Šárka Pančochová | Celebwiki.cz

Šárka Pančochová

Datum narození: 1.11.1990
Přezdívka: Sharky
Místo narození: Uherský Brod
Váha: 55 kg
Výška: 159 cm
Profese: snowboardistka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Snowboardistka Šárka Pančochová, juniorská mistrině světa v Big Air, která si říká Sarka Panc, protože jí jméno na závodech vždy zkomolí, se kvalifikovala na ZOH v Jižní Koreji 2018.

Se snowboardingem Šárka Pančochová začala ve 12 letech a už o tři roky později si jí všimli sponzoři, díky nimž se její kariéra prudce změnila. V roce 2007 se poprvé postavila na start v závodech evropského poháru. Její hlavní kategorií je U-rampa a slopestyle, disciplína zahrnující triky při skocích, sjíždění po zábradlích a nejrůznějších překážkách. Její sebevědomí a dravost jí vynesly přiléhavou přezdívku Sharky, což lze přeložit jako žraločice.

ŠÁRKA PANČOCHOVÁ: ČŮRÁM JEDINĚ S VÝHLEDEM

Ještě jako juniorka Šárka Pančochová vyhrála zlatou medaili na MS 2008 v kategorii Big Air. V dospělé soutěži pak navázala dalšími medailemi. Z MS 2011 ve španělském La Moline přivezla stříbro a stejný kov vybojovala na Winter X Games 2013 v Aspenu. Kromě toho sklízí jedno ocenění za druhým na domácí půdě. Z evropských pohárů má ve sbírce hned několik medailí.

Jako jedna ze žhavých českých medailových nadějí se Šárka Pančochová zúčastnila ZOH ve Vancouveru 2010. Jízda jí ale nevyšla, a tak na U-rampě skončila na 14. místě. Smůlu měla i při letním soustředění na ZOH v Soči 2014. Narušilo ho zranění, kvůli kterému musela trénink na rampě na nějakou dobu vypustit. V Soči obsadila páté místo. Nominovala se též na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

O ŠÁRCE PANČOCHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Sportovkyně Šárka Pančochová se dala dohromady s partou profesionálních snowboardistek, a to Chanelle Sladicsovou, Jamie Andersonovou, Kjersti Buaasovou a Marie-France Royovou, říkají si One Life a snaží se díky své popularitě inspirovat lidi, aby se chovali lépa k životnímu prostředí a užívali si život na plno.

Snowboardistka Šárka Pančochová si říká Sarka Panc, protože jí jméno na závodech vždycky zkomolí.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Závod, který potrápil Pančochovou: Byl o tom, kdo přežije, zní ostrá kritika Závod, který potrápil Pančochovou: Byl o tom, kdo přežije, zní ostrá kritika Ukázka nejlepších snowboardistek světa? Ne, spíše boj o zdraví. Pondělní finále slopestylu žen připomínalo… číst článek
Pančochová odmítla létající cirkus a zastavila: Dala bych si hroznou hranu Pančochová odmítla létající cirkus a zastavila: Dala bych si hroznou hranu PŘÍMO Z PCHJONGČCHANGU | Bylo teď, anebo nikdy. Snowboardistka Šárka Pančochová měla… číst článek
Program olympiády: České vrcholy na ZOH 2018 v Koreji, co a kdy sledovat? Program olympiády: České vrcholy na ZOH 2018 v Koreji, co a kdy sledovat? KOMPLETNÍ TELEVIZNÍ PROGRAM | Zimní olympijské hry v korejském Pchjongčchangu odstartovaly v pátek… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil José Mourinho
José Mourinho
zobrazit profil Martin Nečas
Martin Nečas
zobrazit profil Jakub Havlín
Jakub Havlín
zobrazit profil David Pavelka
David Pavelka
zobrazit profil Tereza Smitková
Tereza Smitková
zobrazit profil Michal Krčmář
Michal Krčmář
zobrazit profil Michal  Balner
Michal Balner
zobrazit profil Antonín Panenka
Antonín Panenka