Adam Polášek

Datum narození: 12. 7. 1991
Místo narození: Ostrava
Váha: 91 kg
Výška: 191 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Adam Polášek získal průpravu ve Vítkovicích a v zámoří. Výkony urostlého beka přivedly do reprezentace i do nominace na MS v Rusku 2016.

Ve Vítkovicích hrál ostravský rodák Adam Polášek od dětství až do 18 let. V poslední sezoně pomohl Vítkovicím k titulu v nejvyšší juniorské lize. Hned poté přestoupil do Chicago Wolves, farmy Saint Louis Blues. S Chicago Wolves hrál prestižní farmářskou severoamerickou hokejovou ligu.

ADAM POLÁŠEK - ROZHOVOR NEJEN O CHYBÁCH

V USA Adam Polášek vystřídal několik klubů, ale v NHL nenastoupil, přestože jeho statistiky byly dobré. V sezoně 2013/2014 se vrátil do vlasti, kde ho angažovala pražská Sparta. V té následující obdržel titul nejlepšího obránce extraligy. Naučil se vyzrát i na velice nebzpečné hráče soupeře, nebojí se je tělem trefit. V sezoně 2016/2017 začal působit v KHL v HK Sibir Novosibirsk a posléze v Soči.

Reprezentační dres Adam Polášek oblékl poprvé v kategorii do 16 let. Celou sezonu hrál za národní výběry do 18 a 20 let. Do seniorského áčka ho pozval nejprve Vladimír Růžička. Tehdejší sparťanský bek se trenétovi odvděčil gólem v jednom ze zápasů.

Urostlého a zdatného obránce neponechal stranou ani trenér Vladimír Vůjtek. Adama Poláška povolal do národního výběru pro šampionát v Rusku 2016, podobně jako na ZOH v Koreji 2018 a trenér Josef Jandač na MS v Dánsku roku 2018.

O ADAMU POLÁŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Adam Polášek se vždy mohl spolehnout na svou přítelkyni Denisu, ráda mu vařila jeho oblíbená jídla.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Sparta vykopla k postupu! Polášek: Olomouc půjde na krev, my ale taky Sparta vykopla k postupu! Polášek: Olomouc půjde na krev, my ale taky Poslední krok. A jsou tam. V semifinále, kde už na ně čeká Liberec. Ve středu k němu Sparta vykročil... číst článek
Řepík má léčit, Hradec ale otrávil. Neprůstřelnost Machovského skončila Řepík má léčit, Hradec ale otrávil. Neprůstřelnost Machovského skončila Má léčit, teď ale Hradecké srazil na kolena. Řepík lékařský patří do čeledi růžovité, Vladimíru Růži... číst článek
Polášek začal za Vítkovice skvěle: zastoupil Poláka, měl i velké déjá vu Polášek začal za Vítkovice skvěle: zastoupil Poláka, měl i velké déjá vu Vítkovický dres na sebe obléknul po dlouhých jedenácti letech, s mateřským klubem začal po karanténě... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Eden Hazard
Eden Hazard
zobrazit profil Mick Schumacher
Mick Schumacher
zobrazit profil Ilona Hlaváčková
Ilona Hlaváčková
zobrazit profil Daniel Pudil
Daniel Pudil
zobrazit profil Robin van Persie
Robin van Persie
zobrazit profil Rostislav Osička
Rostislav Osička
zobrazit profil Michael Špaček
Michael Špaček
zobrazit profil David Bystroň
David Bystroň