Ota Zaremba | Celebwiki.cz

Ota Zaremba

Datum narození: 22. 4. 1957
Místo narození: Havířov
Profese: vzpěrač
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Vzpěrač Ota Zaremba se otevřeně přiznal k tomu, že v době své největší slávy užíval doping. Zlatý olmypionik navíc tvrdí, že v té době nebyl zdaleka jediný.

Vzpírání se Ota Zaremba začal věnovat v mládí. Svůj největší úspěch slavil v roce 1980, kdy získal zlatou olympijskou medaili ve vzpírání, kategorie do 100 kg, na hrách v Moskvě. Tu bojkotovalo mnoho západních zemí, kvůli sovětské invazi do Afganistánu. Ten samý rok se stal Sportovcem roku. Kvůli častým zraněním ale už nikdy nedosáhl takových úspěchů.

OTA ZAREMBA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V polovině 80. let 20. století musel vzhledem k svým zraněním sportovní kariéru ukončit. Protože neměl žádné vzdělání zaměřené na sport, nedostal místo trenéra, a tak Ota Zaremba musel jít pracovat do dolu ve Stonavě. Po Sametové revoluci 1989 se pustil do podnikání.

Otevřeně se přiznal k užívání anabolických steroidů, a to v době svého vítězství na olympijských hrách. Prý mu doktoři poradili, aby 20 dní před závody steroidy vyřadil, díky tomu byly testy na doping negativní. Dále Ota Zaremba tvrdí, že v té době dopovali všichni sportovci, dokonce na doporučení klubů. S touto kauzou byla spojována také bývalá koulařka Helena Fibingerová nebo běžkyně Jarmila Kratochvílová.

V roce 2010 Ota Zaremba vstoupil do ultrapravicové Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a později vyhodil ze svého sportovní klubu všechny sportovce romského původu. Za tuto svou činnost byl kritizován českým svazem vzpírání i Českým olympijských výborem.

O OTOVI ZAREMBOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 Ota Zaremba kandidoval jako dvojka za Tomáše Vandasem za Dělnickou stranu sociální spravedlností - Za národní suverenit!, avšak ani jeden z nich neuspěl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Řepík
Michal Řepík
zobrazit profil Mario Balotelli
Mario Balotelli
zobrazit profil Martin Fuksa
Martin Fuksa
zobrazit profil Jakub Voráček
Jakub Voráček
zobrazit profil Marieke Vervoortová
Marieke Vervoortová
zobrazit profil Věra Čáslavská
Věra Čáslavská
zobrazit profil Wayne Rooney
Wayne Rooney
zobrazit profil Mick Schumacher
Mick Schumacher