Jaroslav Šilhavý | Celebwiki.cz

Jaroslav Šilhavý

Datum narození: 3.12.1961
Místo narození: Plzeň
Profese: bývalý fotbalista a trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šilhavý je bývalý fotbalový obránce a uznávaný trenér působící na lavičce prvoligového celku FK Baumit Jablonec. Má za sebou mnoho úspěchů.

Jaroslav Šilhavý se narodil 3. prosince 1961 v Plzni. Původně jako obránce hrál v nižších soutěžích za Chotěšov a Plzeň, ale díky angažmá v prvoligových klubech RH Cheb (1980–1990), SK Slavia Praha (1990–1994), FC Petra Drnovice (1994–1997) a FK Viktoria Žižkov (1997–1999) nasbíral rekordních 465 ligových startů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Jaroslav Šilhavý odstartoval trenérskou kariéru po skončení hráčské aktivity ve Viktorii Žižkov, kde se stal asistentem Zdeňka Ščasného a od léta 2002 Vítězslava Lavičky. Poté působil jako asistent Jiřího Kotrby ve Spartě a hlavní kouč B Týmu. V roce 2007 se stal trenérem Kladna, které udržel v první lize, následovalo nepovedené angažmá ve Viktorii Plzeň, v letech 2009-2011 vedl Dynamo České Budějovice.

Jaroslav Šilhavý v létě 2011 nahradil na lavičce Slovanu Liberec Petra Radu a tým dovedl k zisku mistrovského titulu a do šestnáctifinále Evropské ligy. V půli dubna 2014 jej vedení Liberce odvolalo poté, co vyšlo najevo, že se od nové sezony 2014/15 domluvil na trenérském angažmáMiroslavem Peltou, majitelem FK Baumit Jablonec.

Jaroslav Šilhavý působil i u reprezentace. V letech 2003 až 2009 působil u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady.

 

Články o celebritě

Budoucnost Sigmy? „Gorilka“ Chytil už nemusel hrát, teď složil Spartu Budoucnost Sigmy? „Gorilka“ Chytil už nemusel hrát, teď složil Spartu Trenér Petr Uličný označoval urostlé útočníky, kteří dokážou podržet míč, vyhrát souboj a zaměstnávat… číst článek
Nový kouč Sparty Kotal: náročný odborník, prorazil se třemi obránci Nový kouč Sparty Kotal: náročný odborník, prorazil se třemi obránci Extrémně náročný k sobě a ke svému okolí, mistr taktiky, průkopník tříobráncového systému se silnou… číst článek
Slavia útočí na rekordy! 12 milníků, které mohou červenobílí překonat Slavia útočí na rekordy! 12 milníků, které mohou červenobílí překonat Sezonu nakopla jako smyslů zbavená, celá liga na Slavii kouká z uctivé dálky, každý říká, že titul… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jessica Jislová
Jessica Jislová
zobrazit profil Dominik Simon
Dominik Simon
zobrazit profil Neymar Da Silva Santos Júnior
Neymar Da Silva Santos Júnior
zobrazit profil Martin Škrtel
Martin Škrtel
zobrazit profil Samuel Tate Lancaster
Samuel Tate Lancaster
zobrazit profil Jan Brabec
Jan Brabec
zobrazit profil Karol Kisel
Karol Kisel
zobrazit profil David Rittich
David Rittich