Michal Jordán | Celebwiki.cz

Michal Jordán

Datum narození: 17.7.1990
Místo narození: Zlín
Váha: 80 kg
Výška: 185 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Michal Jordán se stal oporou reprezentace. České barvy hájil na MS v Minsku, na šampionátu nebo na ZOH v Koreji.

Michal Jordán se narodil ve Zlíně a za Zlín od dětství hrál, než v roce 2007 odešel do zámoří. Následující rok ho draftoval tým Carolina Hurricanes. V roce 2008 byl vyhlášen nejlepším obráncem na mistrovství světa do 18 let.

MICHAL JORDÁN - ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Na start v NHL si ještě musel počkat. Michal Jordán hrál nějaký čas nižší soutěže, než si vydobyl místo v A týmu Caroliny. Dokázal mimo jiné, že umí překonat bolest. A možná mu pomohlo i jméno, mnozí si ho pletli s basketbalovou hvězdou Michaelem Jordanem.

Ačkoli se Michal Jordán v Carolině zabydlel, na český tým nezanevřel. Byl součástí všech reprezentačních juniorských výběrů do 20 let. Za seniorské reprezentační áčko poprvé nastoupil v roce 2014 a hned získal nominaci na mistrovství světa v Minsku.

Od té doby z týmu nevypadl a samozřejmě s ním trenér Vladimír Vůjtek počítal pro šampionát v Rusku 2016. Z NHL se čeští obránci do Ruska zrovna nehrnuli. V sezoně 2017/2018 začal Michal Jordán bránit za Amur Chabarovsk. Zahrál na ZOH v Koreji 2018. Na MS v Dánsku téhož roku povolal trenér Josef Jandač.

O MICHALU JORDÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal Jordán má dceru Stellu Annu, která se narodila v lednu 2016. Jeho manželka má z dřívějšího vztahu syna, jemuž se obránce stal tatínkem.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

  

Články o celebritě

Deset proher v řadě! Slovanu se v KHL nedaří, neuspěl ani proti Minsku Deset proher v řadě! Slovanu se v KHL nedaří, neuspěl ani proti Minsku Deset! Slovan Bratislava v sobotu potvrdil, že je v aktuální sezoně nejhorším týmem KHL. V sobotu… číst článek
Zohorna řádil v KHL a má rekord Chabarovsku. Trefili se i Řepík a Bulíř Zohorna řádil v KHL a má rekord Chabarovsku. Trefili se i Řepík a Bulíř Hokejový útočník Tomáš Zohorna nezabránil svým zápisem do klubové historie osmé porážce Chabarovsku… číst článek
Češi se sešli v prořídlé sestavě. Rusové k nám byli nefér, řekl trenér Říha Češi se sešli v prořídlé sestavě. Rusové k nám byli nefér, řekl trenér Říha Hokejová reprezentace se sešla před turnajem Channel One Cup v hodně prořídlé sestavě. Vedle hráčů… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Svoboda
Petr Svoboda
zobrazit profil Michal Krčmář
Michal Krčmář
zobrazit profil Michal Řepík
Michal Řepík
zobrazit profil Jaroslav Hlinka
Jaroslav Hlinka
zobrazit profil Václav Vašíček
Václav Vašíček
zobrazit profil Kateřina  Cachová
Kateřina Cachová
zobrazit profil Rocío  Oliva
Rocío Oliva
zobrazit profil Stacy Keibler
Stacy Keibler