Michal Kempný |Celebwiki.cz

Michal Kempný

Datum narození: 8.9.1990
Přezdívka: Kempas
Místo narození: Hodonín
Váha: 90 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zatímco se všichni snažili dostat do NHL, hokejový obránce Michal Kempný zamířil z české extraligy do Ruska, do KHL. Zde se odehrával hokejový šampionát 2016, na nějž byl Michal Kempný v českých barvách nominován.

Ač je Michal Kempný jednou z opor české reprezentace, hokejové mládí strávil na Slovensku. Tři roky hrál za Skalici. Pak zamířil do Komety Brno. Vydržel v ní šest sezón, k tomu  jeden extraligový ročník sloužil pražské Slavii. S Kometou i se Slávií získal extraligové stříbro.

Michala Kempného pro sezónu 2015/2016 angažoval Avantgard Omsk.V Omsku se potkal s Vladimírem Sobotkou, Dominikem Furchem a Martinem Eratem. Michal Kempný byl vyhlášen nejlepším obráncem čtvrtfinále KHL, v němž Omsk prohrál na zápasy s Ufou 3:4.

Logicky nemohl uniknout z hledáčku reprezentačního trenéra Vladimíra Vůjtka. Za reprezentaci Michal Kempný nastupuje pravidelně od sezóny 2014/15. V dubnu 2016 dal za seniorské reprezentační áčko první gól. Byla to trefa dost důležitá, bez ní by Česko v Oulu neporazilo Finsko 3:2. Michal Kempný si schoval puk a na opatrování ho svěřil své setře.

VÍCE O HOKEJOVÉM MISTROVSTVÍ 2016 V RUSKU JE ZDE

Protože si Michal Kempný v Rusku udělal dobré jméno, nelze vyloučit, že v KHL neustrne. Leccos si vytrpěl. Má na to, aby po Kometě Brno a Avantgardu Omsk zářil i v NHL. V Carolině Hurricanes by se nejspíš doplňoval s Michalem Jordánem.

 

Články o celebritě

Mrázek pustil čtyři góly za 37 minut. Simon se Sobotkou brali asistence Mrázek pustil čtyři góly za 37 minut. Simon se Sobotkou brali asistence Petr Mrázek nezabránil v pátečním utkání NHL domácí porážce hokejistů Caroliny 1:4 s Ottawou. Český… číst článek
Sportovci přivítali nový rok! Ten starý stál za ho***, hudroval slavný tenista Sportovci přivítali nový rok! Ten starý stál za ho***, hudroval slavný tenista I když se ponocování neslučuje se statutem profesionálního sportovce, o silvestrovské noci šlo všechno… číst článek
Frolík znovu rozhodl o výhře Calgary, první gól dal Rutta. Bodovalo 9 Čechů Frolík znovu rozhodl o výhře Calgary, první gól dal Rutta. Bodovalo 9 Čechů Útočník Michael Frolík vstřelil v NHL podruhé za sebou vítězný gól. V sobotním zápase jím rozhodl… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Hyman
Ondřej Hyman
zobrazit profil Tomáš Kundrátek
Tomáš Kundrátek
zobrazit profil Kristýna Kolocová
Kristýna Kolocová
zobrazit profil Jiří  Šlégr
Jiří Šlégr
zobrazit profil Arjen Robben
Arjen Robben
zobrazit profil Lukáš Rosol
Lukáš Rosol
zobrazit profil Costa Nhamoinesu
Costa Nhamoinesu
zobrazit profil Robert Kousal
Robert Kousal