Serena Williams

Datum narození: 26.9.1981
Místo narození: Saginaw, Michigan, USA
Váha: 70 kg
Výška: 175 cm
Profese: tenistka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Serena Williams je americká tenistka, považovaná za jednu z nejlepších hráček světa. Je několikanásobnou grandslamovou i olympijskou vítězkou.

Serena Williams, celým jménem Serena Jameka Williams, bojuje na profesionálních turnajích od roku 1995. Je známá svým agresivním stylem hry a bezchybným podáním, kterým ničí své soupeřky. Nejvyšší rychlost jejího podání dosáhla 207 km/h, což je druhé nejrychlejší podání v historii ženského tenisu. Světovou jedničkou se poprvé stala 8. července 2002. Od té doby se na vrchol žebříčku vrátila šestkrát. Naposledy 18. února 2013, kdy se stala nejstarší světovou jedničkou v historii žebříčku WTA ve věku 31 let, 4 měsíců a 24 dní.

Serena Williams jako jediná získala singlový i deblový Zlatý Grand Slam, když vyhrála všechny čtyři grandslamové turnaje a olympijské hry v obou soutěžích. Představuje jedinou tenistku, která na odměnách vydělala více než 50 milionů dolarů. Ve dvouhře získala 17 grandslamových titulů, což ji v rámci otevřené éry řadí na 4. příčku. Je jednou z šesti tenistek otevřené éry, kterým se podařilo zkompletovat Grand Slam ve dvouhře a jednou ze čtyř, které vyhrály každý ze čtyř majorů nejméně dvakrát.

Serena Williams celkově získala 32 grandslamových titulů, z toho 17 ve dvouhře, 13 ve čtyřhře a 2 ve smíšené čtyřhře, což ji v rámci otevřené éry řadí na 2. místo za Martinou Navrátilovou. Na okruhu WTA Tour si připsala 57 singlových a 22 deblových titulů. V ženské čtyřhře se stala trojnásobnou olympijskou vítězkou z LOH v Sydney (2000), v Pekingu (2008) a v Londýně (2012).

Její starší sestra je taktéž tenistka a bývalá světová jednička ve dvouhře i čtyřhře Venus Williams. Od roku 1998 do podzimu 2013 proti sobě na okruhu WTA odehrály 24 vzájemných zápasů, z nichž čtrnáct vyhrála Serena. Osmkrát se utkaly ve finále Grand Slamu, z toho šestkrát triumfovala Serena. Mezi French Open 2002 a Australian Open 2003 vzájemně odehrály všechna čtyři grandslamová finále, poprvé se v otevřené éře probojovali do čtyř za sebou jdoucích grandlsamových finále dva stejní tenisté.

 

Články o celebritě

To by byl příběh! Ať Kvitová vyhraje Australian Open, přeje si Navrátilová To by byl příběh! Ať Kvitová vyhraje Australian Open, přeje si Navrátilová Rok 2018 by měl být prvním, kdy se protnou kariéry Karolíny Plíškové s Petrou Kvitovou coby tenistek,… číst článek
To jsou obří vnady! Prsa Sereny Williamsové zastínila její malou dcerku To jsou obří vnady! Prsa Sereny Williamsové zastínila její malou dcerku Umí šokovat. Tenistka Serena Williamsová se nechala zvěčnit na titulní stránku únorového čísla známého… číst článek
Světovou novinářskou anketu ovládli Federer a Serena. Nejlepším týmem Real Světovou novinářskou anketu ovládli Federer a Serena. Nejlepším týmem Real Anketu Mezinárodní asociace sportovních novinářů (AIPS) o nejlepšího světového sportovce končícího… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Věra Čáslavská
Věra Čáslavská
zobrazit profil Kryštof Krýzl
Kryštof Krýzl
zobrazit profil Roman Koudelka
Roman Koudelka
zobrazit profil Marcel Gecov
Marcel Gecov
zobrazit profil Jaroslav Hlinka
Jaroslav Hlinka
zobrazit profil Lukáš Helešic
Lukáš Helešic
zobrazit profil Jan Železný
Jan Železný
zobrazit profil Leopold König
Leopold König