Jaroslav Šilhavý

Datum narození: 3. 12. 1961
Místo narození: Plzeň
Profese: bývalý fotbalista a trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šilhavý je bývalý fotbalový obránce a uznávaný trenér působící na lavičce prvoligového celku FK Baumit Jablonec. Má za sebou mnoho úspěchů.

Jaroslav Šilhavý se narodil 3. prosince 1961 v Plzni. Původně jako obránce hrál v nižších soutěžích za Chotěšov a Plzeň, ale díky angažmá v prvoligových klubech RH Cheb (1980–1990), SK Slavia Praha (1990–1994), FC Petra Drnovice (1994–1997) a FK Viktoria Žižkov (1997–1999) nasbíral rekordních 465 ligových startů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Jaroslav Šilhavý odstartoval trenérskou kariéru po skončení hráčské aktivity ve Viktorii Žižkov, kde se stal asistentem Zdeňka Ščasného a od léta 2002 Vítězslava Lavičky. Poté působil jako asistent Jiřího Kotrby ve Spartě a hlavní kouč B Týmu. V roce 2007 se stal trenérem Kladna, které udržel v první lize, následovalo nepovedené angažmá ve Viktorii Plzeň, v letech 2009-2011 vedl Dynamo České Budějovice.

Jaroslav Šilhavý v létě 2011 nahradil na lavičce Slovanu Liberec Petra Radu a tým dovedl k zisku mistrovského titulu a do šestnáctifinále Evropské ligy. V půli dubna 2014 jej vedení Liberce odvolalo poté, co vyšlo najevo, že se od nové sezony 2014/15 domluvil na trenérském angažmáMiroslavem Peltou, majitelem FK Baumit Jablonec.

Jaroslav Šilhavý působil i u reprezentace. V letech 2003 až 2009 působil u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady.

 

Články o celebritě

Na Ronalda se čekalo. V kolečku jako poslední, zřejmě bez pokuty Na Ronalda se čekalo. V kolečku jako poslední, zřejmě bez pokuty Trénink v Edenu naplánovali na šestou hodinu večerní. Celý portugalský tým už byl nastoupený na tráv... číst článek
Černý jako faktor X? Ofenzivní záložník má z Čechů nejlepší formu Černý jako faktor X? Ofenzivní záložník má z Čechů nejlepší formu Za Twente zvládl v Eredivisii čtyři góly během čtyř dnů, rozhodl velký šlágr s Eindhovenem (2:1). Dá... číst článek
Plzeň čeká prádelna v Baku. A na beku s Jemelkou? Variantou je i Sýkora Plzeň čeká prádelna v Baku. A na beku s Jemelkou? Variantou je i Sýkora PŘÍMO Z BAKU | Svalili dva „kusy“, v evropské kvalifikaci zvládli Helsinky i Tiraspol. Ocitli se blí... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Luboš Hilgert
Luboš Hilgert
zobrazit profil Tomáš Kundrátek
Tomáš Kundrátek
zobrazit profil Pavel Jasanský
Pavel Jasanský
zobrazit profil Kristýna Fleissnerová
Kristýna Fleissnerová
zobrazit profil Zinédine Zidane
Zinédine Zidane
zobrazit profil Patrik Hrošovský
Patrik Hrošovský
zobrazit profil Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová
zobrazit profil Michal Gulaši
Michal Gulaši