Jaroslav Šilhavý | Celebwiki.cz

Jaroslav Šilhavý

Datum narození: 3.12.1961
Místo narození: Plzeň
Profese: bývalý fotbalista a trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šilhavý je bývalý fotbalový obránce a uznávaný trenér působící na lavičce prvoligového celku FK Baumit Jablonec. Má za sebou mnoho úspěchů.

Jaroslav Šilhavý se narodil 3. prosince 1961 v Plzni. Původně jako obránce hrál v nižších soutěžích za Chotěšov a Plzeň, ale díky angažmá v prvoligových klubech RH Cheb (1980–1990), SK Slavia Praha (1990–1994), FC Petra Drnovice (1994–1997) a FK Viktoria Žižkov (1997–1999) nasbíral rekordních 465 ligových startů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Jaroslav Šilhavý odstartoval trenérskou kariéru po skončení hráčské aktivity ve Viktorii Žižkov, kde se stal asistentem Zdeňka Ščasného a od léta 2002 Vítězslava Lavičky. Poté působil jako asistent Jiřího Kotrby ve Spartě a hlavní kouč B Týmu. V roce 2007 se stal trenérem Kladna, které udržel v první lize, následovalo nepovedené angažmá ve Viktorii Plzeň, v letech 2009-2011 vedl Dynamo České Budějovice.

Jaroslav Šilhavý v létě 2011 nahradil na lavičce Slovanu Liberec Petra Radu a tým dovedl k zisku mistrovského titulu a do šestnáctifinále Evropské ligy. V půli dubna 2014 jej vedení Liberce odvolalo poté, co vyšlo najevo, že se od nové sezony 2014/15 domluvil na trenérském angažmáMiroslavem Peltou, majitelem FK Baumit Jablonec.

Jaroslav Šilhavý působil i u reprezentace. V letech 2003 až 2009 působil u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady.

 

Články o celebritě

Lákavá česká příprava na EURO. Ve hře je Severní Amerika i Kostarika! Lákavá česká příprava na EURO. Ve hře je Severní Amerika i Kostarika! Atraktivní i exotické destinace má na mušce česká reprezentace. V březnu, kdy se poprvé sejde od… číst článek
Dánové a Švýcaři slaví postup na EURO. Itálie nasázela Arménii devět gólů Dánové a Švýcaři slaví postup na EURO. Itálie nasázela Arménii devět gólů EURO 2020 už zná 19 účastníků. V pondělních zápasech se vyjasnila situace ve skupině D, kde si postup… číst článek
Sivok o výkyvech i zdravém týmu: Na EURO můžou jet i Dočkal a Hložek Sivok o výkyvech i zdravém týmu: Na EURO můžou jet i Dočkal a Hložek Kvalifikaci zakončil český tým smutnou prohrou v Bulharsku 0:1, nicméně celkově dopadla mise Šilhavého… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Filip Šváb
Filip Šváb
zobrazit profil Petr Ton
Petr Ton
zobrazit profil Jan Skácelík
Jan Skácelík
zobrazit profil Jan Sýkora
Jan Sýkora
zobrazit profil Michel Platini
Michel Platini
zobrazit profil Martin Škoula
Martin Škoula
zobrazit profil Šárka Záhrobská-Strachová
Šárka Záhrobská-Strachová
zobrazit profil Michal  Barinka
Michal Barinka