Tomáš Hertl

Datum narození: 12.11.1993
Místo narození: Praha
Váha: 95 kg
Výška: 188 cm
Profese: Hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Hertl je český hokejista působící v týmu San Jose Sharks. Ve svém prvním ročníku zámořské NHL patří k lídrům týmu a mezi nejlepší nováčky soutěže.

Tomáš Hertl je odchovancem pražského klubu HC Slavia Praha. Pevnou součástí A týmu se stal v ročníku 2011/12, kdy získal cenu za nejlepšího nováčka soutěže. V sezoně 2012/13 patřil k hlavním oporám klubu a stal se nejproduktivnějším hráčem, když v 43 zápasech zaznamenal 30 bodů. V české extralize odehrál celkem 82 zápasů a zaznamenal 55 bodů (30+25).

Svou premiéru v seniorské reprezentaci si odbyl v listopadu 2012 na turnaji Karjala. V roce 2013 se dostal do výběru reprezentačního kouče Aloise Hadamczika na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku, o rok později ho do svého výběru zařadil i Vladimír Růžička. Tomáš Hertl také figuroval v širší nominaci pro olympijský turnaj v Soči v roce 2014, kam se ale kvůli zranění kolene nepodíval. 

Cení si ho i v zámoří. Draftem NHL prošel Tomáš Hertl v roce 2012, kdy si ho vybral v 1. kole jako 17. celkově tým San Jose Sharks. V červnu 2013 s týmem podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s výdělkem 925 tisíc dolarů ročně. Do svého premiérového ročníku 2013/14 měl Hertl raketový vstup. Už ve svém 3. zápase se stal od sezony 1987/88 nejmladším hráčem (bylo mu 19 let a 330 dnů), který dokázal nastřílet 4 góly v jednom zápase, což přímo na místě oplakala jeho dojatá přítelkyně Aneta Netolická.

Tomáš Hertl se stal nováčkem měsíce října a vedl kanadské bodování nováčků soutěže. V 35 zápasech zaznamenal 25 bodů. Od 19. prosince 2013 je Tomáš Hertl po faulu kolenem Dustina Browna z LA Kings mimo hru. Dobra rekonvalescence se odhaduje na 6 – 9 měsíců.

 

Články o celebritě

"Vousáč" Hertl pálí a táhne Sharks. Táta mi vyčítá hnusné góly, směje se "Vousáč" Hertl pálí a táhne Sharks. Táta mi vyčítá hnusné góly, směje se Když dá gól, tryskají z něj emoce. V rychlosti vpálí do mantinelu a mává fanouškům, vášnivě… číst článek
Jaškin se připojil k reprezentaci a začne to létat: Chci hrát tvrdě Jaškin se připojil k reprezentaci a začne to létat: Chci hrát tvrdě Vyřešil klubové povinnosti po smutném konci základní části v St. Louis, sedl na letadlo, jakmile… číst článek
Pastrňák o 100 asistencích i kouzlu prodloužení: Pořád se učím Pastrňák o 100 asistencích i kouzlu prodloužení: Pořád se učím Noční jedenáctigólový "Verdun" s Detroitem (6:5 v prodloužení) byl 236. zápasem Davida Pastrňáka… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Grigar
Tomáš Grigar
zobrazit profil Martin Fuksa
Martin Fuksa
zobrazit profil Martin Veselý
Martin Veselý
zobrazit profil Pavol Demitra
Pavol Demitra
zobrazit profil Jakub Vadlejch
Jakub Vadlejch
zobrazit profil Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec
zobrazit profil Kateřina  Elhotová
Kateřina Elhotová
zobrazit profil Michal Šlesingr
Michal Šlesingr