Tomáš Hertl

Datum narození: 12. 11. 1993
Místo narození: Praha
Váha: 95 kg
Výška: 188 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Tomáš Hertl přešel v sezoně 2013/2014 z HC Slavia Praha do San Jose Sharks. Již ve svém prvním ročníku zámořské NHL patřil k lídrům týmu a mezi nejlepší nováčky soutěže.

Tomáš Hertl je odchovancem pražského klubu HC Slavia Praha. Pevnou součástí A týmu se stal v ročníku 2011/2012, kdy získal cenu za nejlepšího nováčka soutěže. V sezoně 2012/2013 patřil k hlavním oporám klubu a stal se nejproduktivnějším hráčem, když v 43 zápasech zaznamenal 30 bodů. V české extralize odehrál celkem 82 zápasů a zaznamenal 55 bodů (30+25).

TOMÁŠ HERTL - KDY VSTOUPIL MEZI LEGENDY

Svou premiéru v seniorské reprezentaci si odbyl v listopadu 2012 na turnaji Karjala. V roce 2013 se dostal do výběru reprezentačního kouče Aloise Hadamczika na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku, o rok později ho do svého výběru zařadil i Vladimír Růžička. Tomáš Hertl také figuroval v širší nominaci pro ZOH v Soči 2014, kam se ale kvůli zranění kolene nepodíval. 

Cení si ho i v zámoří. Draftem NHL prošel Tomáš Hertl v roce 2012, kdy si ho vybral v 1. kole jako 17. celkově tým San Jose Sharks. V červnu 2013 s týmem podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s výdělkem 925 tisíc dolarů ročně.

Do svého premiérového ročníku 2013/2014 měl Tomáš Hertl raketový vstup. Už ve svém 3. zápase se stal od sezony 1987/1988 nejmladším hráčem (bylo mu 19 let a 330 dnů), který dokázal nastřílet 4 góly v jednom zápase, což přímo na místě oplakala jeho dojatá přítelkyně Aneta Netolická.

Tomáš Hertl se stal nováčkem měsíce října a vedl kanadské bodování nováčků soutěže. V 35 zápasech zaznamenal 25 bodů. Od 19. prosince 2013 byl Tomáš Hertl po faulu kolenem Dustina Browna z LA Kings mimo hru.

O TOMÁŠI HERTLOVI ČTĚTE ZDE>>

S Anetou Netolickou se Tomáš Hertl oženil v červenci 2019.

 

Články o celebritě

Nečasova paráda zpoza branky. Proto patří na Utkání hvězd, píší na sítích Nečasova paráda zpoza branky. Proto patří na Utkání hvězd, píší na sítích Po zaváhání v Anaheimu chvíli směřovali k další prohře s týmem, od kterého se v sezoně moc nečeká. N... číst článek
Frolík zpátky v Kladně: Návrat do minulosti. Baby Jágr? To už je dávno... Frolík zpátky v Kladně: Návrat do minulosti. Baby Jágr? To už je dávno... Jakmile naskočil do prvního střídání, z domácího kotle se ozval mocný pokřik: „Vítej doma!“ Michael ... číst článek
Hertl o změnách i Češích v San Jose: Opět u dna? Věřím v obrat. Praha láká Hertl o změnách i Češích v San Jose: Opět u dna? Věřím v obrat. Praha láká V San Jose ho čeká už jedenáctá sezona, kdo by to byl řekl. Tomáš Hertl se tím zařadil mezi nejvěrně... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Skácelík
Jan Skácelík
zobrazit profil Alina Kabajevová
Alina Kabajevová
zobrazit profil Lucie Švecová
Lucie Švecová
zobrazit profil Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský
zobrazit profil Ondřej Berndt
Ondřej Berndt
zobrazit profil Michael Schumacher
Michael Schumacher
zobrazit profil Jan Šindelář
Jan Šindelář
zobrazit profil Jakub Petružálek
Jakub Petružálek