristýna Plíšková připustila, že by se v příští sezoně ráda vrátila po mateřské přestávce n... číst článek
Odporný ruský útok na těhotnou tenistku Svitolinovou: Jsi nikdo! Odporný ruský útok na těhotnou tenistku Svitolinovou: Jsi nikdo! Patří k nejlepším tenistkám posledních let, ale pro prezidenta ruského tenisového svazu Šamila Tarpi... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Kubičík
Jan Kubičík
zobrazit profil Vavřinec Hradilek
Vavřinec Hradilek
zobrazit profil Šimon Hrubec
Šimon Hrubec
zobrazit profil Jaroslav  Soukup
Jaroslav Soukup
zobrazit profil Václav Vašíček
Václav Vašíček
zobrazit profil Mick Schumacher
Mick Schumacher
zobrazit profil Pavel Francouz
Pavel Francouz
zobrazit profil Luboš Hilgert ml.
Luboš Hilgert ml.