Michal Kempný | Celebwiki.cz

Michal Kempný

Datum narození: 8.9.1990
Přezdívka: Kempas
Místo narození: Hodonín
Váha: 90 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zatímco se všichni snažili dostat do NHL, hokejový obránce Michal Kempný zamířil z české extraligy do Ruska, do KHL. Zde se odehrával hokejový šampionát 2016, na nějž byl Michal Kempný v českých barvách nominován.

Ač je Michal Kempný jednou z opor české reprezentace, hokejové mládí strávil na Slovensku. Tři roky hrál za Skalici. Pak zamířil do Komety Brno. Vydržel v ní šest sezón, k tomu  jeden extraligový ročník sloužil pražské Slavii. S Kometou i se Slávií získal extraligové stříbro.

Michala Kempného pro sezónu 2015/2016 angažoval Avantgard Omsk.V Omsku se potkal s Vladimírem Sobotkou, Dominikem Furchem a Martinem Eratem. Michal Kempný byl vyhlášen nejlepším obráncem čtvrtfinále KHL, v němž Omsk prohrál na zápasy s Ufou 3:4.

Logicky nemohl uniknout z hledáčku reprezentačního trenéra Vladimíra Vůjtka. Za reprezentaci Michal Kempný nastupuje pravidelně od sezóny 2014/15. V dubnu 2016 dal za seniorské reprezentační áčko první gól. Byla to trefa dost důležitá, bez ní by Česko v Oulu neporazilo Finsko 3:2. Michal Kempný si schoval puk a na opatrování ho svěřil své setře.

VÍCE O HOKEJOVÉM MISTROVSTVÍ 2016 V RUSKU JE ZDE

Protože si Michal Kempný v Rusku udělal dobré jméno, nelze vyloučit, že v KHL neustrne. Leccos si vytrpěl. Má na to, aby po Kometě Brno a Avantgardu Omsk zářil i v NHL. V Carolině Hurricanes by se nejspíš doplňoval s Michalem Jordánem.

 

Články o celebritě

Play off NHL: Koho v sériích sledovat a vypadne Tampa už v 1. kole? Play off NHL: Koho v sériích sledovat a vypadne Tampa už v 1. kole? Boje o Stanley Cup jsou tady! V noci ze středu na čtvrtek odstartuje play off NHL. Ve hře o Pohár… číst článek
Agent Volek o Pastrňákovi i dalších hráčích: Dobré zprávy o Červenkovi! Agent Volek o Pastrňákovi i dalších hráčích: Dobré zprávy o Červenkovi! Jedno klopýtnutí cestou ze sponzorské večeře. A taková polízanice. Kanonýr David Pastrňák si poranil… číst článek
Mrázek pustil čtyři góly za 37 minut. Simon se Sobotkou brali asistence Mrázek pustil čtyři góly za 37 minut. Simon se Sobotkou brali asistence Petr Mrázek nezabránil v pátečním utkání NHL domácí porážce hokejistů Caroliny 1:4 s Ottawou. Český… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ladislav Vízek
Ladislav Vízek
zobrazit profil Lukáš Rosol
Lukáš Rosol
zobrazit profil Juraj Valach
Juraj Valach
zobrazit profil Štěpánka Hilgertová
Štěpánka Hilgertová
zobrazit profil Adéla Sýkorová
Adéla Sýkorová
zobrazit profil Muhammad Ali
Muhammad Ali
zobrazit profil Miroslava Knapková
Miroslava Knapková
zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne