Tomáš Hertl

Datum narození: 12.11.1993
Místo narození: Praha
Váha: 95 kg
Výška: 188 cm
Profese: Hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Hertl je český hokejista působící v týmu San Jose Sharks. Ve svém prvním ročníku zámořské NHL patří k lídrům týmu a mezi nejlepší nováčky soutěže.

Tomáš Hertl je odchovancem pražského klubu HC Slavia Praha. Pevnou součástí A týmu se stal v ročníku 2011/12, kdy získal cenu za nejlepšího nováčka soutěže. V sezoně 2012/13 patřil k hlavním oporám klubu a stal se nejproduktivnějším hráčem, když v 43 zápasech zaznamenal 30 bodů. V české extralize odehrál celkem 82 zápasů a zaznamenal 55 bodů (30+25).

Svou premiéru v seniorské reprezentaci si odbyl v listopadu 2012 na turnaji Karjala. V roce 2013 se dostal do výběru reprezentačního kouče Aloise Hadamczika na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku, o rok později ho do svého výběru zařadil i Vladimír Růžička. Tomáš Hertl také figuroval v širší nominaci pro olympijský turnaj v Soči v roce 2014, kam se ale kvůli zranění kolene nepodíval. 

Cení si ho i v zámoří. Draftem NHL prošel Tomáš Hertl v roce 2012, kdy si ho vybral v 1. kole jako 17. celkově tým San Jose Sharks. V červnu 2013 s týmem podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s výdělkem 925 tisíc dolarů ročně. Do svého premiérového ročníku 2013/14 měl Hertl raketový vstup. Už ve svém 3. zápase se stal od sezony 1987/88 nejmladším hráčem (bylo mu 19 let a 330 dnů), který dokázal nastřílet 4 góly v jednom zápase, což přímo na místě oplakala jeho dojatá přítelkyně Aneta Netolická.

Tomáš Hertl se stal nováčkem měsíce října a vedl kanadské bodování nováčků soutěže. V 35 zápasech zaznamenal 25 bodů. Od 19. prosince 2013 je Tomáš Hertl po faulu kolenem Dustina Browna z LA Kings mimo hru. Dobra rekonvalescence se odhaduje na 6 – 9 měsíců.

 

Články o celebritě

Nejšílenější halloweenské kostýmy z Česka i ze světa: Peštová a Maxová jako odpudivé existence! Nejšílenější halloweenské kostýmy z Česka i ze světa: Peštová a Maxová jako odpudivé existence! Horor z pláten kin a obrazovek na ulicích, v barech a domácnostech. Tak to vypadalo u Daniely Peštové… číst článek
Říha mladší hodnotí: Hertl je jedním z nejdůležitějších hráčů Sharks Říha mladší hodnotí: Hertl je jedním z nejdůležitějších hráčů Sharks Možná na první pohled nepůsobí tak nápadně, ale hra Tomáše Hertla je pro San Jose klíčová. „Dostal… číst článek
Nedvěd v zámoří sleduje reprezentanty: V Pastovi vidím našeho Ovečkina Nedvěd v zámoří sleduje reprezentanty: V Pastovi vidím našeho Ovečkina České počty v NHL za poslední roky padají, to není nic nového. Ale třeba s obránci je situace teď… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ingemar Stenmark
Ingemar Stenmark
zobrazit profil Marek Šindler
Marek Šindler
zobrazit profil Michal Dragoun
Michal Dragoun
zobrazit profil Patrik Gedeon
Patrik Gedeon
zobrazit profil Mike Tyson
Mike Tyson
zobrazit profil Tomáš  Kraus
Tomáš Kraus
zobrazit profil Ladislav Šmíd
Ladislav Šmíd
zobrazit profil Petr Frydrych
Petr Frydrych