Michal Jordán | Celebwiki.cz

Michal Jordán

Datum narození: 17. 7. 1990
Místo narození: Zlín
Váha: 80 kg
Výška: 185 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Michal Jordán se stal oporou reprezentace. České barvy hájil na MS v Minsku, na šampionátu nebo na ZOH v Koreji.

Michal Jordán se narodil ve Zlíně a za Zlín od dětství hrál, než v roce 2007 odešel do zámoří. Následující rok ho draftoval tým Carolina Hurricanes. V roce 2008 byl vyhlášen nejlepším obráncem na mistrovství světa do 18 let.

MICHAL JORDÁN - ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Na start v NHL si ještě musel počkat. Michal Jordán hrál nějaký čas nižší soutěže, než si vydobyl místo v A týmu Caroliny. Dokázal mimo jiné, že umí překonat bolest. A možná mu pomohlo i jméno, mnozí si ho pletli s basketbalovou hvězdou Michaelem Jordanem.

Ačkoli se Michal Jordán v Carolině zabydlel, na český tým nezanevřel. Byl součástí všech reprezentačních juniorských výběrů do 20 let. Za seniorské reprezentační áčko poprvé nastoupil v roce 2014 a hned získal nominaci na mistrovství světa v Minsku.

Od té doby z týmu nevypadl a samozřejmě s ním trenér Vladimír Vůjtek počítal pro šampionát v Rusku 2016. Z NHL se čeští obránci do Ruska zrovna nehrnuli. V sezoně 2017/2018 začal Michal Jordán bránit za Amur Chabarovsk. Zahrál na ZOH v Koreji 2018. Na MS v Dánsku téhož roku povolal trenér Josef Jandač.

O MICHALU JORDÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal Jordán má dceru Stellu Annu, která se narodila v lednu 2016. Jeho manželka má z dřívějšího vztahu syna, jemuž se obránce stal tatínkem.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

  

Články o celebritě

Nominace na MS v hokeji. Jak by mohl vypadat český tým? Posily z NHL i KHL Nominace na MS v hokeji. Jak by mohl vypadat český tým? Posily z NHL i KHL Mistrovství světa v hokeji 2020 ve Švýcarsku začne 8. května. Zbývá ještě dost času. Realizační tým ... číst článek
Češi z Chabarovsku mají po sezoně, v posledním zápase se podíleli na výhře Češi z Chabarovsku mají po sezoně, v posledním zápase se podíleli na výhře Obránce Michal Jordán a útočník Tomáš Zohorna skórovali v posledním utkání základní části Kontinentá... číst článek
Hyka v oslabení pomohl k výhře, v početní nevýhodě se trefil i Jordán Hyka v oslabení pomohl k výhře, v početní nevýhodě se trefil i Jordán Obránce Michal Jordán a útočník Tomáš Hyka se střelecky prosadili v Kontinentální hokejové lize v os... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Barbora Špotáková
Barbora Špotáková
zobrazit profil Jessica Jislová
Jessica Jislová
zobrazit profil Lukáš Helešic
Lukáš Helešic
zobrazit profil Anna Dušková
Anna Dušková
zobrazit profil Martin Štěpánek
Martin Štěpánek
zobrazit profil Michal Neuvirth
Michal Neuvirth
zobrazit profil Lukáš Radil
Lukáš Radil
zobrazit profil Jiří Raška
Jiří Raška