Tomáš Hertl

Datum narození: 12. 11. 1993
Místo narození: Praha
Váha: 95 kg
Výška: 188 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Tomáš Hertl přešel v sezoně 2013/2014 z HC Slavia Praha do San Jose Sharks. Již ve svém prvním ročníku zámořské NHL patřil k lídrům týmu a mezi nejlepší nováčky soutěže.

Tomáš Hertl je odchovancem pražského klubu HC Slavia Praha. Pevnou součástí A týmu se stal v ročníku 2011/2012, kdy získal cenu za nejlepšího nováčka soutěže. V sezoně 2012/2013 patřil k hlavním oporám klubu a stal se nejproduktivnějším hráčem, když v 43 zápasech zaznamenal 30 bodů. V české extralize odehrál celkem 82 zápasů a zaznamenal 55 bodů (30+25).

TOMÁŠ HERTL - KDY VSTOUPIL MEZI LEGENDY

Svou premiéru v seniorské reprezentaci si odbyl v listopadu 2012 na turnaji Karjala. V roce 2013 se dostal do výběru reprezentačního kouče Aloise Hadamczika na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku, o rok později ho do svého výběru zařadil i Vladimír Růžička. Tomáš Hertl také figuroval v širší nominaci pro ZOH v Soči 2014, kam se ale kvůli zranění kolene nepodíval. 

Cení si ho i v zámoří. Draftem NHL prošel Tomáš Hertl v roce 2012, kdy si ho vybral v 1. kole jako 17. celkově tým San Jose Sharks. V červnu 2013 s týmem podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s výdělkem 925 tisíc dolarů ročně.

Do svého premiérového ročníku 2013/2014 měl Tomáš Hertl raketový vstup. Už ve svém 3. zápase se stal od sezony 1987/1988 nejmladším hráčem (bylo mu 19 let a 330 dnů), který dokázal nastřílet 4 góly v jednom zápase, což přímo na místě oplakala jeho dojatá přítelkyně Aneta Netolická.

Tomáš Hertl se stal nováčkem měsíce října a vedl kanadské bodování nováčků soutěže. V 35 zápasech zaznamenal 25 bodů. Od 19. prosince 2013 byl Tomáš Hertl po faulu kolenem Dustina Browna z LA Kings mimo hru.

O TOMÁŠI HERTLOVI ČTĚTE ZDE>>

S Anetou Netolickou se Tomáš Hertl oženil v červenci 2019.

 

Články o celebritě

Mladý slávista se rve s leukémií a věří v návrat k hokeji: Je to cíl i sen Mladý slávista se rve s leukémií a věří v návrat k hokeji: Je to cíl i sen Během chvíle se mu mohl zhroutit celý svět. V patnácti letech se talentovaný obránce Slavie od lékař... číst článek
TOP momenty NHL v Praze: rojení hvězd, Hertlův gól či slovenský otisk TOP momenty NHL v Praze: rojení hvězd, Hertlův gól či slovenský otisk Nejslavnější hokejová show značky NHL se po návratu do Česka znovu postarala o nevšední zážitek. Nej... číst článek
Hertl jako kluk odvedle. Roli zvládl skvěle, i když byl nakonec zklamaný Hertl jako kluk odvedle. Roli zvládl skvěle, i když byl nakonec zklamaný Po druhém zápase proti Nashvillu už se Tomáš Hertl v zákulisí O2 Arena neusmíval. Tvářil se naštvaně... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Krajíček
Lukáš Krajíček
zobrazit profil Roman Čechmánek
Roman Čechmánek
zobrazit profil Pavel Kubina
Pavel Kubina
zobrazit profil Ivan Hlinka
Ivan Hlinka
zobrazit profil Muhammad Ali
Muhammad Ali
zobrazit profil Michal Vondrka
Michal Vondrka
zobrazit profil Kateřina Emmons
Kateřina Emmons
zobrazit profil Michal  Balner
Michal Balner