Šárka Pančochová

Datum narození: 1. 11. 1990
Přezdívka: Sharky
Místo narození: Uherský Brod
Váha: 55 kg
Výška: 159 cm
Profese: snowboardistka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Snowboardistka Šárka Pančochová, juniorská mistrině světa v Big Air, která si říká Sarka Panc, protože jí jméno na závodech vždy zkomolí, se kvalifikovala na ZOH v Jižní Koreji 2018.

Se snowboardingem Šárka Pančochová začala ve 12 letech a už o tři roky později si jí všimli sponzoři, díky nimž se její kariéra prudce změnila. V roce 2007 se poprvé postavila na start v závodech evropského poháru. Její hlavní kategorií je U-rampa a slopestyle, disciplína zahrnující triky při skocích, sjíždění po zábradlích a nejrůznějších překážkách. Její sebevědomí a dravost jí vynesly přiléhavou přezdívku Sharky, což lze přeložit jako žraločice.

ŠÁRKA PANČOCHOVÁ: ČŮRÁM JEDINĚ S VÝHLEDEM

Ještě jako juniorka Šárka Pančochová vyhrála zlatou medaili na MS 2008 v kategorii Big Air. V dospělé soutěži pak navázala dalšími medailemi. Z MS 2011 ve španělském La Moline přivezla stříbro a stejný kov vybojovala na Winter X Games 2013 v Aspenu. Kromě toho sklízí jedno ocenění za druhým na domácí půdě. Z evropských pohárů má ve sbírce hned několik medailí.

Jako jedna ze žhavých českých medailových nadějí se Šárka Pančochová zúčastnila ZOH ve Vancouveru 2010. Jízda jí ale nevyšla, a tak na U-rampě skončila na 14. místě. Smůlu měla i při letním soustředění na ZOH v Soči 2014. Narušilo ho zranění, kvůli kterému musela trénink na rampě na nějakou dobu vypustit. V Soči obsadila páté místo. Nominovala se též na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

O ŠÁRCE PANČOCHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Sportovkyně Šárka Pančochová se dala dohromady s partou profesionálních snowboardistek, a to Chanelle Sladicsovou, Jamie Andersonovou, Kjersti Buaasovou a Marie-France Royovou, říkají si One Life a snaží se díky své popularitě inspirovat lidi, aby se chovali lépa k životnímu prostředí a užívali si život na plno.

Snowboardistka Šárka Pančochová si říká Sarka Panc, protože jí jméno na závodech vždycky zkomolí.

V červenci 2019 Šárka Pančochová požádala o roku svou partnerku Kaileen Lareeovou. Nadšená Američanka řekla ANO.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Co ukázal rok 2019: Nahá Samková, močící legenda NBA i odhalený rozkrok! Co ukázal rok 2019: Nahá Samková, močící legenda NBA i odhalený rozkrok! Chtěně i nechtěně se podělili o své přednosti. Řada slavných sportovců i jejich partnerek se v roce ... číst článek
Proč snowboardistka Pančochová opustila americkou snoubenku? Proč snowboardistka Pančochová opustila americkou snoubenku? Tady se cítí jako v ráji. Snowboardistka Šárka Pančochová (28) je pořád na cestách, ale pokud si můž... číst článek
Snowboardistka Pančochová znovu šokuje! Nahé objetí se snoubenkou Snowboardistka Pančochová znovu šokuje! Nahé objetí se snoubenkou Za svou lásku ani tělo se nestydí. Snowboardistka Šárka Pančochová se nafotila, jak se objímá se svo... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Železný
Jan Železný
zobrazit profil Ladislav Krejčí
Ladislav Krejčí
zobrazit profil Dominik Volek
Dominik Volek
zobrazit profil Vendula Frintová
Vendula Frintová
zobrazit profil Karel Nocar
Karel Nocar
zobrazit profil Vojtěch Štursa
Vojtěch Štursa
zobrazit profil Karel Abraham
Karel Abraham
zobrazit profil Radoslav Kováč
Radoslav Kováč