Michal Kempný

Datum narození: 8. 9. 1990
Přezdívka: Kempas
Místo narození: Hodonín
Váha: 90 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zatímco se všichni snažili dostat do NHL, hokejový obránce Michal Kempný zamířil z české extraligy do Ruska, do KHL. Zde se odehrával hokejový šampionát 2016, na nějž byl Michal Kempný v českých barvách nominován.

Ač je Michal Kempný jednou z opor české reprezentace, hokejové mládí strávil na Slovensku. Tři roky hrál za Skalici. Pak zamířil do Komety Brno. Vydržel v ní šest sezón, k tomu  jeden extraligový ročník sloužil pražské Slavii. S Kometou i se Slávií získal extraligové stříbro.

Michala Kempného pro sezónu 2015/2016 angažoval Avantgard Omsk.V Omsku se potkal s Vladimírem Sobotkou, Dominikem Furchem a Martinem Eratem. Michal Kempný byl vyhlášen nejlepším obráncem čtvrtfinále KHL, v němž Omsk prohrál na zápasy s Ufou 3:4.

Logicky nemohl uniknout z hledáčku reprezentačního trenéra Vladimíra Vůjtka. Za reprezentaci Michal Kempný nastupuje pravidelně od sezóny 2014/15. V dubnu 2016 dal za seniorské reprezentační áčko první gól. Byla to trefa dost důležitá, bez ní by Česko v Oulu neporazilo Finsko 3:2. Michal Kempný si schoval puk a na opatrování ho svěřil své setře.

VÍCE O HOKEJOVÉM MISTROVSTVÍ 2016 V RUSKU JE ZDE

Protože si Michal Kempný v Rusku udělal dobré jméno, nelze vyloučit, že v KHL neustrne. Leccos si vytrpěl. Má na to, aby po Kometě Brno a Avantgardu Omsk zářil i v NHL. V Carolině Hurricanes by se nejspíš doplňoval s Michalem Jordánem.

 

Články o celebritě

Voženílek: Řepík sekne a schová se? Končilo se rvačkami a krví na ledě Voženílek: Řepík sekne a schová se? Končilo se rvačkami a krví na ledě Zapálil oheň v dračí sluji. Doslova. Třinecký živel Daniel Voženílek se po jednozápasové stopce vrát... číst článek
Chlapík o Daňovi: Zase se tam válel, tak dostal. Jeho a tatínka nechci řešit Chlapík o Daňovi: Zase se tam válel, tak dostal. Jeho a tatínka nechci řešit Počtvrté v řadě už to Spartě nevyšlo. Poprvé v play off prohrála, v Třinci padla 1:4. „Věděli jsme, ... číst článek
Pohled do zákulisí, jak Sparta točí show: křičící Kempný i srovnání s NHL Pohled do zákulisí, jak Sparta točí show: křičící Kempný i srovnání s NHL Moc dobře si uvědomují, že pro budování silné sportovní značky nestačí pouze skvěle hrát. Ve Spartě ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Hruška
David Hruška
zobrazit profil Luboš Gregor
Luboš Gregor
zobrazit profil Andrea Zemanová
Andrea Zemanová
zobrazit profil Rostislav Osička
Rostislav Osička
zobrazit profil Denisa Lhotová
Denisa Lhotová
zobrazit profil Vendula Frintová
Vendula Frintová
zobrazit profil Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý
zobrazit profil Libor Došek
Libor Došek