Jaroslav Šilhavý | Celebwiki.cz

Jaroslav Šilhavý

Datum narození: 3.12.1961
Místo narození: Plzeň
Profese: bývalý fotbalista a trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šilhavý je bývalý fotbalový obránce a uznávaný trenér působící na lavičce prvoligového celku FK Baumit Jablonec. Má za sebou mnoho úspěchů.

Jaroslav Šilhavý se narodil 3. prosince 1961 v Plzni. Původně jako obránce hrál v nižších soutěžích za Chotěšov a Plzeň, ale díky angažmá v prvoligových klubech RH Cheb (1980–1990), SK Slavia Praha (1990–1994), FC Petra Drnovice (1994–1997) a FK Viktoria Žižkov (1997–1999) nasbíral rekordních 465 ligových startů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Jaroslav Šilhavý odstartoval trenérskou kariéru po skončení hráčské aktivity ve Viktorii Žižkov, kde se stal asistentem Zdeňka Ščasného a od léta 2002 Vítězslava Lavičky. Poté působil jako asistent Jiřího Kotrby ve Spartě a hlavní kouč B Týmu. V roce 2007 se stal trenérem Kladna, které udržel v první lize, následovalo nepovedené angažmá ve Viktorii Plzeň, v letech 2009-2011 vedl Dynamo České Budějovice.

Jaroslav Šilhavý v létě 2011 nahradil na lavičce Slovanu Liberec Petra Radu a tým dovedl k zisku mistrovského titulu a do šestnáctifinále Evropské ligy. V půli dubna 2014 jej vedení Liberce odvolalo poté, co vyšlo najevo, že se od nové sezony 2014/15 domluvil na trenérském angažmáMiroslavem Peltou, majitelem FK Baumit Jablonec.

Jaroslav Šilhavý působil i u reprezentace. V letech 2003 až 2009 působil u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady.

 

Články o celebritě

Buďte všichni jako Slavia! A ať se dá dohromady i zakletý VAR Buďte všichni jako Slavia! A ať se dá dohromady i zakletý VAR Přesně po roce tyhle řádky píšu ze Špindlu, což je v mých očích hodně zvláštní místo. Minimálně tím,… číst článek
Silvestrovské derby bude poprvé hrát Koller, nechybí opět ani Lafata Silvestrovské derby bude poprvé hrát Koller, nechybí opět ani Lafata Fotbalista Jan Koller si poprvé zahraje Silvestrovské derby internacionálů. V dresu Sparty se proti… číst článek
Vysoká hra Zdeňka Haníka: Trpišovský řekl DOST. Pojďme loupit dál! Vysoká hra Zdeňka Haníka: Trpišovský řekl DOST. Pojďme loupit dál! Již poněkolikáté vás budu atakovat tématem protikladu sobeckého genu a nadosobního-týmového principu.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petra Hynčicová
Petra Hynčicová
zobrazit profil Martina Sáblíková
Martina Sáblíková
zobrazit profil Petr Svoboda
Petr Svoboda
zobrazit profil Ondřej  Bank
Ondřej Bank
zobrazit profil Dzon Delarge
Dzon Delarge
zobrazit profil Lucie Pudilová
Lucie Pudilová
zobrazit profil Radek Šírl
Radek Šírl
zobrazit profil Vendula Frintová
Vendula Frintová