Související celebrity

Životopis

Tenista Tomáš Berdych, který se vyznamenal v roce 2004, kdy na olympijských hrách porazil tehdejší světovou jedničku Rogera Federera, výborné výkony vynesly do první desítky nejlepších hráčů planety.

Tenisu se začal Tomáš Berdych věnovat v pěti letech. Na profesionální šňůru vyrazil v roce 2002. S kombinací silného forhendu, nekompromisního servisu a agresivní hry se postupně dostával výš a výš. Ať už do semifinále French Open a Turnaje mistrů nebo do finále Wimbledonu.

TOMÁŠ BERDYCH - ROZHOVOR ČTĚTE ZDE>>

Nad hlavu pozvedl trofeje z turnajů v Palermu, Mnichově nebo v Tokiu. O přední příčky žebříčku se Tomáš Berdych pral jak s Federerem a Nadalem, tak se Srbem Djokovičem nebo britským talentem Andym Murrayem.

Roku 2003 Tomáš Berdych začal reprezentovat české barvy v mezinárodní soutěži družstev Davis Cup. V tandemu s Radkem Štěpánkem ji v letech 2012 a 2013 dvakrát za sebou vyhrál.

V následujícím ročníku Tomáš Berdych odehrál s Lukášem Rosolem historicky nejdelší zápas Davisova poháru, který skončil po sedmi hodinách a dvou minutách vítězstvím nad Švýcarským mužstvem.

V roce 2019 se Tomáš Berdych rozhodl ukončit kariéru.

Osm let trénoval Tomáše Berdycha Jaroslav Navrátil, šéftrenér tenisového klubu v Prostějově a nehrající kapitán daviscupového týmu. Poté mu radil bývalý Štěpánkův kouč Tomáš Krupa.

O TOMÁŠI BERDYCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Osm let Tomáš Berdych chodil s tenistkou Lucií Šafářovou. Dvakrát si spolu zasoutěžili v Hopmanově poháru smíšených družstev. Vyhrál ho až v roce 2012 s Petrou Kvitovou.

V roce 2011 se Tomáš Berdych zamiloval do modelky a bývalé tenistky Ester Sátorové, s níž se oženil v létě 2015. Vzali se v Monaku.

 

 

 

 

Články o celebritě

Tomáš Berdych si užívá se svou láskou Ester: Romantika na sněhu! Tomáš Berdych si užívá se svou láskou Ester: Romantika na sněhu! Patří k největším tenisovým legendám našeho státu, ale kariéru už má za sebou. Tomáš Berdych (36) si... číst článek
Proč je Djokovič odmítačem? Okamžik mu změnil život. Operací se zradil Proč je Djokovič odmítačem? Okamžik mu změnil život. Operací se zradil Traduje se, že v tenisové kariéře Novaka Djokoviče existuje moment, který udělal ze skvělého hráče v... číst článek
Štědrý den slavných: Poslední večeře Gotta (†80), dokonalý kat Chlopčík i sexy kostýmy! Štědrý den slavných: Poslední večeře Gotta (†80), dokonalý kat Chlopčík i sexy kostýmy! Štědrý večer je sice za námi, ale pojďme se pokochat vánočními snímky slavných, než se se svátky def... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří  Šlégr
Jiří Šlégr
zobrazit profil Michal Ďuriš
Michal Ďuriš
zobrazit profil Jaroslav Balaštík
Jaroslav Balaštík
zobrazit profil Kateřina Vojáčková
Kateřina Vojáčková
zobrazit profil Eliška Březinová
Eliška Březinová
zobrazit profil Jakub Klepiš
Jakub Klepiš
zobrazit profil David Rittich
David Rittich