Petra Kvitová | Celebwiki.cz

Petra Kvitová

Datum narození: 8.3.1990
Místo narození: Bílovec
Váha: 70 kg
Výška: 183 cm
Profese: tenistka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Tenistka Petra Kvitová se řadí mezi tenisové špičky. V roce 2011 vyhrála poprvé Wimbledon, nejprestižnější turnaj světa, a o tři roky později úspěch zopakovala. Z olympiády v Riu 2016 si přivezla bronz.

Na kurtu je Petra Kvitová obávanou soupeřkou, pálí forhendem nekompromisní míčky, které míří přesně do rohu soupeřčiny hrací plochy. Do šestnácti let ji trénoval její otec Jiří. Poté přešla Petra Kvitová do klubu v Prostějově, v němž má nyní čestné doživotní členství. Na profesionální úrovni začala hrát v roce 2006. První velké úspěchy přišly o pět let později, vyhrála téměř všechno, co se dalo – turnaj v australském Brisbane, v Madridu, Paříži nebo Wimbledon či Turnaj mistryň. Později přidala tituly z Kanady i Dubaje. Vítězné trofeje zvedla nad hlavu více než dvacetkrát. A číslo stále roste. Dlouhodobě se Petra Kvitová drží v první desítce nejlepších hráček světa. 

TENISOVÁ HVĚZDA PETRA KVITOVÁ - VŠECHNY INFORMACE

O její výkony se opírá celý Fedcupový tým. Ženskou mezinárodní soutěž družstev vyhrála Kvitová spolu s Lucií Šafářovou, Květou Peschkeovou, Lucií Hradeckou a Andreou Hlaváčkovou v letech 2011 a 2012. Do druhé obhajoby titulu úspěšně vstoupily také o rok později. S českou mužskou jedničkou Tomášem Berdychem vyhrála Petra Kvitová Hopmanův pohár smíšených družstev. S velkou nadějí jela také na olympiádu v Londýně v roce 2102, nakonec ale neuspěla. Z LOH vRio de Janeiru 2016 už si ale Petra Kvitová odvezla bronz.

V roce 2011 ji vyhlásila Ženská tenisová asociace hráčkou roku, Mezinárodní tenisová federace pak mistryní světa. Petra Kvitová také vyhrála anketu Sportovec roku a několik Zlatých kanárů. Obdržela také historicky prvního mimohudebního Slavíka za tenis, cenu převzala od zpěvačky Lucie Bílé. Ve své nejúspěšnější sezóně si Petra Kvitová vydělala přes pět milionů dolarů.

Od roku 2008 ji trénuje David Kotyza. Několik let s ní chodil o čtyři roky mladší tenista Adam Pavlásek, pak se dala v roce 2013 dohromady s jedním z nejlepších českých tenistů Radkem Štěpánkem (v době, kdy se rozváděl s tenistkou Nicole Vaidišovou). Do roka ale skončil i tento vztah. Ani následné zasnoubení s hokejistou Radkem Meidlem nedopadlo, v roce 2016 pár ohlásil rozchod.

Tenisovým idolem Petry Kvitové je někdejší světová jednička Martina Navrátilová, která hraje - stejně jako Petra - levou rukou. Sportovní kariéru ztěžuje Petře Kvitové astma.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Železná Karolína. Masters odhaluje, jak má Plíšková tuhý kořínek Železná Karolína. Masters odhaluje, jak má Plíšková tuhý kořínek Možná nemá Karolína Plíšková tak vyvinutý zabijácký instinkt, disponuje zase ale jinými přednostmi.… číst článek
Kvitová obrat nedotáhla. Po boji padla s Bencicovou, naděje i tak žije Kvitová obrat nedotáhla. Po boji padla s Bencicovou, naděje i tak žije Česká tenistka Petra Kvitová prohrála i druhý zápas na Turnaji mistryň 2019. Se Švýcarkou Belindou… číst článek
Přepadená tenistka Kvitová má strašidelné sny: Honí mě cizí chlap! Přepadená tenistka Kvitová má strašidelné sny: Honí mě cizí chlap! Nemůže to dostat z hlavy. Tenistka Petra Kvitová zmínila, že od přepadení v prosinci 2016, při kterém… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Palát
Ondřej Palát
zobrazit profil Floyd Mayweather
Floyd Mayweather
zobrazit profil Martin Štěpánek
Martin Štěpánek
zobrazit profil Milan Procházka
Milan Procházka
zobrazit profil Jessica Jislová
Jessica Jislová
zobrazit profil Fabian  Cancellara
Fabian Cancellara
zobrazit profil Yvetta Hlaváčová
Yvetta Hlaváčová
zobrazit profil Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík