Pavel  Ploc

Pavel Ploc

Datum narození: 15. 6. 1964
Místo narození: Jilemnice
Profese: Politik, skokan na lyžích
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Skokan na lyžích Pavel Ploc, který v 1983 pokořil světový rekord, byl poslancem za ČSSD. Tato strana jej ve volbách 2016 nominovala na kandidáta na senátora.

Od mládí byl Pavel Ploc byl aktivní sportovec. Během sportovní kariéry získal bronzové i stříbrné medaile na Zimních olympijských hrách i ve Světovém poháru. Jeho největším vzorem byl olympijský vítěz Jiří Raška. Po ukončení aktivní sportovní kariéry se stal trenérem české reprezentace ve skocích na lyžích. Byl hlavním trenérem na OH v Naganu (1998). Od roku 1996 provozuje  s manželkou penzion v Harrachově.

PAVEL PLOC - VŠE O SPORTOVCI A POLITIKOVI ČTĚTE ZDE

Do politiky vstoupil roku 1998, kdy byl zvolen zastupitelem města Harrachov za Demokratickou regionální stranu. Ve volbách v roce 2006, 2010 a 2013 byl na kandidátce sociální demokracie zvolen členem Poslanecké sněmovny PČR. Po volbách vznesl obvinění, že mu byl nabídnut úplatek, aby přestoupil do jiné politické strany. V roce 2008 byl zvolen do Zastupitelstva Libereckého kraje, pro přílišné pracovní povinnosti však na tuto funkci v lednu 2010 rezignoval. Do senátních voleb 2016 si jej jako svého kandidáta vybrala ČSSD.

Pavel Ploc je ženatý a má tři děti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE


 

Další Sportovci

zobrazit profil Miroslav Slepička
Miroslav Slepička
zobrazit profil Petr Švancara
Petr Švancara
zobrazit profil Albiach Roger Néstor
Albiach Roger Néstor
zobrazit profil Marek Jankulovski
Marek Jankulovski
zobrazit profil Michal Jordán
Michal Jordán
zobrazit profil Vladimír Růžička
Vladimír Růžička
zobrazit profil Petra Kvitová
Petra Kvitová