Anna Kurnikovová | Celebwiki.cz

Anna Kurnikovová

Datum narození: 7.6.1981
Místo narození: Moskva, SSSR
Váha: 56 kg
Výška: 173 cm
Profese: tenistka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Anna Kurnikovová je bývalá ruská profesionální tenistka a modelka. Je nejslavnější tenistkou, která nikdy nedokázala zvítězit v singlovém turnaji WTA.

Anna Kurnikovová se narodila 7. června 1981 v Moskvě do sportovně založené rodiny. Jejím otcem byl Sergei Kurnikov, šampión v řecko-římském zápase a později univerzitní profesor. Její matka Alla byla běžkyně na 400 metrů. Anna má mladšího bratra Allana, který je úspěšným golfistou.

Anna Kurnikovová v mládežnických kategoriích zářila a v roce 1995 vstupovala na profesionální okruh jako jasná budoucí světová jednička. Na okruhu ITF vyhrála 2 turnaje. V singlovém žebříčku WTA se dostala Kurnikovová maximálně na 8. místo a i přes vysoký počet finálových účastí nikdy nevyhrála žádný turnaj pořádaný touto organizací.

Anna Kurnikovová zářila spíše ve čtyřhře, kde vytvořila obávanou dvojici půvabných tenistek s Martinou Hingisovou. S tou si připsala dva triumfy na Australian Open (1999, 2002), grandslamové finále na French Open (1999) a dvě vítězství na Turnaji mistryň (1999, 2000). Dne 22. listopadu 1999 se Kurnikovová dokonce stala světovou jedničku ve čtyřhře. Kariéru ukončila v roce 2003.

Anna Kurnikovová byla spíše známá svou krásou a modelingem. Stala se tváří značek Adidas, Omega či Lycos. Časopis People v roce 1998 dokonce Kurnikovovou zařadil mezi 50 nejkrásnějších žen světa. V roce 2011 se stala součástí americké reality show Ten, kdo nejvíc zhubne.

Anna Kurnikovová byla krátce vdaná za ruského hokejistu Sergeje Fjodorova. Její jméno bylo spojováno i s jiným hokejistou, Pavlem Burem. Od roku 2001 je se španělským zpěvákem Enriquem Iglesiasem. V říjnu 2013 se sice spekulovalo, že se dvojice rozešla, ale nyní to znovu vypadá, že se usmířili.

 

Články o celebritě

Tenisová hvězda Kurnikovová vrátila čas. Proklatě sexy i v 37 letech! Tenisová hvězda Kurnikovová vrátila čas. Proklatě sexy i v 37 letech! Ona snad oklamala čas! Ruská tenisová diva Anna Kurnikovová si v sedmatřiceti letech po čase opět… číst článek
Dala se na chlast? Krásnou a slavnou bývalou tenistku načapali s hromadou alkoholu! Dala se na chlast? Krásnou a slavnou bývalou tenistku načapali s hromadou alkoholu! Nebyla by první ani poslední. Sportovců, kteří mají problém s alkoholem, jsou mraky. Je to i případ… číst článek
Jako lolitka: Kurniková (36) v akci! Jako lolitka: Kurniková (36) v akci! Byla za sexy lolitku. Stačilo, aby na kurtu pohodila dlouhým blonďatým copem a u nohou jí klečely… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Palát
Ondřej Palát
zobrazit profil Tomáš Portyk
Tomáš Portyk
zobrazit profil Barbora Kodedová
Barbora Kodedová
zobrazit profil Albiach Roger Néstor
Albiach Roger Néstor
zobrazit profil Petr Nedvěd
Petr Nedvěd
zobrazit profil Michal Kadlec
Michal Kadlec
zobrazit profil Václav Eiselt
Václav Eiselt
zobrazit profil Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec