Jaroslav Šilhavý | Celebwiki.cz

Jaroslav Šilhavý

Datum narození: 3. 12. 1961
Místo narození: Plzeň
Profese: bývalý fotbalista a trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šilhavý je bývalý fotbalový obránce a uznávaný trenér působící na lavičce prvoligového celku FK Baumit Jablonec. Má za sebou mnoho úspěchů.

Jaroslav Šilhavý se narodil 3. prosince 1961 v Plzni. Původně jako obránce hrál v nižších soutěžích za Chotěšov a Plzeň, ale díky angažmá v prvoligových klubech RH Cheb (1980–1990), SK Slavia Praha (1990–1994), FC Petra Drnovice (1994–1997) a FK Viktoria Žižkov (1997–1999) nasbíral rekordních 465 ligových startů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Jaroslav Šilhavý odstartoval trenérskou kariéru po skončení hráčské aktivity ve Viktorii Žižkov, kde se stal asistentem Zdeňka Ščasného a od léta 2002 Vítězslava Lavičky. Poté působil jako asistent Jiřího Kotrby ve Spartě a hlavní kouč B Týmu. V roce 2007 se stal trenérem Kladna, které udržel v první lize, následovalo nepovedené angažmá ve Viktorii Plzeň, v letech 2009-2011 vedl Dynamo České Budějovice.

Jaroslav Šilhavý v létě 2011 nahradil na lavičce Slovanu Liberec Petra Radu a tým dovedl k zisku mistrovského titulu a do šestnáctifinále Evropské ligy. V půli dubna 2014 jej vedení Liberce odvolalo poté, co vyšlo najevo, že se od nové sezony 2014/15 domluvil na trenérském angažmáMiroslavem Peltou, majitelem FK Baumit Jablonec.

Jaroslav Šilhavý působil i u reprezentace. V letech 2003 až 2009 působil u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady.

 

Články o celebritě

Gebre Selassie o Brémách i konci v reprezentaci. Kdy se vrátí do Čech? Gebre Selassie o Brémách i konci v reprezentaci. Kdy se vrátí do Čech? Od snové sezony, ve které byl jedním z hlavních článků mistrovského libereckého týmu a pak zazářil n... číst článek
Barák o koronaviru a životu v Itálii: Na trénink s povolením, strach o svatbu Barák o koronaviru a životu v Itálii: Na trénink s povolením, strach o svatbu Do kina ani omylem, do restaurace tak leda pro krabičku na doma. Jih Itálie, Lecce, kde Antonín Bará... číst článek
Česko zná soupeře v Lize národů: opět se Slovenskem i proti Skotsku Česko zná soupeře v Lize národů: opět se Slovenskem i proti Skotsku Čeští fotbalisté se v Lize národů stejně jako předloni utkají se Slovenskem. Dalšími soupeři svěřenc... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Matúš Kozáčik
Matúš Kozáčik
zobrazit profil Ana Ivanovič
Ana Ivanovič
zobrazit profil Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík
zobrazit profil Ondřej Roman
Ondřej Roman
zobrazit profil Robin Hanzl
Robin Hanzl
zobrazit profil Nikola  Zdráhalová
Nikola Zdráhalová
zobrazit profil Veronika Vítková
Veronika Vítková