Jaroslav Šilhavý | Celebwiki.cz

Jaroslav Šilhavý

Datum narození: 3. 12. 1961
Místo narození: Plzeň
Profese: bývalý fotbalista a trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šilhavý je bývalý fotbalový obránce a uznávaný trenér působící na lavičce prvoligového celku FK Baumit Jablonec. Má za sebou mnoho úspěchů.

Jaroslav Šilhavý se narodil 3. prosince 1961 v Plzni. Původně jako obránce hrál v nižších soutěžích za Chotěšov a Plzeň, ale díky angažmá v prvoligových klubech RH Cheb (1980–1990), SK Slavia Praha (1990–1994), FC Petra Drnovice (1994–1997) a FK Viktoria Žižkov (1997–1999) nasbíral rekordních 465 ligových startů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Jaroslav Šilhavý odstartoval trenérskou kariéru po skončení hráčské aktivity ve Viktorii Žižkov, kde se stal asistentem Zdeňka Ščasného a od léta 2002 Vítězslava Lavičky. Poté působil jako asistent Jiřího Kotrby ve Spartě a hlavní kouč B Týmu. V roce 2007 se stal trenérem Kladna, které udržel v první lize, následovalo nepovedené angažmá ve Viktorii Plzeň, v letech 2009-2011 vedl Dynamo České Budějovice.

Jaroslav Šilhavý v létě 2011 nahradil na lavičce Slovanu Liberec Petra Radu a tým dovedl k zisku mistrovského titulu a do šestnáctifinále Evropské ligy. V půli dubna 2014 jej vedení Liberce odvolalo poté, co vyšlo najevo, že se od nové sezony 2014/15 domluvil na trenérském angažmáMiroslavem Peltou, majitelem FK Baumit Jablonec.

Jaroslav Šilhavý působil i u reprezentace. V letech 2003 až 2009 působil u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady.

 

Články o celebritě

Klikatá cesta hrdiny Slavie Ševčíka: Z Jeseníků k mistrovskému gólu Klikatá cesta hrdiny Slavie Ševčíka: Z Jeseníků k mistrovskému gólu Umetená cestička ke slávě? Kdepak, fotbalový příběh Petra Ševčíka je pěkně klikatý. Začínal na vesni... číst článek
Barák z Itálie o koronaviru: Situace není tak vážná, čísla jsou směšná Barák z Itálie o koronaviru: Situace není tak vážná, čísla jsou směšná Fotbalista Lecce Antonín Barák není stoprocentně přesvědčený o správnosti vládních nařízení během ko... číst článek
Saňák otevřeně o Spartě: Jílkovi jsem říkal pravdu. Jaký byl Haškův konec? Saňák otevřeně o Spartě: Jílkovi jsem říkal pravdu. Jaký byl Haškův konec? Přicházeli s vizí. S touhou Spartu konečně pozvednout. Jejich projekt se ale po několika měsících úp... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Nicole Vaidišová Štěpánková
Nicole Vaidišová Štěpánková
zobrazit profil Marek Hamšík
Marek Hamšík
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil Fabian  Cancellara
Fabian Cancellara
zobrazit profil Adam Václavík
Adam Václavík
zobrazit profil Václav Benda
Václav Benda
zobrazit profil Karel Jarolím
Karel Jarolím
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý