Tomáš Kundrátek

Datum narození: 28. 12. 1989
Místo narození: Přerov
Váha: 84 kg
Výška: 185 cm
Profese: hokejový obránce

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Tomáš Kundrátek si zahrál na ZOH v Jižní Koreji, kde český tým skončil čtvrtý. Nominován byl i na ZOH 2022 v Pekingu.

Hokejová kariéra Tomáše Kundrátka začala v jeho rodném Přerově. Mezi dorostenci zaujal třinecké Oceláře, za něž také začal hrát extraligu. V létě 2008 se dostal na listinu draftu, Tomáše Kundrátka si vybrali New York Rangers.

V zámoří Kundrátek měnil kluby

Jenže začátky v zámoří bývají těžké, Tomáš Kundrátek tak měnil kluby v nižších severoamerických soutěžích. Nakonec v NHL odehrál 30 zápasů za Washington Capitals. Rozhodl se poté pro KHL, odešel do Dinama Riga a poté do Slovanu Bratislava.

V Rize také Tomáš Kundrátek předvedl své bitkařské umění. V sezoně 2017/2018 začal bránit za Torpedo Nižnij Novgorod. 

TOMÁŠ KUNDRÁTEK POSLAL SOUPEŘE K LEDU

Za reprezentační juniorské výběry Tomáš Kundrátek hrál od 17 let. V sezoně 2007/2008 bránil za seniorské reprezentační áčko čtyři zápasy a současně za dvacítku. Pak ze sestavy vypadl a do národního týmu se vrátil až v roce 2015. Od té doby Česko reprezentoval poměrně stabilně. Důležité bylo, že střílel góly, jak to pocítili na turnaji Channel One Cup Rusové.

Trenér Vladimír Vůjtek byl za Tomáše Kundrátka rád a logicky si ho vybral pro hokejový šampionát v Rusku 2016. Zde Češi skončili pátí. O dvě místa hůř dopadli na MS 2017.

Kundrátek se oženil s Kanaďankou

V roce 2018 si Tomáš Kundrátek zahrál na ZOH v Jižní Koreji, kde tým dosáhl jen na 4. místo. Do reprezentace byl v roce 2022 nominován i na ZOH v Pekingu. Zde národní tým vypadl v osmifinále.

O TOMÁŠI KUNDRÁTKOVI ČTĚTE ZDE>>

Tomáš Kundrátek je ženatý, svou manželku Alannah Kundrátek z kanadské Alberty si český hokejový bek vzal v červenci 2014. Mají spolu syny Hudsona a Jaggera.

O ZOH V PEKINGU ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Mazaný Filip, Jágrova asistence a bod pro Rytíře. Brno chce posily ze Zlína Mazaný Filip, Jágrova asistence a bod pro Rytíře. Brno chce posily ze Zlína Utrápený triumf 3:2 za dva body. Kometa poprvé pod trenérem Patrikem Martincem proti Kladnu nepřesvě... číst článek
Kundrátek je zpět, u videa se o výhru nebál: Nakukoval jsem ke klukům z TV Kundrátek je zpět, u videa se o výhru nebál: Nakukoval jsem ke klukům z TV Ostré a atraktivní play off už v říjnu? Může být. V Brně tomu ve čtvrtek večer rozhodně bylo. Kometa... číst článek
Kladenský „Prochy“ II: taky pravák a střelec. Nechce dělat jménu ostudu Kladenský „Prochy“ II: taky pravák a střelec. Nechce dělat jménu ostudu Ani nepotřebuje Pavla Pateru a Otakar Vejvoda mu stačí na střídačce. Martin Procházka válí v nové kl... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Eva Kaderková-Krpálková
Eva Kaderková-Krpálková
zobrazit profil Jakub Malina
Jakub Malina
zobrazit profil Jiří Parma
Jiří Parma
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek
zobrazit profil Milan  Michálek
Milan Michálek
zobrazit profil Petr Koukal
Petr Koukal
zobrazit profil Mario Lemieux
Mario Lemieux