Maria Šarapovová | Celebwiki.cz

Maria Šarapovová

Datum narození: 19. 4. 1987
Místo narození: Ňagaň, SSSR
Váha: 59 kg
Výška: 188 cm
Profese: tenistka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Maria Šarapovová je ruská profesionální tenistka, stříbrná olympijská medailistka a držitelka kariérního Grand Slamu. Patří mezi nejkrásnější hráčky na okruhu.

Maria Šarapovová se narodila 19. dubna 1987 a tenisové nadání u ní bylo patrné velmi brzy. V řijnu 1993 tehdy šestiletá Maria hrála se silným zaujetím tenis při turnaji Kremling Cup v Moskvě. Jejich propracovaných úderů si všimla hvězda světového formátu Martina Navrátilová, která otci Marie sdělila své přesvědčení, že jeho blonďatá dcerka má obrovský talent.

Maria Šarapovová se tedy s otcem vydala do Ameriky, kde od roku 1994 nepřetržitě žili. Po různých problémech se Maria v devíti letech dostala, díky stipendiu, na akademii Nicka Bollettieriho v Brandentonu na Floridě. Zde trénovala i Nicole Vaidišová. Cesta na vrchol mohla začít.

Maria Šarapovová podávala v mládežnických kategoriích skvělé výkony a profesionálkou se stala v pouhých 14 letech v roce 2001. Díky svému silovému stylu hry, dobrému pohybu, ale především díky své výšce a neustálé dřině se stala Maria skvělou hráčkou.

Maria Šarapovová se poprvé stala světovou jedničkou 22. srpna 2005, od té doby se na 1. příčku vrátila čtyřikrát. Je držitelkou kariérního Grand Slamu, když zvítězila postupně ve Wimbledonu (2004), na US Open (2006), Australian Open (2008) a dvakrát na French Open (2012, 2014).

Maria Šarapovová patří mezi nejhlasitější hráčky na okruhu. Intenzita jejích výkřiků dosahuje až 105 decibelů, čímž se vyrovná zvuku sirény. Šarapovová se věnuje také charitativní činnosti, reklamě a modelingu. Patří k nejlépe placeným sportovkyním světa. Jejím přítelem je bulharský tenista Grigor Dimitrov, kterého také chodí podporovat na zápasy. 

 

Články o celebritě

Miliardářka Šarapovová důchodkyní. A teď? Pohoda v dechberoucím luxusu! Miliardářka Šarapovová důchodkyní. A teď? Pohoda v dechberoucím luxusu! Pětinásobná grandslamová šampionka a vítězka 36 turnajů na okruhu WTA Maria Šarapovová (32) ukončila... číst článek
Černošek o Šarapovové: Královna marketingu. Hráčka jako ona teď chybí Černošek o Šarapovové: Královna marketingu. Hráčka jako ona teď chybí Maria Šarapovová se rozloučila s kariérou a světový tenis přišel o osobnost, jaká se jen tak nevidí.... číst článek
Šarapovová řekla dost! Ruská kráska končí kariéru, dojemně se loučila Šarapovová řekla dost! Ruská kráska končí kariéru, dojemně se loučila Definitivní sbohem! Pětinásobná grandslamová vítězka a někdejší světová jednička Maria Šarapovová uk... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Oscar Pistorius
Oscar Pistorius
zobrazit profil Jaroslav Drobný
Jaroslav Drobný
zobrazit profil Petra Nováková
Petra Nováková
zobrazit profil Lance Armstrong
Lance Armstrong
zobrazit profil Tomáš Sivok
Tomáš Sivok
zobrazit profil Tomáš Kundrátek
Tomáš Kundrátek
zobrazit profil Radek Meidl
Radek Meidl
zobrazit profil Milan Škoda
Milan Škoda