Jaroslav Šilhavý | Celebwiki.cz

Jaroslav Šilhavý

Datum narození: 3.12.1961
Místo narození: Plzeň
Profese: bývalý fotbalista a trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šilhavý je bývalý fotbalový obránce a uznávaný trenér působící na lavičce prvoligového celku FK Baumit Jablonec. Má za sebou mnoho úspěchů.

Jaroslav Šilhavý se narodil 3. prosince 1961 v Plzni. Původně jako obránce hrál v nižších soutěžích za Chotěšov a Plzeň, ale díky angažmá v prvoligových klubech RH Cheb (1980–1990), SK Slavia Praha (1990–1994), FC Petra Drnovice (1994–1997) a FK Viktoria Žižkov (1997–1999) nasbíral rekordních 465 ligových startů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Jaroslav Šilhavý odstartoval trenérskou kariéru po skončení hráčské aktivity ve Viktorii Žižkov, kde se stal asistentem Zdeňka Ščasného a od léta 2002 Vítězslava Lavičky. Poté působil jako asistent Jiřího Kotrby ve Spartě a hlavní kouč B Týmu. V roce 2007 se stal trenérem Kladna, které udržel v první lize, následovalo nepovedené angažmá ve Viktorii Plzeň, v letech 2009-2011 vedl Dynamo České Budějovice.

Jaroslav Šilhavý v létě 2011 nahradil na lavičce Slovanu Liberec Petra Radu a tým dovedl k zisku mistrovského titulu a do šestnáctifinále Evropské ligy. V půli dubna 2014 jej vedení Liberce odvolalo poté, co vyšlo najevo, že se od nové sezony 2014/15 domluvil na trenérském angažmáMiroslavem Peltou, majitelem FK Baumit Jablonec.

Jaroslav Šilhavý působil i u reprezentace. V letech 2003 až 2009 působil u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady.

 

Články o celebritě

Šmicer: Stoper z druhé ligy je v reprezentaci málo. Chválil slávisty Šmicer: Stoper z druhé ligy je v reprezentaci málo. Chválil slávisty Střety s fotbalovými giganty Anglií a Brazílií přinesly dvě prohry a drtivé skóre 1:8. Je česká reprezentace… číst článek
Brazilci před Českem vtipkovali. Sterling? No penalty, smál se kouč  Brazilci před Českem vtipkovali. Sterling? No penalty, smál se kouč Tisková konference v Edenu před utkáním s Českem, naplánovaná na šestou hodinu večerní, odstartovala… číst článek
Češi opět v nablýskaném Wembley. Hlavně se z toho nepo..., říká Darida Češi opět v nablýskaném Wembley. Hlavně se z toho nepo..., říká Darida PŘÍMO Z LONDÝNA | Všude kolem je šrumec. Dělníci nezahálejí, nedaleko rekonstruují přilehlou budovu.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Zahustel
Ondřej Zahustel
zobrazit profil Vojtěch Mozík
Vojtěch Mozík
zobrazit profil Vendula Frintová
Vendula Frintová
zobrazit profil Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka
zobrazit profil Martin Fassati
Martin Fassati
zobrazit profil Admir Ljevakovič
Admir Ljevakovič
zobrazit profil Anna Dušková
Anna Dušková
zobrazit profil Jan Kuf
Jan Kuf