Maria Šarapovová

Datum narození: 19. 4. 1987
Místo narození: Ňagaň, SSSR
Váha: 59 kg
Výška: 188 cm
Profese: tenistka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Maria Šarapovová je ruská profesionální tenistka, stříbrná olympijská medailistka a držitelka kariérního Grand Slamu. Patří mezi nejkrásnější hráčky na okruhu.

Maria Šarapovová se narodila 19. dubna 1987 a tenisové nadání u ní bylo patrné velmi brzy. V řijnu 1993 tehdy šestiletá Maria hrála se silným zaujetím tenis při turnaji Kremling Cup v Moskvě. Jejich propracovaných úderů si všimla hvězda světového formátu Martina Navrátilová, která otci Marie sdělila své přesvědčení, že jeho blonďatá dcerka má obrovský talent.

Maria Šarapovová se tedy s otcem vydala do Ameriky, kde od roku 1994 nepřetržitě žili. Po různých problémech se Maria v devíti letech dostala, díky stipendiu, na akademii Nicka Bollettieriho v Brandentonu na Floridě. Zde trénovala i Nicole Vaidišová. Cesta na vrchol mohla začít.

Maria Šarapovová podávala v mládežnických kategoriích skvělé výkony a profesionálkou se stala v pouhých 14 letech v roce 2001. Díky svému silovému stylu hry, dobrému pohybu, ale především díky své výšce a neustálé dřině se stala Maria skvělou hráčkou.

Maria Šarapovová se poprvé stala světovou jedničkou 22. srpna 2005, od té doby se na 1. příčku vrátila čtyřikrát. Je držitelkou kariérního Grand Slamu, když zvítězila postupně ve Wimbledonu (2004), na US Open (2006), Australian Open (2008) a dvakrát na French Open (2012, 2014).

Maria Šarapovová patří mezi nejhlasitější hráčky na okruhu. Intenzita jejích výkřiků dosahuje až 105 decibelů, čímž se vyrovná zvuku sirény. Šarapovová se věnuje také charitativní činnosti, reklamě a modelingu. Patří k nejlépe placeným sportovkyním světa. Jejím přítelem je bulharský tenista Grigor Dimitrov, kterého také chodí podporovat na zápasy. 

 

Články o celebritě

Osobní setkání se sportovní hvězdou? Za návštěvu miliony! Kdo chce nejvíc? Osobní setkání se sportovní hvězdou? Za návštěvu miliony! Kdo chce nejvíc? Darovat namísto hmotné věci zážitek je často k nezaplacení. V případě, že se rozhodnete někomu zapla... číst článek
Sexy finalistky US Open ohromily módou. Extravagantní Ósakaová i Serena jako plameňák! Sexy finalistky US Open ohromily módou. Extravagantní Ósakaová i Serena jako plameňák! Po posledním grandslamu sezony je na čase, aby se hvězdy tenisového nebe na chvíli oprostily od něko... číst článek
Krásné gesto Rusky Šarapovové: Poklonila se české vlajkonošce Kvitové! Krásné gesto Rusky Šarapovové: Poklonila se české vlajkonošce Kvitové! Tak tohle Petru Kvitovou (31) jistě potěšilo. Na slavnostním zahájení olympijských her v Tokiu se jí... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Veselý
Jiří Veselý
zobrazit profil Roger Federer
Roger Federer
zobrazit profil Kateřina Kudějová
Kateřina Kudějová
zobrazit profil Katina Papadopulosová
Katina Papadopulosová
zobrazit profil Mark Cavendish
Mark Cavendish
zobrazit profil Mohamed Salah
Mohamed Salah
zobrazit profil Ondřej Hodboď
Ondřej Hodboď