Michal Kempný

Datum narození: 8. 9. 1990
Přezdívka: Kempas
Místo narození: Hodonín
Váha: 90 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zatímco se všichni snažili dostat do NHL, hokejový obránce Michal Kempný zamířil z české extraligy do Ruska, do KHL. Zde se odehrával hokejový šampionát 2016, na nějž byl Michal Kempný v českých barvách nominován.

Ač je Michal Kempný jednou z opor české reprezentace, hokejové mládí strávil na Slovensku. Tři roky hrál za Skalici. Pak zamířil do Komety Brno. Vydržel v ní šest sezón, k tomu  jeden extraligový ročník sloužil pražské Slavii. S Kometou i se Slávií získal extraligové stříbro.

Michala Kempného pro sezónu 2015/2016 angažoval Avantgard Omsk.V Omsku se potkal s Vladimírem Sobotkou, Dominikem Furchem a Martinem Eratem. Michal Kempný byl vyhlášen nejlepším obráncem čtvrtfinále KHL, v němž Omsk prohrál na zápasy s Ufou 3:4.

Logicky nemohl uniknout z hledáčku reprezentačního trenéra Vladimíra Vůjtka. Za reprezentaci Michal Kempný nastupuje pravidelně od sezóny 2014/15. V dubnu 2016 dal za seniorské reprezentační áčko první gól. Byla to trefa dost důležitá, bez ní by Česko v Oulu neporazilo Finsko 3:2. Michal Kempný si schoval puk a na opatrování ho svěřil své setře.

VÍCE O HOKEJOVÉM MISTROVSTVÍ 2016 V RUSKU JE ZDE

Protože si Michal Kempný v Rusku udělal dobré jméno, nelze vyloučit, že v KHL neustrne. Leccos si vytrpěl. Má na to, aby po Kometě Brno a Avantgardu Omsk zářil i v NHL. V Carolině Hurricanes by se nejspíš doplňoval s Michalem Jordánem.

 

Články o celebritě

Analýza šlágru: Pardubice dojely na fauly. V čem byly lepší než Sparta? Analýza šlágru: Pardubice dojely na fauly. V čem byly lepší než Sparta? Výsledek zápasu mluví vcelku jasně. 4:2 pro Spartu. Jenže jak nedělní extraligový hit mezi pražským ... číst článek
Spartu nakopl obří zkrat Lakatoše. Tohle se nedělá, zlobil se Kempný Spartu nakopl obří zkrat Lakatoše. Tohle se nedělá, zlobil se Kempný Rivalita a nevraživost mezi Vítkovicemi a Spartou se znovu rozhořela naplno. Symbolicky při vzpomínc... číst článek
Jandač o Spartě: Zmizelo dusno. Můj návrat k týmu? Musíme jít oba jinudy Jandač o Spartě: Zmizelo dusno. Můj návrat k týmu? Musíme jít oba jinudy V listopadu nebyl daleko od návratu. Nakonec však Josef Jandač dlouhému přemlouvání nepodlehl. Váben... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Adam Svoboda
Adam Svoboda
zobrazit profil Jasmin Ščuk
Jasmin Ščuk
zobrazit profil Tomáš Staněk
Tomáš Staněk
zobrazit profil Ondřej Vitásek
Ondřej Vitásek
zobrazit profil Martin Berkovec
Martin Berkovec
zobrazit profil Jaroslav Hlinka
Jaroslav Hlinka
zobrazit profil Pavel Zacha
Pavel Zacha
zobrazit profil Petr Svoboda
Petr Svoboda