Petra Kvitová

Datum narození: 8.3.1990
Místo narození: Bílovec
Váha: 70 kg
Výška: 183 cm
Profese: tenistka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Tenistka Petra Kvitová se řadí mezi tenisové špičky. V roce 2011 vyhrála poprvé Wimbledon, nejprestižnější turnaj světa, a o tři roky později úspěch zopakovala. Z olympiády v Riu 2016 si přivezla bronz.

Na kurtu je Petra Kvitová obávanou soupeřkou, pálí forhendem nekompromisní míčky, které míří přesně do rohu soupeřčiny hrací plochy. Do šestnácti let ji trénoval její otec Jiří. Poté přešla Petra Kvitová do klubu v Prostějově, v němž má nyní čestné doživotní členství. Na profesionální úrovni začala hrát v roce 2006. První velké úspěchy přišly o pět let později, vyhrála téměř všechno, co se dalo – turnaj v australském Brisbane, v Madridu, Paříži nebo Wimbledon či Turnaj mistryň. Později přidala tituly z Kanady i Dubaje. Vítězné trofeje zvedla nad hlavu více než dvacetkrát. A číslo stále roste. Dlouhodobě se Petra Kvitová drží v první desítce nejlepších hráček světa. 

TENISOVÁ HVĚZDA PETRA KVITOVÁ - VŠECHNY INFORMACE

O její výkony se opírá celý Fedcupový tým. Ženskou mezinárodní soutěž družstev vyhrála Kvitová spolu s Lucií Šafářovou, Květou Peschkeovou, Lucií Hradeckou a Andreou Hlaváčkovou v letech 2011 a 2012. Do druhé obhajoby titulu úspěšně vstoupily také o rok později. S českou mužskou jedničkou Tomášem Berdychem vyhrála Petra Kvitová Hopmanův pohár smíšených družstev. S velkou nadějí jela také na olympiádu v Londýně v roce 2102, nakonec ale neuspěla. Z LOH vRio de Janeiru 2016 už si ale Petra Kvitová odvezla bronz.

V roce 2011 ji vyhlásila Ženská tenisová asociace hráčkou roku, Mezinárodní tenisová federace pak mistryní světa. Petra Kvitová také vyhrála anketu Sportovec roku a několik Zlatých kanárů. Obdržela také historicky prvního mimohudebního Slavíka za tenis, cenu převzala od zpěvačky Lucie Bílé. Ve své nejúspěšnější sezóně si Petra Kvitová vydělala přes pět milionů dolarů.

Od roku 2008 ji trénuje David Kotyza. Několik let s ní chodil o čtyři roky mladší tenista Adam Pavlásek, pak se dala v roce 2013 dohromady s jedním z nejlepších českých tenistů Radkem Štěpánkem (v době, kdy se rozváděl s tenistkou Nicole Vaidišovou). Do roka ale skončil i tento vztah. Ani následné zasnoubení s hokejistou Radkem Meidlem nedopadlo, v roce 2016 pár ohlásil rozchod.

Tenisovým idolem Petry Kvitové je někdejší světová jednička Martina Navrátilová, která hraje - stejně jako Petra - levou rukou. Sportovní kariéru ztěžuje Petře Kvitové astma.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Plíšková chce být na neděli v pořádku. Hrát druhá? Hrozný, řekla Strýcová Plíšková chce být na neděli v pořádku. Hrát druhá? Hrozný, řekla Strýcová V hlavě i na papíře měl ve čtvrtek večer určenou sestavu. V české nominaci pro sobotní dvouhry prvního… číst článek
Pála o chemii ve fedcupovém týmu: Večerku není třeba hlídat Pála o chemii ve fedcupovém týmu: Večerku není třeba hlídat Pod jeho vedením prožívá český fedcupový tým zlatou éru a pětkrát v posledních šesti letech v týmové… číst článek
Snesou se Plíšková a Strýcová? Kdo nastoupí ve Fed Cupu proti Švýcarkám Snesou se Plíšková a Strýcová? Kdo nastoupí ve Fed Cupu proti Švýcarkám Těžké rozhodnutí čeká kapitána Petra Pálu, který na triumf ve Fed Cupu složil z českých tenisek elitní… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Marek Šindler
Marek Šindler
zobrazit profil David Ferrer
David Ferrer
zobrazit profil Kateřina Louthanová
Kateřina Louthanová
zobrazit profil Jiří Dopita
Jiří Dopita
zobrazit profil Pavel Vrba
Pavel Vrba
zobrazit profil Ondřej Pažout
Ondřej Pažout
zobrazit profil Karolína Plíšková
Karolína Plíšková
zobrazit profil Radim Vrbata
Radim Vrbata