Petra Kvitová | Celebwiki.cz

Petra Kvitová

Datum narození: 8.3.1990
Místo narození: Bílovec
Váha: 70 kg
Výška: 183 cm
Profese: tenistka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Tenistka Petra Kvitová se řadí mezi tenisové špičky. V roce 2011 vyhrála poprvé Wimbledon, nejprestižnější turnaj světa, a o tři roky později úspěch zopakovala. Z olympiády v Riu 2016 si přivezla bronz.

Na kurtu je Petra Kvitová obávanou soupeřkou, pálí forhendem nekompromisní míčky, které míří přesně do rohu soupeřčiny hrací plochy. Do šestnácti let ji trénoval její otec Jiří. Poté přešla Petra Kvitová do klubu v Prostějově, v němž má nyní čestné doživotní členství. Na profesionální úrovni začala hrát v roce 2006. První velké úspěchy přišly o pět let později, vyhrála téměř všechno, co se dalo – turnaj v australském Brisbane, v Madridu, Paříži nebo Wimbledon či Turnaj mistryň. Později přidala tituly z Kanady i Dubaje. Vítězné trofeje zvedla nad hlavu více než dvacetkrát. A číslo stále roste. Dlouhodobě se Petra Kvitová drží v první desítce nejlepších hráček světa. 

TENISOVÁ HVĚZDA PETRA KVITOVÁ - VŠECHNY INFORMACE

O její výkony se opírá celý Fedcupový tým. Ženskou mezinárodní soutěž družstev vyhrála Kvitová spolu s Lucií Šafářovou, Květou Peschkeovou, Lucií Hradeckou a Andreou Hlaváčkovou v letech 2011 a 2012. Do druhé obhajoby titulu úspěšně vstoupily také o rok později. S českou mužskou jedničkou Tomášem Berdychem vyhrála Petra Kvitová Hopmanův pohár smíšených družstev. S velkou nadějí jela také na olympiádu v Londýně v roce 2102, nakonec ale neuspěla. Z LOH vRio de Janeiru 2016 už si ale Petra Kvitová odvezla bronz.

V roce 2011 ji vyhlásila Ženská tenisová asociace hráčkou roku, Mezinárodní tenisová federace pak mistryní světa. Petra Kvitová také vyhrála anketu Sportovec roku a několik Zlatých kanárů. Obdržela také historicky prvního mimohudebního Slavíka za tenis, cenu převzala od zpěvačky Lucie Bílé. Ve své nejúspěšnější sezóně si Petra Kvitová vydělala přes pět milionů dolarů.

Od roku 2008 ji trénuje David Kotyza. Několik let s ní chodil o čtyři roky mladší tenista Adam Pavlásek, pak se dala v roce 2013 dohromady s jedním z nejlepších českých tenistů Radkem Štěpánkem (v době, kdy se rozváděl s tenistkou Nicole Vaidišovou). Do roka ale skončil i tento vztah. Ani následné zasnoubení s hokejistou Radkem Meidlem nedopadlo, v roce 2016 pár ohlásil rozchod.

Tenisovým idolem Petry Kvitové je někdejší světová jednička Martina Navrátilová, která hraje - stejně jako Petra - levou rukou. Sportovní kariéru ztěžuje Petře Kvitové astma.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Z protestu v derby zisk na dobrou věc: Slavia pošle do Motola téměř 200 tisíc Z protestu v derby zisk na dobrou věc: Slavia pošle do Motola téměř 200 tisíc Fotbalová Slavia za akci s plyšáky před výkopem nedělního pražského derby na Spartě přispěje na boj… číst článek
Fanoušci Slavie zbrojí na derby! S plyšáky se chlubí Kvitová či Hejnová Fanoušci Slavie zbrojí na derby! S plyšáky se chlubí Kvitová či Hejnová Fanoušci Sparty to začali. Jako první oznámili, že se při nedělním derby proti Slavii chystají házet… číst článek
Jiří Suchý: O dojemném setkání s Gottem po 50 letech Jiří Suchý: O dojemném setkání s Gottem po 50 letech Nalil mu optimismus do žil! V době, kdy u Karla Gotta (80) propukla akutní leukemie a nikdo kromě… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Sýkora
Petr Sýkora
zobrazit profil Martina Sáblíková
Martina Sáblíková
zobrazit profil Michal Češka
Michal Češka
zobrazit profil Marek Jankulovski
Marek Jankulovski
zobrazit profil Stacy Keibler
Stacy Keibler
zobrazit profil Roman Bednář
Roman Bednář
zobrazit profil Jonáš  Kašpar
Jonáš Kašpar
zobrazit profil Marieke Vervoortová
Marieke Vervoortová