Adam Polášek | Celebwiki.cz

Adam Polášek

Datum narození: 12.7.1991
Místo narození:  Ostrava
Váha: 91 kg
Výška: 191 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Adam Polášek získal průpravu ve Vítkovicích a v zámoří. Výkony urostlého beka přivedly do reprezentace i do nominace na MS v Rusku 2016.

Ve Vítkovicích hrál ostravský rodák Adam Polášek od dětství až do 18 let. V poslední sezoně pomohl Vítkovicím k titulu v nejvyšší juniorské lize. Hned poté přestoupil do Chicago Wolves, farmy Saint Louis Blues. S Chicago Wolves hrál prestižní farmářskou severoamerickou hokejovou ligu.

ADAM POLÁŠEK - ROZHOVOR NEJEN O CHYBÁCH

V USA Adam Polášek vystřídal několik klubů, ale v NHL nenastoupil, přestože jeho statistiky byly dobré. V sezoně 2013/2014 se vrátil do vlasti, kde ho angažovala pražská Sparta. V té následující obdržel titul nejlepšího obránce extraligy. Naučil se vyzrát i na velice nebzpečné hráče soupeře, nebojí se je tělem trefit. V sezoně 2016/2017 začal působit v KHL v HK Sibir Novosibirsk a posléze v Soči.

Reprezentační dres Adam Polášek oblékl poprvé v kategorii do 16 let. Celou sezonu hrál za národní výběry do 18 a 20 let. Do seniorského áčka ho pozval nejprve Vladimír Růžička. Tehdejší sparťanský bek se trenétovi odvděčil gólem v jednom ze zápasů.

Urostlého a zdatného obránce neponechal stranou ani trenér Vladimír Vůjtek. Adama Poláška povolal do národního výběru pro šampionát v Rusku 2016, podobně jako na ZOH v Koreji 2018 a trenér Josef Jandač na MS v Dánsku roku 2018.

O ADAMU POLÁŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Adam Polášek se vždy mohl spolehnout na svou přítelkyni Denisu, ráda mu vařila jeho oblíbená jídla.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Jágr má natažená třísla. Proti Kometě chyběl a Kladno neví, kdy se vrátí Jágr má natažená třísla. Proti Kometě chyběl a Kladno neví, kdy se vrátí Narváno, natěšeno, nakonec se však z očekávaného zážitku nevyklubala extra podívaná. Hlavní příčina?… číst článek
Jen odpalovat nestačí! TOP obránci v extralize chybí, ale stav se zlepšuje Jen odpalovat nestačí! TOP obránci v extralize chybí, ale stav se zlepšuje Ofenzivní obránce je fenomén. Někdy trochu kaskadér, v určitých herních situacích dobrodruh. Jenže… číst článek
Ton o Spartě: Jsme schopní postavit dva týmy. Jak je na tom Pech? Ton o Spartě: Jsme schopní postavit dva týmy. Jak je na tom Pech? Během prvních měsíců ve funkci odvedl se svým týmem pořádný kus práce, pravá šichta ale teprve začne.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Franci Litsingi
Franci Litsingi
zobrazit profil Jiří Sekáč
Jiří Sekáč
zobrazit profil Emmanuel Dapidran Pacquiao
Emmanuel Dapidran Pacquiao
zobrazit profil Michal Březina
Michal Březina
zobrazit profil Tomáš  Kraus
Tomáš Kraus
zobrazit profil Veronika Vítková
Veronika Vítková
zobrazit profil Adam Václavík
Adam Václavík
zobrazit profil Lucie Charvátová
Lucie Charvátová