Milan Hejduk | Celebwiki.cz

Milan Hejduk

Datum narození: 14.2.1976
Přezdívka: The Duke
Místo narození: Ústí nad Labem
Váha: 86 kg
Výška: 183 cm
Profese: Profesionální hokejista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Milan Hejduk je bývalý český profesionální hokejista, který nastupoval na postu útočníka. Rodák z Ústí nad Labem je olympijským vítězem z roku 1998 a v sezoně 2000/2001 pozvedl nad hlavu i posvátný Stanleyův pohár. Celou svou kariéru v NHL spojil s týmem Colorado Avalanche, kde dělal i kapitána.

Milan Hejduk začal profesionálně hrát hokej v Pardubicích a v roce 1994 byl draftovaný do kanadsko-americké NHL. Po celých čtrnáct sezon byl za oceánem šikovný útočník věrný týmu Colorado Avalanche, kde několik sezon zastával dokonce funkci kapitána.

K Hejdukovým největším úspěchům patří již zmíněné olympijské zlato z Nagana, kam nejdříve odcestoval jako třináctý útočník. Během turnaje ale nahradil nevýrazného Jana Čalouna a Milan Hejduk byl nakonec u zlatého a nejslavnějšího gólu českého hokeje. V památném finále proti Rusku totiž lehce tečoval střelu Petra Svobody bruslí a díky tomu ji ruský brankář nechytil. Český tým vyhrál tímto gólem 1:0 a poprvé v historii získal zlaté olympijské medaile.

Úspěchy slavil Milan Hejduk i v NHL. Kromě Stanley cupu se stal v sezoně 2002/2003 nejlepším střelcem celé NHL a vysloužil si díky tomu vzácnou trofej Maurice Richarda.

Stejně jako třeba další bývalý český hokejista, Richard Šmehlík, se Milan Hejduk rozhodl zůstat po skončení kariéry v Americe, kde má rodinu a provozuje malý zimní stadion, který v Coloradu slouží mládeži. Lední hokej hrají v USA i jeho dvě děti, dvojčata Marek a David.

 

Články o celebritě

Fotbalista Zelenka lákal na hokejové legendy. Kdo a proč mu odřekl? Fotbalista Zelenka lákal na hokejové legendy. Kdo a proč mu odřekl? Dlouhá fronta z nákupního centra až ven za roh. Na štrúdl lidí nevěřícně koukali návštěvníci z Rakouska,… číst článek
V bruslích pálili z voleje. Hokejisté si na ledě zkusili fotbalovou střelnici V bruslích pálili z voleje. Hokejisté si na ledě zkusili fotbalovou střelnici Fotbal a hokej se spojil v nevšední kombinaci. Před blížícím se začátkem nové sezony FORTUNA:LIGY… číst článek
Po české době ruská nadvláda. Jak se Ovečkin a spol. měnili a obsadili NHL? Po české době ruská nadvláda. Jak se Ovečkin a spol. měnili a obsadili NHL? V éře kolem Nagana sedli na trůn v NHL Češi. Jaromír Jágr s Dominikem Haškem získávali nejprestižnější… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Hruška
David Hruška
zobrazit profil Aleš Píša
Aleš Píša
zobrazit profil Michal  Balner
Michal Balner
zobrazit profil Jan Micka
Jan Micka
zobrazit profil Rostislav Kadlec
Rostislav Kadlec
zobrazit profil Tomáš Jun
Tomáš Jun
zobrazit profil Šárka Záhrobská-Strachová
Šárka Záhrobská-Strachová
zobrazit profil Lionel Messi
Lionel Messi