Adam Polášek | Celebwiki.cz

Adam Polášek

Datum narození: 12.7.1991
Místo narození:  Ostrava
Váha: 91 kg
Výška: 191 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Adam Polášek získal průpravu ve Vítkovicích a v zámoří. Výkony urostlého beka přivedly do reprezentace i do nominace na MS v Rusku 2016.

Ve Vítkovicích hrál ostravský rodák Adam Polášek od dětství až do 18 let. V poslední sezoně pomohl Vítkovicím k titulu v nejvyšší juniorské lize. Hned poté přestoupil do Chicago Wolves, farmy Saint Louis Blues. S Chicago Wolves hrál prestižní farmářskou severoamerickou hokejovou ligu.

ADAM POLÁŠEK - ROZHOVOR NEJEN O CHYBÁCH

V USA Adam Polášek vystřídal několik klubů, ale v NHL nenastoupil, přestože jeho statistiky byly dobré. V sezoně 2013/2014 se vrátil do vlasti, kde ho angažovala pražská Sparta. V té následující obdržel titul nejlepšího obránce extraligy. Naučil se vyzrát i na velice nebzpečné hráče soupeře, nebojí se je tělem trefit. V sezoně 2016/2017 začal působit v KHL v HK Sibir Novosibirsk a posléze v Soči.

Reprezentační dres Adam Polášek oblékl poprvé v kategorii do 16 let. Celou sezonu hrál za národní výběry do 18 a 20 let. Do seniorského áčka ho pozval nejprve Vladimír Růžička. Tehdejší sparťanský bek se trenétovi odvděčil gólem v jednom ze zápasů.

Urostlého a zdatného obránce neponechal stranou ani trenér Vladimír Vůjtek. Adama Poláška povolal do národního výběru pro šampionát v Rusku 2016, podobně jako na ZOH v Koreji 2018 a trenér Josef Jandač na MS v Dánsku roku 2018.

O ADAMU POLÁŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Adam Polášek se vždy mohl spolehnout na svou přítelkyni Denisu, ráda mu vařila jeho oblíbená jídla.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Pech k boji o místa ve Spartě: Nikdo neví, na čem je. Chci hrát, budu makat Pech k boji o místa ve Spartě: Nikdo neví, na čem je. Chci hrát, budu makat Tři roky po sobě byl Lukáš Pech nejproduktivnějším hráčem Sparty. Na začátku sezony mu bude 36 let… číst článek
Defenzivní eso pro Spartu. Pražanům se vrací reprezentant Polášek Defenzivní eso pro Spartu. Pražanům se vrací reprezentant Polášek O tomto přestupu se již dlouho spekulovalo, ale až nyní byl potvrzen. Hokejisté Sparty vítají mezi… číst článek
Ton o proměně i hvězdných nákupech Sparty. Co prozradil o Irglovi? Ton o proměně i hvězdných nákupech Sparty. Co prozradil o Irglovi? Ve své nové práci funguje teprve dva měsíce, rozhodně však nezahálí. Legendární střelec Sparty Petr… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kateřina Beroušková
Kateřina Beroušková
zobrazit profil Patrik Hrošovský
Patrik Hrošovský
zobrazit profil Martina Dubovská
Martina Dubovská
zobrazit profil Milan Procházka
Milan Procházka
zobrazit profil Lukáš Daněk
Lukáš Daněk
zobrazit profil Michal Dragoun
Michal Dragoun
zobrazit profil Jiří Hanzlík
Jiří Hanzlík
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek