Milan Hejduk | Celebwiki.cz

Milan Hejduk

Datum narození: 14.2.1976
Přezdívka: The Duke
Místo narození: Ústí nad Labem
Váha: 86 kg
Výška: 183 cm
Profese: Profesionální hokejista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Milan Hejduk je bývalý český profesionální hokejista, který nastupoval na postu útočníka. Rodák z Ústí nad Labem je olympijským vítězem z roku 1998 a v sezoně 2000/2001 pozvedl nad hlavu i posvátný Stanleyův pohár. Celou svou kariéru v NHL spojil s týmem Colorado Avalanche, kde dělal i kapitána.

Milan Hejduk začal profesionálně hrát hokej v Pardubicích a v roce 1994 byl draftovaný do kanadsko-americké NHL. Po celých čtrnáct sezon byl za oceánem šikovný útočník věrný týmu Colorado Avalanche, kde několik sezon zastával dokonce funkci kapitána.

K Hejdukovým největším úspěchům patří již zmíněné olympijské zlato z Nagana, kam nejdříve odcestoval jako třináctý útočník. Během turnaje ale nahradil nevýrazného Jana Čalouna a Milan Hejduk byl nakonec u zlatého a nejslavnějšího gólu českého hokeje. V památném finále proti Rusku totiž lehce tečoval střelu Petra Svobody bruslí a díky tomu ji ruský brankář nechytil. Český tým vyhrál tímto gólem 1:0 a poprvé v historii získal zlaté olympijské medaile.

Úspěchy slavil Milan Hejduk i v NHL. Kromě Stanley cupu se stal v sezoně 2002/2003 nejlepším střelcem celé NHL a vysloužil si díky tomu vzácnou trofej Maurice Richarda.

Stejně jako třeba další bývalý český hokejista, Richard Šmehlík, se Milan Hejduk rozhodl zůstat po skončení kariéry v Americe, kde má rodinu a provozuje malý zimní stadion, který v Coloradu slouží mládeži. Lední hokej hrají v USA i jeho dvě děti, dvojčata Marek a David.

 

Články o celebritě

Francouz o anabázi před Arizonou i hvězdách: Z MacKinnona padá brada! Francouz o anabázi před Arizonou i hvězdách: Z MacKinnona padá brada! Má před sebou dvě skály. Brána v Coloradu patří Semjonu Varlamovovi s Phillipem Grubauerem. Pavel… číst článek
Pojem pardubický hokej už neexistuje, říká Šejba. Kde vidí problémy? Pojem pardubický hokej už neexistuje, říká Šejba. Kde vidí problémy? Trvá vám minutu, možná minutu a půl, než pochopíte, že pro Jiřího Šejbu je hokej víc než jen práce.… číst článek
Pastrňákova mise: Vzhůru za 50 góly! Vyspěl, musí využít laufu, říká Vrbata Pastrňákova mise: Vzhůru za 50 góly! Vyspěl, musí využít laufu, říká Vrbata V přetrvávajícím období odpadávajícího českého zboží z regálů NHL je to krásný pohled. Slavná liga… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý
zobrazit profil Tomáš Řepka
Tomáš Řepka
zobrazit profil Ondřej Hyman
Ondřej Hyman
zobrazit profil Maria Šarapovová
Maria Šarapovová
zobrazit profil Václav Svěrkoš
Václav Svěrkoš
zobrazit profil Marcel Gecov
Marcel Gecov
zobrazit profil Olga Šplíchalová
Olga Šplíchalová
zobrazit profil Samuel Tate Lancaster
Samuel Tate Lancaster