Adam Polášek | Celebwiki.cz

Adam Polášek

Datum narození: 12. 7. 1991
Místo narození: Ostrava
Váha: 91 kg
Výška: 191 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Adam Polášek získal průpravu ve Vítkovicích a v zámoří. Výkony urostlého beka přivedly do reprezentace i do nominace na MS v Rusku 2016.

Ve Vítkovicích hrál ostravský rodák Adam Polášek od dětství až do 18 let. V poslední sezoně pomohl Vítkovicím k titulu v nejvyšší juniorské lize. Hned poté přestoupil do Chicago Wolves, farmy Saint Louis Blues. S Chicago Wolves hrál prestižní farmářskou severoamerickou hokejovou ligu.

ADAM POLÁŠEK - ROZHOVOR NEJEN O CHYBÁCH

V USA Adam Polášek vystřídal několik klubů, ale v NHL nenastoupil, přestože jeho statistiky byly dobré. V sezoně 2013/2014 se vrátil do vlasti, kde ho angažovala pražská Sparta. V té následující obdržel titul nejlepšího obránce extraligy. Naučil se vyzrát i na velice nebzpečné hráče soupeře, nebojí se je tělem trefit. V sezoně 2016/2017 začal působit v KHL v HK Sibir Novosibirsk a posléze v Soči.

Reprezentační dres Adam Polášek oblékl poprvé v kategorii do 16 let. Celou sezonu hrál za národní výběry do 18 a 20 let. Do seniorského áčka ho pozval nejprve Vladimír Růžička. Tehdejší sparťanský bek se trenétovi odvděčil gólem v jednom ze zápasů.

Urostlého a zdatného obránce neponechal stranou ani trenér Vladimír Vůjtek. Adama Poláška povolal do národního výběru pro šampionát v Rusku 2016, podobně jako na ZOH v Koreji 2018 a trenér Josef Jandač na MS v Dánsku roku 2018.

O ADAMU POLÁŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Adam Polášek se vždy mohl spolehnout na svou přítelkyni Denisu, ráda mu vařila jeho oblíbená jídla.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Košťálek je nejlepší ligový bomber. Hattrick jsem měl v hlavě, přiznal bek Košťálek je nejlepší ligový bomber. Hattrick jsem měl v hlavě, přiznal bek Dvakrát napřáhl až ke stropu haly. Dvakrát se trefil. Fantastický hattrick mohl završit v nájezdech.... číst článek
Nejvytěžovanější hráč končí ve Spartě! Elitní obránce jde do Finska Nejvytěžovanější hráč končí ve Spartě! Elitní obránce jde do Finska Využil možnosti výstupní klauzule a ve Spartě rozvázal smlouvu. Obránce Adam Polášek odchází do Tapp... číst článek
Jágr má natažená třísla. Proti Kometě chyběl a Kladno neví, kdy se vrátí Jágr má natažená třísla. Proti Kometě chyběl a Kladno neví, kdy se vrátí Narváno, natěšeno, nakonec se však z očekávaného zážitku nevyklubala extra podívaná. Hlavní příčina?... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Radek Faksa
Radek Faksa
zobrazit profil Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík
zobrazit profil Kristýna Fleissnerová
Kristýna Fleissnerová
zobrazit profil Michal Gulaši
Michal Gulaši
zobrazit profil Lewis Hamilton
Lewis Hamilton
zobrazit profil Radek Meidl
Radek Meidl
zobrazit profil Neymar Da Silva Santos Júnior
Neymar Da Silva Santos Júnior
zobrazit profil Romana Maláčová
Romana Maláčová