Michal Jordán

Datum narození: 17. 7. 1990
Místo narození: Zlín
Váha: 80 kg
Výška: 185 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Michal Jordán se stal oporou reprezentace. České barvy hájil na MS v Minsku, na šampionátu nebo na ZOH v Koreji.

Michal Jordán se narodil ve Zlíně a za Zlín od dětství hrál, než v roce 2007 odešel do zámoří. Následující rok ho draftoval tým Carolina Hurricanes. V roce 2008 byl vyhlášen nejlepším obráncem na mistrovství světa do 18 let.

MICHAL JORDÁN - ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Na start v NHL si ještě musel počkat. Michal Jordán hrál nějaký čas nižší soutěže, než si vydobyl místo v A týmu Caroliny. Dokázal mimo jiné, že umí překonat bolest. A možná mu pomohlo i jméno, mnozí si ho pletli s basketbalovou hvězdou Michaelem Jordanem.

Ačkoli se Michal Jordán v Carolině zabydlel, na český tým nezanevřel. Byl součástí všech reprezentačních juniorských výběrů do 20 let. Za seniorské reprezentační áčko poprvé nastoupil v roce 2014 a hned získal nominaci na mistrovství světa v Minsku.

Od té doby z týmu nevypadl a samozřejmě s ním trenér Vladimír Vůjtek počítal pro šampionát v Rusku 2016. Z NHL se čeští obránci do Ruska zrovna nehrnuli. V sezoně 2017/2018 začal Michal Jordán bránit za Amur Chabarovsk. Zahrál na ZOH v Koreji 2018. Na MS v Dánsku téhož roku povolal trenér Josef Jandač.

O MICHALU JORDÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal Jordán má dceru Stellu Annu, která se narodila v lednu 2016. Jeho manželka má z dřívějšího vztahu syna, jemuž se obránce stal tatínkem.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

  

Články o celebritě

Oslavy hráčů: Kundrátek řádil na Staromáku, party v Nedvědově hospodě Oslavy hráčů: Kundrátek řádil na Staromáku, party v Nedvědově hospodě Konec dramatům, jde se slavit! Hokejoví reprezentanti rozjeli bronzové oslavy naplno. V hospodě, kte... číst článek
Češi na MS využili volno: Procházky s rodinou i oslava výročí Češi na MS využili volno: Procházky s rodinou i oslava výročí Úkol splněn, čtvrtfinále zajištěno. Čeští hokejisté v pondělí zvládli zkoušku ohněm, a ve vyrovnaném... číst článek
Děsivý let týmu KHL s Čechy! Nouzově přistáli kvůli odbyté kontrole dveří Děsivý let týmu KHL s Čechy! Nouzově přistáli kvůli odbyté kontrole dveří Zřejmě dosti perné chvíle prožili z úterý na středu hokejisté Amuru Chabarovsk. Účastník KHL, v jeho... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Polanský
Jiří Polanský
zobrazit profil Libor Došek
Libor Došek
zobrazit profil Pavel Kadeřábek
Pavel Kadeřábek
zobrazit profil Jan Buchtele
Jan Buchtele
zobrazit profil Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši
zobrazit profil Roman Staša
Roman Staša
zobrazit profil Matěj Stránský
Matěj Stránský
zobrazit profil Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon