Markéta Vondroušová | Celebwiki.cz

Markéta Vondroušová

Datum narození: 28.6.1999
Místo narození: Sokolov
Výška: 173 cm
Profese: tenistka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Tenistka Markéta Vondroušová, někdejší juniorská světová jednička, jíž byla do US Open 2015, se svými výkony dostala mezi absolutní českou špičku.

S tenisem Markéta Vondroušová začala ve čtyřech letech v rodném Sokolově. Na Orange Bowlu 2014 vyhrála s CiCi Bellisovou čtyřhru v kategorii 18letých, když ve finále porazily československý pár Kolodziejová a Mihalíková.

MARKÉTA VONDROUŠOVÁ A JEJÍ CHLAPI

Ve finálovém duelu Australian Open 2015 Markéta Vondroušová s Miriam Kolodziejovou přehrály dvojici Katharina Hobgarská a Greet Minnenová. Úspěch zopakovaly i na následujícím French Open 2015.

V juniorské dvouhře French Open 2014, Wimbledonu 2014 i French Open 2015 se Markéta Vondroušová probojovala do semifinále. Ve dvouhře bodovala ve finále v Miláně v květnu 2015, což jí vyneslo 1. místo světového kombinovaného žebříčku ITF juniorek.

Singlovou soutěž v ženském tenise Markéta Vondroušová prvně ovládla v květnu 2015 v Zielonej Górze, kde zvítězila nad ruskou hráčkou Natelou Dzalamidzeovou. Na stejném turnaji dokázala vyhrát i čtyřhru, a to společně s Miriam Kolodziejovou.

Premiérovou událostí na okruhu WTA Tour se stal dubnový J&T Banka Prague Open 2015, kde Markéta Vondroušová prohrála až ve finále. V červnu 2015 na turnaji Zubr Cup v Přerově ovládla jak dvouhru, tak čtyřhru.

Do českého fedcupového týmu byla Markéta Vondroušová poprvé nominována v 17 letech. Tehdy byly úspěšněšněj soupeřky - Američanky zvítězily 3:2 na zápasy.

Při své druhé účasti na turnajích okruhu WTA Tour Markéta Vondroušová v poslední osmičce vyřadila 58. ženu klasifikace Kristýnu Plíškovou a v semifinále světovou osmnáctku Barboru Strýcovou. V boji o titul pak přehrála Estonku Anett Kontaveitovou.

Na turnaji ITF v Trnavě ve finále v květnu 2017 Markéta Vondroušová porazila Verónicu Cepedeovou Roygovou a poprvé v kariéře se posunula do elitní světové stovky, na 94. příčku žebříčku WTA.

V roce 2019 se Markétě Vondroušové, která hraje levou rukou stejně jako Kristýna Plíšková, naskytla šance vyhrát pařížské Roland Garros (ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>). Svou pohádkovou jízdu Roland Garros nedotáhla do vítězného konce a ve finále padla s Ashleigh Bartyovou za 70 minut jasně 1:6 a 3:6. 

O MARKÉTĚ VONDROUŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V patnácti začala Markéta Vondroušová chodit se Štěpánem Šimkem, s nímž se zná odmala. On též hrál tenis, ale kariéru mu zhatilo zranění. Jejich společnými zájmy jsou hudba, filmy a seriály.

 

Články o celebritě

Vondroušová se vrátí na kurty až při US Open, po zranění zápěstí jen trénuje Vondroušová se vrátí na kurty až při US Open, po zranění zápěstí jen trénuje Tenistka Markéta Vondroušová se po zranění zápěstí vrátí na turnaje až při US Open. Patnáctá hráčka… číst článek
Divá Bára! Strýcová o Wimbledonu i pokutách za nadávky: Žiju tady a teď Divá Bára! Strýcová o Wimbledonu i pokutách za nadávky: Žiju tady a teď Je první na světě. Sice ve čtyřhře, ale komu by to vadilo? Vždyť i ve dvouhře odehrála Barbora Strýcová… číst článek
Zpověď Muchové: o dluhu, cestě do plusu i vzkazech od Jágra a sázkařů Zpověď Muchové: o dluhu, cestě do plusu i vzkazech od Jágra a sázkařů Fanoušci registrovali, že někdo takový hraje. Ale až díky osmifinále ve Wimbledonu, v němž 13:11… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Machmud Muradov
Machmud Muradov
zobrazit profil Marián Čišovský
Marián Čišovský
zobrazit profil Jan Buchtele
Jan Buchtele
zobrazit profil Milan  Michálek
Milan Michálek
zobrazit profil Ivan Hlinka
Ivan Hlinka
zobrazit profil Lukáš Masopust
Lukáš Masopust
zobrazit profil Alina Kabajevová
Alina Kabajevová
zobrazit profil Petra Kvitová
Petra Kvitová