Markéta Vondroušová | Celebwiki.cz

Markéta Vondroušová

Datum narození: 28.6.1999
Místo narození: Sokolov
Výška: 173 cm
Profese: tenistka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Tenistka Markéta Vondroušová, někdejší juniorská světová jednička, jíž byla do US Open 2015, se svými výkony dostala mezi absolutní českou špičku.

S tenisem Markéta Vondroušová začala ve čtyřech letech v rodném Sokolově. Na Orange Bowlu 2014 vyhrála s CiCi Bellisovou čtyřhru v kategorii 18letých, když ve finále porazily československý pár Kolodziejová a Mihalíková.

MARKÉTA VONDROUŠOVÁ A JEJÍ CHLAPI

Ve finálovém duelu Australian Open 2015 Markéta Vondroušová s Miriam Kolodziejovou přehrály dvojici Katharina Hobgarská a Greet Minnenová. Úspěch zopakovaly i na následujícím French Open 2015.

V juniorské dvouhře French Open 2014, Wimbledonu 2014 i French Open 2015 se Markéta Vondroušová probojovala do semifinále. Ve dvouhře bodovala ve finále v Miláně v květnu 2015, což jí vyneslo 1. místo světového kombinovaného žebříčku ITF juniorek.

Singlovou soutěž v ženském tenise Markéta Vondroušová prvně ovládla v květnu 2015 v Zielonej Górze, kde zvítězila nad ruskou hráčkou Natelou Dzalamidzeovou. Na stejném turnaji dokázala vyhrát i čtyřhru, a to společně s Miriam Kolodziejovou.

Premiérovou událostí na okruhu WTA Tour se stal dubnový J&T Banka Prague Open 2015, kde Markéta Vondroušová prohrála až ve finále. V červnu 2015 na turnaji Zubr Cup v Přerově ovládla jak dvouhru, tak čtyřhru.

Do českého fedcupového týmu byla Markéta Vondroušová poprvé nominována v 17 letech. Tehdy byly úspěšněšněj soupeřky - Američanky zvítězily 3:2 na zápasy.

Při své druhé účasti na turnajích okruhu WTA Tour Markéta Vondroušová v poslední osmičce vyřadila 58. ženu klasifikace Kristýnu Plíškovou a v semifinále světovou osmnáctku Barboru Strýcovou. V boji o titul pak přehrála Estonku Anett Kontaveitovou.

Na turnaji ITF v Trnavě ve finále v květnu 2017 Markéta Vondroušová porazila Verónicu Cepedeovou Roygovou a poprvé v kariéře se posunula do elitní světové stovky, na 94. příčku žebříčku WTA.

V roce 2019 se Markétě Vondroušové, která hraje levou rukou stejně jako Kristýna Plíšková, naskytla šance vyhrát pařížské Roland Garros (ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>). Svou pohádkovou jízdu Roland Garros nedotáhla do vítězného konce a ve finále padla s Ashleigh Bartyovou za 70 minut jasně 1:6 a 3:6. 

O MARKÉTĚ VONDROUŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V patnácti začala Markéta Vondroušová chodit se Štěpánem Šimkem, s nímž se zná odmala. On též hrál tenis, ale kariéru mu zhatilo zranění. Jejich společnými zájmy jsou hudba, filmy a seriály.

 

Články o celebritě

Ve finále Fed Cupu proti Německu a Švýcarsku. S Kvitovou, ale bez Plíškové? Ve finále Fed Cupu proti Německu a Švýcarsku. S Kvitovou, ale bez Plíškové? Guten Tag. Znalosti němčiny by měly oprášit české tenistky, které vyrazí na finále Fed Cupu do Budapešti.… číst článek
Plíšková zůstala v žebříčku druhá, Kvitová klesla na osmé místo Plíšková zůstala v žebříčku druhá, Kvitová klesla na osmé místo České vítězky tenisového turnaje v Brisbane si upevnily pozice ve světovém žebříčku. Karolína Plíšková,… číst článek
Nevděčná volba při Sportovci roku. Jak byl Koukal nabroušený z 2. místa Nevděčná volba při Sportovci roku. Jak byl Koukal nabroušený z 2. místa Tak, kdo to bude? Užijte si ještě celý dnešní den, kdy si od sledování pohádek můžete odpočinout… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Anna Dušková
Anna Dušková
zobrazit profil Jaroslav Plašil
Jaroslav Plašil
zobrazit profil Martin Růžička
Martin Růžička
zobrazit profil Ondřej  Kratěna
Ondřej Kratěna
zobrazit profil Martin Fassati
Martin Fassati
zobrazit profil Iveta Luzumová
Iveta Luzumová
zobrazit profil Alan Babický
Alan Babický
zobrazit profil Luis Suárez
Luis Suárez