Radko Gudas

Datum narození: 5. 6. 1990
Přezdívka: Gudy
Místo narození: Kladno
Váha: 92 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Obránce Radko Gudas, který pochází z hokejové rodiny, se stal oporou reprezentace. V národních barvách si zahrál na ZOH v Soči 2014 a také v Koreji 2018.

Syn olympijského medailisty z roku 1992 Leo Gudase nastoupil poprvé do ostrého zápasu ve svých 15 letech v kladenském hokejovém klubu. Už v roce 2008 vyhrál Radko Gudas s týmem nejlepších českých hráčů do 18 let I. divizi MS. Následoval přesun do AHL (American Hockey League), kde si ho v roce 2012 všiml tým NHL - Tampy Bay Lightning.

Tento silák, který se rozhodně nikoho nelekne a s radostí se pouští do nejedné bitky, byl nominován na zimní olympiádu v Soči 2014. V reprezentaci to tehdy byla jeho premiéra. Když se ho ještě v létě ptali, zda myslí, že si odbude první zkušenost v reprezentaci právě v Soči, jen se smál. Ale stalo se tak a pro Radko Gudase to byl splněný sen.

Radko Gudas umí výborně bruslit a při zápasech téměř nechybuje. Má za sebou na ledě nespočet rvaček, které se pro něj staly příznačné. V roce 2013 nasbíral během dvaceti zápasů 61 trestných minut a stal se druhým nejvylučovanějším hokejistou NHL. Vysloužil si tak mj. označení "elitní bitkař".

Rvačky na ledě jsou zvláště u amerického hokejového publika oblíbené. Radko Gudas má tedy „svým“ divákům určitě co nabídnout. V roce 2015 byl vyměněn z Tampy do Philadelphie, kde se brzy stal oporou zadních řad. V roce 2018 si zahrál na ZOH v Koreji i na MS v Dánsku.

O RADKO GUDASOVI ČTĚTE ZDE>>

Na ledě je Radko Gudas nepřehlédnutelný i pro svůj příznačný hustý plnovous, který si začal pěstovat v roce 2013.

Sestrou Radko Gudase je zpěvačka a muzikálová herečka Karolína Gudasová.

Radko Gudas má s manželkou Bárou čtyři děti. 

Články o celebritě

Zpěvačka Gudasová z hokejové rodiny: Pekelný let s dětmi! Zpěvačka Gudasová z hokejové rodiny: Pekelný let s dětmi! Ve slunečné Kalifornii navštívila s dětmi Disneyland, Sea World i západ slunce na safari. A stejně n... číst článek
Hertl o změnách i Češích v San Jose: Opět u dna? Věřím v obrat. Praha láká Hertl o změnách i Češích v San Jose: Opět u dna? Věřím v obrat. Praha láká V San Jose ho čeká už jedenáctá sezona, kdo by to byl řekl. Tomáš Hertl se tím zařadil mezi nejvěrně... číst článek
Vránova otevřená zpověď: o konci v Detroitu, MS i asistenčním programu Vránova otevřená zpověď: o konci v Detroitu, MS i asistenčním programu Zjistil, že jde odshora dolů, a rozhodl se vyhledat pomoc. V Detroitu zamítli druhou šanci, dostal j... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Roman
Ondřej Roman
zobrazit profil Lukáš Rosol
Lukáš Rosol
zobrazit profil Jakub Havlín
Jakub Havlín
zobrazit profil Marek Jankulovski
Marek Jankulovski
zobrazit profil Pavel Zavadil
Pavel Zavadil
zobrazit profil Mick Schumacher
Mick Schumacher
zobrazit profil Radim Vrbata
Radim Vrbata
zobrazit profil Lukáš Konečný
Lukáš Konečný