Maria Šarapovová | Celebwiki.cz

Maria Šarapovová

Datum narození: 19. 4. 1987
Místo narození: Ňagaň, SSSR
Váha: 59 kg
Výška: 188 cm
Profese: tenistka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Maria Šarapovová je ruská profesionální tenistka, stříbrná olympijská medailistka a držitelka kariérního Grand Slamu. Patří mezi nejkrásnější hráčky na okruhu.

Maria Šarapovová se narodila 19. dubna 1987 a tenisové nadání u ní bylo patrné velmi brzy. V řijnu 1993 tehdy šestiletá Maria hrála se silným zaujetím tenis při turnaji Kremling Cup v Moskvě. Jejich propracovaných úderů si všimla hvězda světového formátu Martina Navrátilová, která otci Marie sdělila své přesvědčení, že jeho blonďatá dcerka má obrovský talent.

Maria Šarapovová se tedy s otcem vydala do Ameriky, kde od roku 1994 nepřetržitě žili. Po různých problémech se Maria v devíti letech dostala, díky stipendiu, na akademii Nicka Bollettieriho v Brandentonu na Floridě. Zde trénovala i Nicole Vaidišová. Cesta na vrchol mohla začít.

Maria Šarapovová podávala v mládežnických kategoriích skvělé výkony a profesionálkou se stala v pouhých 14 letech v roce 2001. Díky svému silovému stylu hry, dobrému pohybu, ale především díky své výšce a neustálé dřině se stala Maria skvělou hráčkou.

Maria Šarapovová se poprvé stala světovou jedničkou 22. srpna 2005, od té doby se na 1. příčku vrátila čtyřikrát. Je držitelkou kariérního Grand Slamu, když zvítězila postupně ve Wimbledonu (2004), na US Open (2006), Australian Open (2008) a dvakrát na French Open (2012, 2014).

Maria Šarapovová patří mezi nejhlasitější hráčky na okruhu. Intenzita jejích výkřiků dosahuje až 105 decibelů, čímž se vyrovná zvuku sirény. Šarapovová se věnuje také charitativní činnosti, reklamě a modelingu. Patří k nejlépe placeným sportovkyním světa. Jejím přítelem je bulharský tenista Grigor Dimitrov, kterého také chodí podporovat na zápasy. 

 

Články o celebritě

Z tenistky šperkařkou! Benešová o životě po kariéře: Jsem teď šťastnější Z tenistky šperkařkou! Benešová o životě po kariéře: Jsem teď šťastnější Mít nadhled jak dnes, mohla být prý lepší a především spokojenější tenistkou. Přesto Iveta Benešová ... číst článek
Šarapovová: ze Sibiře ke slávě i pádu. Objev Navrátilové, Serenina nenávist Šarapovová: ze Sibiře ke slávě i pádu. Objev Navrátilové, Serenina nenávist Od té doby, co šokovala svět, když v pouhých 17 letech porazila Serenu Williamsovou a stala se wimbl... číst článek
Miliardářka Šarapovová důchodkyní. A teď? Pohoda v dechberoucím luxusu! Miliardářka Šarapovová důchodkyní. A teď? Pohoda v dechberoucím luxusu! Pětinásobná grandslamová šampionka a vítězka 36 turnajů na okruhu WTA Maria Šarapovová (32) ukončila... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Berndt
Ondřej Berndt
zobrazit profil Martin Erat
Martin Erat
zobrazit profil Sebastian Vettel
Sebastian Vettel
zobrazit profil Michel Platini
Michel Platini
zobrazit profil Novak Djokovič
Novak Djokovič
zobrazit profil Miroslav Vraštil
Miroslav Vraštil
zobrazit profil Luboš Hilgert ml.
Luboš Hilgert ml.
zobrazit profil Věra Čáslavská
Věra Čáslavská