Radko Gudas | Celebwiki.cz

Radko Gudas

Datum narození: 5. 6. 1990
Přezdívka: Gudy
Místo narození: Kladno
Váha: 92 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Obránce Radko Gudas, který pochází z hokejové rodiny, se stal oporou reprezentace. V národních barvách si zahrál na ZOH v Soči 2014 a také v Koreji 2018.

Syn olympijského medailisty z roku 1992 Leo Gudase nastoupil poprvé do ostrého zápasu ve svých 15 letech v kladenském hokejovém klubu. Už v roce 2008 vyhrál Radko Gudas s týmem nejlepších českých hráčů do 18 let I. divizi MS. Následoval přesun do AHL (American Hockey League), kde si ho v roce 2012 všiml tým NHL - Tampy Bay Lightning.

Tento silák, který se rozhodně nikoho nelekne a s radostí se pouští do nejedné bitky, byl nominován na zimní olympiádu v Soči 2014. V reprezentaci to tehdy byla jeho premiéra. Když se ho ještě v létě ptali, zda myslí, že si odbude první zkušenost v reprezentaci právě v Soči, jen se smál. Ale stalo se tak a pro Radko Gudase to byl splněný sen.

Radko Gudas umí výborně bruslit a při zápasech téměř nechybuje. Má za sebou na ledě nespočet rvaček, které se pro něj staly příznačné. V roce 2013 nasbíral během dvaceti zápasů 61 trestných minut a stal se druhým nejvylučovanějším hokejistou NHL. Vysloužil si tak mj. označení "elitní bitkař".

Rvačky na ledě jsou zvláště u amerického hokejového publika oblíbené. Radko Gudas má tedy „svým“ divákům určitě co nabídnout. V roce 2015 byl vyměněn z Tampy do Philadelphie, kde se brzy stal oporou zadních řad. V roce 2018 si zahrál na ZOH v Koreji i na MS v Dánsku.

O RADKO GUDASOVI ČTĚTE ZDE>>

Na ledě je Radko Gudas nepřehlédnutelný i pro svůj příznačný hustý plnovous, který si začal pěstovat v roce 2013.

Sestrou Radko Gudase je zpěvačka a muzikálová herečka Karolína Gudasová, jejímž partnerem se stal hokejista Milan Neuvirth. Radko Gudas má s přítelkyní dceru Leontýnu.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Gudas o odstavení v Capitals: Na trhu mi tím nepomohli. Co dělá v Česku? Gudas o odstavení v Capitals: Na trhu mi tím nepomohli. Co dělá v Česku? V odstávce se ocitl dřív, než NHL vzhledem k nemoci COVID-19 přerušila program na neurčito. Po přích... číst článek
Skaut Tichý: Češi v NHL vyklidili pozice. Jaký vliv má platový strop? Skaut Tichý: Češi v NHL vyklidili pozice. Jaký vliv má platový strop? Češi se z NHL vytrácejí. Za dvacet let se jejich stavy smrskly zhruba o polovinu, ale nejde jen o ce... číst článek
Kubalík o složitém návratu z Chicaga i nové smlouvě: Zatím to padlo... Kubalík o složitém návratu z Chicaga i nové smlouvě: Zatím to padlo... Opustit Ameriku, nebo čekat? V tomhle měl Dominik Kubalík jasno. Jakmile NHL umožnila po přerušení s... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kei Nišikori
Kei Nišikori
zobrazit profil Nikola Bendová
Nikola Bendová
zobrazit profil Jakub Havlín
Jakub Havlín
zobrazit profil Jaroslav Volf
Jaroslav Volf
zobrazit profil Petr Svoboda
Petr Svoboda
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Andrea Zemanová
Andrea Zemanová
zobrazit profil Radek Faska
Radek Faska