Michal Jordán | Celebwiki.cz

Michal Jordán

Datum narození: 17.7.1990
Místo narození: Zlín
Váha: 80 kg
Výška: 185 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Michal Jordán se stal oporou reprezentace. České barvy hájil na MS v Minsku, na šampionátu nebo na ZOH v Koreji.

Michal Jordán se narodil ve Zlíně a za Zlín od dětství hrál, než v roce 2007 odešel do zámoří. Následující rok ho draftoval tým Carolina Hurricanes. V roce 2008 byl vyhlášen nejlepším obráncem na mistrovství světa do 18 let.

MICHAL JORDÁN - ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Na start v NHL si ještě musel počkat. Michal Jordán hrál nějaký čas nižší soutěže, než si vydobyl místo v A týmu Caroliny. Dokázal mimo jiné, že umí překonat bolest. A možná mu pomohlo i jméno, mnozí si ho pletli s basketbalovou hvězdou Michaelem Jordanem.

Ačkoli se Michal Jordán v Carolině zabydlel, na český tým nezanevřel. Byl součástí všech reprezentačních juniorských výběrů do 20 let. Za seniorské reprezentační áčko poprvé nastoupil v roce 2014 a hned získal nominaci na mistrovství světa v Minsku.

Od té doby z týmu nevypadl a samozřejmě s ním trenér Vladimír Vůjtek počítal pro šampionát v Rusku 2016. Z NHL se čeští obránci do Ruska zrovna nehrnuli. V sezoně 2017/2018 začal Michal Jordán bránit za Amur Chabarovsk. Zahrál na ZOH v Koreji 2018. Na MS v Dánsku téhož roku povolal trenér Josef Jandač.

O MICHALU JORDÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal Jordán má dceru Stellu Annu, která se narodila v lednu 2016. Jeho manželka má z dřívějšího vztahu syna, jemuž se obránce stal tatínkem.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

  

Články o celebritě

Hokejista Sekáč se rozvášnil na svatbě, před Voráčkem a spol. lezl po čtyřech Hokejista Sekáč se rozvášnil na svatbě, před Voráčkem a spol. lezl po čtyřech Na svatbě reprezentanta Jiřího Sekáče (27) to vypadalo jako na střídačce – jeden hokejista vedle… číst článek
Reprezentační otazníky: Lídr se našel, obranná fáze se zlepšila. A co dál? Reprezentační otazníky: Lídr se našel, obranná fáze se zlepšila. A co dál? Šest zápasů, šest výher. Ale při vší úctě k soupeřům: ten hlavní test před hokejovým šampionátem… číst článek
Nominace na přípravu před MS: Reprezentaci doplní Kubalík a Tomášek Nominace na přípravu před MS: Reprezentaci doplní Kubalík a Tomášek Do přípravy hokejové reprezentace na květnové mistrovství světa na Slovensku se příští týden zapojí… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Raška
Jiří Raška
zobrazit profil Marek Matějovský
Marek Matějovský
zobrazit profil Jiří Orság
Jiří Orság
zobrazit profil Antonín Brož
Antonín Brož
zobrazit profil Jan Rajnoch
Jan Rajnoch
zobrazit profil Ondřej Synek
Ondřej Synek
zobrazit profil Vitalij Kličko
Vitalij Kličko
zobrazit profil Miroslava Knapková
Miroslava Knapková