Petra Kvitová

Datum narození: 8.3.1990
Místo narození: Bílovec
Váha: 70 kg
Výška: 183 cm
Profese: tenistka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Tenistka Petra Kvitová se řadí mezi tenisové špičky. V roce 2011 vyhrála poprvé Wimbledon, nejprestižnější turnaj světa, a o tři roky později úspěch zopakovala. Z olympiády v Riu 2016 si přivezla bronz.

Na kurtu je Petra Kvitová obávanou soupeřkou, pálí forhendem nekompromisní míčky, které míří přesně do rohu soupeřčiny hrací plochy. Do šestnácti let ji trénoval její otec Jiří. Poté přešla Petra Kvitová do klubu v Prostějově, v němž má nyní čestné doživotní členství. Na profesionální úrovni začala hrát v roce 2006. První velké úspěchy přišly o pět let později, vyhrála téměř všechno, co se dalo – turnaj v australském Brisbane, v Madridu, Paříži nebo Wimbledon či Turnaj mistryň. Později přidala tituly z Kanady i Dubaje. Vítězné trofeje zvedla nad hlavu více než dvacetkrát. A číslo stále roste. Dlouhodobě se Petra Kvitová drží v první desítce nejlepších hráček světa. 

TENISOVÁ HVĚZDA PETRA KVITOVÁ - VŠECHNY INFORMACE

O její výkony se opírá celý Fedcupový tým. Ženskou mezinárodní soutěž družstev vyhrála Kvitová spolu s Lucií Šafářovou, Květou Peschkeovou, Lucií Hradeckou a Andreou Hlaváčkovou v letech 2011 a 2012. Do druhé obhajoby titulu úspěšně vstoupily také o rok později. S českou mužskou jedničkou Tomášem Berdychem vyhrála Petra Kvitová Hopmanův pohár smíšených družstev. S velkou nadějí jela také na olympiádu v Londýně v roce 2102, nakonec ale neuspěla. Z LOH vRio de Janeiru 2016 už si ale Petra Kvitová odvezla bronz.

V roce 2011 ji vyhlásila Ženská tenisová asociace hráčkou roku, Mezinárodní tenisová federace pak mistryní světa. Petra Kvitová také vyhrála anketu Sportovec roku a několik Zlatých kanárů. Obdržela také historicky prvního mimohudebního Slavíka za tenis, cenu převzala od zpěvačky Lucie Bílé. Ve své nejúspěšnější sezóně si Petra Kvitová vydělala přes pět milionů dolarů.

Od roku 2008 ji trénuje David Kotyza. Několik let s ní chodil o čtyři roky mladší tenista Adam Pavlásek, pak se dala v roce 2013 dohromady s jedním z nejlepších českých tenistů Radkem Štěpánkem (v době, kdy se rozváděl s tenistkou Nicole Vaidišovou). Do roka ale skončil i tento vztah. Ani následné zasnoubení s hokejistou Radkem Meidlem nedopadlo, v roce 2016 pár ohlásil rozchod.

Tenisovým idolem Petry Kvitové je někdejší světová jednička Martina Navrátilová, která hraje - stejně jako Petra - levou rukou. Sportovní kariéru ztěžuje Petře Kvitové astma.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Australian Open: Skvělá Kvitová smetla Bencicovou. Berdycha čeká Nadal Australian Open: Skvělá Kvitová smetla Bencicovou. Berdycha čeká Nadal Čeští tenisté Tomáš Berdych a Petra Kvitová postoupili na grandslamovém Australian Open do osmifinále.… číst článek
Ledecká mezi elitou! Česká hvězda je v nominaci na sportovního Oscara Ledecká mezi elitou! Česká hvězda je v nominaci na sportovního Oscara Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká je v šestičlenné nominaci na sportovního Oscara. Mezi… číst článek
Sexy retro tenistek v Austrálii. Plíšková jako lízátko i super ohoz na diskotéku Sexy retro tenistek v Austrálii. Plíšková jako lízátko i super ohoz na diskotéku Doba jde dopředu, ale lidé se rádi vracejí zpět v čase. Platí to i o módních návrhářích, kteří pro… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Radko Gudas
Radko Gudas
zobrazit profil Ondřej Berndt
Ondřej Berndt
zobrazit profil Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý
zobrazit profil Dmitrij Prokopcov
Dmitrij Prokopcov
zobrazit profil Vítězslav Gebas
Vítězslav Gebas
zobrazit profil Jakub Petružálek
Jakub Petružálek
zobrazit profil Simon Nausch
Simon Nausch
zobrazit profil Milan  Michálek
Milan Michálek