Jaroslav Šilhavý | Celebwiki.cz

Jaroslav Šilhavý

Datum narození: 3.12.1961
Místo narození: Plzeň
Profese: bývalý fotbalista a trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šilhavý je bývalý fotbalový obránce a uznávaný trenér působící na lavičce prvoligového celku FK Baumit Jablonec. Má za sebou mnoho úspěchů.

Jaroslav Šilhavý se narodil 3. prosince 1961 v Plzni. Původně jako obránce hrál v nižších soutěžích za Chotěšov a Plzeň, ale díky angažmá v prvoligových klubech RH Cheb (1980–1990), SK Slavia Praha (1990–1994), FC Petra Drnovice (1994–1997) a FK Viktoria Žižkov (1997–1999) nasbíral rekordních 465 ligových startů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Jaroslav Šilhavý odstartoval trenérskou kariéru po skončení hráčské aktivity ve Viktorii Žižkov, kde se stal asistentem Zdeňka Ščasného a od léta 2002 Vítězslava Lavičky. Poté působil jako asistent Jiřího Kotrby ve Spartě a hlavní kouč B Týmu. V roce 2007 se stal trenérem Kladna, které udržel v první lize, následovalo nepovedené angažmá ve Viktorii Plzeň, v letech 2009-2011 vedl Dynamo České Budějovice.

Jaroslav Šilhavý v létě 2011 nahradil na lavičce Slovanu Liberec Petra Radu a tým dovedl k zisku mistrovského titulu a do šestnáctifinále Evropské ligy. V půli dubna 2014 jej vedení Liberce odvolalo poté, co vyšlo najevo, že se od nové sezony 2014/15 domluvil na trenérském angažmáMiroslavem Peltou, majitelem FK Baumit Jablonec.

Jaroslav Šilhavý působil i u reprezentace. V letech 2003 až 2009 působil u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady.

 

Články o celebritě

Dočkal o Kangovi, EURO i zranění: Vůči Spartě jsem se cítil provinile Dočkal o Kangovi, EURO i zranění: Vůči Spartě jsem se cítil provinile Nastoupit do prvního soutěžního utkání jara. Tedy už za týden a půl. To je meta, ke které se Bořek… číst článek
Lavička o fotbale v Polsku: Mají tu k Česku respekt, přišel za námi kněz Lavička o fotbale v Polsku: Mají tu k Česku respekt, přišel za námi kněz Celý rok ve službách polského Slasku Wroclaw už má za sebou trenér Vítězslav Lavička. A úspěšný.… číst článek
Plzeňská posila Alvir: Slavia mi nedala šanci, chci být důležitý hráč Plzeňská posila Alvir: Slavia mi nedala šanci, chci být důležitý hráč Byť Marko Alvir poslední tři roky patřil Slavii, neodehrál za ni jediný soutěžní zápas. A už v průběhu… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Rostislav Olesz
Rostislav Olesz
zobrazit profil Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši
zobrazit profil Kristýna Kolocová
Kristýna Kolocová
zobrazit profil David Jessen
David Jessen
zobrazit profil Lukáš Krajíček
Lukáš Krajíček
zobrazit profil David Sklenička
David Sklenička
zobrazit profil Kristína Gavnholt
Kristína Gavnholt
zobrazit profil Michal Birner
Michal Birner