Anna Kurnikovová | Celebwiki.cz

Anna Kurnikovová

Datum narození: 7.6.1981
Místo narození: Moskva, SSSR
Váha: 56 kg
Výška: 173 cm
Profese: tenistka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Anna Kurnikovová je bývalá ruská profesionální tenistka a modelka. Je nejslavnější tenistkou, která nikdy nedokázala zvítězit v singlovém turnaji WTA.

Anna Kurnikovová se narodila 7. června 1981 v Moskvě do sportovně založené rodiny. Jejím otcem byl Sergei Kurnikov, šampión v řecko-římském zápase a později univerzitní profesor. Její matka Alla byla běžkyně na 400 metrů. Anna má mladšího bratra Allana, který je úspěšným golfistou.

Anna Kurnikovová v mládežnických kategoriích zářila a v roce 1995 vstupovala na profesionální okruh jako jasná budoucí světová jednička. Na okruhu ITF vyhrála 2 turnaje. V singlovém žebříčku WTA se dostala Kurnikovová maximálně na 8. místo a i přes vysoký počet finálových účastí nikdy nevyhrála žádný turnaj pořádaný touto organizací.

Anna Kurnikovová zářila spíše ve čtyřhře, kde vytvořila obávanou dvojici půvabných tenistek s Martinou Hingisovou. S tou si připsala dva triumfy na Australian Open (1999, 2002), grandslamové finále na French Open (1999) a dvě vítězství na Turnaji mistryň (1999, 2000). Dne 22. listopadu 1999 se Kurnikovová dokonce stala světovou jedničku ve čtyřhře. Kariéru ukončila v roce 2003.

Anna Kurnikovová byla spíše známá svou krásou a modelingem. Stala se tváří značek Adidas, Omega či Lycos. Časopis People v roce 1998 dokonce Kurnikovovou zařadil mezi 50 nejkrásnějších žen světa. V roce 2011 se stala součástí americké reality show Ten, kdo nejvíc zhubne.

Anna Kurnikovová byla krátce vdaná za ruského hokejistu Sergeje Fjodorova. Její jméno bylo spojováno i s jiným hokejistou, Pavlem Burem. Od roku 2001 je se španělským zpěvákem Enriquem Iglesiasem. V říjnu 2013 se sice spekulovalo, že se dvojice rozešla, ale nyní to znovu vypadá, že se usmířili.

 

Články o celebritě

Španělský fešák Enrique Iglesias je v Praze! Bude tady zpívat a slavit Španělský fešák Enrique Iglesias je v Praze! Bude tady zpívat a slavit Popová hvězda Enrique Iglesias je od nedělního odpoledne v Praze. V české metropoli ho čekají hned… číst článek
Byla vůbec těhotná? Kurnikovová má po porodu dvojčat perfektní postavu Byla vůbec těhotná? Kurnikovová má po porodu dvojčat perfektní postavu To snad ani není pravda. Bývalá tenisová hvězda Anna Kurnikovová (36) loni v prosinci porodila dvojčata… číst článek
Enrique Iglesias chystá narozeninový mejdan v Česku: Přiveze i dvojčata! Enrique Iglesias chystá narozeninový mejdan v Česku: Přiveze i dvojčata! Natolik si zamiloval českou metropoli, že se u nás chystá oslavit i své nadcházející 43. narozeniny.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Železný
Jan Železný
zobrazit profil Petr Sýkora
Petr Sýkora
zobrazit profil Lance Armstrong
Lance Armstrong
zobrazit profil Vítězslav Veselý
Vítězslav Veselý
zobrazit profil Ája Vrzáňová
Ája Vrzáňová
zobrazit profil Adam Sebastian Helcelet
Adam Sebastian Helcelet
zobrazit profil Ladislav Krejčí
Ladislav Krejčí
zobrazit profil Milan Baroš
Milan Baroš