Radko Gudas | Celebwiki.cz

Radko Gudas

Datum narození: 5.6.1990
Přezdívka: Gudy
Místo narození: Kladno
Váha: 92 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Obránce Radko Gudas, který pochází z hokejové rodiny, se stal oporou reprezentace. V národních barvách si zahrál na ZOH v Soči 2014 a také v Koreji 2018.

Syn olympijského medailisty z roku 1992 Leo Gudase nastoupil poprvé do ostrého zápasu ve svých 15 letech v kladenském hokejovém klubu. Už v roce 2008 vyhrál Radko Gudas s týmem nejlepších českých hráčů do 18 let I. divizi MS. Následoval přesun do AHL (American Hockey League), kde si ho v roce 2012 všiml tým NHL - Tampy Bay Lightning.

Tento silák, který se rozhodně nikoho nelekne a s radostí se pouští do nejedné bitky, byl nominován na zimní olympiádu v Soči 2014. V reprezentaci to tehdy byla jeho premiéra. Když se ho ještě v létě ptali, zda myslí, že si odbude první zkušenost v reprezentaci právě v Soči, jen se smál. Ale stalo se tak a pro Radko Gudase to byl splněný sen.

Radko Gudas umí výborně bruslit a při zápasech téměř nechybuje. Má za sebou na ledě nespočet rvaček, které se pro něj staly příznačné. V roce 2013 nasbíral během dvaceti zápasů 61 trestných minut a stal se druhým nejvylučovanějším hokejistou NHL. Vysloužil si tak mj. označení "elitní bitkař".

Rvačky na ledě jsou zvláště u amerického hokejového publika oblíbené. Radko Gudas má tedy „svým“ divákům určitě co nabídnout. V roce 2015 byl vyměněn z Tampy do Philadelphie, kde se brzy stal oporou zadních řad. V roce 2018 si zahrál na ZOH v Koreji i na MS v Dánsku.

O RADKO GUDASOVI ČTĚTE ZDE>>

Na ledě je Radko Gudas nepřehlédnutelný i pro svůj příznačný hustý plnovous, který si začal pěstovat v roce 2013.

Sestrou Radko Gudase je zpěvačka a muzikálová herečka Karolína Gudasová, jejímž partnerem se stal hokejista Milan Neuvirth. Radko Gudas má s přítelkyní dceru Leontýnu.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Tvrďák Gudas se rozvedl. Na Slovensku si našel přítelkyni po mafiánovi! Tvrďák Gudas se rozvedl. Na Slovensku si našel přítelkyni po mafiánovi! Když se pro Blesk sešikovali v Bratislavě během mistrovství světa v hokeji k rodinné fotce, jen oni… číst článek
Z Kubalíka je zase "indián". Láká mě začít v Praze, těší se na start NHL Z Kubalíka je zase "indián". Láká mě začít v Praze, těší se na start NHL Nějakou dobu už se o tom mluvilo, od středy je to potvrzeno. Dominik Kubalík zkusí štěstí v NHL,… číst článek
Říhovy emoce? Celé to bral od srdce, těšilo Gudase. Je na čem stavět Říhovy emoce? Celé to bral od srdce, těšilo Gudase. Je na čem stavět Čeští hokejisté dorazili zpátky do Prahy. Přílet poznamenala emotivní řeč trenéra Miloše Říhy. Překvapila… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Theodor Gebre Selassie
Theodor Gebre Selassie
zobrazit profil Kateřina Louthanová
Kateřina Louthanová
zobrazit profil Tomáš Zohorna
Tomáš Zohorna
zobrazit profil Pavel Horváth
Pavel Horváth
zobrazit profil Jiří  Šlégr
Jiří Šlégr
zobrazit profil David Limberský
David Limberský
zobrazit profil Paul Pogba
Paul Pogba
zobrazit profil Marek Židlický
Marek Židlický