Lukáš Rosol | Celebwiki.cz

Lukáš Rosol

Datum narození: 24.7.1985
Místo narození: Brno
Váha: 81 kg
Výška: 196 cm
Profese: tenista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Tenista Lukáš Rosol se stal vítězem Davisova poháru v letech 2012 a 2013. Na okruhu ATP World Tour se začal pohybovat roku 2004.

Lukáš Rosol na žebříčku ATP ve dvouhře v květnu 2013 obsadil 33. místo a ve čtyřhře v říjnu téhož roku 73. pozici. Jeho trenérem se stal bývalý český daviscupový reprezentant Ctislav Doseděl, tenisovými vzory Patrick Rafter a Sláva Doseděl. Na grandslamové úrovni se ve dvouhře probojoval do třetích kol na French Open 2011 a ve Wimbledonu 2012.

ROSOL SE POCHLUBIL NOVOU LÁSKOU

Právě ve Wimbledonu 2012 Lukáš Rosol poprvé postoupil do hlavní soutěže londýnského turnaje. V úvodním kole si poradil s Chorvatem Ivanem Dodigem ve čtyřech setech a ve druhé fázi jej čekal dvojnásobný vítěz a druhý nasazený Španěl Rafael Nadal. Lukáš Rosol senzačně zdolal jako 100. hráč žebříčku světovou dvojku v pěti setech. Byla to jeho druhá výhra nad hráčem elitní dvacítky žebříčku. Televizní stanice Eurosport uvedla, že se šlo o jedno z nejpřekvapivějších vítězství v historii tenisu.

Lukáš Rosol se podílel na zisku dvou Davis cupů (2012, 2013) české reprezentace. V únoru 2013 odehrál nejdelší zápas tenisové čtyřhry na okruhu ATP, když se spoluhráčem Tomášem Berdychem porazili švýcarské duo Stanislase Wawrinku a Marca Chiudinelliho v 1. kole světové skupiny Davisova poháru po 7 hodinách a 2 minutách.

O LUKÁŠI ROSOLOVI ČTĚTE ZDE>>

Lukáš Rosol si v roce 2008 vzal českou atletku Denisu Rosolovou, tehdy Ščerbovou, ale na jaře 2011 se dvojice rozvedla. Poté Lukáš Rosol žil s o rok starší televizní moderátorkou a modelkou Michaelou Ochotskou. V roce 2014 se vzali a posléze se jim narodil syn André. Už rok a půl po veselce se jejich vztah začal hroutit a manželka se od tenisty odstěhovala.

Tenista Lukáš Rosol byl spojován s půvabnou trenérkou Anetou Znamenáčkovou. Po rozvodu s manželkou, který proběhl necelé dva roky po svatbě, se sportovec médiím předvedl se svou novou láskou. Stala se jí někdejší profesionální tenistka Petra Kubinová, s níž se sportovec roku 2018 oženil.

 

Články o celebritě

Zraněná Míša Ochotská: Zachránili ji její nejbližší! Zraněná Míša Ochotská: Zachránili ji její nejbližší! Bývalá moderátorka Michaela Ochotská (34) po rozvodu s tenistou Lukášem Rosolem (33) našla štěstí… číst článek
Trapas manželky (26) tenisty Rosola: 500 Kč za ho*no?! Trapas manželky (26) tenisty Rosola: 500 Kč za ho*no?! Tenista Lukáš Rosol (34) je patrně šťastný muž. Spolu se svojí v pořadí již třetí manželkou Petrou… číst článek
Bývalá hvězda Novy Ochotská je i po mateřské doma: Kde bere peníze na život? Bývalá hvězda Novy Ochotská je i po mateřské doma: Kde bere peníze na život? Dávno pryč jsou doby, kdy herečka a moderátorka Michaela Ochotská (34) zdobila televizní obrazovky… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ivan Hašek
Ivan Hašek
zobrazit profil Josef Vašíček
Josef Vašíček
zobrazit profil Martin Zaťovič
Martin Zaťovič
zobrazit profil Marek Svatoš
Marek Svatoš
zobrazit profil Alex Čejka
Alex Čejka
zobrazit profil Miloš Říha
Miloš Říha
zobrazit profil Wayne Gretzky
Wayne Gretzky
zobrazit profil Petr Zámorský
Petr Zámorský