Milan Hejduk | Celebwiki.cz

Milan Hejduk

Datum narození: 14. 2. 1976
Přezdívka: The Duke
Místo narození: Ústí nad Labem
Váha: 86 kg
Výška: 183 cm
Profese: Profesionální hokejista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Milan Hejduk je bývalý český profesionální hokejista, který nastupoval na postu útočníka. Rodák z Ústí nad Labem je olympijským vítězem z roku 1998 a v sezoně 2000/2001 pozvedl nad hlavu i posvátný Stanleyův pohár. Celou svou kariéru v NHL spojil s týmem Colorado Avalanche, kde dělal i kapitána.

Milan Hejduk začal profesionálně hrát hokej v Pardubicích a v roce 1994 byl draftovaný do kanadsko-americké NHL. Po celých čtrnáct sezon byl za oceánem šikovný útočník věrný týmu Colorado Avalanche, kde několik sezon zastával dokonce funkci kapitána.

K Hejdukovým největším úspěchům patří již zmíněné olympijské zlato z Nagana, kam nejdříve odcestoval jako třináctý útočník. Během turnaje ale nahradil nevýrazného Jana Čalouna a Milan Hejduk byl nakonec u zlatého a nejslavnějšího gólu českého hokeje. V památném finále proti Rusku totiž lehce tečoval střelu Petra Svobody bruslí a díky tomu ji ruský brankář nechytil. Český tým vyhrál tímto gólem 1:0 a poprvé v historii získal zlaté olympijské medaile.

Úspěchy slavil Milan Hejduk i v NHL. Kromě Stanley cupu se stal v sezoně 2002/2003 nejlepším střelcem celé NHL a vysloužil si díky tomu vzácnou trofej Maurice Richarda.

Stejně jako třeba další bývalý český hokejista, Richard Šmehlík, se Milan Hejduk rozhodl zůstat po skončení kariéry v Americe, kde má rodinu a provozuje malý zimní stadion, který v Coloradu slouží mládeži. Lední hokej hrají v USA i jeho dvě děti, dvojčata Marek a David.

 

Články o celebritě

Hemský přijal konec: Těžké, když chcete a nemůžete. Co Pardubice? Hemský přijal konec: Těžké, když chcete a nemůžete. Co Pardubice? Vlastně teprve nyní oficiálně uzavírá hokejovou kariéru. Aleš Hemský uznal, že není šance na návrat.... číst článek
Novinář z Denveru o Hejdukovi: Sláva s Milánkem nic nedělá, nezměnil se Novinář z Denveru o Hejdukovi: Sláva s Milánkem nic nedělá, nezměnil se V šatně Colorada mají pořád svoje jmenovky Patrick Roy, Joe Sakic, Peter Forsberg i Milan Hejduk. Př... číst článek
Hejduk v repre! Ale už jen USA. Taková jsou pravidla, říká otec Milan Hejduk v repre! Ale už jen USA. Taková jsou pravidla, říká otec Milan Před rokem přijeli synové Milana Hejduka na reprezentační kemp U16 do Česka. Ale pravidla jim hrát z... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Hyman
Ondřej Hyman
zobrazit profil David Přibyl
David Přibyl
zobrazit profil Lucie Eckertová
Lucie Eckertová
zobrazit profil Jiří Prskavec
Jiří Prskavec
zobrazit profil Michal Březina
Michal Březina
zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Markéta Vondroušová
Markéta Vondroušová
zobrazit profil Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová