Maria Šarapovová | Celebwiki.cz

Maria Šarapovová

Datum narození: 19.4.1987
Místo narození: Ňagaň, SSSR
Váha: 59 kg
Výška: 188 cm
Profese: tenistka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Maria Šarapovová je ruská profesionální tenistka, stříbrná olympijská medailistka a držitelka kariérního Grand Slamu. Patří mezi nejkrásnější hráčky na okruhu.

Maria Šarapovová se narodila 19. dubna 1987 a tenisové nadání u ní bylo patrné velmi brzy. V řijnu 1993 tehdy šestiletá Maria hrála se silným zaujetím tenis při turnaji Kremling Cup v Moskvě. Jejich propracovaných úderů si všimla hvězda světového formátu Martina Navrátilová, která otci Marie sdělila své přesvědčení, že jeho blonďatá dcerka má obrovský talent.

Maria Šarapovová se tedy s otcem vydala do Ameriky, kde od roku 1994 nepřetržitě žili. Po různých problémech se Maria v devíti letech dostala, díky stipendiu, na akademii Nicka Bollettieriho v Brandentonu na Floridě. Zde trénovala i Nicole Vaidišová. Cesta na vrchol mohla začít.

Maria Šarapovová podávala v mládežnických kategoriích skvělé výkony a profesionálkou se stala v pouhých 14 letech v roce 2001. Díky svému silovému stylu hry, dobrému pohybu, ale především díky své výšce a neustálé dřině se stala Maria skvělou hráčkou.

Maria Šarapovová se poprvé stala světovou jedničkou 22. srpna 2005, od té doby se na 1. příčku vrátila čtyřikrát. Je držitelkou kariérního Grand Slamu, když zvítězila postupně ve Wimbledonu (2004), na US Open (2006), Australian Open (2008) a dvakrát na French Open (2012, 2014).

Maria Šarapovová patří mezi nejhlasitější hráčky na okruhu. Intenzita jejích výkřiků dosahuje až 105 decibelů, čímž se vyrovná zvuku sirény. Šarapovová se věnuje také charitativní činnosti, reklamě a modelingu. Patří k nejlépe placeným sportovkyním světa. Jejím přítelem je bulharský tenista Grigor Dimitrov, kterého také chodí podporovat na zápasy. 

 

Články o celebritě

Co (ne)víte o hvězdě Strýcové: Kurzy vaření, táta »perníkář« i líbačka na veřejnosti! Co (ne)víte o hvězdě Strýcové: Kurzy vaření, táta »perníkář« i líbačka na veřejnosti! Tak jako je pestrý její tenis, má různobarevný i život. Semifinalistka letošního Wimbledonu Barbora… číst článek
Strýcová nikdy nesundá nohu z plynu. Ostatní by se od ní mohli učit Strýcová nikdy nesundá nohu z plynu. Ostatní by se od ní mohli učit PŘÍMO Z LONDÝNA | Když se Barbora Strýcová dozvěděla, jak Bernard Tomic odflákl první kolo Wimbledonu,… číst článek
Los Wimbledonu: Na koho jdou Češky či Berdych, semifinále Federer - Nadal? Los Wimbledonu: Na koho jdou Češky či Berdych, semifinále Federer - Nadal? České tenistky jsou znovu mezi favoritkami grandslamu. V lednu hrála finále Australian Open Petra… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Sidney Crosby
Sidney Crosby
zobrazit profil Jiří Dopita
Jiří Dopita
zobrazit profil Iveta Vacenovská
Iveta Vacenovská
zobrazit profil Bohumil Pikhart
Bohumil Pikhart
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil Filip Šváb
Filip Šváb
zobrazit profil Jan Vetešník
Jan Vetešník
zobrazit profil Ana Ivanovič
Ana Ivanovič