Radko Gudas | Celebwiki.cz

Radko Gudas

Datum narození: 5.6.1990
Přezdívka: Gudy
Místo narození: Kladno
Váha: 92 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Obránce Radko Gudas, který pochází z hokejové rodiny, se stal oporou reprezentace. V národních barvách si zahrál na ZOH v Soči 2014 a také v Koreji 2018.

Syn olympijského medailisty z roku 1992 Leo Gudase nastoupil poprvé do ostrého zápasu ve svých 15 letech v kladenském hokejovém klubu. Už v roce 2008 vyhrál Radko Gudas s týmem nejlepších českých hráčů do 18 let I. divizi MS. Následoval přesun do AHL (American Hockey League), kde si ho v roce 2012 všiml tým NHL - Tampy Bay Lightning.

Tento silák, který se rozhodně nikoho nelekne a s radostí se pouští do nejedné bitky, byl nominován na zimní olympiádu v Soči 2014. V reprezentaci to tehdy byla jeho premiéra. Když se ho ještě v létě ptali, zda myslí, že si odbude první zkušenost v reprezentaci právě v Soči, jen se smál. Ale stalo se tak a pro Radko Gudase to byl splněný sen.

Radko Gudas umí výborně bruslit a při zápasech téměř nechybuje. Má za sebou na ledě nespočet rvaček, které se pro něj staly příznačné. V roce 2013 nasbíral během dvaceti zápasů 61 trestných minut a stal se druhým nejvylučovanějším hokejistou NHL. Vysloužil si tak mj. označení "elitní bitkař".

Rvačky na ledě jsou zvláště u amerického hokejového publika oblíbené. Radko Gudas má tedy „svým“ divákům určitě co nabídnout. V roce 2015 byl vyměněn z Tampy do Philadelphie, kde se brzy stal oporou zadních řad. V roce 2018 si zahrál na ZOH v Koreji i na MS v Dánsku.

O RADKO GUDASOVI ČTĚTE ZDE>>

Na ledě je Radko Gudas nepřehlédnutelný i pro svůj příznačný hustý plnovous, který si začal pěstovat v roce 2013.

Sestrou Radko Gudase je zpěvačka a muzikálová herečka Karolína Gudasová, jejímž partnerem se stal hokejista Milan Neuvirth. Radko Gudas má s přítelkyní dceru Leontýnu.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Vrána se vrací k MS a Říhovi: Nechápu, co se dělo. Za rok bych jel znovu Vrána se vrací k MS a Říhovi: Nechápu, co se dělo. Za rok bych jel znovu Podepsal na dvě sezony za slušný balík, ročně si vydělá 3,35 milionu dolarů (asi 77 milionů korun).… číst článek
Říhovi vadí český přístup: Války místo respektu. Jak to bylo s Pešánem? Říhovi vadí český přístup: Války místo respektu. Jak to bylo s Pešánem? Před necelými dvěma měsíci v českém hokeji vybuchl granát. „Dostali jsme pohlavek. Je to strašné,… číst článek
Tvrďák Gudas prozradil: Potřetí tátou! Co tým v NHL, to jedno dítě Tvrďák Gudas prozradil: Potřetí tátou! Co tým v NHL, to jedno dítě Platí u něj jednoduché pravidlo. Co tým v NHL, to dítě. Řízný hokejový bek Radko Gudas (29), kterého… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Josef Vašíček
Josef Vašíček
zobrazit profil Jan Chramosta
Jan Chramosta
zobrazit profil Luděk Pernica
Luděk Pernica
zobrazit profil Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
zobrazit profil Michael Jordan
Michael Jordan
zobrazit profil Václav Eiselt
Václav Eiselt
zobrazit profil Radim Šimek
Radim Šimek
zobrazit profil Jan Kudlička
Jan Kudlička