Andrea Hlaváčková

Datum narození: 10. 8. 1986
Místo narození: Plzeň
Váha: 62 kg
Výška: 174 cm
Profese: tenistka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Tenistka Andrea Hlaváčková válcovala jednu soupeřku za druhou. Pomáhala jí neméně nekompromisní Lucie Hradecká. V roce 2011 ovládly ženskou čtyřhru na grandslamu French Open. Rok nato přivezly z londýnské olympiády stříbro.

Na tenisovém kurtu se Andrea Hlaváčková začala pohybovat v pěti letech. Hrála za kluby Slavia Plzeň a Neridé Praha. V roce 2013 přešla na Duklu.

ANDREA HLAVÁČKOVÁ V PERLEŤOVÝCH BÍLÝCH ŠATECH

Hlaváčková zazářila ve Fed Cupu

Z okruhů Mezinárodní tenisové federace i Ženské tenisové asociace si přivezla desítky trofejí. Společnou hru našla s Lucií Hradeckou v roce 2008. Vyšplhaly spolu do první trojky nejlepších deblistek světa. Posílily také národní tým ve Fed Cupu. Andrea Hlaváčková se navíc začala lepšit i v singlu.

Na žebříčku WTA byla Andrea Hlaváčková ve dvouhře nejvýše klasifikována v září 2012 (58. příčka), ve čtyřhře pak v říjnu téhož roku na 3. místě. Zazářila coby členka vítězného týmu ve Fed Cupu 2012 a 2014. 

Kromě tenisu se Andrea Hlaváčková věnuje charitativní činnosti.

Andrea Sestiny Hlaváčková ve StarDance

V roce 2021 přijala Andrea Sestiny Hlaváčková nabídku České televize účastnit se soutěže StarDance ...když hvězdy tančí. Jejím partnerem se v ní stal tanečník Michal NecpálAndrea Sestiny Hlaváčková vypadla v šéstém díle, a to s bratrem Michala Necpála Jakubem. 

O ANDREE SESTINI HLAVÁČKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Její otec pracuje jako vrchní sládek plzeňského pivovaru. Jejím partnerem je bývalý italský tenista Fabrizio Sestini, který ji v roce 2014 požádal o ruku. Vzali se v červnu 2017. Andrea Sestini Hlaváčková manželovi v srpnu 2019 porodila dceru Isabellu.

 

Články o celebritě

Tenistka Sestini Hlaváčková v problémech: Prodávala padělky! Hrozí jí pokuta 5 milionů Tenistka Sestini Hlaváčková v problémech: Prodávala padělky! Hrozí jí pokuta 5 milionů Ani při loňském účinkování v taneční soutěži StarDance se jí hlava tak nezamotala! Tenisová hvězda A... číst článek
Loučení za tmy. Nejvíc byla olympiáda, vzpomíná Sestini Hlaváčková Loučení za tmy. Nejvíc byla olympiáda, vzpomíná Sestini Hlaváčková Rozlučkový turnaj zakončila večerním soubojem, v jehož závěru už pomalu nešlo vidět na druhou stranu... číst článek
Lákadla Prague Open: grandslamové vítězky i rozlučka Hlaváčkové Lákadla Prague Open: grandslamové vítězky i rozlučka Hlaváčkové Hlavními hvězdami tenisového turnaje Livesport Prague Open budou české grandslamové šampionky Petra ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Vítězslav Veselý
Vítězslav Veselý
zobrazit profil Patrik Schick
Patrik Schick
zobrazit profil Mario Holek
Mario Holek
zobrazit profil Matěj Vydra
Matěj Vydra
zobrazit profil David Jessen
David Jessen
zobrazit profil Martina Dubovská
Martina Dubovská
zobrazit profil Martin Růžička
Martin Růžička
zobrazit profil Markéta Sluková Nausch
Markéta Sluková Nausch