Tomáš Hertl | Celebwiki.cz

Tomáš Hertl

Datum narození: 12. 11. 1993
Místo narození: Praha
Váha: 95 kg
Výška: 188 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Tomáš Hertl přešel v sezoně 2013/2014 z HC Slavia Praha do San Jose Sharks. Již ve svém prvním ročníku zámořské NHL patřil k lídrům týmu a mezi nejlepší nováčky soutěže.

Tomáš Hertl je odchovancem pražského klubu HC Slavia Praha. Pevnou součástí A týmu se stal v ročníku 2011/2012, kdy získal cenu za nejlepšího nováčka soutěže. V sezoně 2012/2013 patřil k hlavním oporám klubu a stal se nejproduktivnějším hráčem, když v 43 zápasech zaznamenal 30 bodů. V české extralize odehrál celkem 82 zápasů a zaznamenal 55 bodů (30+25).

TOMÁŠ HERTL - KDY VSTOUPIL MEZI LEGENDY

Svou premiéru v seniorské reprezentaci si odbyl v listopadu 2012 na turnaji Karjala. V roce 2013 se dostal do výběru reprezentačního kouče Aloise Hadamczika na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku, o rok později ho do svého výběru zařadil i Vladimír Růžička. Tomáš Hertl také figuroval v širší nominaci pro ZOH v Soči 2014, kam se ale kvůli zranění kolene nepodíval. 

Cení si ho i v zámoří. Draftem NHL prošel Tomáš Hertl v roce 2012, kdy si ho vybral v 1. kole jako 17. celkově tým San Jose Sharks. V červnu 2013 s týmem podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s výdělkem 925 tisíc dolarů ročně.

Do svého premiérového ročníku 2013/2014 měl Tomáš Hertl raketový vstup. Už ve svém 3. zápase se stal od sezony 1987/1988 nejmladším hráčem (bylo mu 19 let a 330 dnů), který dokázal nastřílet 4 góly v jednom zápase, což přímo na místě oplakala jeho dojatá přítelkyně Aneta Netolická.

Tomáš Hertl se stal nováčkem měsíce října a vedl kanadské bodování nováčků soutěže. V 35 zápasech zaznamenal 25 bodů. Od 19. prosince 2013 byl Tomáš Hertl po faulu kolenem Dustina Browna z LA Kings mimo hru.

O TOMÁŠI HERTLOVI ČTĚTE ZDE>>

S Anetou Netolickou se Tomáš Hertl oženil v červenci 2019.

 

Články o celebritě

Pastrňák, Hertl a spol.: S kým do karantény a koho nechat před domem? Pastrňák, Hertl a spol.: S kým do karantény a koho nechat před domem? Při velkých videochatech s hráči NHL to bývá klasická otázka. Když už byste museli být zavřeni s něj... číst článek
Skaut Tichý: Češi v NHL vyklidili pozice. Jaký vliv má platový strop? Skaut Tichý: Češi v NHL vyklidili pozice. Jaký vliv má platový strop? Češi se z NHL vytrácejí. Za dvacet let se jejich stavy smrskly zhruba o polovinu, ale nejde jen o ce... číst článek
Kubalík o složitém návratu z Chicaga i nové smlouvě: Zatím to padlo... Kubalík o složitém návratu z Chicaga i nové smlouvě: Zatím to padlo... Opustit Ameriku, nebo čekat? V tomhle měl Dominik Kubalík jasno. Jakmile NHL umožnila po přerušení s... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Radim Vrbata
Radim Vrbata
zobrazit profil Karel Piták
Karel Piták
zobrazit profil Miroslav Dvořák
Miroslav Dvořák
zobrazit profil Josef Váňa
Josef Váňa
zobrazit profil Patrik Eliáš
Patrik Eliáš
zobrazit profil Ondřej Moravec
Ondřej Moravec
zobrazit profil Marek Jankulovski
Marek Jankulovski
zobrazit profil Kateřina  Elhotová
Kateřina Elhotová