Michal Jordán | Celebwiki.cz

Michal Jordán

Datum narození: 17.7.1990
Místo narození: Zlín
Váha: 80 kg
Výška: 185 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Michal Jordán se stal oporou reprezentace. České barvy hájil na MS v Minsku, na šampionátu nebo na ZOH v Koreji.

Michal Jordán se narodil ve Zlíně a za Zlín od dětství hrál, než v roce 2007 odešel do zámoří. Následující rok ho draftoval tým Carolina Hurricanes. V roce 2008 byl vyhlášen nejlepším obráncem na mistrovství světa do 18 let.

MICHAL JORDÁN - ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Na start v NHL si ještě musel počkat. Michal Jordán hrál nějaký čas nižší soutěže, než si vydobyl místo v A týmu Caroliny. Dokázal mimo jiné, že umí překonat bolest. A možná mu pomohlo i jméno, mnozí si ho pletli s basketbalovou hvězdou Michaelem Jordanem.

Ačkoli se Michal Jordán v Carolině zabydlel, na český tým nezanevřel. Byl součástí všech reprezentačních juniorských výběrů do 20 let. Za seniorské reprezentační áčko poprvé nastoupil v roce 2014 a hned získal nominaci na mistrovství světa v Minsku.

Od té doby z týmu nevypadl a samozřejmě s ním trenér Vladimír Vůjtek počítal pro šampionát v Rusku 2016. Z NHL se čeští obránci do Ruska zrovna nehrnuli. V sezoně 2017/2018 začal Michal Jordán bránit za Amur Chabarovsk. Zahrál na ZOH v Koreji 2018. Na MS v Dánsku téhož roku povolal trenér Josef Jandač.

O MICHALU JORDÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal Jordán má dceru Stellu Annu, která se narodila v lednu 2016. Jeho manželka má z dřívějšího vztahu syna, jemuž se obránce stal tatínkem.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

  

Články o celebritě

Nestrašil prostřelil Langhamera a Magnitogorsk se zvedá. Slaví i Kovář Nestrašil prostřelil Langhamera a Magnitogorsk se zvedá. Slaví i Kovář Andrej Nestrašil vstřelil v Kontinentální hokejové lize rozhodující gól Magnitogorsku při výhře 4:3… číst článek
Říha o kauze MeToo: Nejsem žádný rváč, hráče nekopu. Ale chybí respekt Říha o kauze MeToo: Nejsem žádný rváč, hráče nekopu. Ale chybí respekt Fyzické násilí neschvaluje. Ale ani to, aby hokejisté po letech začali na trenéry něco vytahovat.… číst článek
Další velký obrat Chabarovsku! Náskok promrhal Kovářův Jekatěrinburg Další velký obrat Chabarovsku! Náskok promrhal Kovářův Jekatěrinburg Hokejisté Chabarovsku podruhé během týdne otočili v KHL zápas, v němž už prohrávali 0:3. Po pondělním… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
zobrazit profil Lukáš Lizánek
Lukáš Lizánek
zobrazit profil Jan Vrba
Jan Vrba
zobrazit profil Adéla Bruns Sýkorová
Adéla Bruns Sýkorová
zobrazit profil Radim Šimek
Radim Šimek
zobrazit profil Tomáš Pilík
Tomáš Pilík
zobrazit profil Jan Káňa
Jan Káňa
zobrazit profil Vítězslav Gebas
Vítězslav Gebas