Petra Kvitová

Datum narození: 8. 3. 1990
Místo narození: Bílovec
Váha: 70 kg
Výška: 183 cm
Profese: tenistka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Petra Kvitová se zařadila mezi tenisové špičky. V roce 2011 poprvé vyhrála Wimbledon. Z olympiády v Riu 2016 přivezla bronz.

Na kurtu se Petra Kvitová stala obávanou soupeřkou. Pálí forhendem nekompromisní míčky, které míří přesně do rohu soupeřčiny hrací plochy. Do šestnácti let ji trénoval její otec Jiří. Poté přešla do klubu v Prostějově, v němž má čestné doživotní členství. 

TENISOVÁ HVĚZDA PETRA KVITOVÁ - VŠECHNY INFORMACE

V roce 2011 Kvitová vyhrála téměř vše

Na profesionální úrovni Petra Kvitová začala hrát v roce 2006. První velké úspěchy přišly o pět let později, vyhrála téměř všechno, co se dalo - turnaj v australském Brisbane, v Madridu, Paříži nebo Wimbledon či Turnaj mistryň.

Později přidala tituly z Kanady i Dubaje. Vítězné trofeje zvedla nad hlavu více než dvacetkrát. Dlouhodobě se Petra Kvitová udržela v první desítce nejlepších hráček světa. 

Kvitová bodovala s Berdychem

O její výkony se opírá celý Fedcupový tým. Ženskou mezinárodní soutěž družstev vyhrála Petra Kvitová spolu s Lucií Šafářovou, Květou Peschkeovou, Lucií Hradeckou  a Andreou Hlaváčkovou v letech 2011 a 2012. Do druhé obhajoby titulu úspěšně vstoupily také o rok později.

S českou mužskou jedničkou Tomášem Berdychem vyhrála Petra Kvitová Hopmanův pohár smíšených družstev. S velkou nadějí jela také na olympiádu v Londýně v roce 2102, nakonec ale neuspěla. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 už si ale Petra Kvitová odvezla bronz.

Petra Kvitová se stala mistryní světa

V roce 2011 ji vyhlásila Ženská tenisová asociace hráčkou roku, Mezinárodní tenisová federace pak mistryní světa. Petra Kvitová také vyhrála anketu Sportovec roku a několik Zlatých kanárů. Obdržela také historicky prvního mimohudebního Slavíka za tenis, cenu převzala od zpěvačky Lucie Bílé. Ve své nejúspěšnější sezóně si Petra Kvitová vydělala přes pět milionů dolarů.

Tenisovým idolem Petry Kvitové je někdejší světová jednička Martina Navrátilová, která hraje - stejně jako Petra - levou rukou. Sportovní kariéru ztěžuje Petře Kvitové astma.

Bilance Kvitové k roku 2021

Na okruhu WTA Petra Kvitová vyhrála osmadvacet turnajů ve dvouhře žen. V rámci okruhu ITF zvítězila na sedmi singlových událostech. S olympijským Tokiem 2021 se rozloučila v druhém kole.

V létě 2022 se Petra Kvitová zasnoubila se svým trenérem Jiřím Vaňkem.

 

 

Články o celebritě

Chování Kvitové rozdělilo fanoušky! Drsné NE malé holčičce Chování Kvitové rozdělilo fanoušky! Drsné NE malé holčičce Tenistce Petře Kvitové (33) se v Miami podařilo nemožné. Získala totiž svůj jubilejní 30. titul v ka... číst článek
Kouč Kvitové o stravě i tréninku sokyň: Brýle pro virtuální realitu nemáme Kouč Kvitové o stravě i tréninku sokyň: Brýle pro virtuální realitu nemáme O fyzičku Petry Kvitové se stará zhruba půl roku. Kondiční trenér aktuální české jedničky je Zdeněk ... číst článek
Šampionka Kvitová hledá díru v tenisovém kalendáři a Blesku prozradila… Kdy sfoukne svatbu? Šampionka Kvitová hledá díru v tenisovém kalendáři a Blesku prozradila… Kdy sfoukne svatbu? Aprílové počasí si po triumfálním návratu z Miami s tenistkou Petrou Kvitovou (33) zašpásovalo. „Je ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Lischka
David Lischka
zobrazit profil František Rajtoral
František Rajtoral
zobrazit profil Miroslav Vraštil
Miroslav Vraštil
zobrazit profil Kateřina  Elhotová
Kateřina Elhotová
zobrazit profil Jakub Voráček
Jakub Voráček
zobrazit profil Zbyněk Irgl
Zbyněk Irgl
zobrazit profil David Svoboda
David Svoboda
zobrazit profil Michaela Sejpalová
Michaela Sejpalová