Nikola Sudová | Celebwiki.cz

Nikola Sudová

Datum narození: 17.3.1982
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Váha: 54 kg
Výška: 162 cm
Profese: lyžařka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová, jejíž specializací je jízda v boulích, hájila české barvy na olympijských hrách čtyřikrát – v Salt Lake City, Turínu, Vancouveru a Soči.

Největší rozruch vzbudila boulařka Nikola Sudová v roce 2010, kdy odjela na olympijský závod ve Vancouveru i přesto, že si měsíc před olympiádou přetrhla křížový vaz v koleni. Do Kanady odletěla s ortézou vyrobenou přesně na míru a jako jedna z nejlepších ve své kategorii hodlala zaútočit na medaili. Skutečně postoupila do finále, a to jako jediná z trojice českých reprezentantek. I když nakonec obsadila Nikola Sudová až 16. místo, přesto si vysloužila obdiv svých fanoušků.

Největší úspěchy, které si Nikola Sudová připsala: stříbro v roce 2005 a bronz v roce 2009 na mistrovství světa v jízdě v boulích. Na ZOH 2002 v Salt Lake City byla devatenáctá, v roce 2006 v Turíně skončila šestá. V roce 2014 vyrazila na ZOH do Soči.

Trenérem Nikoly Sudové je bývalý reprezentant v lyžování Radek Herot. Akrobatickému lyžování se věnuje i Šárka Sudová, mladší sestra Nikoly.

Podle Nikoly Sudové byl pokřtěn vrtulník letecké záchranné služby v Jihomoravském kraji. Byla mu přidělena mezinárodní imatrikulační značka OK-NIK.

 

Články o celebritě

Sudovou čeká jízda o vše: Pod tlakem se mi jezdí líp, hlásí bojovně Sudovou čeká jízda o vše: Pod tlakem se mi jezdí líp, hlásí bojovně Jedna desetina bodu. Tolik dělilo českou reprezentantku Nikolu Sudovou od přímého postupu do finále… číst článek
Česká naděje pro Soči: Nikola Sudová (akrobatické lyžování) Česká naděje pro Soči: Nikola Sudová (akrobatické lyžování) Její sport není tolik v centru dění jako například alpské lyžování, přesto i na ní budou upřeny zraky… číst článek
Zeman vyzkoušel olympijskou bundu. Do Soči poletí 85 sportovců Zeman vyzkoušel olympijskou bundu. Do Soči poletí 85 sportovců FOTO + VIDEO | Vybráno, seznam olympioniků je téměř hotový. Česká výprava do Soči bude čítat nejméně… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Dagmar Damková
Dagmar Damková
zobrazit profil Lukáš Krpálek
Lukáš Krpálek
zobrazit profil Ronda Rousey
Ronda Rousey
zobrazit profil Jan Charouz
Jan Charouz
zobrazit profil Šárka Pančochová
Šárka Pančochová
zobrazit profil Milan Doudera
Milan Doudera
zobrazit profil David Sklenička
David Sklenička
zobrazit profil Lucie Anovčínová
Lucie Anovčínová