Radko Gudas | Celebwiki.cz

Radko Gudas

Datum narození: 5. 6. 1990
Přezdívka: Gudy
Místo narození: Kladno
Váha: 92 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Obránce Radko Gudas, který pochází z hokejové rodiny, se stal oporou reprezentace. V národních barvách si zahrál na ZOH v Soči 2014 a také v Koreji 2018.

Syn olympijského medailisty z roku 1992 Leo Gudase nastoupil poprvé do ostrého zápasu ve svých 15 letech v kladenském hokejovém klubu. Už v roce 2008 vyhrál Radko Gudas s týmem nejlepších českých hráčů do 18 let I. divizi MS. Následoval přesun do AHL (American Hockey League), kde si ho v roce 2012 všiml tým NHL - Tampy Bay Lightning.

Tento silák, který se rozhodně nikoho nelekne a s radostí se pouští do nejedné bitky, byl nominován na zimní olympiádu v Soči 2014. V reprezentaci to tehdy byla jeho premiéra. Když se ho ještě v létě ptali, zda myslí, že si odbude první zkušenost v reprezentaci právě v Soči, jen se smál. Ale stalo se tak a pro Radko Gudase to byl splněný sen.

Radko Gudas umí výborně bruslit a při zápasech téměř nechybuje. Má za sebou na ledě nespočet rvaček, které se pro něj staly příznačné. V roce 2013 nasbíral během dvaceti zápasů 61 trestných minut a stal se druhým nejvylučovanějším hokejistou NHL. Vysloužil si tak mj. označení "elitní bitkař".

Rvačky na ledě jsou zvláště u amerického hokejového publika oblíbené. Radko Gudas má tedy „svým“ divákům určitě co nabídnout. V roce 2015 byl vyměněn z Tampy do Philadelphie, kde se brzy stal oporou zadních řad. V roce 2018 si zahrál na ZOH v Koreji i na MS v Dánsku.

O RADKO GUDASOVI ČTĚTE ZDE>>

Na ledě je Radko Gudas nepřehlédnutelný i pro svůj příznačný hustý plnovous, který si začal pěstovat v roce 2013.

Sestrou Radko Gudase je zpěvačka a muzikálová herečka Karolína Gudasová, jejímž partnerem se stal hokejista Milan Neuvirth. Radko Gudas má s přítelkyní dceru Leontýnu.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Neuvirth naplno dře se Spartou a hlásí: Chci titul! Do klubu už lákal Gudase Neuvirth naplno dře se Spartou a hlásí: Chci titul! Do klubu už lákal Gudase Po pěti týdnech letního drilu maká na návratu a bez žádného omezení. Hokejový brankář Michal Neurvit... číst článek
Poláka uloví Vítkovice. Kdy skončí v NHL a proč nekývl Třinci? Poláka uloví Vítkovice. Kdy skončí v NHL a proč nekývl Třinci? Ve hře o jeho služby byly dva kluby. Vítkovice a Třinec. Třetím vzadu byla prvoligová Poruba. Vítěze... číst článek
Zpěvačka Gudasová o lásce se známým hokejistou: Prozradila, na co ho sbalila! Zpěvačka Gudasová o lásce se známým hokejistou: Prozradila, na co ho sbalila! Rčení o tom, že láska prochází žaludkem, u nich platí stoprocentně. Herečka a zpěvačka Karolina Guda... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Pavelka
David Pavelka
zobrazit profil Martin Pláněk
Martin Pláněk
zobrazit profil Hynek Zohorna
Hynek Zohorna
zobrazit profil Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil
zobrazit profil Ondřej Berndt
Ondřej Berndt
zobrazit profil Veronika Zvařičová
Veronika Zvařičová
zobrazit profil Lukáš Filip
Lukáš Filip
zobrazit profil Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo