Maria Šarapovová | Celebwiki.cz

Maria Šarapovová

Datum narození: 19.4.1987
Místo narození: Ňagaň, SSSR
Váha: 59 kg
Výška: 188 cm
Profese: tenistka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Maria Šarapovová je ruská profesionální tenistka, stříbrná olympijská medailistka a držitelka kariérního Grand Slamu. Patří mezi nejkrásnější hráčky na okruhu.

Maria Šarapovová se narodila 19. dubna 1987 a tenisové nadání u ní bylo patrné velmi brzy. V řijnu 1993 tehdy šestiletá Maria hrála se silným zaujetím tenis při turnaji Kremling Cup v Moskvě. Jejich propracovaných úderů si všimla hvězda světového formátu Martina Navrátilová, která otci Marie sdělila své přesvědčení, že jeho blonďatá dcerka má obrovský talent.

Maria Šarapovová se tedy s otcem vydala do Ameriky, kde od roku 1994 nepřetržitě žili. Po různých problémech se Maria v devíti letech dostala, díky stipendiu, na akademii Nicka Bollettieriho v Brandentonu na Floridě. Zde trénovala i Nicole Vaidišová. Cesta na vrchol mohla začít.

Maria Šarapovová podávala v mládežnických kategoriích skvělé výkony a profesionálkou se stala v pouhých 14 letech v roce 2001. Díky svému silovému stylu hry, dobrému pohybu, ale především díky své výšce a neustálé dřině se stala Maria skvělou hráčkou.

Maria Šarapovová se poprvé stala světovou jedničkou 22. srpna 2005, od té doby se na 1. příčku vrátila čtyřikrát. Je držitelkou kariérního Grand Slamu, když zvítězila postupně ve Wimbledonu (2004), na US Open (2006), Australian Open (2008) a dvakrát na French Open (2012, 2014).

Maria Šarapovová patří mezi nejhlasitější hráčky na okruhu. Intenzita jejích výkřiků dosahuje až 105 decibelů, čímž se vyrovná zvuku sirény. Šarapovová se věnuje také charitativní činnosti, reklamě a modelingu. Patří k nejlépe placeným sportovkyním světa. Jejím přítelem je bulharský tenista Grigor Dimitrov, kterého také chodí podporovat na zápasy. 

 

Články o celebritě

Šarapovová řekla dost! Ruská kráska končí kariéru, dojemně se loučila Šarapovová řekla dost! Ruská kráska končí kariéru, dojemně se loučila Definitivní sbohem! Pětinásobná grandslamová vítězka a někdejší světová jednička Maria Šarapovová… číst článek
Šarapovová, světové číslo 366. Hvězda se propadá, přijde její konec? Šarapovová, světové číslo 366. Hvězda se propadá, přijde její konec? Potřetí za sebou prohrála v úvodním grandslamovém kole, v žebříčku se po Australian Open sesune zhruba… číst článek
Dotazník pro Plekance a Šafářovou: Nenávist z Bostonu a 0:10 proti Kvitové Dotazník pro Plekance a Šafářovou: Nenávist z Bostonu a 0:10 proti Kvitové Oba mistři svého oboru. Hokejový útočník, ikona zámořských Canadiens, aktuálně opora brněnské Komety.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Češka
Michal Češka
zobrazit profil Helena Fibingerová
Helena Fibingerová
zobrazit profil Radek Meidl
Radek Meidl
zobrazit profil Luka Modrič
Luka Modrič
zobrazit profil Lucie Švecová
Lucie Švecová
zobrazit profil Eden Hazard
Eden Hazard
zobrazit profil Marek Hamšík
Marek Hamšík