Jaroslav Šilhavý

Datum narození: 3.12.1961
Místo narození: Plzeň
Profese: bývalý fotbalista a trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šilhavý je bývalý fotbalový obránce a uznávaný trenér působící na lavičce prvoligového celku FK Baumit Jablonec. Má za sebou mnoho úspěchů.

Jaroslav Šilhavý se narodil 3. prosince 1961 v Plzni. Původně jako obránce hrál v nižších soutěžích za Chotěšov a Plzeň, ale díky angažmá v prvoligových klubech RH Cheb (1980–1990), SK Slavia Praha (1990–1994), FC Petra Drnovice (1994–1997) a FK Viktoria Žižkov (1997–1999) nasbíral rekordních 465 ligových startů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Jaroslav Šilhavý odstartoval trenérskou kariéru po skončení hráčské aktivity ve Viktorii Žižkov, kde se stal asistentem Zdeňka Ščasného a od léta 2002 Vítězslava Lavičky. Poté působil jako asistent Jiřího Kotrby ve Spartě a hlavní kouč B Týmu. V roce 2007 se stal trenérem Kladna, které udržel v první lize, následovalo nepovedené angažmá ve Viktorii Plzeň, v letech 2009-2011 vedl Dynamo České Budějovice.

Jaroslav Šilhavý v létě 2011 nahradil na lavičce Slovanu Liberec Petra Radu a tým dovedl k zisku mistrovského titulu a do šestnáctifinále Evropské ligy. V půli dubna 2014 jej vedení Liberce odvolalo poté, co vyšlo najevo, že se od nové sezony 2014/15 domluvil na trenérském angažmáMiroslavem Peltou, majitelem FK Baumit Jablonec.

Jaroslav Šilhavý působil i u reprezentace. V letech 2003 až 2009 působil u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady.

 

Články o celebritě

Podrazy v Edenu. Kdo škodí Slavii - člověk se zákazem vstupu do kabiny Podrazy v Edenu. Kdo škodí Slavii - člověk se zákazem vstupu do kabiny Největším problémem fotbalové Slavie je muž, který udělal plno chyb, ale šikovně je svedl na trenéra… číst článek
Petržela má strach o Slavii: Hází tam peníze bez kontroly, hrozí katastrofa Petržela má strach o Slavii: Hází tam peníze bez kontroly, hrozí katastrofa Se strachem v neděli do Edenu nepřijde, byť bude se Zlínem v roli jasného outsidera. Na Slavii se Vlastimil… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Diego Maradona
Diego Maradona
zobrazit profil Lukáš Trefil
Lukáš Trefil
zobrazit profil Milan  Michálek
Milan Michálek
zobrazit profil Wayne Rooney
Wayne Rooney
zobrazit profil Rostislav Olesz
Rostislav Olesz
zobrazit profil Markéta Davidová
Markéta Davidová
zobrazit profil Daniel Havel
Daniel Havel
zobrazit profil Adam Polášek
Adam Polášek