Jaroslav Šilhavý | Celebwiki.cz

Jaroslav Šilhavý

Datum narození: 3.12.1961
Místo narození: Plzeň
Profese: bývalý fotbalista a trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šilhavý je bývalý fotbalový obránce a uznávaný trenér působící na lavičce prvoligového celku FK Baumit Jablonec. Má za sebou mnoho úspěchů.

Jaroslav Šilhavý se narodil 3. prosince 1961 v Plzni. Původně jako obránce hrál v nižších soutěžích za Chotěšov a Plzeň, ale díky angažmá v prvoligových klubech RH Cheb (1980–1990), SK Slavia Praha (1990–1994), FC Petra Drnovice (1994–1997) a FK Viktoria Žižkov (1997–1999) nasbíral rekordních 465 ligových startů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Jaroslav Šilhavý odstartoval trenérskou kariéru po skončení hráčské aktivity ve Viktorii Žižkov, kde se stal asistentem Zdeňka Ščasného a od léta 2002 Vítězslava Lavičky. Poté působil jako asistent Jiřího Kotrby ve Spartě a hlavní kouč B Týmu. V roce 2007 se stal trenérem Kladna, které udržel v první lize, následovalo nepovedené angažmá ve Viktorii Plzeň, v letech 2009-2011 vedl Dynamo České Budějovice.

Jaroslav Šilhavý v létě 2011 nahradil na lavičce Slovanu Liberec Petra Radu a tým dovedl k zisku mistrovského titulu a do šestnáctifinále Evropské ligy. V půli dubna 2014 jej vedení Liberce odvolalo poté, co vyšlo najevo, že se od nové sezony 2014/15 domluvil na trenérském angažmáMiroslavem Peltou, majitelem FK Baumit Jablonec.

Jaroslav Šilhavý působil i u reprezentace. V letech 2003 až 2009 působil u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady.

 

Články o celebritě

Trenér nároďáku Šilhavý: kvůli hráčům "utajená" pokuta víc než čtvrt milionu! Trenér nároďáku Šilhavý: kvůli hráčům "utajená" pokuta víc než čtvrt milionu! To byla pálka! Jaroslav Šilhavý (57) má na poslední zápas s Anglií černé vzpomínky. Češi tam v březnu… číst článek
Šilhavý vyléčil „zlobivého“ Jankta. Dřív v mužstvu narážel, teď je oporou Šilhavý vyléčil „zlobivého“ Jankta. Dřív v mužstvu narážel, teď je oporou V ofenzivě se chová vysoce efektivně. I proto je pro reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého v… číst článek
Hovorka odpadl z reprezentace. Asistent: Hrál se sebezapřením Hovorka odpadl z reprezentace. Asistent: Hrál se sebezapřením Slávistická osmička se na reprezentačním srazu smrskla o jednoho člena. Zdravotní problémy nepustily… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kateřina Vojáčková
Kateřina Vojáčková
zobrazit profil Lukáš Hlava
Lukáš Hlava
zobrazit profil Peter Sagan
Peter Sagan
zobrazit profil Jiří Polanský
Jiří Polanský
zobrazit profil Lukáš Masopust
Lukáš Masopust
zobrazit profil Jan Kolář
Jan Kolář
zobrazit profil Karel Nocar
Karel Nocar
zobrazit profil Alina Kabajevová
Alina Kabajevová