Michal Kempný

Datum narození: 8. 9. 1990
Přezdívka: Kempas
Místo narození: Hodonín
Váha: 90 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zatímco se všichni snažili dostat do NHL, hokejový obránce Michal Kempný zamířil z české extraligy do Ruska, do KHL. Zde se odehrával hokejový šampionát 2016, na nějž byl Michal Kempný v českých barvách nominován.

Ač je Michal Kempný jednou z opor české reprezentace, hokejové mládí strávil na Slovensku. Tři roky hrál za Skalici. Pak zamířil do Komety Brno. Vydržel v ní šest sezón, k tomu  jeden extraligový ročník sloužil pražské Slavii. S Kometou i se Slávií získal extraligové stříbro.

Michala Kempného pro sezónu 2015/2016 angažoval Avantgard Omsk.V Omsku se potkal s Vladimírem Sobotkou, Dominikem Furchem a Martinem Eratem. Michal Kempný byl vyhlášen nejlepším obráncem čtvrtfinále KHL, v němž Omsk prohrál na zápasy s Ufou 3:4.

Logicky nemohl uniknout z hledáčku reprezentačního trenéra Vladimíra Vůjtka. Za reprezentaci Michal Kempný nastupuje pravidelně od sezóny 2014/15. V dubnu 2016 dal za seniorské reprezentační áčko první gól. Byla to trefa dost důležitá, bez ní by Česko v Oulu neporazilo Finsko 3:2. Michal Kempný si schoval puk a na opatrování ho svěřil své setře.

VÍCE O HOKEJOVÉM MISTROVSTVÍ 2016 V RUSKU JE ZDE

Protože si Michal Kempný v Rusku udělal dobré jméno, nelze vyloučit, že v KHL neustrne. Leccos si vytrpěl. Má na to, aby po Kometě Brno a Avantgardu Omsk zářil i v NHL. V Carolině Hurricanes by se nejspíš doplňoval s Michalem Jordánem.

 

Články o celebritě

Hráčů zhruba jako Frölunda... Český hokej dál v NHL vyklízí pozice Hráčů zhruba jako Frölunda... Český hokej dál v NHL vyklízí pozice Česko je země ve střední Evropě, která jednou vyhrála olympijský hokejový turnaj a dvanáctkrát se ra... číst článek
Nedvěd ze zámoří: Zacha chce do Pekingu i na MS, Rittich nepojede Nedvěd ze zámoří: Zacha chce do Pekingu i na MS, Rittich nepojede Z NHL nepřicházejí povzbudivé zprávy ohledně účasti nejlepších světových hráčů na olympiádě v Peking... číst článek
Hertlův odchod ze San Jose? Opratě drží česká hvězda. Klíčem je vyčkat Hertlův odchod ze San Jose? Opratě drží česká hvězda. Klíčem je vyčkat KOMENTÁŘ JANA DENEMARKA | Zahrál si ve finále Stanley Cupu, pak ještě jednou semifinále. Z osmi ročn... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tereza Smitková
Tereza Smitková
zobrazit profil Dmitrij Prokopcov
Dmitrij Prokopcov
zobrazit profil Jiří  Šlégr
Jiří Šlégr
zobrazit profil Patrik Hrošovský
Patrik Hrošovský
zobrazit profil Jan Kopecký
Jan Kopecký
zobrazit profil Věra Čáslavská
Věra Čáslavská
zobrazit profil Albiach Roger Néstor
Albiach Roger Néstor